Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Relacja z Kongresu 2018  (Przeczytany 24225 razy)

Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Sierpień, 2018, 20:29 »
Link do programu dla dzieci: https://ufile.io/fb7gn

Można się zagotować. Indoktrynacja w czystej formie. Po co im wiedzieć z jakimi dziećmi rozmawia się na przerwie? Od małego do werbunku marsz i malowanie flagi niewskazane.. (bo ta od szatana... - czy to przypadkiem nie podlega pod paragraf?)
To co mi się rzuciło, ale ogólnie to straszne.
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Caecus

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:13 »
Byłem dzisiaj z ciekawości na pierwszej części. Szkoda, że nie dają kawy ani żadnych przekąsek, bo dałoby się dłużej wysiedzieć. To akurat jest standardem na innych kongresach, a tak zerwałem się z tego programowania robotów wcześniej. Najbardziej rozwaliły mnie wywiady podczas przemówienia przed chrztem. Na moje to jest reżyserowane i ustawiane, bo Brzmiało to troszkę sztucznie, ale nie wiem.


Offline Estera

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:28 »
A jak tłumaczą usunięcie tego tekstu ?
   Bugareszt.
   Nie mam pojęcia, jak tłumaczą, bo już sporo czasu mnie tam nie ma.
   A to, że usunęli, to po prostu wiem, że tak jest.
   Wiadomo, że jakiś kit wcisną.
   :'( :'(   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zenobia

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:32 »
We Wrocławiu ochrzczono 83 osoby na 16 - 18 tys. obecnych /za wyborcza pl./
Ktoś był ?


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:40 »
83 osoby...potrzykroć żal.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline ihtis

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:46 »
83 rzołnierzy Chrystusa


Offline falafel

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Sierpień, 2018, 21:52 »
Mi się bardzo spodobał punkt o braciach w Europie.
Werset mówił o Smyrnie. Smyrna to dzisiejszy Izmir. Izmir jest w Turcji a Turcja w Europie. Więc Werset ten można odnieść do Europy.

I cóż, że Izmir to ta część Turcji, która nie leży w Europie, bo przecież Turcja jest w Europie.

Logika, że aż mnie zabolało.


Offline Martin

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Sierpień, 2018, 22:06 »
We Wrocławiu ochrzczono 83 osoby na 16 - 18 tys. obecnych /za wyborcza pl./
Ktoś był ?
Ja jestem we Wrocku, nie podano jeszcze oficjalnie liczby ochrzczony, ale będzie coś koło tego. Dziwnie dużo ich było. Obecnych ponad 14 tys. dzisiaj. Coś więcej skrobnę po niedzieli. 
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Sierpień, 2018, 22:22 »
Ja jestem we Wrocku, nie podano jeszcze oficjalnie liczby ochrzczony, ale będzie coś koło tego. Dziwnie dużo ich było. Obecnych ponad 14 tys. dzisiaj. Coś więcej skrobnę po niedzieli.

Liczyłem i wyszło mi powyżej 80 osób. Byłem zaskoczony. Co prawda większość z nich to młodzi, dzieci braci. Mimo wszystko jest to znaczący wzrost w stosunku do ostatnich kilku lat.

Jak było w innych miastach? Ktoś cos wie?
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Roszada

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Sierpień, 2018, 22:42 »
A może oni chrzty ze zgromadzeń obwodowych teraz przenieśli na lato?
Bo coś pamiętam, że ostatnio na obwodowym po 1-2 osoby chrzczono.

Choć z drugiej strony książka Zorganizowani... z 2015 mówi, że na obwodowych chrzci się nadal:

*** od rozdz. 7 ss. 63-64  ***
Dwa razy w roku zbory należące do tego samego obwodu spotykają się na jednodniowym zgromadzeniu obwodowym. Te radosne wydarzenia dają wszystkim sposobność do ‛rozszerzania swych serc’ w kontaktach z innymi chrześcijanami (2 Kor. 6:11-13). Biblijną myśl przewodnią każdego zgromadzenia oraz cały jego program organizacja Jehowy przygotowuje, uwzględniając szczególne potrzeby. Pouczenia przekazywane są w formie przemówień, pokazów, scenek, monologów i wywiadów. Takie aktualne wskazówki służą zbudowaniu wszystkich obecnych. Na zgromadzeniach tych odbywa się chrzest nowych Świadków, którzy w ten sposób potwierdzają swoje oddanie się Jehowie
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2018, 22:44 wysłana przez Roszada »


Offline Alicja

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 87
  • Polubień: 202
  • "we're all mad here"
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Sierpień, 2018, 23:23 »
Tylko po co je dotychczas publikowali w Biblii?
O rękopisach to wiadomo do wieków, a nie od 2013 roku.

