Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?  (Przeczytany 49022 razy)

Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:06 »



Czytałeś kiedyś książki o tym jak czują się kobiety w takich związkach? Czytałeś wypowiedzi ludzi, którzy w wieku 40-50 lat myślą o samobójstwie bo żyli w w taki sposób? Piszesz tak bo chciałbyś tak żyć, czy znasz relacje ludzi, którzy tak żyli i wiedzą jak tragiczne jest w skutkach?

Biblia mówi, że przykazania od Boga czynią niedoświadczonego mądrym.

Nie musisz czegoś doświadczyć na własnym przykładzie aby stać się mądrym (korzystać z wiedzy w praktyce). Innymi słowy nie musisz iść przez życe po omacku dzięki tej księdze.

Zapytaj sam siebie skąd prymitywny Mojżesz wiedział, którego dnia obrzezać chłopców? Skąd wiedział, że dzień podany przez Boga jest dniem kiedy krzepliwość krwi jest największa? Takich ciekawych pytań dotyczących Biblii są setki.
.

Znam osobiscie ludzi ktorzy tak zyja. Znam tez osobiscie ludzi ktorzy probowali popelnic samobojstwo wiodac tzw normalne zycie i nie radzacych sobie z normami idealnymi dla innych.
Publikacje ktorymi sie karmisz sa raczej malo obiektywne.

Mojzesz rytual obrzezania zaczerpnal od egipcjan i jest on starszy niz sama Biblia. Oswiec nas skad egipcjanie wiedzieli o krzepliwosci krwi 8ego dnia.

Chce sie jeszcze odniesc do Twojej wypowiedzi odnosnie wierzen w Japoni.. Odsylam do Wikipedii

Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:20 »
Znam osobiscie ludzi ktorzy tak zyja. Znam tez osobiscie ludzi ktorzy probowali popelnic samobojstwo wiodac tzw normalne zycie i nie radzacych sobie z normami idealnymi dla innych.
Publikacje ktorymi sie karmisz sa raczej malo obiektywne.

Mojzesz rytual obrzezania zaczerpnal od egipcjan i jest on starszy niz sama Biblia. Oswiec nas skad egipcjanie wiedzieli o krzepliwosci krwi 8ego dnia.

Chce sie jeszcze odniesc do Twojej wypowiedzi odnosnie wierzen w Japoni.. Odsylam do Wikipedii

Podaj mi jedną nie obiektywną publikację, którą podałam.

Więc:

Jeśli chodzi o obrzezanie to zdecydowanie Abraham jest pierwszym, który dał ten nakaz a Egipcjanie dowiedzieli się na ten temat właśnie od Żydów kiedy Ci byli w niewoli Egipskiej. Nie przekręcaj proszę historii na potrzeby swojej argumentacji. Zdecydowanie to Abraham był pierwszym, który obrzezał, także Twój argument jest kłamstwem.

Jeśli chodzi o Japonię to:

Amenominakanushi – jedno z trzech bóstw, które wyłoniły się jako pierwsze "w czasie, gdy powstawały niebo i ziemia". Dwa pozostałe to (według Kojiki) Takamimusubi i Kamimusubi. Amenominakanushi uważany jest przez niektórych teologów za "boga początku", centralne bóstwo panteonu.

Tak więc mieli boga początku. Jeżeli poczytasz trochę na temat ich mitologii to zobaczysz, że uważają to co napisałam a mianowicie, że ziemia została stworzona i ludzie także.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 20:25 wysłana przez Nabot »


Offline julia7

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:21 »
Wiele osob sypia z wieloma partnerami a nawet w grupach. Taki sex nie jest zlem jesli jest dobrowolny. Nawet sex pozamalzenski za obopulna zgoda nie jest zlem i w wielu zwiazkach dziala.

