Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?  (Przeczytany 47988 razy)

Offline Yaqr

Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« dnia: 29 Maj, 2018, 10:36 »
Witajcie,

Trafiłem dziś na świetny film:


Jestem ciekaw, jak można wierzyć w teorie ewolucji itp. Na czym opieracie swoją wiarę skoro dowody są tak przytłaczające?

Bardzo proszę o spokojna konwersacje, nie obrażanie drugiej strony sporu, merytoryczna dyskusje. Jeśli wątek spowodował by niepotrzebne emocje, proszę o zamknięcie tematu.


Offline franki

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj, 2018, 12:08 »
Uważam że samo pytanie jest błędnie postawione. Co to znaczy ateistyczne poglądy? Czy wszystko trzeba tłumaczyć Bogiem. Wielu ateistów nie musi uważać teorii ewolucji, mogą najzwyczajniej w świecie przyznać że nie znają odpowiedzi na to czy inne pytanie. Ciężar dowodów i tak nie jest po stronie ateistów. Sam ateizm zakłada brak wiary a fakty, dowody, konkrety. To tak w skrócie i pobieżnie.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj, 2018, 12:21 »
Jestem ciekaw, jak można wierzyć w teorie ewolucji itp. Na czym opieracie swoją wiarę skoro dowody są tak przytłaczające?

Nie wierzę w teorię ewolucji. Ani w kulistość ziemi, przecież każdy rozsądny człowiek od razu przyzna, że gdzie nie spojrzeć to płasko, a jakby była okrągła, to byśmy pospadali w kosmos.

Uważam, że kulistość ziemi podobnie jak ewolucja to sztuczki zastawione przez szatana, aby ludzie nie wierzyli w Biblię. Ogromne, wszechogarniające konspiracje obejmujące naukowców z różnych dziedzin przez dekady ręka w rękę szerzących ową dezinformację na zazębiających się polach nauki, byle tylko ludzie nie poznali prawdy i nie zaufali swojemu stwórcy. W czasach jak ludzie wierzyli że ziemia jest płaska, bogu cześć oddawali wszyscy. Minęło kilka wieków, w szkołach kładą do głów kulistość i ateizm się szerzy na potęgę. Przypadek, zbieg okoliczności? Nie sądzę!

Czy wspomniałem już, że lot na księżyc też się nie odbył, a lądowanie wyreżyserowano w hollywoodzkim studiu filmowym, żeby odtrąbić propagandowo bezcenne zwycięstwo w kosmicznym wyścigu z ZSRR? Na jednym z ujęć wyraźnie widać jak flaga łopocze na wietrze, a przecież wiatru w kosmosie nie ma!

Odkąd zacząłem myśleć samodzielnie, jestem wolny. Co prawda otaczają mnie nieustanne spiski, intrygi i dezinformacje, ale to niewielka cena za poznanie prawdy i zdobycie wewnętrznej wolności. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć!
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 12:39 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2018, 12:29 »
Uważam że samo pytanie jest błędnie postawione. Co to znaczy ateistyczne poglądy? Czy wszystko trzeba tłumaczyć Bogiem. Wielu ateistów nie musi uważać teorii ewolucji, mogą najzwyczajniej w świecie przyznać że nie znają odpowiedzi na to czy inne pytanie. Ciężar dowodów i tak nie jest po stronie ateistów. Sam ateizm zakłada brak wiary a fakty, dowody, konkrety. To tak w skrócie i pobieżnie.

