Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica  (Przeczytany 34386 razy)

Offline Roszada

Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« dnia: 24 Maj, 2015, 18:42 »
Dopisek z 2019 r.
Mój najnowszy tekst z 2019 r.:

Pedofilia – kilka refleksji o nowym artykule Świadków Jehowy


http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-kilka-refleksji-o-nowym-artykule-swiadkow-jehowy,1158.htm

W skorowidzu ŚJ jest hasło:

*** dx86-13 Pedofilia ***
PEDOFILIA
(Zobacz też: Wykorzystywanie seksualne dzieci)
definicja: g99 8.4 6; w97 1.2 29
Internet: g 3/07 5-6; g04 8.12 20-21; g00 8.4 4; g99 8.4 7
kto jej ulega: g99 8.4 6-7; g97 8.4 13

W publikacjach ŚJ są nikłe dane dotyczące pedofilii w organizacji.
Oto najważniejsze:

*** w97 1.1 ss. 28-29 ***
W zależności od praw obowiązujących w zamieszkiwanym kraju człowiek, który napastował seksualnie dzieci, może zostać skazany na pobyt w więzieniu lub ponieść inne sankcje nałożone przez państwo. Zbór nie będzie go przed tym bronił. Ponadto mężczyzna ten ujawnił poważną słabość, którą w przyszłości trzeba będzie brać pod uwagę. Jeżeli da się u niego zauważyć skruchę, zostanie zachęcony do czynienia postępów duchowych i udziału w służbie polowej. Może zapisać się do teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej oraz mieć udział w zebraniu służby nie polegający na nauczaniu innych. Nie oznacza to jednak, że będzie się nadawać do sprawowania odpowiedzialnych funkcji w zborze.

*** w97 1.1 s. 27 Miejmy wstręt do tego, co niegodziwe ***
Jeszcze inne konsekwencje może ponosić mężczyzna, który przed chrztem dopuszczał się nadużyć seksualnych na dzieciach. Kiedy poznał prawdę, okazał skruchę i się nawrócił, nie kala więc zboru tym potwornym grzechem. Mógł później zrobić piękne postępy i całkowicie wykorzenić niegodziwe pragnienia, wobec czego chciałby otrzymać odpowiedzialną funkcję w zborze. Co jednak, jeśli w okolicy ludzie ciągle jeszcze znają go jako dawnego pedofila? Czy w takim wypadku byłby „człowiekiem nieposzlakowanym”, mającym „bardzo dobre świadectwo od osób postronnych” oraz ‛wolnym od oskarżenia’? (1 Tymoteusza 3:1-7, 10; Tytusa 1:7). Nie. A zatem nie nadawałby się do zaszczytnych zadań w zborze.

*** w86/5 s. 11 ak. 12 Dni takie jak „dni Noego” ***
Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon i napastowania dzieci.


Offline Roszada

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj, 2015, 18:51 »
Ten ostatni fragment oddano następująco po ang.:

*** w86 1/1 p. 13 par. 12 Days Like “the Days of Noah” ***
Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting.

Ang. skorowidz obejmujący lata 1930-1985 nie zawiera hasła Pedofilia (ang. PEDOPHILIA). :)
Słowo to nie pojawia się też w publikacjach z lat 1930-1989. :-\

Resztę danych o tym zjawisku wśród ŚJ można poznać z niezależnej prasy i mediów.



Offline Roszada

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik, 2015, 09:36 »
Dziś wstawiłem mój artykuł, a więc wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat:

Pedofilia a Świadkowie Jehowy

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-a-swiadkowie-jehowy,873.htm


Offline M

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik, 2015, 11:33 »
Dziś wstawiłem mój artykuł, a więc wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat:

Pedofilia a Świadkowie Jehowy

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/pedofilia-a-swiadkowie-jehowy,873.htm

Szkoda, że nie napisałeś, że chociaż w Przebudźcie się! z 1997 jest wzmianka, że były pedofil "nie może sprawować odpowiedzialnych funkcji w zborze", to już w liście do starszych z 20 lipca 1998 napisano coś zgoła innego - że osobie o której wiadomo że molestowała dziecko można powierzyć nawet funkcję starszego, ale trzeba wziąć pod uwagę m.in. względy prawne (czy ktoś nie poda organizacji do sądu, co wiązałoby się z kosztownymi procesami), fakt czy sprawa nabrała rozgłosu czy nie, oraz ile lat upłynęło od danego czynu (czyt.: czy ludzie już zapomnieli).



Offline Roszada

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik, 2015, 12:31 »
No tak, jak ktoś nie był ŚJ, to nie jest świadom tego co w wewnętrznych listach jest. :-\
Ale jak będzie w końcu Twe archiwum, to w przyszłości będę listy też uwzględniał. :)

Dodałem na końcu dopisek:

Cytuj
Aneks.

Już po wstawieniu tego artykułu otrzymałem informację o zmianie jednego z poglądów na temat pedofilii u Świadków Jehowy:

https://wtsarchive.com/letter/19980720-p_dot-napastowania-seksualnego-dzieci-i-biblijnych-powodow-ponownego-zawarcia-malzenstwa


Offline owcaJehowy

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień, 2016, 09:35 »
Ten ostatni fragment oddano następująco po ang.:

*** w86 1/1 p. 13 par. 12 Days Like “the Days of Noah” ***
Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting.

Ang. skorowidz obejmujący lata 1930-1985 nie zawiera hasła Pedofilia (ang. PEDOPHILIA). :)
Słowo to nie pojawia się też w publikacjach z lat 1930-1989. :-\

Resztę danych o tym zjawisku wśród ŚJ można poznać z niezależnej prasy i mediów.

Roszada!

Podziwiam Twoje wysiłki obnażania zakłamania w organizacji.

