Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: a co dalej...?  (Przeczytany 96548 razy)

Apostates

  • Gość
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #480 dnia: 29 Październik, 2018, 14:40 »
A jak odbierasz moderatora, który mnie ostrzegł za to, że wyraziłem konieczność zwrócenia się do Chrystusa(w co wierzę), a kompletnie zignorował użytkownika, który insynuuje wierzącym zaburzenia emocjonalne...? To jest obiektywizm i bezstronność? Tak jak powiedziałem- jesteście identyczni, jak org, tylko w drugą stronę.

GalAnonim , nie jestem pewna do kogo kierujesz swoją wypowiedź dlatego dobrze byłoby gdybyś mógł umieszczać cytaty bądź nick osoby.
Przypuszczam , że moderator również odebrał Twój wpis jako agitację i stąd te ostrzeżenie na czerwono pod Twoją wypowiedzią.
Piszesz , że wyraziłeś konieczność zwrócenia się do Chrystusa (jeśli Ty czujesz taką konieczność - jest to tylko i wyłącznie Twoja sprawa) , natomiast jeśli Twój wpis jest formą głoszenia innym tu na forum o konieczności w to co wierzysz , jest to już wg mnie forma agitacji w którym to pojęciu zawarta jest zawsze doraźność i sugestywność.
Do kogo kierujesz słowa : "Tak jak powiedziałem- jesteście identyczni, jak org, tylko w drugą stronę".
Czy do tych którzy nie podzielają Twojej wiary?
Nie obraź się proszę ponieważ moim celem nie jest ocenianie Cię ani ubliżanie Tobie ale pisząc w ten sposób , pomyśl proszę - czy to Ty nie zachowujesz się identycznie jak org tylko w drugą stronę? (organizacja o konieczności wiary , zwracania się do Jehowy , Ty do Chrystusa). Odrobina samokrytyki również nie zaszkodzi  :)

P.S. GalAnonim piszesz : "@Baran. Cieszę się, że chociaż ktoś zechciał przeczytać ze zrozumieniem mój wpis". 
Czy to znaczy , że inni , w tym moja osoba jesteśmy nierozumni?  ;)
Konstrukcje Twojej pierwszej wypowiedzi można różnie zrozumieć / odebrać - niekoniecznie tak jak Baran.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 14:55 wysłana przez Apostates »


Offline Roszada

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #481 dnia: 29 Październik, 2018, 15:51 »
A jak odbierasz moderatora, który mnie ostrzegł za to, że wyraziłem konieczność zwrócenia się do Chrystusa(w co wierzę), a kompletnie zignorował użytkownika, który insynuuje wierzącym zaburzenia emocjonalne...? To jest obiektywizm i bezstronność? Tak jak powiedziałem- jesteście identyczni, jak org, tylko w drugą stronę.
Był tu taki co nazywał się Datsun.
Witał co drugiego: "Witam Cię w imieniu Jezusa Chrystusa" itp.

Czułem się jak na nabożeństwie protestanckim. :-\
Powiedziałem mu, że to nie jest forum ewangelizacyjne, by założył swoje.
Po kilku razach posłuchał i założył, z czego się niezmiernie cieszę:  :)

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/

Co ciekawe, sam doświadczył jak trudno prowadzić forum religijne, gdzie są poglądy od sasa do lasa. :-\


Offline GalAnonim

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #482 dnia: 29 Październik, 2018, 15:58 »
Oczywiście nikt nie odniósł się do insynuowania wierzącym zaburzeń emocjonalnych... Moderator był łaskaw to zignorować...
Czyli de facto nie jest to forum neutralne, bo naśmiewanie się z ludzi wierzących jest jak najbardziej tolerowane i najwyraźniej mile widziane.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 16:02 wysłana przez GalAnonim »


Offline Roszada

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #483 dnia: 29 Październik, 2018, 16:08 »
Czyli de facto nie jest to forum neutralne, bo naśmiewanie się z ludzi wierzących jest jak najbardziej tolerowane i najwyraźniej mile widziane.
Ja jestem osobą wierzącą i jestem tu od początku od 2015 r., ale nie czuję bym był z powodu wiary obśmiewany.
Proszę nie generalizować.

Jak ktoś się obnosi ze swoją wiarą, to chyba tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę. :-\


Apostates

  • Gość
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #484 dnia: 29 Październik, 2018, 16:35 »
Oczywiście nikt nie odniósł się do insynuowania wierzącym zaburzeń emocjonalnych... Moderator był łaskaw to zignorować...
Czyli de facto nie jest to forum neutralne, bo naśmiewanie się z ludzi wierzących jest jak najbardziej tolerowane i najwyraźniej mile widziane.