A bez obopólnej zgody jest złem?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 519
  • Polubień: 14352
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:32 »
Niestety, ale niektórzy ludzie podający się za wierzących uzurpowali sobie prawo do wciskania za wszelką cenę swoich przekonań ludziom o innym światopoglądzie. Jedni kiedyś czynili to za pomocą miecza, potem jeszcze inni postanowili chodzić od domu do domu i w niedzielne przedpołudnie burzyć domowy mir nachalnie wkładając nogę w drzwi i wciskając swoje poglądy. Jeszcze inni postanowili na forach dla byłych śJ wciskać swój światopogląd. A byli śJ to bardzo różnorodna grupa ludzi. Są osoby głęboko wierzące, są agnostycy, są ateiści i są osoby które przeszły do innych nominalnych religii.
 Poruszanie tematu aborcji już kilkakrotnie wywoływało wojny na tym forum i proszę nie zaczynać tego tematu, bo to nie to forum. Wg regulaminu jest to forum religijnie neutralne, a przeciwnicy aborcji kierują się z zasady nakazami religijnymi. 
Ten problem powinien być rozpatrywany przez każdą kobietę w ciąży indywidualnie bez presji jakichkolwiek osób trzecich, czy zasad religijnych i nie naszą sprawą jest debatowanie o słuszności czy nie tego kroku. Dlatego też proszę o zaprzestanie nachalnej ewangelizacji w tym wątku i nie łamanie tym samym regulaminu forum.
Z góry dziękuję za zastosowanie się do mojej prośby.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:34 »
Zaczyna się walka ateistów nie na argumenty tylko na kasowanie postów :D
Ja nie mam problemów z ateistami.
Niedawno w historii exŚJ napisałem i będę to stale powtarzał:
Cytuj
Byli Świadkowie Jehowy w Polsce nie tworzą religii, ale zróżnicowany ruch skupiający: wyznawców chrześcijaństwa (należących i nie należących do kościołów), innych religii oraz osoby o nastawieniu ateistycznym i agnostycznym.
Liczba członków ruchu stale rośnie, wraz ze spadkiem liczby głosicieli Świadków Jehowy w Polsce.


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:37 »
Niestety, ale niektórzy ludzie podający się za wierzących uzurpowali sobie prawo do wciskania za wszelką cenę swoich przekonań ludziom o innym światopoglądzie. Jedni kiedyś czynili to za pomocą miecza, potem jeszcze inni postanowili chodzić od domu do domu i w niedzielne przedpołudnie burzyć domowy mir nachalnie wkładając nogę w drzwi i wciskając swoje poglądy. Jeszcze inni postanowili na forach dla byłych śJ wciskać swój światopogląd. A byli śJ to bardzo różnorodna grupa ludzi. Są osoby głęboko wierzące, są agnostycy, są ateiści i są osoby które przeszły do innych nominalnych religii.
 Poruszanie tematu aborcji już kilkakrotnie wywoływało wojny na tym forum i proszę nie zaczynać tego tematu, bo to nie to forum. Wg regulaminu jest to forum religijnie neutralne, a przeciwnicy aborcji kierują się z zasady nakazami religijnymi. 
Ten problem powinien być rozpatrywany przez każdą kobietę w ciąży indywidualnie bez presji jakichkolwiek osób trzecich, czy zasad religijnych i nie naszą sprawą jest debatowanie o słuszności czy nie tego kroku. Dlatego też proszę o zaprzestanie nachalnej ewangelizacji w tym wątku i nie łamanie tym samym regulaminu forum.
Z góry dziękuję za zastosowanie się do mojej prośby.


A potrafisz edytować czyjś post tak aby nie łamał już zasad a nie wyrzucać całość? Po drugie aborcja jest sprawą osobistą i ja nie nakłaniam nikogo do tego, aby zaprzestał tego robić? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Już dowiodłeś tego, że nie, dlatego proszę abyś przywrócił post i jeśli temat Cię nie interesuję to po prostu go nie czytaj. Skasowałeś wiele ciekawych informacji i badań chociażby na temat molestowania dzieci w parach homoseksualnych. To też jest złe? Chronisz pedofilów?

Już zgłosiłam sprawę do zarządcy forum i wierzę, że zostaniesz upomniany za nieprawidłowe wywiązywanie się ze swojej roli.


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #126 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:44 »
Dlatego zapytałam konkretnie o pochodzenie człowieka i jego przodka. Widzisz ewolucjoniści stosują dwie metody działania gdy nie maja żadnych argumentów. Ty zastosowałeś obie w bardzo szybko. Pierwszy argument: mowisz o mikro ewolucji lub jak wiele osób to nazywa, dostosowaniu sie gatunków do istniejących warunków, przykład psów z długa sierścią w zimnych regionach świata. To jest fakt i o tym NIKT nie dyskutuje. Tylko problem ewolucjonistow jest taki ze do tego samego worka wrzucają makro ewolucje czyli przejście z gatunku w inny gatunek, co jest oczywistą bzdura i wymysłem wyobraźni. Nie ma nawet jednej kamieliny przejściowej na swiecie. Czyli argument ewolucjonistow, jest mikro ewolucja więc wszystkie inne takie jak ewolucja gwiezdna itp rowniez maja miejsc, to zwykle kłamstwo.

