Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 2917 razy)

Offline Kira

Witam wszystkich
« dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:28 »
Nemo: Wydzieliłem Twoje powitanie w oddzielny wątek  :)

Hej.
Jestem świerzakiem, na to forum natknęłam się przypadkiem, gdyż ostatnimi czasy chce zgłębić wiedzę na temat Organizacji Światków i mam nadzieję że tu mi się uda, chce ich poznać z każdej strony... pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2018, 23:37 wysłana przez Nemo »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:31 »
Witaj wśród nas. To zdecydowanie dobre miejsce, żeby poznać tą drugą stronę tej organizacji, o której z całą pewnością nie powiedzieliby Ci śJ kiedy chcieliby Cię "pozyskać".
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Kira

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:45 »
Hej Nemo...
Dziękuję za szybką odpowiedź...
Napisałeś mi że ŚJ czegoś nie powiedzą gdy będą chcieli mnie pozyskać... sytuacja wygląda trochę inaczej... chce nauczyć się żyć bez myśli że wszystko co robię jest złe i nie będzie akceptowane przez organizacje... chce dojrzeć do tego by móc najbliższym powiedzieć o tym że mam wątpliwości. Że nie wyobrażam sobie życia jako członek organizacji.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:47 »
A to przepraszam. Ale z kontekstu Twojego postu powitalnego, wywnioskowałem, ze jesteś osobą ciekawą organizacji śJ.
Tak czy owak, znajdziesz tu wiele informacji które Ci pomogą.  :)
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2018, 23:49 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:48 »
Witaj KIRA
cytat: Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają.

« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2018, 23:50 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Kira

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:51 »
Przepraszam że wprowadzilam w błąd...
Świadkiem nie jestem gdyż nigdy nie dojrzałam do chrztu jednak wychowałam się w tej religii.


Offline Safari

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:58 »
Hej Kira,

Bédzie dobrze. To znaczy na poczátku bédzie trudno, ale z czasem bédzie lepiej. :) Tak myslé, mnie bez organizacji jest o niebo lepiej.

;)

Powodzenia Ci zycze w zrozumieniu, ze z Tobá wszystko w porzádku. Organizacja sprawia, ze zle o sobie myslimy, niestety zajmuje troché czasu oduczenie sié takiego myslenia. :*

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec, 2018, 07:19 »
 :) Witaj Kira  :) Niech Moc Forum będzie z Tobą  ;)


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lipiec, 2018, 08:49 »
Witaj!


Offline vincent

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lipiec, 2018, 12:11 »
To na początek polecam ci tę oficjalną stronę Świadków Jehowy : https://www.jw.org/pl
Jeśli chcesz znac jedną strone medalu to tez polecam jw.org. psychomanipulacja w czystej postaci. Tam same ohy i ahy. Podbudujesz swoja wiare w organizacje ale na pewno nie w Boga 😉


Offline vincent

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lipiec, 2018, 12:27 »
Jest to strona opracowana na podstawie tego co czytam w Biblii, twoim zdaniem Biblia to też psychomanipulacja ? ;)
Poza tym ja najpierw przeczytałem Biblię a potem zacząłeś szukać kto mówi prawdę i nie ulegając żadnej psychomanipulacji ustaliłem, ze to właśnie Świadkowie Jehowy są najbliżej prawdy biblijnej ;)
Potężnej psychomanipulacji ulegli ci, którzy wierzą np w to, ze jest Trójca albo ze Jezus to Bóg Wszechmogący równy Jehowie ;)
Tak? A jesli nie wierze w Trójce i Jezusa rownego Bogu to? Kim jestem? Jesli wierze w kochającego Boga i ofiare Jezusa i nie interesują mnie przekrety z pedofilią, panoszenie się i klamliwa gadka ludzi z Ciala Kierowniczego ktorzy sami mowia ze nie są natchnieni przez Boga i ze nie są jedynymi powiernikami Boga na Ziemi mimo ze w Straznicy tak piszą to co?
Zaciagnij języka gdzie indziej, odsluchaj komitetow ktore ludzie tutaj publikują i zobaczymy. Znasz na razie jedną stronę medalu. Wypowiedz sie jak poznasz dwie. Wtedy Twoja opinia bedzie miarodajna. Poki co nie ma o czym rozmawiac.
Żadna religia nie jest zla i kazda uczy dobrych rzeczy ale jej problem polega na tym ze na ktoryms etapie daja o sobie znac ludzkie sklonnosci tj. chciwowc, klamstwo, pycha. Nie omija to tez czlonkow Ciala Kierowniczego i struktur organizacji SWIADKOW Jehowy. Niestety. Nie neguje ŚJ jako incjatywy ale neguje jej prowadzenie i ja sie tam nie widze bo za duzo jest rzeczy ktore są ukrywane. Tak czyni organizacja jawiąca sie jako prawdomowna i czysta?


Offline vincent

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2018, 13:14 »
Porownuj do innych religii. Typowe u sekciarzy z JW jest obrzucanie blotem Kościoła Katolickiego 😉 po prostu są na tyle tępi ze innych religii nie znają bo niby skąd. Nie ucz sie, nie zadawaj z innymi. Tylko Jw Tv, Straznica i propagandowe filmiki 😉 uczta na całego. Wypisz wymaluj Korea Pn


Offline Kira

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2018, 14:52 »
Najbardziej boję się odrzucenia przez rodzinę gdy stanowczo powiem "NIE"
Jestem też w 100% przekonana że nie chce się podpisywać pod tą organizacją...
Wierzę w stwórcę. Jednak od dłuższego czasu nie mam takich samych poglądów jakie przedstawiano na Zebraniach.


Offline salvat

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2018, 15:20 »
Pytanie czy jesteś w jakis spsoób uzalezniona od "braci w wierze"?
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline ewa11

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipiec, 2018, 16:33 »
Najbardziej boję się odrzucenia przez rodzinę gdy stanowczo powiem "NIE"
Jestem też w 100% przekonana że nie chce się podpisywać pod tą organizacją...

To nie mów stanowczo NIE. Mów, że masz wątpliwości co do jakiejś nauki. Że tego a tego nie rozumiesz. Jak Ci już jedną wytłumaczą, to mów, że masz wątpliwości co do kolejnej nauki. A potem do kolejnej i kolejnej. Osoby z wątpliwościami oni nie ochrzczą. Wiem, bo sama za dużo pytałam i mnie nie chcieli ochrzcić. W końcu się ochrzciłam, bo bałam się, że zginę w armagedonie, jak tego nie zrobię, poza tym miałam nadzieję, że kiedyś na mnie spłynie lepsze zrozumienie niektórych kwestii. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak właśnie było: w końcu zrozumiałam, że te nauki to zwykłe brednie (a przynajmniej znakomita większość). Natomiast jak wspomniałam, z własnego doświadczenia wiem, że nie są skorzy do chrzczenia osób z wątpliwościami, które się z nimi nie kryją.