Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium grudzień 2018  (Przeczytany 18981 razy)

Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Wrzesień, 2018, 10:25 »
To jest przyzwolenie na separację ze względów duchowych (zagrożenia), a nie na rozwód. :)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Wrzesień, 2018, 10:29 »
Powinniśmy rozumieć, że tu nie ma mowy o duchowości a o ideologii - oni apelują o odseparowanie się, gdy ich wpływy ideologiczne są zagrożone. Na to powinien być znaleziony artykuł w Kodeksie Karnym i zgłoszony winien zostać ten proceder do prokuratury jako czynnik rozważający legalność i praworządność nauk śj.
Być może nie doprowadzimy do zdelegalizowania orga w Polsce, ale próbować warto.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Wrzesień, 2018, 10:31 »
Roszado - oczywiście, wiem, różnica spora, ale tylko jeśli chodzi o oficjalny status, a nie skutki rodzinne i osobiste
Za to gdy powodem są "odstępcze poglądy", to jakoś takie rozróżnianie separacji od rozwodu zaraz znika, i jest nie tylko zezwolenie, ale nawet naciski.
I zaraz mąż przestaje być głową rodziny (nawet bez separacji czy rozwodu), nie trzeba go słuchać, a nawet nie wolno z nim za bardzo rozmawiać ("siostro, musisz mocno ograniczyć kontakt i  rozmowy z mężem, i absolutnie unikać jakichkolwiek rozmów na tematy religijne i duchowe")


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrzesień, 2018, 10:34 »
Wywołanie separacji powoduje, że druga strona zacznie sobie szukać nowego partnera, a strona Świadkowa ma wtedy już zaraz podstawy do rozwodu, gdy zobaczy z nowym partnerem odseparowanego małżonka.
Może tu jest pies pogrzebany?


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień, 2018, 10:38 »
I tak po nitce do kłębka - śj rozbijają rodziny. Mają na to zawoalowane procedury opisane w amerykańskiej książeczce dla straszaków, na podstawie której są nasyłani na takie osoby celem wywierania nacisków. A takie pary przede wszystkim powinny iść na terapie małżeńskie, a nie oddawać wodze swojego związku religiantom.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień, 2018, 10:41 »
To jest przyzwolenie na separację ze względów duchowych (zagrożenia), a nie na rozwód. :)

Tak te OBRZYDŁE TYPY, dbają o SWOJĄ kasę. Koniec komentarza z mej strony.
Pozdrawiam :)


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrzesień, 2018, 17:19 »
Cytuj
"Bajecznie bogaty i niezwykle wpływowy Salomon postanowił przeprowadzić
pewien eksperyment. Powiedział: „Spró­buję przyjemności zycia i zobaczę, co dobrego z tego wyniknie” (Kazn. 2:1-10).
Salomon pobudował sobie domy. Zaprojektował piękne ogrody i parki. Nie odmawiał sobie niczego.
Co w ten sposob osiągnął? Czy te rzeczy dały mu poczucie
spełnienia? Czy sprawiły mu satysfakcję?

Napisał: „Gdy się zastanowi­łem nad wszystkim, czego dokonałem swoimi rękami (...), wtedy dostrzegłem, ze wszystko to było marnością (...). Nie było pod słoncem nic naprawdę wartościowego” (Kazn. 2:11). "

Piękny ogród, dom dla każdego, wszystkiego pod dostatkiem...
Czy coś Wam to przypomina? ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2018, 17:36 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 09:18 »
Powinniśmy rozumieć, że tu nie ma mowy o duchowości a o ideologii - oni apelują o odseparowanie się, gdy ich wpływy ideologiczne są zagrożone. Na to powinien być znaleziony artykuł w Kodeksie Karnym i zgłoszony winien zostać ten proceder do prokuratury jako czynnik rozważający legalność i praworządność nauk śj.
Być może nie doprowadzimy do zdelegalizowania orga w Polsce, ale próbować warto.

W pełni się zgadzam.

Rodzina jest podstawową komórką w społeczeństwie, a TYPY z Warwick, ją rozsadzają, przyzwalając na separację a w konsekwencji, na rozwód bez orzekania winnego. Co za tym idzie, demontują państwo.

 Trzydzieści lat temu nie było mowy o rozwodzie, chyba że zdradził(ła), dziś jest normą że młode małżeństwa się rozchodzą.