Zgaduje - czy chodzi Ci o wypowiedź Tazły o "padaczce emocjonalnej"?
Jeśli tak - to są  osoby które odniosły się do tego wpisu , jak również sama Tazła wyjaśniła swoją wypowiedź   (patrz proszę wstecz) , ja również odniosłam się do tego fragmentu używając porównania.
Szkoda tylko , że Ty GalAnonim nie odnosisz się np. do moich pytań , wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 16:42 wysłana przez Apostates »


Offline GalAnonim

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #485 dnia: 29 Październik, 2018, 16:41 »
Owszem, to miałem na myśli. Słusznie zarzucam moderatorowi stosowanie podwójnych standardów, ponieważ mój post o Chrystusie został od razu opatrzony komentarzem i ostrzeżeniem, natomiast jawne kpiny z wiary są całkowicie ignorowane, czyli w domyśle są zgodne z linią ideologiczną forum.
Nie mam zamiaru dyskutować z linią ideologiczną, tylko w takim razie nie macie prawa określać się jako neutralni, skoro represje idą tylko w jedną stronę.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 16:44 wysłana przez GalAnonim »


Offline HARNAŚ

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #486 dnia: 29 Październik, 2018, 16:56 »
Napisałeś  do tej pory 7 wiadomości.  W ilu  z nich masz postawę roszczeniową? Przestań człowieku wietrzyć spisek . Skoro Cię Roszada zapewnia , że tak nie jest to spróbuj to uszanować.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 16:58 wysłana przez HARNAŚ »


Offline lukier

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #487 dnia: 29 Październik, 2018, 17:02 »
Ok, staram się spojrzeć z Twojej perspektywy GalAnonim i myślę, że po prostu trochę źle zacząłeś,a  potem zwróciłeś uwagę tylko na słowa krytyki, a nie na osoby, które są bliskie Twoim przekonaniom, odezwało się tu ich też trochę, a Ty i tak się obraziłeś.

I nie zgadzam się z tym, ze admini są stronniczy. Przykład z mojego podwórka. Napisałam kiedyś, że ciągnie mnie w stronę wiary w Boga panenteistycznego i jakiś użytkownik napisał mi, że to bzdury, moderator zaraz zareagował i dał mu publiczne ostrzeżenie, że nie można tak krytykować wierzeń innych. Nie obraziłam się na tego użytkownika, tylko starałam się wyjaśnić taki mój światopogląd. Jeśli oczekujesz że wszyscy tutaj mamy wielbić Chrystusa, a jeśli tego nie robimy to jesteśmy złymi ludźmi i na pewno Cię od razu rozszarpiemy za poglądy to się mylisz. Trochę dystansu człowieku.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 17:16 wysłana przez lurker »


Apostates

  • Gość
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #488 dnia: 29 Październik, 2018, 17:04 »
Owszem, to miałem na myśli. Słusznie zarzucam moderatorowi stosowanie podwójnych standardów, ponieważ mój post o Chrystusie został od razu opatrzony komentarzem i ostrzeżeniem, natomiast jawne kpiny z wiary są całkowicie ignorowane, czyli w domyśle są zgodne z linią ideologiczną forum.
Nie mam zamiaru dyskutować z linią ideologiczną, tylko w takim razie nie macie prawa określać się jako neutralni, skoro represje idą tylko w jedną stronę.

Podkreślenie moje.
A ja myślę , że zwyczajnie uciekasz od dyskusji - niewygodnych dla Twojej osoby pytań , wypowiedzi.
Dlaczego nie podejmiesz konwersacji z osobami które szanują Twoje wierzenia , którym nie przeszkadza to w co / kogo wierzysz (przeszkadza jedynie agitacja) , z osobami które Ci nie ubliżają  (chyba , że w pojęciu ubliżanie rozumiesz niepodzielanie Twojej wiary poglądów jak w organizacji?) ?
Forum to nie organizacja - jedni są neutralni , drudzy niekoniecznie.... - zależy też  jeszcze w jakich sprawach / zagadnieniach.
Piszesz , że nie chcesz dyskutować z linią ideologiczna.
Czym zatem jest ideologia?

Ideologia – powstała na bazie danej kultury wspólnota światopoglądów, u podstaw której tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego lub grupowego albo narodowego.

Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata. Społeczną funkcją ideologii jest artykulacja celów aktywności i dopuszczalnych sposobów ich osiągania oraz motywacja ich zasadności względami uznawanymi za wyższe niż jednostkowy interes (wizja rzeczywistości + system wartości + dyrektywy praktycznego działania[1]). Zapotrzebowanie na ideologie wynika z właściwego ludziom poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens i sposób istnienia

ideologia «system poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi» 
• ideologiczny • ideologicznie • ideolog

Tutaj masz różnych ludzi i różne poglądy.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #489 dnia: 29 Październik, 2018, 17:13 »
 Zwróciłem Ci uwagę po tym jak napisałeś:(pogrubienie moje)

Cytat: GalAnonim w Wczoraj o 09:42
Ja te słowa odnoszę do tej sytuacji w ten sposób- jeśli ktoś oczyści się z masońskich demonów orga, a nie przyjdzie do Chrystusa(a niestety wielu, którzy odeszło, staje się agnostykami czy ateistami i raczej przyjmuje jako maksymę "róbta co chceta" J. Owsiaka...), to na miejsce demona orga przyjdą gorsze i ostatecznie taki człowiek całkiem upadnie.