Drugi argument ewolucjonistow, ten człowiek jest doktorem, i to dla Ciebie zbyt małe kompetencje, zapytam, jaki tytuł Ty masz? Czy musisz mieć tytuł doktora aby wiedziec ze szlifowanie skamieliny, aby dostosować ją do swojego pogoadu na temat pochodzenia życia, jest zwykłym kłamstwem? A tego dopuszczają sie ewolucjoniści.


Przepraszam ale odpowiadasz do zupełnie innego posta niż ja napisałem. Nie wspomniałem słowa o mikroewolucji. Żadnego z argumentów z którymi toczysz bohaterską walkę ja nie sformułowałem.

Ja napisałem:

1) Teoria ewolucji - nie obejmuje swoim zasięgiem powstania życia. Przynajmniej na razie.

2) Mnie zupełnie nie przeszkadza, że pan doktor profesor, którego namiętnie cytujesz jest doktorem. Mnie przeszkadza, że tytułuje się profesorem, faktycznie nim nie będąc. To jest po prostu oszustwo. To jakby nie napawa optymistycznie co do rzetelności pana doktora profesora.
Jakie tytuły ja mam? A po co Ci to? Przecież według Ciebie to nie ma znaczenia.

Jeśli odpowiesz nie na temat - to ja dziękuję za dalszą dyskusję.


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:46 »
A bez obopólnej zgody jest złem?

Mysle ze jest zlem wyrzadzanym drugiemu czlowiekowi.
Nie grzechem bo takiego pojecia nie uznaje.

Dojrzale zwiazki opieraja sie na zrozumieniu swoich potrzeb i oczekiwan. W moim zwiazku np nie wychodzimy na roznego rodzaju imprezy bez partnera. Wielu psychologow krytykuje takie podejscie ale my tak wlasnie lubimy zyc i zgadzamy sie na takie wyzeczenie.


Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline julia7

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:49 »
Mysle ze jest zlem wyrzadzanym drugiemu czlowiekowi.
Nie grzechem bo takiego pojecia nie uznaje.

Ale Ty tak myślisz tylko, prawda? Nie jest to jakieś obiektywne.


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #129 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:54 »
Ponieważ uważam mojego posta za bardzo istotnego a szanowny Pan moderator nie potrafi wyedytować mojego posta to uczynię to sama ponieważ zawiera bardzo wiele cennych informacji:

Ja mimo, że jestem wierząca też nie jestem za kamienowanie homoseksualistów itp. Szanuję każdego człowieka jednak nienawidzę grzesznego postępowania. Jako widać, że jesteś człowiekiem światłym (mowa o listonoszu) to zapewne pojmujesz tę różnicę.

Tutaj masz ciekawe statystyki na temat homoseksualizmu i molestowania dzieci:

http://www.bibula.com/?p=20964

Pogadaj z Panem KaizerSoze jak nazywa ludzi, którzy molestują dzieci i ukrywają to. Widać nie znasz oficjalnych badań w tej sprawie.

Przedstawiam czarno biały scenariusz i nie idę na skróty. Poczytaj chociażby badania które wysłałam to może zrozumiesz dlaczego Biblia zabrania homoseksualizmu.

Będę publikowała kolejne dowody na to, że ewolucja to pseudo nauka prowadząca do tragicznych konsekwencji.


Jeszcze rysunek pana Haeckela o którym pisałam:

http://3.bp.blogspot.com/-JNtEavPJ2XM/VZrTOOFjW_I/AAAAAAAA2QM/DGAbqrEf26c/s1600/233_prawdziwe_rysunki_embrionow.jpg

Na górze jego wyobraźnia i próba udowodnienia ewolucji a na dole jak to wygląda naprawdę. Już nie będę pisała, o aborcji z tym związanej bo Nemo się denerwuje. Zostańmy na tym, że jest to udowodnione, że ten Pan Haeckel kłamał a te rysunki, które sobie wyobraził dalej znajdują się w książkach, które uczą o ewolucji, dlaczego?

Nemo: Ależ ja się nie denerwuję. Do zdenerwowania jeszcze dużo mi brakuje, jak na razie łapię się za głowę widząc to co czytam.  :)
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 21:01 wysłana przez Nemo »


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #130 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:58 »
A zakładasz, że w pewnym momencie może nastąpić przewrót naukowy, który wywróci ogromną ilość uznawanych dzisiaj paradygmatów? Często zastanawiam się, co tak naprawdę z tego co wiemy obecnie jest absolutnie niepodważalne i będzie takim choćby i za milion lat.