Co nie zadziałało, albo zadziałało?, bo "parobki" zaczynają coraz więcej widzieć i kasa się kurczy, a tu jeszcze PEDOFILIA i z tym związane koszty?

Dla mnie, są to typy z pod ciemnej gwiazdy

Na to powinien być paragraf
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2018, 09:20 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline WhySoLate

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 14:38 »
Fajny artykuł. Dziewczyny, jak myślicie, co gorsze?? mąż, który leje czy mąż odstępca zagrażający zdrowiu duchowemu????


WTS próbuje kontrolować każdą sferę życia głosicieli. Sugerowanie, żeby żony "wytrwale starały się poprawić relacje małżeńskie" w sytuacji przemocy zagrażającej życiu jest bulwersujące.


To jest porażające. Ciekawe jak moja gorliwa żona na to zareaguje. Naprawdę trzeba zwrócić uwagę jakimś organizacjom ochrony praw kobiet, bo to jest dramat. No ale pozyskany mąż -> dodatkowa kasa i godzinki.

Sytuacja tym bardziej dla mnie niezrozumiała, że moja mama z dwójką dzieci musiała uciekać przed pijącym i bijącym mężem, moim ojcem, i ŚJ jednocześnie (obydwoje w orgu). Ciekawe co pomyśli o tym artykule.


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 15:47 »
Fajny artykuł. Dziewczyny, jak myślicie, co gorsze?? mąż, który leje czy mąż odstępca zagrażający zdrowiu duchowemu????



WTS próbuje kontrolować każdą sferę życia głosicieli. Sugerowanie, żeby żony "wytrwale starały się poprawić relacje małżeńskie" w sytuacji przemocy zagrażającej życiu jest bulwersujące.
   Jak czytam tego typu artykuły, to robi mi się niedobrze, przemocowe sukinsyny.
     Przyczyny powodu do separacji, jak widać:

   - pastwienie się fizyczne, do granic zagrożenia życia (już o psychicznej przemocy, gnoje, nie wspominają ani słowem
     a jest jeszcze przemoc ekonomiczna i seksualna);
   - uchylanie się od łożenia na żonę i rodzinę;
   - poważne zagrożenie pod względem duchowym;

   Z tym, że dalsze argumenty, króciutko tylko, że kobieta może podjąć osobistą decyzję o separacji.
   Ale dalej, manipulacyjny wywód, że jednak pomimo trudnej sytuacji, inne siostry zdecydowały ... wytrwale starały się, poprawić relacje małżeńskie...

   Tylko nie biorą pod uwagę tego, jak wtedy wygląda życie takiego małżeństwa.
   Atmosfera na co dzień i aura psychiczna, zawiesista, jak czadowy dym w największym pożarze.
   A jak jeszcze są dzieci, które muszą obserwować takie sytuacje, jak to się odbija na ich życiu, nikt się nad tym nie zastanawia.

   Moich dzieci mąż nie bił, ale i tak się to na nich odbiło.
   Dzieciaki, ni stąd ni z owąd, zaczęły się moczyć w nocy.
   Nalatałam się do lekarzy, badania, cuda nie widy, po to żeby usłyszeć, że wszystko ma podłoże psychiczne.
   Wyniki są dobre i że z medycznego punktu widzenia nic się nie dzieje.

   A jak założyłam sprawę o separację, mając wszystkie powody biblijne do separacji.
   To przyszło dwóch "krawaciarzy" rozliczać mnie z mojej osobistej decyzji.
   Z wielkimi pretensjami, że się ich nie poradziłam przed złożeniem pozwu o separację.

   WIĘC, KOCHANE KOBIETY, NIE DAJCIE SIĘ GNOIĆ TAKIM TYPOM W SWOICH ZWIĄZKACH MAŁŻEŃSKICH.
   Niech ponoszą konsekwencje swoich przemocowych czynów.
   Jak czytałam kiedyś, takie doświadczenie w strażnicy, że nasza siostra po czterdziestu latach znoszenia wszelkich zniewag i poniżeń,
   doczekała się tego, że w końcu jej mąż zaczął razem z nią wielbić Jehowę.
   To pomyślałam sobie, miała kobieta cierpliwość do tego typa.
   Albo była typową ofiarą, zastraszoną, zalęknioną, zakompleksioną, że to wszystko zniosła dla swojego Boga.