Ateizm zakłada brak Boga, skoro nie ma Boga to jakoś powstaliśmy, skoro powstalismy to według większości ateistów przez ewolucje. Zastanawia mnie to, ze ktoś wierzy w ewolucje gdy na świecie istnieje coś takiego jak płciowość. W pewnym momencie powstała załóżmy pierwsza małpa, żeby mogła dać kolejna małpę, w tym samym czasie musiała pojawić się Pani małpa.
Idźmy dalej, ewolucja zakłada przystosowanie się życia do danego miejsca. Dlaczego wiec nie ma życia na księżycu, które podtrzymuje się poprzez jedzenie piasku księżycowego i nie wymaga tlenu itp.
Dlaczego ludzie nie rozumieją prostej kwestii::

Załóżmy ze tworzy ktoś super komputer i program w którym na dysku tworzy sztuczna inteligencje, sztuczny wszechświat itp.
 Po 1 taki programista nie znajduje się w komputerze, na próżno go tam szukać.
Po 2 to programista decyduje o wszystkim, prędkości czasu, tego co się dzieje w danym programie itp.
Po 3 choć inteligentne twory programowe zostały by utworzone w gotowym programie, mógłby zastanawiać się jak to możliwe ze powstały, jak to jest ze maja początek i koniec, choć ich twórca dla nich mógłby wydawać się nieskończony itp.
Po 4 ktoś taki mógłby ingerować w dany twór, programistycznie tak aby kierować sprawami w odpowiednia stronę.
Po 5 ktoś taki mogliby ustanowić normy postępowania itp i wymagać tego od stworzonych istot.
Itp itd... można mnożyć takie informacje. Natomiast nigdy nie słyszałem żeby gdy ktoś włoży granat świni w pysk to jeśli powtórzysz próbę nieskończenie wiele razy to za którymś razem świniak podzieli się na kiełbasy, schaby itp...

Dlatego moje dociekanie ponieważ ciekawi mnie to jak można nie wierzyć w inteligentnego projektanta.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj, 2018, 13:30 »
Nie wierzę w teorię ewolucji. Ani w kulistość ziemi, przecież każdy rozsądny człowiek od razu przyzna, że gdzie nie spojrzeć to płasko, a jakby była okrągła, to byśmy pospadali w kosmos.

(...)

Odkąd zacząłem myśleć samodzielnie, jestem wolny. Co prawda otaczają mnie nieustanne spiski, intrygi i dezinformacje, ale to niewielka cena za poznanie prawdy i zdobycie wewnętrznej wolności. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć!

Obstawiam że to prowokacja, na którą sam niemal dałem się złapać.
Jednak gdybym miał trollować płaskoziemców to właśnie takich argumentów bym używał
:D


Offline Bożydar

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2018, 13:34 »
Idźmy dalej, ewolucja zakłada przystosowanie się życia do danego miejsca. Dlaczego wiec nie ma życia na księżycu, które podtrzymuje się poprzez jedzenie piasku księżycowego i nie wymaga tlenu itp.

Księżycowa babka piaskowa jest bardzo pożywna. :D Uśmiałem się, ale niedawno z żoną rozważaliśmy podobnie. A tam gdzie jest woda to już całkiem powinna być jakaś księżycowa Amazonia. :) Chętnie poczytam ten wątek jak się rozwinie.
Kiedyś trafiłem na bardzo ciekawy film choć wygląda na nie młody.

« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 13:37 wysłana przez Bożydar »


Offline franki

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj, 2018, 13:47 »
Ateizm zakłada brak Boga, skoro nie ma Boga to jakoś powstaliśmy, skoro powstalismy to według większości ateistów przez ewolucje. Zastanawia mnie to, ze ktoś wierzy w ewolucje gdy na świecie istnieje coś takiego jak płciowość. W pewnym momencie powstała załóżmy pierwsza małpa, żeby mogła dać kolejna małpę, w tym samym czasie musiała pojawić się Pani małpa.
Idźmy dalej, ewolucja zakłada przystosowanie się życia do danego miejsca. Dlaczego wiec nie ma życia na księżycu, które podtrzymuje się poprzez jedzenie piasku księżycowego i nie wymaga tlenu itp.
Dlaczego ludzie nie rozumieją prostej kwestii::

