Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018  (Przeczytany 37021 razy)

Offline salvat

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #135 dnia: 14 Sierpień, 2018, 13:44 »
Ludzi nie będących Świadkami Jehowy "szanuje się" gdy się im głosi (jak zamkną drzwi to lecą nie raz inwektywy pod adresem domownika), gdy już zaczną studiować (byleby nie zadawali trudnych pytań i nie drążyli zanadto tematów), przed chrztem ( bombardowanie miłością i zainteresowaniem) oraz gdy Świadek Jehowy ma biznes do człowieka ze świata. Celowo pomijam takie przyziemne rzeczy jak mówienie dzień dobry bo to oznaka dobrego wychowania, niekoniecznie szacunku.

Edit: nie wiem jak można jaśniej napisać do osoby, która nie chce widzieć problemu...

Proszę moderację o ewentualne wydzielenie postów do nowego wątku, bo w tym robi się zamieszanie.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2018, 13:51 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline miranda

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #136 dnia: 14 Sierpień, 2018, 13:44 »
Jak do dziecka:
Osądzenie kogoś negatywnie na podstawie swoich kryteriów to chyba poniżenie?

Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach. Biblia poniża ? Może wiec ją zmienić albo zakazać ?


Offline franki

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #137 dnia: 14 Sierpień, 2018, 13:48 »
Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach. Biblia poniża ? Może wiec ją zmienić albo zakazać ?
Biblią to Ty sobie gęby nie wycieraj.
Wam ŚJ dać każdą książkę i na jej podstawie będziecie innych poniżać.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #138 dnia: 14 Sierpień, 2018, 14:05 »
Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach. Biblia poniża ? Może wiec ją zmienić albo zakazać ?
Biblia mówi coś ... wy zaprzeczacie temu co mówi Biblia... Jezus marsz do kąta ... mirinda rządzi...
weź się za studium Biblii, którą się tak zasłaniasz a fascynacja korposektą z Łaameryki szybko sama minie.


Offline Roszada

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #139 dnia: 14 Sierpień, 2018, 14:32 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 13:44

    Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach.
Biblia ŚJ mówi o kozach.

Poza tym ten podział na owce i kozły czy kozy był już na 4 sposoby tłumaczony.

Podział w Tysiącleciu (nauka do 1923)
Podział od 1918 (do 1958)
Podział od 1914 (do 1995)
Podział w wielkim ucisku

Jaka następna? :)


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Sierpień, 2018, 14:53 »
Czy będą dostępne jakieś filmiki na YouTubie tak jak w poprzednich latach? Chętnie obejrzałbym sobie relację video z tego wydarzenia.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Sierpień, 2018, 15:57 »
Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach. Biblia poniża ? Może wiec ją zmienić albo zakazać ?
Biblia mówi o kamienowaniu niegrzecznych dzieci i obcinaniu ręki kobiecie broniącej męża. Gdyby ludzie stosowali się do tych przykazań to byłbym za zdelegalizowaniem biblii. Na szczęście większość chrześcijan obecnie ma rozum i nie stosuje dosłownie wielu fragmentów biblii.

Tak samo większość Muzułmanów nie stosuje wielu przykazań np zrzucania ze skały gejów.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #142 dnia: 14 Sierpień, 2018, 20:28 »
Przepraszam bardzo, ale się powtórzę. Czy coś wiadomo o sprawcy, który wjechał w uczestników protestu? Był do ŚJ czy też zainteresowany - sympatyk ORG - a ?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Iza

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #143 dnia: 14 Sierpień, 2018, 21:22 »
Ze słów policji wynika, ze jak zeznał : odwiózł rodzine a potem to się stało.
To by się zgadzało, bo  ja widziałam, ze nadjechał od strony hali.
Ubrany był po swiadkowemu,  a ponoć jest w Wejherowie wykluczony radykał  ;D
Ale na razie brak konktetnych informacji, wiec nie chce się wypowiadać.
A co do plotek , które łatwo rozdmuchać ( w kontekście tej, jakoby to wariaci-odstępcy w ludzi wjeżdżali ) to, jak myślicie - gdybyśmy znaleźli kilka osób, które słyszały jak „ zamachowiec „ krzyczy : „Jehowa Akbar „ - tez by to poszło w eter jako sprawdzona informacja ??? ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #144 dnia: 14 Sierpień, 2018, 21:24 »
A co do plotek , które łatwo rozdmuchać ( w kontekście tej, jakoby to wariaci-odstępcy w ludzi wjeżdżali ) to, jak myślicie - gdybyśmy znaleźli kilka osób, które słyszały jak „ zamachowiec „ krzyczy : „Jehowa Akbar „ - tez by to poszło w eter jako sprawdzona informacja ??? ;D
[/quote]
[/size]
Mało prawdopodobne !
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Iza