Słyszałem ostatnio, że naukowcy odkryli w ludzkim organizmie jakiś układ z krążącą w nim substancją, którego to układu uszkodzenie powodowało zapadnięcie się całej konstrukcji, skutkiem czego dotąd nie był odkryty, dopiero najnowsza technologia pomogła. i nie wiadomo co to za substancja i do czego służy. Przecież to ogromne odkrycie w ramach czegoś, co było z nami zawsze, ludzkiego ciała.

http://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/180329253-Naukowcy-odkryli-nowy-organ-w-ciele-czlowieka.html

Zakładasz na przykład, że w pewnym momencie ludzkość dowie się że żyje w symulacji - komputerowej albo kwantowej - że świadomość jest w jakimś stopniu wieczna albo nieco w drugą stronę - że wolna wola nie istnieje?

Zakładasz, że możemy jeszcze odkryć coś, co zburzy dotychczasowy ład, a jeśli tak, to o ile?

Jasne, że tak. Wydaje się nawet, iż taka rewolucja wisi w powietrzu. Np. w związku ze światem kwantowym.
To jest właśnie piękne i to świadczy, że nauka, mimo wielu problemów i niedociągnięć - jednak działa w kierunku rozszerzającym naszą wiedzę o świecie. To jest bardzo pozytywne.

Bardzo ciekawe z tym narządem nowym. Nie słyszałem o tym. Przykre, iż własnie o takich rzeczach tak mało się informuje w mediach. a to są naprawdę ważne, pozytywne i inspirujące odkrycia. Ale lepiej się sprzedają plotki, propaganda polityczna i czułe słówka.

To byłoby świetne gdyby okazało się, że żyjemy w symulacji, a nasze mózgi,  będąc efektem fermentacji jakiejś nieznanej  bio-kwantowej rośliny - znajdują się w słoikach ustawionych w zapomnianej piwnicy na krańcu wszechświata.

Trochę poleciałem..


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 519
  • Polubień: 14352
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #131 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 20:58 »
A potrafisz edytować czyjś post tak aby nie łamał już zasad a nie wyrzucać całość?
Nie wiem, może potrafię.
Po drugie aborcja jest sprawą osobistą i ja nie nakłaniam nikogo do tego, aby zaprzestał tego robić?
Ale swoimi wpisami próbujesz wpędzić w poczucie winy zwolenników tego zabiegu.
 
Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Chyba potrafię, no chyba że Twój mąż już kula się ze śmiechu.

Chronisz pedofilów?
Normalnie to kretyńskie pytanie będące też stwierdzeniem powinno skutkować moderacją osoby która to napisała. Jakich to kroków łapią się osoby podające się za wierzące żeby dokopać komuś inaczej myślącemu.

Już zgłosiłam sprawę do zarządcy forum i wierzę, że zostaniesz upomniany za nieprawidłowe wywiązywanie się ze swojej roli.
Hmmm. Zgłosiłaś to do.... mnie  ;D
A poważnie proszę z zaprzestanie ewangelizacji obecnych na tym forum użytkowników. Powtarzam że nie jest to forum religijne i proszę to uszanować. Z góry dziękuję za zastosowanie się.

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline HARNAŚ

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #132 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 21:00 »
Uważam , że Nabot zostanie kiedyś agnostyczną ateistką .


Offline julia7

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #133 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 21:01 »
Ale swoimi wpisami próbujesz wpędzić w poczucie winy zwolenników tego zabiegu.

Zgadłam! Aborcja jest dozwolona i to już nie jest ludzka przyzwoitość tylko wybór kobiety.


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #134 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 21:03 »
Nie wiem, może potrafię. Ale swoimi wpisami próbujesz wpędzić w poczucie winy zwolenników tego zabiegu.
 Chyba potrafię, no chyba że Twój mąż już kula się ze śmiechu.
Normalnie to kretyńskie pytanie będące też stwierdzeniem powinno skutkować moderacją osoby która to napisała. Jakich to kroków łapią się osoby podające się za wierzące żeby dokopać komuś inaczej myślącemu.
Hmmm. Zgłosiłaś to do.... mnie  ;D
A poważnie proszę z zaprzestanie ewangelizacji obecnych na tym forum użytkowników. Powtarzam że nie jest to forum religijne i proszę to uszanować. Z góry dziękuję za zastosowanie się.

Udowodniłeś mi w ciągu 2h dwukrotnie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Powiedz mi Nemo w takim razie, masz dzieci? Czy zabicie dziecka zaraz po urodzeniu jest ok? A zabicie dziecka tydzień przed narodzeniem jest ok? Kiedy zabicie dziecka jest ok? Potrafisz to określić?