   Bo ja, wewnętrznie, nigdy nie mogłam się pogodzić z tym, że mnie mój mąż obdziera w różny sposób z godności.
   Zamiast być moim partnerem małżeńskim, prawdziwym mężem, poświęcającym czas rodzinie.
   Sprawa karna ukróciła wszystko.
   Mój kat, stał się taki tyci, tyci, przed wymiarem sprawiedliwości.
   Brakło mu słów na swoją obronę.

   Uciemiężone kobietki w tej sekcie, nie słuchajcie tych zasranych manipulacji "strażnicy".
   Działajcie w swojej obronie, bo może stać się tragedia w rodzinie, bo akty przemocy, nie łagodnieją, ale są coraz bardziej wyrafinowane.
   I coraz mocniejsze, aż któreś może stracić życie.
   Bardzo często, jest to kobieta - ofiara, bo jest niestety płcią słabszą.
   Artykuł przez nich napisany, ma umiacniać tylko pozycję mężczyzny.
   Już samo to, że sugerują, że to kobieta ma poprawiać relacje w małżeństwie, bardzo dużo o nich mówi.
   Brak mi słów, na to ich szowinistyczne teoretyzowanie.
   A życie, to nie teoria.
  :'(
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2018, 16:00 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline WhySoLate

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 21:46 »
Estera, popieram w 100%.

Może ten „artykuł” przyniesie też coś dobrego - wybudzi niektóre siostry, że jednak coś jest tutaj nie halo...


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 22:05 »
zastanawiam się jak powinien być napisany taki artykuł "aby było dobrze", zakładając że artykuł jest pisany dla chrześcijan a chrześcijanie opierają sie na Biblii zawierającej między innymi rozkminy faryzeusza Saula z Tarsu nauczającego że kobieta ma być mężczyźnie posłuszna itd.

czy w ogóle na gruncie biblijnym istnieje jakaś lepsza alternatywa jak nauczać o relacjach małżeńskich w związku w którym oboje są chrześcijanami lub kobieta jest chrześcijanką a mąż ateistą lub poganinem?
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2023, 23:24 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zaocznie wywalony

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Wrzesień, 2018, 22:33 »
Wydaje mi się, że większości osób chodzi o to, że artykuł sugeruje, a praktyka zborowa (i przeżycia niektórych z tu obecnych osób) dowodzi, że jeśli mąż chleje, bije, nie łoży na utrzymanie - żony ze wszech miar są naciskane by nie decydowały się nawet na separację, i są w tym celu czynione mocne wysiłki - z wizytami pasterskimi, pogadankami, wykładami itp włącznie.
A o rozwodzie to już absolutnie nie może być mowy.
Za to gdy mąż (chociażby był najlepszy i najczulszy dla swojej żony i dzieci) zostanie wykluczony za odstępstwo - ooo, wtedy zaraz sytuacja i nastawienie się zmienia: zaraz są rady, a czasem wręcz naciski, i to już nie tylko na separację a nawet na rozwód, jako najlepsze co może i powinna dana żona zrobić.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 00:04 »
Mam podobne wrażenie - niech jako wyznawca kk nawet chleje codziennie, bije, ćpa, zdradza - okaż serce, pokaż jak dobry jest Jehowa (Ty jesteś Jehową? To idź się lecz!)
Niech jako wyznawca SJ nie chleje, nie bije, nie ćpa, nie zdradza - ale wyświetli na YT film, na który G. Jackson mówi do Angusa Stewarta, że mówienie, iż oni są jedynym kanałem Boga na Ziemi byłby zuchwałe - bierz rozwód!!
Hipokryzja na 101%.
Ad. wpisu Estery - mam wrażenie, że ideologia WTSu to ideologia lewacka.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do studium grudzień 2018
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Wrzesień, 2018, 00:16 »
mam wrażenie, że ideologia WTSu to ideologia lewacka.
co rozumiesz pod pojęciem "lewacka"?

przecież ŚJ nie spełniają podstawowych kryteriów lewactwa: nie zwalczają kary śmierci, nie mają zajoba ekologicznego, nie promują ani feministek ani lesbijek ani gejów, itd. itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)