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #145 dnia: 14 Sierpień, 2018, 22:06 »

Mało prawdopodobne !
Oj, żarcik taki
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #146 dnia: 14 Sierpień, 2018, 22:28 »
Coś ostatnio w modzie wjeżdżanie w ludzi. :-\
Dziś w radio znów słyszałem.
Czyżby ŚJ chcieli się wzorować na ekstremistycznych islamistach. :-\


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #147 dnia: 14 Sierpień, 2018, 23:24 »
Tyle, ze to Biblia mówi o owcach i kozłach. Biblia poniża ? Może wiec ją zmienić albo zakazać ?

Według Biblii to Pan gdy przyjdzie będzie oddzielać owce od kóz, ale wam tak śpieszno już postanowiliście Jego wyręczyć z tej roli. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #148 dnia: 15 Sierpień, 2018, 16:23 »
Veni, vidi, vici  ;D

Co Wam powiem, ale Wam powiem, że ta akcja w Gdańsku była genialna! :)

Ludzie idący rano na kongres przechodzili obok stojaków z plakatami i czytali je! Niektórzy tylko tytuły, inni zatrzymywali się na chwilę żeby przeczytać więcej.
Nie widziałam, żeby odwracali wzrok w drugą stronę. :)

Były takie osoby, które podchodziły żeby porozmawiać - zarówno ludzie "ze świata" jak i sami Świadkowie! Co prawda ci "prawdziwi" Świadkowie nie podchodzili tłumnie, aby rozmawiać... bo przecież ryzykowali, że ich ktoś zobaczy. Ale kilka osób się przewinęło.
Oprócz tego przychodzili inni "odstępcy", aby się przywitać, porozmawiać.
Ruch był spory, zatem liczbę osób, które przyszły pokrzepić członków manifestacji trudno nawet oszacować.

Ponadto to co było najbardziej zaskakujące.... ludzie ze Zgromadzenia zamiast posłusznie siedzieć w budynku na przerwie, wylegali na zewnątrz. I jakoś tak "przypadkiem" szli w stronę manifestujących, siadali na ławeczkach nieopodal.... znaczy się SŁUCHALI!
Już sam fakt, że stanął tam mały namiot był dla nich zapewne intrygujący i pewnie chcieli posłuchać co to za jedni tam się pojawili.

Zatem wszelkie poprzednie dyskusje o nieskuteczności akcji, bo manifestujących mało... mogę skomentować następująco: bla, bla, bla, bla. Niech się w tej sprawie wypowiadają ci co BYLI i WIDZIELI na własne oczy akcję, a nie ci którym się WYDAJE jak było.

Spotkanie po manifestacji to przeżycia niezapomniane! Ileż to ja cennych osób poznałam! Z "odstępcami" przy jednym stole jadałam!  ;D A jedzonko wyśmienite!
Tego się nie da opowiedzieć - tej atmosfery... kto nie był może tylko obejść się smakiem!  :)

Spełniło się też moje marzenie o poznaniu Roszady! :) przy okazji zdradzę Wam w sekrecie, że przybył przygotowany... z torbą podróżną wypełnioną wszelaką literaturą! :)

Pozdrawiam wszystkich tych którzy byli i tych którzy nam kibicowali!   :-*



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Akcja informacyjna podczas kongresu w Gdańsku, 11–12 sierpnia 2018
« Odpowiedź #149 dnia: 15 Sierpień, 2018, 16:45 »
moje trzy grosze:
Twoja krótka wypowiedź podziałała na mnie jak kubek zimnej wody w upalny dzień, też byłbym rad z poznania Roszady to bardzo interesująca pod względem wiedzy Osoba.
Na pewno akcja wzbudziła postronnym uwagę, Kraków -Gdańsk to jednak odległość- jeszcze raz  dziękuję, PoProstuJa  :)