Dlaczego piszesz że osoba niewierząca, czy wierząca w innego boga upadnie? Kto dał Ci prawo do osądu?

Pkt 1.11 regulaminu mówi: (pogrubienie moje)

Niniejsze forum jest religijnie neutralne i w takiej atmosferze chcemy je utrzymywać. Jako społeczność nie jesteśmy zwolennikami żadnej konkretnej religii ani grupy wyznaniowej. Dlatego też wszelkie agitowanie religijne, nachalne nakłanianie do zmiany poglądów, wprowadzanie w poczucie winy z powodu tego czy ktoś wierzy czy nie wierzy w Boga, a także tego jak wierzy, jest zabronione. Nie wolno Ci wyśmiewać, szydzić czy swoimi wypowiedziami negatywnie oceniać uczestników dyskusji, którzy mają odmienny światopogląd niż Twój.

To tyle.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline GalAnonim

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #490 dnia: 29 Październik, 2018, 17:15 »
Po raz kolejny powtarzam: nie mam pretensji do was(piszcie sobie, co chcecie)  tylko do MODERATORA. Stosuje podwójne standardy, bo widzę, że tekst o "padaczce emocjonalnej"(czyli jawna kpina z wiary) w dalszym ciągu nie jest zmoderowany.
Szanowny Panie Moderatorze- czyli rozumiem, że nazywanie zwracania się do Chrystusa "padaczką emocjonalną" nie narusza regulaminu...?
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 17:17 wysłana przez GalAnonim »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #491 dnia: 29 Październik, 2018, 17:21 »
Człowiek kulturalny, w przeciwieństwie do malkontenta i pieniacza, jak widzi post który mu nie pasuje, używa opcji "Zgłoś do moderatora", wtedy administracja forum wie o co chodzi. Nie jesteśmy w stanie czytać wszystkich wpisów.
Zanim wysunie się oskarżenia warto pomyśleć czy są słuszne.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline GalAnonim

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #492 dnia: 29 Październik, 2018, 17:31 »
Ten post został zgłoszony do moderacji... Zanim zaczniesz wysuwać zarzuty, sprawdź... To Ty wybiórczo traktujesz swoje obowiązki zapewnienia bezstronności dyskusji, moderując jedną stronę, a drugiej pozwalając na niewybredne uwagi i wrzutki.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #493 dnia: 29 Październik, 2018, 17:35 »
Przez trzy lata istnienia tego forum nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś zupełnie nowy zaraz po rejestracji wypowiadał wojnę moderacji. Robiły tak jedynie osoby, które pod przykrywką nowego konta rejestrowały się na forum ponownie po tym, jak je opuściły, by ze znanego tylko sobie powodu siać tutaj ferment. Więc albo należysz do tej samej kategorii, albo jesteś jedynym w swoim rodzaju człowiekiem, który odnosi jakąś dziwną przyjemność w przebywaniu w miejscu, którego gospodarze i atmosfera mu się nie podobają. Jedno i drugie jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Tak czy siak zwracam jedynie uwagę, że jeśli faktycznie Twoim celem jest jedynie wywoływanie sporów pomiędzy nami, to nie sądzę, że długo tu zabawisz. A co do postów, które są Twoim zdaniem obraźliwe, to powtarzam za Nemo - w tym celu służy funkcja "zgłoś post", moderatorzy nie sprawdzają szczegółowo każdego jednego postu wysyłanego na forum.

Ten post został zgłoszony do moderacji... Zanim zaczniesz wysuwać zarzuty, sprawdź... To Ty wybiórczo traktujesz swoje obowiązki zapewnienia bezstronności dyskusji, moderując jedną stronę, a drugiej pozwalając na niewybredne uwagi i wrzutki.

Został zgłoszony przez Ciebie dopiero godzinę temu (i na tę chwilę już nie zostanie zmoderowany bo na jego bazie wywiązała się cała powyższa dyskusja; poza tym oprócz Ciebie nikt inny go nie zgłaszał), a więc już po tym, gdy rzuciłeś się nam do gardeł. Polecam nie przeinaczać faktów, szczególnie gdy druga strona może je łatwo zweryfikować.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 17:38 wysłana przez mav »


Offline GalAnonim

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #494 dnia: 29 Październik, 2018, 17:58 »
Zgadza się. Co nie zmienia faktu, że nic nie zrobiliście, a mnie zmoderowaliście praktycznie od razu. I z ostrzeżeniem. Więc proszę łaskawie nie odwracać kota ogonem.
Stosujecie zasadę, że są równi i równiejsi. I żadne wypieranie się tego nie zmienia. P.S. A co do braku kultury- kto wrzuca na forum wiadomości skierowane wcześniej na skrzynkę, czyli PRYWATNE, jak nie wy, moderatorzy...?

A może ja mam wrzucić na forum obraźliwego maila, którego otrzymałem na skrzynkę od moderatora Nemo, który jednoznacznie pokazuje, jakie były jego intencje? Czyli że taka, a nie inna reakcja moderacji nie wynikała z regulaminu, tylko z POGLĄDÓW?
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2018, 18:20 wysłana przez GalAnonim »