Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: książki  (Przeczytany 4020 razy)

Offline Ostatni Mohikanin

książki
« dnia: 20 Maj, 2018, 14:06 »
Czytacie coś ciekawego,albo jakieś książki odmieniły Wasze życie? Nie licząc oczywiście literatury WTS  :D Ona nas wszystkich odmieniła. Nasz obraz świata,innych ludzi,pojęcie Boga itd. Ja czytam obecnie Nową Biblię Gdanską, Odpoczynek człowieka,trzeci tom listów Edyty Stein(to w związku z Carmelitanum), i Kodeks Wykroczeń Bojarskiego.Ps nie jestem prawnikiem ani nie studiowałem prawa. ;D


Offline HARNAŚ

Odp: książki
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj, 2018, 14:10 »
Małgorzata Kalicińska książka pt. Lilka.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: książki
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj, 2018, 14:21 »
trylogię kupowałem ostatnio w jednym tomie z ilustracjami faceta co ponoć robil grafikę do którejs części Wiedzmina


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: książki
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj, 2018, 14:34 »
Polecam kazdemu , kto przechodzi kryzys wiary : E. Carerre "Krolestwo" .
 Oprocz tego  H.Hesse "Sidartha" oraz "Narcyz i
Zlotousty" .
 Mam przeczytac:  Ewa Wanat "Deutsche nasz .Reportaze berlinskie" oraz  U.Eco "Poslowie do -Imienia Rozy-".
Kurcze , ze czlowiek ma tylko jedna glowe i dwoje oczu... ;D


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: książki
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj, 2018, 14:44 »
Siddarthe słuchałem na audibooku.Piękna powieść. Tego samego autora dawno temu  czytałem Wilka Stepowego.Polecam też Zmierzch Przemocy.Spore tomiszcze ok 900str ,ale czyta się świetnie.Autor udawadnia ,albo próbuje to zrobic ,że w naszych czasach jest mniej przemocy niż kiedys. omawia nie tylko wojny,ale tez przemoc,traktowanie zwierząt,represyjność prawaitd.


Offline CEGŁA

Odp: książki
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj, 2018, 22:21 »
Czytam obecnie kilka książek. W temacie czy Jezus Chrystus to postać historyczna czy fantazja literacka.

"Więcej niż Cieśla"
Autor: McDowell Josh, McDowell Sean




"Sprawa Chrystusa"
Autor: Lee Strobel





Książka w temacie nadchodzących i już obecnych zjawisk społecznych (min. psychomanipulacja ludzi, globalny rząd... ) tak jak Georga Orwela: "Rok 1984".
Wiele podobieństw w tej książce, moim zdaniem, można znaleźć w społeczności Świadków Jehowy.

"Nowy Wspaniały Świat"
Autor: Aldous Huxley







Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: książki
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj, 2018, 06:35 »
Więcej niż cieśla czytałem. Polecam też Poradnik apologetyczny.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: książki
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj, 2018, 10:34 »
Ja jestem straszny leń jeśli chodzi o książki. Ostatnio zabierałem się za Świat Dysku Pratchett'a i nawet przeczytałem Kolor Magii, ale już kolejna część leży i czeka na lepsze czasy ::).

Męczę też Rok 1984 Orwell'a, może w tym roku ją skończę ;D


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: książki
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj, 2018, 11:34 »
Do lektur  "Rok 1984" i  "Nowy wspanialy swiat"  polecam tez  "My" J. Zamiatina ...   
Anty-utopie , otwierajace oczy na  strukture  systemow totalitarnych.

Po lekturze Zamiatina  , zaczalem sobie zadawac pytanie: co ja , do jasnej  cholery , robie w tej sekcie ?!


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: książki
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj, 2018, 13:44 »
A ja z kolei przeczytałem cały "Swiat dysku" Na prawde polecam. Co prawda skończysz całośc za mniej wiecej 20-25 lat , ale warto. ;)


Offline matus

Odp: książki
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj, 2018, 13:55 »
Bez przesady, Dysk da radę czytać w tempie 3 wieczorów na książkę, i to tak na spokojnie. Aż tyle tego nie ma, żeby tyle lat zajęło :d
Oraz - przeczytałem wszystko Pratchetta, nie tylko serię o Dysku :)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline CEGŁA

Odp: książki
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj, 2018, 15:17 »
Książka dla mało ambitnych  ;D





Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: książki
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj, 2018, 07:07 »
Do matusa. Zgadza się. Jeden tom Świata Dysku czytalem średnio w ciągu 3 dni czytając jeszcze inne rzeczy. Tylko że mav pisał że męczy Orwella i może w tym roku skonczy a przecież Orwell nie jest gruby.Dlatego w takim tepie Pratchetta przeczyta w dwie dekady. ;)


Offline ewa11

Odp: książki
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Czerwiec, 2018, 20:26 »
Czytacie coś ciekawego

Ja ostatnio nie mogę się oderwać od książek Remigiusza Mroza. Poza tym Robert Bryndza - seria o Eryce Foster. Lubię też lekkie komedie kryminalne: Chmielewską, Rudnicką i Rogozińskiego.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: książki
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec, 2018, 09:03 »
Polecam w tematach wątków około Chrystusowych:
- Tosca Lee - "Judasz",
- Randy Singer - "Adwokat",
- Hermann Hesse - "Podróż na Wschód"
- Michaił Bułhakow - "Mistrz i Małgorzata".
Ze względów artystycznych, literackich najwyżej oceniam M.B.-"M i M". "Podróż na Wschód", ta króciutka książka urzekła mnie swą wieloznacznością. Dwie pierwsze pozycje pozwalają spojrzeć na wydarzenia z I w. oczami hipotetycznych uczestników wydarzeń, które znamy z relacji nowotestamentowych. Wszystkie pozycje, wg mnie, pozwalają na nowo odkryć Pana Jezusa, budować wiarę w Jego idee, zwłaszcza tym, którzy czytali głównie papkę watchtowerową.