Pewnie do tej pory im tak nie przeszkadzały - może szykuje się nowe światło? :D

Albo postanowili zacząć oszczędzać na papierze xD

Wysłane przy użyciu Tapatalka
'How do you know I'm mad?' said Alice.
'You must be,' said the Cat, 'or you wouldn't have come here.'


Offline Fantom

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Sierpień, 2018, 23:40 »
A może oni chrzty ze zgromadzeń obwodowych teraz przenieśli na lato?
Bo coś pamiętam, że ostatnio na obwodowym po 1-2 osoby chrzczono.

Choć z drugiej strony książka Zorganizowani... z 2015 mówi, że na obwodowych chrzci się nadal:

*** od rozdz. 7 ss. 63-64  ***
Dwa razy w roku zbory należące do tego samego obwodu spotykają się na jednodniowym zgromadzeniu obwodowym. Te radosne wydarzenia dają wszystkim sposobność do ‛rozszerzania swych serc’ w kontaktach z innymi chrześcijanami (2 Kor. 6:11-13). Biblijną myśl przewodnią każdego zgromadzenia oraz cały jego program organizacja Jehowy przygotowuje, uwzględniając szczególne potrzeby. Pouczenia przekazywane są w formie przemówień, pokazów, scenek, monologów i wywiadów. Takie aktualne wskazówki służą zbudowaniu wszystkich obecnych. Na zgromadzeniach tych odbywa się chrzest nowych Świadków, którzy w ten sposób potwierdzają swoje oddanie się Jehowie
Może w tym jest jakiś sens. Może robią jakieś sugestie dla chętnych,żeby latem brali chrzest. Media więcej skupiają się na letnich zgromadzeniach,więcej zainteresowanych i większy efekt propagandowy.
 Dzieci w rodzinach ŚJ rodzi się mniej,bo koniec już wkrótce. Kogo będą chrzcić w następnych latach? Jeżeli teraz będzie wzrost,to potem ponownie spadek.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Sierpień, 2018, 10:03 »
W-wa-2018 ;D ;D
'Wielkie uczyniłaś pustki w domu moim ...'


Tusia

  • Gość
Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Sierpień, 2018, 10:46 »
W-wa-2018 ;D ;D
'Wielkie uczyniłaś pustki w domu moim ...'

Wizja św. Jana z kongresu?

"Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć" (Ap 7, 9)


Offline Roszada

Odp: Relacja z Kongresu 2018
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Sierpień, 2018, 11:36 »
Wizja św. Jana z kongresu?

"Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć" (Ap 7, 9)
Nie zdziwiłbym się wcale. Przecież o kongresach z lat 20 mówił Jan w Apokalipsie.
Czas by też wspomniał o nowych kongresach.

*** re rozdz. 26 s. 173 Chwalebny finał świętej tajemnicy Bożej! ***
Najdonośniejsze odgłosy trąb zwiastujących wyroki Jehowy
 1. 1922, Cedar Point: Przywódcy chrześcijaństwa reprezentujący religię, politykę i wielki biznes zostali wezwani do wyjaśnienia, dlaczego nie są w stanie zapewnić pokoju, dobrobytu i szczęścia. Środkiem zaradczym jest Królestwo Mesjasza.
 2. 1923, Los Angeles: Wykład publiczny „Wszystkie narody kroczą do Armagedonu, ale miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą” nawoływał miłujące pokój „owce” do opuszczenia śmiercionośnego morza ludzkości.
 3. 1924, Columbus: Duchowieństwo zostało oskarżone, że wywyższa siebie i nie chce głosić o Królestwie Mesjasza. Prawdziwi chrześcijanie muszą obwieszczać pomstę Bożą i pocieszać zrozpaczoną ludzkość.
 4. 1925, Indianapolis: Poselstwo nadziei obnaża ciemności duchowe panujące w chrześcijaństwie i przeciwstawia je świetlanej obietnicy na pokój, dobrobyt, zdrowie, życie, wolność i wieczne szczęście pod panowaniem Królestwa.
 5. 1926, Londyn: Chrześcijaństwo i jego duchownych dotyka plaga szarańczy, wyjawiająca, że odrzuca ono Królestwo Boże. Radosne powitanie narodzin tego niebiańskiego rządu.
 6. 1927, Toronto: Zaproszenie roznoszone jakby przez oddziały konnicy nawołuje ludzi do opuszczenia ‛zorganizowanego chrześcijaństwa’ i do poddania się z całego serca Jehowie Bogu, wyznaczonemu przez Niego Królowi oraz Jego Królestwu.
 7. 1928, Detroit: Deklaracja przeciw Szatanowi, a za Jehową, wyraźnie oznajmia, że Król namaszczony przez Boga i wprowadzony na tron w roku 1914 zniszczy niegodziwą organizację Szatana i wyzwoli ludzkość.

Czas na nowe światło dot. Apokalipsy.