Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bibliotekarz wita (ponownie)  (Przeczytany 7876 razy)

Offline M

Bibliotekarz wita (ponownie)
« dnia: 26 Maj, 2015, 10:01 »
Zarejestrowałem się już na watchtower-forum.pl, ale za namową pana Roszady rejestruję się też tutaj. Poniżej kopia postu, który napisałem na tamtym forum:

Nie sądziłem, że kiedykolwiek założe tutaj forum i będę coś pisał. Tym bardziej, pisał "przeciwko Organizacji". No ale stało się - wybudziłem się. Jestem zdecydowany nadal pozostać chrześcijaninem (i mam nadzieję, że uszanujecie tę decyzję, bo wiem, że jednak większość z Was poszła w stronę ateizmu/agnostycyzmu, co oczywiście też szanuję), ale niezrzeszonym z jakąkolwiek ludzką organizacją.

W międzyczasie pracuję nad sporym, osobistym projektem o jakim wkrótce powiem coś więcej. Teraz tylko wspomnę, że chodzi o możliwie najbardziej kompletne archiwum materiałów związanych z WTS - starych publikacji, "tajnych" publikacji, a przede wszystkim - listów do starszych. Wiem, że to wszystko jest już dostępne online, ale niestety często trudno się do tego dokopać. Jako że jestem wieloletnim programistą, a do tego mam dostęp do wielu różnych materiałów (m.in. konto starszego na jw.org) więc stwierdziłem, że coś takiego będzie przydatne dla wielu, by pomagać kolejnym się przebudzać.

Na ten temat założę osobny wątek jak będę miał więcej konkretów. Tymczasem - do napisania! :)


Mario

  • Gość
Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj, 2015, 10:04 »
Witaj M.
Witaj wśród nas , mam nadzieję ,że będziesz się czuł tutaj dobrze.
Naszym mottem jest szacunek dla każdego człowieka. A ludzi wierzących na tym forum znacznie więcej od ateistów i agnostyków.


Offline gedeon

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj, 2015, 10:27 »
Witaj, masz ciekawą propozycje, wierzę że okażesz sie pomocny w ratowaniu innych.
A z listów chętnie skorzystamy ;D ;D ;D Widzę że dobrych pomysłów Tobie nie brakuje i tak trzymaj.


dawid

  • Gość
Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj, 2015, 10:32 »
Dobry pomysł. Stworzenie kompendium wiedzy o ŚJ będzie pomocne w przeprowadzaniu różnego rodzaju badań i analiz niezbędnych do podejmowania dalszych racjonalnych działań. Mam nadzieję, że jako informatyk obeznany z systemem binarnym stosowanym w komputerach będziesz przestrzegał zasady: albo coś jest faktem, albo nie jest. Tylko takie podejście da nam gwarancję, że efekt Twojej pracy stanie się przydatnym narzędziem w rękach tych, którzy cenią prawdę i obiektywizm.   


Offline M

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj, 2015, 10:57 »
Dawidze, wyznaję zasadę, że wystarczy przedstawić same fakty w łatwo przyswajalny sposób, a szczerzy ludzie sami wyciągną wnioski. Dlatego nie zamierzam tworzyć strony opiniotwórczej, a archiwum zbierające możliwie jak największą ilosc informacji. Wiem, że mi samemu taka strona byłaby pomocna we wczesniejszym przebudzeniu.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2015, 10:59 wysłana przez M »


dawid

  • Gość
Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj, 2015, 11:28 »
So, get down to work. Good luck.


Offline Roszada

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj, 2015, 12:46 »
Zarejestrowałem się już na watchtower-forum.pl, ale za namową pana Roszady rejestruję się też tutaj.

Witaj tu, numerze 96! :)
No nie przesadzaj, że za namową. ;)
Ja nikogo nie odwodzę od tamtego forum, najwyżej czasem komuś wskaże to forum.

Wszak napisałem Ci tak:
Cytuj

A tak w ogóle to przenieśliśmy się na nowe forum Wyzwolonych:

http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php

Frekwencja [tu większa] tak, bo to starsze. Ale 'sam kwiat' się przeniósł.

Zostali w większości bałaganiarze, choć niektórzy ludzie na obu forach działają. Ja zakończyłem tu na 15800 postów i teraz tam już tylko działam. Brak czasu na dwa.

Tam prowadzę dział Nowe światła.
Tu kiedyś to robiłem to mi to zabałaganili.

A tak dodatkowo, to na forum nie jestem "panem" tylko mam nick, lub ewentualnie imię.


Offline M

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj, 2015, 13:33 »
Może źle się wysłowiłem, miałem na mysli, że mi wskazałes też to forum, więc skorzystałem, nie czułem się absolutnie agitowany ;)


Offline siostra2007

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj, 2015, 14:00 »
Witaj M. My z mężem jesteśmy w podobnej sytuacji (poza informatyką  :P).
Mamy poczucie, że przed odejściem coś jeszcze można ugrać, zrobić, wykombinować, zdziałać tak, żeby ktoś jeszcze się przebudził, żeby cokolwiek wynieść z tego dla siebie, (właśnie dlatego, że do wszystkiego jest dostęp) ale jeszcze nie wiemy co.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj, 2015, 14:33 »
Jeśli możecie to nie wychodźcie! Oto moja rada.... póki dacie radę  siedźcie w środku.......
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Hudson

  • Gość
Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj, 2015, 15:24 »
Jeśli możecie to nie wychodźcie! Oto moja rada.... póki dacie radę  siedźcie w środku.......

Popieram.


Offline M

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj, 2015, 17:31 »
Sami nie wyjdziemy, będą musieli pozbyć się nas siłą 8).

A gdy spróbują to zrobić, to nie zamierzamy poddać się bez walki... i bez udokumentowania tego, z nagraniami włącznie. Bylismy w ciągu ostatniego roku zarówno swiadkami jak i ofiarami kilku nadużyć, a nawet łamania prawa przez "nadzorców". Zbieramy te wszystkie informacje i kiedys je opiszemy i pokażemy dla pożytku innych, i ku przestrodze reszcie starszyzny, żeby uważała co robi ludziom.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2015, 17:33 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj, 2015, 18:30 »
Jako że jestem wieloletnim programistą, a do tego mam dostęp do wielu różnych materiałów (m.in. konto starszego na jw.org) więc stwierdziłem, że coś takiego będzie przydatne dla wielu, by pomagać kolejnym się przebudzać.

Na ten temat założę osobny wątek jak będę miał więcej konkretów. Tymczasem - do napisania! :)

A ja czekam na informacje szersze.
Może wyjdziemy w Polsce poza chomiki i prywatne zbiory w tej dziedzinie. :)


Offline M

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj, 2015, 18:32 »
Cierpliwosci bracie :). Pracuję nad stroną cały czas, jak tylko będzie w formie "używalnej" tak od razu wrzucę ją i Wam pokażę.

W sumie wątek na ten temat założę zaraz, bo chociaż strony nie ma to kilka informacji mogę już podać.

Edit: już.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2015, 19:01 wysłana przez M »


Offline agent terenowy

Odp: Bibliotekarz wita (ponownie)
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec, 2015, 16:49 »
Agenturalne Ave. :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)