Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica  (Przeczytany 9326 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Maj, 2016, 15:37 »
Zgadzam się zarówno z Tadeuszem jak i z Tązłą.
Logiki w WTS prózno szukać.
Ale faktem jest, że przecież najłatwiej wychować sobie śJ z własnego dziecka.
Na pewno łatwiej, niż wychodzić wychowanka w terenie.
Zwłaszcza, że dzieci wierzą w różne bajki.
Dlatego łatwiej im uwierzyć w całą tę propagandę.

Ciężko nie przytaknąć jeśli chodzi o brak logiki, próbowałam poległam.
Wychowywanie nowego ŚJ, różnica w wychowaniu, poglądach, wolnomyślicielstwo, własne zdanie, coś co ciężko jest w czasie studium przebić, zwłaszcza jak ktoś jest dociekliwy. Jeśli chodzi o dzieci w większości mają zdanie jak rodzice, zasady które im wpoją, łatwo rodzicom jest wymusić określone zachowanie na dziecku, pozorując wolny wybór.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Maj, 2016, 18:41 »
Zgadzam się zarówno z Tadeuszem jak i z Tązłą.
Logiki w WTS prózno szukać.
Ale faktem jest, że przecież najłatwiej wychować sobie śJ z własnego dziecka.
Na pewno łatwiej, niż wychodzić wychowanka w terenie.
.

  Racja, nie ma to jak wychować własną latorośl. Od małego ma się ją na oku i jakby nie było w szachu. Musi się słuchać bo nie ma wyjścia.
Ale.....jak ta latorośl przejrzy na oczy i da dyla z organizacji to cios jest dużo większy niż jak zrezygnuje ktoś z zwykłego werbunku.

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Maj, 2016, 00:31 »
No tak, ale to by w pewien sposób oznaczało, że dla WTS-u ważniejszy jest "rozwój duchowy" owieczek, głoszenie prawd organizacji, "czystość moralna" zborów, itp. Nawet w wersji nieco spaczonej ludzkimi wymysłami.
I za nic mi nie pasuje tutaj opis WTS-u jako nastawionej na zysk korporacji  :-\
No chyba, że czegoś nie kumam albo moja logika już jest zbyt pokrętna  :(

Tadeuszu ja kiedyś z jednym bratem prowadziłam dyskusję, która zaczęła się właśnie od pytania: Ale po co to? Dla pieniędzy?

I uznaliśmy, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Ja wcale nie uważam, że głównym celem powstania WTS była chęć pozyskania pieniędzy. To byłby biznes nieopłacalny, bo trzeba było w niego dużo kasy włożyć, a nie sądzę żeby ta kasa aż tak bardzo się zwracała.

Moja teoria brzmi, że WTS powstało z powodu (samolubnej bądź niesamolubnej) chęci wybicia się - najpierw Russella- jako kogoś ważnego, wybranego przez Boga. Któż z nas nie chciałyby być noszony na lektyce niczym bóstwo i uwielbiany?!  ;D
 Może nie każdy z nas, ale Russell na pewno miał takie ciągotki. Bardzo wymowny jest opis jego śmierci (na forum jest watek o związkach Russella z masonami). Otóż przed śmiercią zażyczył on sobie odzianie w rzymską togę z prześcieradła. Pomijając to, ze jest to masoński zwyczaj, to trzeba być niezłym megalomanem żeby takie cyrki przed śmiercią urządzać. Idźmy dalej - Russell leży na cmentarzu z tradycyjnym nagrobkami, ale jeden bardzo się wyróżnia. Czyj? No właśnie nagrobek Russella, obok którego stoi pomnik-piramida górująca nad wszystkimi innymi grobami. Oprócz tego Russell nie wzbraniał się przed tym by nazywano go pastorem i przed licznymi pochwałami w jego kierunku sugerującymi że jest natchniony przez Boga.

A zatem moim prywatnym zdaniem nie chodzi o pieniądze, ale o uznanie i władzę. A pieniądze to rzecz druga - dzięki nim członkowie CK mogą podróżować po całym świecie i mieć wszelkie wygody w podróży. Nie mówiąc już o Rutherfordzie - kolejnym megalomanie - który sobie zażyczył willi Bet Sarim, w której miał mieszkać z Mojżeszem.
Teraz forsa jest szczególnie potrzebna CK na te odszkodowania za pedofilię, ale główny motyw to moim zdaniem znów megalomania. "Siedmiu wspaniałych" występuje przed 8 milionową publicznością na całym świecie i jak widać ta rola bardzo im się podoba!
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 00:33 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Maj, 2016, 07:53 »
"Siedmiu wspaniałych" występuje przed 8 milionową publicznością na całym świecie i jak widać ta rola bardzo im się podoba!

Pewnie masz wiele racji w tym co napisałaś w swoim poście.
Wskazywałby na to też fakt powstania medialnego CK-show w postaci jw-broadcasting gdzie członkowie CK niczym celebryci występują.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Maj, 2016, 09:15 »
Oni przypominają mi króla Juliana (ze znanych Pingwinów z Madagaskaru).Ich wielbią pradawni Bogowie. A mienie władzy to obowiązek król (a)ów. Niestety są mniej elastyczni i sympatyczni. Wielu w Organizacji przypomina biednego Morisa, tylko po co?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Maj, 2016, 09:33 »
  ............Bogaci zawsze będą mówić: daj nam więcej pieniędzy, a my pójdziemy i wydamy je, a one potem spłyną w dół do reszty was............
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Maj, 2016, 12:22 »
Jak tylko słyszę: "Chcemy waszego dobra" to od razu chowam wszystkie swoje dobra  ;D ;D ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 'Celibat' dla 'drugich owiec" a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj, 2016, 13:26 »
Jak tylko słyszę: "Chcemy waszego dobra" to od razu chowam wszystkie swoje dobra  ;D ;D ;D

nie mówi się "waszego dobra" tylko "waszych dóbr" :D