Osoba godna zaufania powinna kierować się uczciwością i autorytetem jakim jest Biblia, a w moim poczuciu, to wiele z tych osób, które powinny stać na straży prawa zataja istotne fakty, by pedofil i inna osoba, która krzywdziła i nadal krzywdzi, nie poniosła żadnych konsekwencji. Sama tego doświadczyłam.





Offline niewierzacy

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 00:25 »

Tak tłumaczą się Świadkowie Jehowy?

https://www.facebook.com/100009249128645/videos/vb.100009249128645/1467695230215434/

"Omówienie problemu wykorzystywania seksualnego dzieci."

"Na Nicola www.childabuseroyalcommission.gov.au Case Study 29 Transcript: Day 152 strona 24do25 Zeznaje Rodney Spinks brat z Betel w Australii od słów Again, your Honour....

Z transkryptów na oficjalnej stronie królewskiej komisji przesłuchującej Świadków Jehowy w Australii o (rzekomych) 1000 przypadków pedofilii wśród Świadków Jehowy w ciągu 60 lat wynika kontekst, w jakim należy tę sprawę rozpatrywać: ten tysiąc przypadków dotyczy nie tylko Świadków Jehowy, lecz wszystkich, z którymi Świadkowie Jehowy mieli kontakt np. więźniów studiujących Biblię, osób postronnych przychodzących na zebrania.

Ok. 400 spraw i tak trafiło na policję. Te 1000 spraw to są domniemane przypadki, zgłoszenia, które Świadkowie Jehowy z Biura Oddziału w Australii odnotowali i dobrowolnie przekazali Komisji. A statystyki policyjne w ciągu ostatnich 10 lat odnotowują 2 starszych i 4 sług pomocniczych, którzy usłyszeli zarzuty w sprawie molestowania.

Media pokazały sprawę w zupełnie innym kontekście i mówiły o tysiącu oskarżonych Świadków, co jest całkowitym kłamstwem.
Tak zwana kaczka dziennikarska :( "https://www.facebook.com/profile.php?id=100009249128645&fref=ufi
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2016, 00:28 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 03:54 »
No oczywiście. List do starszych o niezgłaszaniu tych spraw do władz tylko do biura oddziału to też kaczka dziennikarska. Przecież te wytyczne muszą przynieść takie owoce w końcu. Nikt ŚJ nie oskarża o skalę pedofilii (bo wiadomo - mogą się zdarzyć wszędzie), ale o to, co z tym robią i jakie mają procedury.


Offline CEGŁA

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień, 2017, 13:44 »
BBC od jakiegoś czasu bierze się porządnie za kult Strażnicy. To już 3 reportaż tylko w lipcu o Świadkach Jehowy.
Był już o ostracyzmie, i morderstwie, a teraz o pedofilii.

Oj biorą się za nich:



A tu ciekawy artykuł na jwvictims.org napisany przez Alexandrę James: LINK

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sierpień, 2017, 23:43 »
Zastanawia mnie ,czy to może być znowu przypadek. Temat oczywiście nie do udowodnienia, powiemy teoria spiskowa oczywiście.
Son of Tunder pokazał na swoim kanale coś takiego:













https://tuecaa.wordpress.com/2009/07/07/pedophile-symbols-and-codes-an-update/


https://www.youtube.com/watch?v=qD69dzHtkEA
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2017, 23:51 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień, 2017, 00:12 »
Cholernie dużo tych przypadków.
Mnie zastanawia co by było gdyby przeanalizować wydania angielskie pod kątem zakodowanych haseł pedofilskich.

Może da się to zrobić automatycznie.

Był już kiedyś członek ciała kierowniczego cichutko usunięty z powodów zarzutów pedofilskich.
Mnie zastanawia szczególnie jeden z obecnych członków ciała kierowniczego który ma za sobą ciężkie przeżycia z wojny i obłędny wzrok a jak występuje w filmach z dziećmi jego oczy promienieją. Są pewne czynniki które podwyższają ryzyko dewiacji i ten osobnik spełnia te kryteria.

Zastanawia mnie też że w serii o Piotrusiu i Zosi występuje wielki błękitny wieloryb, czy to też przypadek?


Offline Estera

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień, 2017, 11:11 »
(...) Nikt ŚJ nie oskarża o skalę pedofilii (bo wiadomo - mogą się zdarzyć wszędzie), ale o to, co z tym robią i jakie mają procedury.
   I tego właśnie nie rozumieją świadkowie Jehowy, albo zwyczajnie nie chcą zrozumieć.
   Smutne :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ogórek kiszony

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień, 2017, 11:16 »
   Smutne
Dla mnie to przerażające. Jak można być tak zaślepionym, by procedury były ważniejsze. No ale, to było pierwsze, co mnie jeszcze będąc w orgu wkurzało.


Offline Estera

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpień, 2017, 11:26 »
Dla mnie to przerażające. Jak można być tak zaślepionym, by procedury były ważniejsze. No ale, to było pierwsze, co mnie jeszcze będąc w orgu wkurzało.
   Jak rozmawiałam ze swoją, wydawało mi się, przyjaciółką ntt. i jasno jej mówiłam o co chodzi ...
   To po prostu nie przyjmowała tego do wiadomości.
   Nie widziała, że chodzi o te straszne procedury, a nie o fakt istnienia pedofilii w szeregach śj.
   Jakiś czas drążyłam ten temat u niej, nasiałam jej wątpliwości, ale koniec, końców, okazało się, że jest nam nie po drodze.
   Nie przyjęła uczciwie faktów do wiadomości.
   :'( :'(
   Liczę na to, że może kiedyś przejrzy na oczy i ujrzy ten straszny mechanizm WTS.
   Chciałabym, żeby tak się stało i życzę jej tego.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.