Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: definicja"osoby represjonowanej": uwięzienie za odmowę wojska/za głoszenie w PRL  (Przeczytany 1748 razy)

Offline Sebastian

czy Waszym zdaniem wyrok za odmowę służby wojskowej może sprawić że świadek Jehowy spełnia przesłanki ustawowej definicji "osoby represjonowanej"?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline lukier

z tego co mi wiadomo były próby uzyskania zadośćuczynienia za okresy więzienia dla świadków odmawiających służby wojskowej za PRL, ale raczej przegrywali te procesy.


Offline Sebastian

czy masz wiedzę ogólną ("ktoś" "gdzieś" starał się) czy znasz sygnatury spraw?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline lukier

Znam, ale napiszę na priv, bo sprawy prowadziły osoby, które dobrze znam, a nie chcę być tu namierzona, ok?


Offline Sebastian

ok, zapraszam
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline owcaJehowy

czy masz wiedzę ogólną ("ktoś" "gdzieś" starał się) czy znasz sygnatury spraw?
Sebastian

Ja znam taką osobę i Ty znasz tą osobę. Zadzwoń do niej.