Załóżmy ze tworzy ktoś super komputer i program w którym na dysku tworzy sztuczna inteligencje, sztuczny wszechświat itp.
 Po 1 taki programista nie znajduje się w komputerze, na próżno go tam szukać.
Po 2 to programista decyduje o wszystkim, prędkości czasu, tego co się dzieje w danym programie itp.
Po 3 choć inteligentne twory programowe zostały by utworzone w gotowym programie, mógłby zastanawiać się jak to możliwe ze powstały, jak to jest ze maja początek i koniec, choć ich twórca dla nich mógłby wydawać się nieskończony itp.
Po 4 ktoś taki mógłby ingerować w dany twór, programistycznie tak aby kierować sprawami w odpowiednia stronę.
Po 5 ktoś taki mogliby ustanowić normy postępowania itp i wymagać tego od stworzonych istot.
Itp itd... można mnożyć takie informacje. Natomiast nigdy nie słyszałem żeby gdy ktoś włoży granat świni w pysk to jeśli powtórzysz próbę nieskończenie wiele razy to za którymś razem świniak podzieli się na kiełbasy, schaby itp...

Dlatego moje dociekanie ponieważ ciekawi mnie to jak można nie wierzyć w inteligentnego projektanta.
To w końcu chodzi Tobie o Boga czy inteligentnego projektanta? Widzisz, wrzuciłeś wszystkich do jednego worka, twoje pisanie można zrozumieć  tak, bo ja wierzą w takiego Boga to inni jak nie wierzą to w tylko mojego Boga. Dlatego pytanie kim jest Bóg, ile ludzi z każdej religii się nie spytasz każdy będzie go tłumaczył inaczej. Ateiści mają tak samo, z tą różnicą że my czekamy na dowody. A tak nawiasem mówiąc jak kupuję coś w sklepie to na metce jest napis Made in China np. Czemu ten inteligenty projektanta nie dołączył żadnej metki do swoich produktów, np. Made in Jehova. To że cos teraz nie mieści ci się w głowie nie znaczy że kiedyś się nie pomieści. My ludzie zmieniamy poglądy. Także słonecznego dzionka.


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj, 2018, 13:59 »
Obstawiam że to prowokacja, na którą sam niemal dałem się złapać.
Jednak gdybym miał trollować płaskoziemców to właśnie takich argumentów bym używał
:D

Cześć Figterze, jak się masz? :)

Księżycowa babka piaskowa jest bardzo pożywna. :D Uśmiałem się, ale niedawno z żoną rozważaliśmy podobnie. A tam gdzie jest woda to już całkiem powinna być jakaś księżycowa Amazonia. :) Chętnie poczytam ten wątek jak się rozwinie.
Kiedyś trafiłem na bardzo ciekawy film choć wygląda na nie młody.


Bardzo fajny film, ogólnie podziwiam ludzi, którzy wierzą w ewolucje, dla mnie osobiście wynika to tylko i wyłącznie z chęci wyparcia sądu ostatecznego przez Boga.

To w końcu chodzi Tobie o Boga czy inteligentnego projektanta? Widzisz, wrzuciłeś wszystkich do jednego worka, twoje pisanie można zrozumieć  tak, bo ja wierzą w takiego Boga to inni jak nie wierzą to w tylko mojego Boga. Dlatego pytanie kim jest Bóg, ile ludzi z każdej religii się nie spytasz każdy będzie go tłumaczył inaczej. Ateiści mają tak samo, z tą różnicą że my czekamy na dowody. A tak nawiasem mówiąc jak kupuję coś w sklepie to na metce jest napis Made in China np. Czemu ten inteligenty projektanta nie dołączył żadnej metki do swoich produktów, np. Made in Jehova. To że cos teraz nie mieści ci się w głowie nie znaczy że kiedyś się nie pomieści. My ludzie zmieniamy poglądy. Także słonecznego dzionka.

