Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA  (Przeczytany 15860 razy)

Offline Roszada

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Sierpień, 2018, 22:41 »
Po prostu ci nie wierzę. Sypiesz ideologią strażnicową na prawo i na lewo. No, chyba że masz bezpośredni kontakt z "Jehową".
Wprost z hali kongresowej przyleciał. ;D


Offline lukier

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Sierpień, 2018, 07:47 »
Proszę, nie przekręcaj moich słów. Uważam, ze nawet i u świadków zdarzają się też i fanatycy.

Zrobiłam to jakbyś nie zauważyła z przymrużeniem oka, trochę, żeby Cię sprowokować, bo moim zdaniem Ty tu najwięcej lawirujesz miranda.

Weszłaś na forum na którym większość otwarcie pisze o swoich poglądach, czy nie uczciwiej byłoby napisać coś więcej o swoich? Poza bronieniem jak opętana imienia Jehowa, bicia dzieci oraz udowadniania,że sj są ok, mimo, że jak twierdzisz nie trzymałaś Strażnicy w ręku nie wiadomo co Cie tu sprowadza. Swoją drogą przyznanie się do nieznajomości Strażnic nieco burzy Twoja wiarygodność jeżeli chodzi o obronę świadków...

Ale skoro nie jesteś sj i nie czytasz Strażnicy to wielu jest na pewno bardzo ciekawych dlaczego krytykujesz tu wszystkich i się wykłócasz.

Jesteś z jakiegoś nowego, najpewniej amerykańskiego Kościoła? czy myślicie raczej o własnym fan clubie imienia Jehowa? Odpowiedz proszę bo to bardzo dla mnie ciekawe.

W swoich poglądach przypominasz mi nieco byłą użytkowniczkę Nabot. Musze Ci oddać, że piszesz na innym poziomie niż ona ale jednak, jakikolwiek argument to dla Ciebie jak grochem o ścinę, nic nie jest w stanie do Ciebie dotrzeć.

Myślę, ze uczciwiej byłoby powiedzieć o co Ci chodzi, a nie rozwalać większości możliwych wątków i atakować wszystko co popadnie. W jakim celu?
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2018, 08:05 wysłana przez lurker »


Offline miranda

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Sierpień, 2018, 10:11 »
(...) moim zdaniem Ty tu najwięcej lawirujesz miranda.

Weszłaś na forum na którym większość otwarcie pisze o swoich poglądach, czy nie uczciwiej byłoby napisać coś więcej o swoich? Poza bronieniem jak opętana imienia Jehowa, bicia dzieci oraz udowadniania,że sj są ok,(...)

Jesteś z jakiegoś nowego, najpewniej amerykańskiego Kościoła? czy myślicie raczej o własnym fan clubie imienia Jehowa? Odpowiedz proszę bo to bardzo dla mnie ciekawe.


My lawirujemy najmniej.
Imię Boga broni się samo , wystarczy otworzyć Biblię.
Nigdzie nie bronimy bicia dzieci. Trudno to wytłumaczyć komuś kto karcenia wychowawcze traktuje jako bicie dzieci.
Mamy swoje grono, w którym dyskutujemy o Biblii. Strażnic nie musimy czytać bo przecież w internecie jest wszystko .


Offline julia7

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Sierpień, 2018, 10:13 »
My lawirujemy najmniej.
Imię Boga broni się samo , wystarczy otworzyć Biblię.
Nigdzie nie bronimy bicia dzieci. Trudno to wytłumaczyć komuś kto karcenia wychowawcze traktuje jako bicie dzieci.
Mamy swoje grono, w którym dyskutujemy o Biblii. Strażnic nie musimy czytać bo przecież w internecie jest wszystko .

A Strażnica pisze wprost, że dzieci bić można.


Offline lukier

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:00 »

Mamy swoje grono, w którym dyskutujemy o Biblii. Strażnic nie musimy czytać bo przecież w internecie jest wszystko .

A mogę wiedzieć o której Biblii dyskutujecie, tzn w jakim przekładzie?


Offline julia7

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:09 »
A mogę wiedzieć o której Biblii dyskutujecie, tzn w jakim przekładzie?

Zapewne dyskutują w hebrajskim biblijnym i grece koine.


Offline miranda

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:10 »
A mogę wiedzieć o której Biblii dyskutujecie, tzn w jakim przekładzie?

II wydanie Biblii Tysiąclecia.


Offline lukier

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:18 »
Tam chyba nie pada zbyt często imię Jehowa, co jak wynika z Twoich wypowiedzi jest dla Ciebie tak ważne.

Skoro jesteś tzw. freelancerem biblijnym to proszę wymień podstawowe wierzenia które preferujesz, bo z tego co piszesz wynika,że darzysz sj dużą estymą i nic Ci nie brakuje do ich wierzeń. Dlaczego więc nie należysz do nich?

Jeśli w swoim kręgu posiedliście jakąś lepszą wiedzę tajemną niż tą, którą oferują świadkowie to podziel się najpierw zamiast krytykować tutaj wszystkich za ich przekonania.

Jeśli ja bym znalazła jakąś wielką prawdę w Biblii to na pewno bym o tym napisała przy przedstawieniu się, a nie wpadła na to forum, żeby się wykłócać, że wszyscy tu się mylą. Skoro jesteśmy tu w błędzie to wskaż nam drogę miranda!


Offline miranda

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:24 »
Tam chyba nie pada zbyt często imię Jehowa, co jak wynika z Twoich wypowiedzi jest dla Ciebie tak ważne.

Skoro jesteśmy tu w błędzie to wskaż nam drogę miranda!

W Starym Testamencie imię Jahwe pada ponad 6800 razy. Twoim zdaniem to jeszcze mało ?

Droga jest pokazana w Biblii. 


Offline julia7

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:32 »
W Starym Testamencie imię Jahwe pada ponad 6800 razy. Twoim zdaniem to jeszcze mało ?

Ale nikt tu tego nie kwestionuje ani nikt zainteresowany tematem na świecie. Po co ciągle to mielisz?


Offline lukier

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #85 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:35 »
W Starym Testamencie imię Jahwe pada ponad 6800 razy. Twoim zdaniem to jeszcze mało ?

Droga jest pokazana w Biblii.

A w Nowym? Jezus dla Ciebie nie ma znaczenia?

Nie odpowiedziałaś mi na pytanie co do Twoich wierzeń ani dlaczego nie zostaniesz sj skoro Ci tak blisko do nich. Czyżbyś się bała fali krytyki, którą tu zalewasz forum?


Offline miranda

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:39 »
A w Nowym? Jezus dla Ciebie nie ma znaczenia?

Jezus ma dla nas ogromne znaczenie. jest przecież synem Jahwe.

Nasze wierzenia są naszą prywatną sprawą. Nie pytamy się w co ty wierzysz bo nas to nie interesuje.

To forum tylko pokazuje nam, ze rację mają ci, którzy wierzą w to co jest w Biblii.


Offline lukier

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Sierpień, 2018, 11:53 »
Chyba nie mam nic do dodania, bo zignorowałaś aluzję, że skoro imię boga jest tak ważne to Jezus też powinien go używać. Twoja argumentacja, czytając to co piszesz opiera się tylko na atakowaniu innych i ignorowaniu niewygodnych Tobie argumentów, byle tylko odpowiedzieć, nieważne co i mieć ostatnie zdanie.

Oczywiście, ze nie musisz tłumaczyć się ze swoich wierzeń, ale jak napisałam uczciwie by się było opowiedzieć się za czym jesteś, jeśli chcesz prowadzić dyskusję fair, bo tu ludzie jakbyś nie zauważyła piszą szczerze o swoich wierzeniach i poglądach. Może mogłabyś nawet wnieść coś nowego do forum w postaci swoich odkryć biblijnych, chyba że to wielka tajemnica do której tylko wybrani mają dostęp.

Nie wiem jaki jest cel tych Twoich wtrąceń w każda możliwą dyskusję na forum, czy chcesz po prostu gdzieś się wyżyć i pokłócić czy ma to jakiś cel, w co szczerze wątpię po tym co innym odpowiadasz...Także mnie już wystarczy, może inni nadal będą mieli ochotę się pomęczyć...


Offline Kerostat

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #88 dnia: 13 Sierpień, 2018, 12:32 »
...Także mnie już wystarczy, może inni nadal będą mieli ochotę się pomęczyć...

Raczej szkoda czasu na osobę o takim podejściu jak on/ona.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline zenobia

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #89 dnia: 13 Sierpień, 2018, 18:47 »
A przysłowie mowi tak ; nie spieraj się z głupim , by inni nie wzięli cię za niego'