Widzisz, ja uważam ze Stwórca się podpisał:
http://www.bochenia.pl/w-kierunku-madrosci/2016/styczen//matematyczny-podpis-boga.html

To moim zdaniem podpis


Offline skyline

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj, 2018, 14:10 »
Ateizm zakłada brak Boga, skoro nie ma Boga to jakoś powstaliśmy,

a jak powstał Bóg? Teoria Wszechmocnego istniejącego od zawsze jest jeszcze bardziej niedorzeczna od protoplastycznej teorii darwinowskiej ewolucji.

co było najpierw Bóg czy Czas?

co bardziej nieprawdopodobne - istniejąca pełna inteligencja od zawsze czy nieskończenie duży zbiór zdarzeń przypadkowych trafiający w końcu na jakiś efekt?


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj, 2018, 14:19 »
Dlatego moje dociekanie ponieważ ciekawi mnie to jak można nie wierzyć w inteligentnego projektanta.

Dlatego że ktoś wybrał wiarę w pojmowany panteistycznie wszechświat?

Ci wszyscy, którzy wierzą w inteligentnego projektanta nie mają problemu z tym, że był zawsze. Nie potrzebują wyjaśnienia. Mają problem z odwiecznym albo wyłaniającym się z niezrozumiałych prapoczątków wszechświatem, ale nie mają problemu z odwieczną istotą, która ma możliwość tak skomplikowane konstrukcje rzekomo tworzyć.

Teiści ostatecznie akceptują tę samą tajemnicę co sceptycy, tylko przesuwają jej akcent na Boga i wtedy im wszystko gra.


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj, 2018, 14:38 »
a jak powstał Bóg? Teoria Wszechmocnego istniejącego od zawsze jest jeszcze bardziej niedorzeczna od protoplastycznej teorii darwinowskiej ewolucji.

co było najpierw Bóg czy Czas?

co bardziej nieprawdopodobne - istniejąca pełna inteligencja od zawsze czy nieskończenie duży zbiór zdarzeń przypadkowych trafiający w końcu na jakiś efekt?

Widzisz dla mnie odpowiedz jest jedna:

https://m.youtube.com/watch?v=Rwio3oJNhDw


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj, 2018, 15:00 »
W temacie złożoności wszechświata i odpowiedzi na pytania czy to dzieło Boże czy ewolucji jedno jest pewne i niezmienne:

Im więcej wiesz tym wiesz mniej.


Offline Bożydar

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj, 2018, 15:29 »
W temacie złożoności wszechświata i odpowiedzi na pytania czy to dzieło Boże czy ewolucji jedno jest pewne i niezmienne:

Im więcej wiesz tym wiesz mniej.

Albo im więcej wiesz będąc ewolucjonistą tym więcej masz do wyparcia.
Ciekawe, że dowodów na skomplikowaność tego co na ziemi przybywa, a dowodów na ewolucję nadal brak.
Pozostają dysputy w sferze polemiki, która jest jaka jest najczęściej.


Offline HARNAŚ

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj, 2018, 16:09 »

Bardzo fajny film, ogólnie podziwiam ludzi, którzy wierzą w ewolucje,
W ewolucję nie można wierzyć. Ewolucja to fakt.


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Maj, 2018, 16:35 »
W ewolucję nie można wierzyć. Ewolucja to fakt.

Mikro ewolucja to oczywiście fakt. Jest 6 rodzajów ewolucji. Jeden z nich jest prawdziwy, pozostałe to totalna ściema dla dużych dzieci. Jeśli uważasz ze pierwsi ludzie pochodzili od małp to poszukaj w internecie informacji jak zakłamanymi dowodami się posługiwano i ze wszystko to było kartowane ponieważ ludzie którzy uwierzyli w ewolucje, chcieli za wszelka cenę jej dowieść. Ewolucja to największe kłamstwo jakie wymyślono.

„Teoria ewolucji” jak sama nazwa wskazuje to tylko teoria a nie fakt. Ty tez możesz buc ewolucjonista, wymyśl sobie ze ziemia 40 miliardów lat temu została uderzona asteroida i wtedy powstało życie. Widzisz, masz lat 40+ z tego co widzę po zdjęciu a przedstawiasz jako fakt bajkę pod tytułem „dawno dawno temu...” (tak dawno żeby nikt nie mógł udowodnić ze było inaczej :)