Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018  (Przeczytany 6239 razy)

Offline Roszada

Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« dnia: 18 Maj, 2018, 10:51 »
Nowa Strażniczka wstawiona:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-nr3-2018-wrz-paz/

Rekord językowy pobity:

Ukazuje się w 337 JĘZYKACH.
[było 334]

Piszą, że Bóg nie jest odpowiedzialny za cierpienia i że one nie są karą od niego, a równocześnie uczą, że Jehowa zniszczy wszystkich za ich grzechy za karę. :-\

No i stara obiecanka s.13:

Już wkrótce Bóg usunie wszystkie cierpienia

Żeby choć napisali, chcielibyśmy aby tak było... :-\
Kłamcy.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj, 2018, 11:10 »
Już wkrótce Bóg usunie wszystkie cierpienia


KIEDY BÓG ZACZNIE DZIAŁAĆ?
Naprawdę niedługo! Jezus wyjawił, że pewne pokolenie będzie świadkiem niepowtarzalnej sytuacji na świecie, która miała charakteryzować „dni ostatnie” tego „systemu rzeczy” (Mateusza 24:3-42). Proroctwo Jezusa spełnia się w naszych czasach, co wskazuje, że ingerencja Boga w wydarzenia na świecie jest już bardzo blisko

Wraca pokolenie , które zwiastuje koniec?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj, 2018, 11:16 »
Już wkrótce Bóg usunie wszystkie cierpienia


KIEDY BÓG ZACZNIE DZIAŁAĆ?
Naprawdę niedługo! Jezus wyjawił, że pewne pokolenie będzie świadkiem niepowtarzalnej sytuacji na świecie, która miała charakteryzować „dni ostatnie” tego „systemu rzeczy” (Mateusza 24:3-42). Proroctwo Jezusa spełnia się w naszych czasach, co wskazuje, że ingerencja Boga w wydarzenia na świecie jest już bardzo blisko

Wraca pokolenie , które zwiastuje koniec?



Od dziesięcioleci straszą:
http://piotrandryszczak.pl/wkrotce.html


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj, 2018, 11:37 »


Od dziesięcioleci straszą:
http://piotrandryszczak.pl/wkrotce.html

Wiem o tym ale czasopisma na które się powołujesz już nie istnieją  :) , nowe światło je przyćmiło i rozjaśniło  :), teraz pokolenie się zazębia  , ale może istnieje jaśniejsze ? któż to wie?
Nawet "starzy " świadkowie nie potrafią tego pojąć i wytłumaczyć  . Jak będą tłumaczyć to nowe jaśniejsze światło ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Opatowianin

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj, 2018, 12:36 »
A może jednak... ten październik 2034??... Dla wszystkiego trzeba sobie zapewnić jakąś drogę odwrotu, jeśli coś tam się źle zazębi... ;D ;D ;D


Offline gangas

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj, 2018, 17:16 »
Wiem o tym ale czasopisma na które się powołujesz już nie istnieją  :) , nowe światło je przyćmiło i rozjaśniło  :), teraz pokolenie się zazębia  , ale może istnieje jaśniejsze ? któż to wie?
Nawet "starzy " świadkowie nie potrafią tego pojąć i wytłumaczyć  . Jak będą tłumaczyć to nowe jaśniejsze światło ?

 Istnieją mam nawet niektóre a z 2018 ma kilka milionów ludzi ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline ihtis

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj, 2018, 20:10 »
Myślę, że wbrew pozorom, mamy nowe światło w nauce o pokoleniu.
Od teraz pokolenie, to pokolenie, bez żadnych interpretacji, długości, zazębiania się.
Od teraz będą pisać zwyczajnie „to pokolenie” - a o jakie chodzi, to Jehowa wie.
Myślę, że nie będzie już więcej wyjaśnień w tej kwestii. SPrawa rozejdzie się „po kościach” jak większość zarzuconych cichcem nauk.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj, 2018, 20:24 »
Nic się nie zmieniło.
To skrót myślowy w Strażnicy do rozpowszechniania.

Nadal obowiązuje z marca 2018 diagram w Życie i Służba:

Rysunek tu:

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202018090#h=4

« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2018, 20:26 wysłana przez Roszada »


Offline Agnesja

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj, 2018, 21:48 »
Naprawdę próbowałam przeczytać chociaż jeden rozdział z tej strażnicy, ale nie daje rady nie mogę jakoś zdzierżyć tego bełkotu a jehowa to a jehowa tamto.A efektu jak nie widu tak ni słychu.
 Mózg  mi się zlasował😵
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Roszada

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj, 2018, 22:39 »
Macie rację.
Przemyślałem.
Otóż będą funkcjonować dwie nauki o pokoleniu.

Jedna dla ŚJ o zazębiających się pokoleniach (Życie i służba).

Druga dla ogółu, o pokoleniu ogólnie, dla straszenia, że blisko jest koniec. Przeciętny zjadacz chleba nie zrozumie tych zazębiających się pokoleń, więc podaje mu się wersję lajt. :) (Strażnica do rozpowszechniania)


Offline janeczek

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Maj, 2018, 22:57 »
Jak ja to widze i werset to mnie śmiech ogarnia trzeba być burakiem żeby w to wierzyć, ale zwykły człowiek nic z tego nie zrozumie a wersja lajt nic nie mówi ale nie wywołuje myśli że warjaci
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Agnesja

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj, 2018, 23:52 »
Jak ja to widze i werset to mnie śmiech ogarnia trzeba być burakiem żeby w to wierzyć, ale zwykły człowiek nic z tego nie zrozumie a wersja lajt nic nie mówi ale nie wywołuje myśli że warjaci

Próbują jakoś zatuszować wielokrotną porażkę, którą powtarzali jak mantrę i teraz kombinują jak słoń pod górkę. Sami nie wiedzą jak z tego wyjść. I to ich zdaniem jest suuuuuuper łączność z ich  bogiem.
I co przez tyle  lat w maliny ich wpuszczał ?
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline ihtis

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Maj, 2018, 00:54 »
Jest sporo nauk których nie odwołano, ale już nie obowiązują - w znaczeniu, nie publikuje sie tych tematów.
 Oczywiście można podejść do sprawy także w ten sposób, że jak nie odwołano to obowiązuje ostatnia nauka z najnowszej Strażnicy.
 Dla przykładu nauka o zmartwychwstaniu Sodomy i Gomory tzn. mieszkańców tych miejscowości, widzimy, że  już od wielu wielu lat nic na ten temat się nie pisze nie mówi - nauka jakoś zarzucona,  pewnie nieistotna więc lepiej nie ruszać tematu.
 Ja stawiam tezę że podobnie będzie z pokoleniem które teraz co jakiś czas się będzie pojawiać bez jakichkolwiek głębszych interpretacji -  A wszystko po to aby świadkowie Jehowy zapomnieli zagmatwaną koncepcję zazębiających się pokoleń.  Za parę lat już nikt nie będzie pamiętał że kiedykolwiek nauczono inaczej: pokolenie to pokolenie.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Maj, 2018, 09:10 »
Już wkrótce Bóg usunie wszystkie cierpienia


KIEDY BÓG ZACZNIE DZIAŁAĆ?
Naprawdę niedługo! Jezus wyjawił, że pewne pokolenie będzie świadkiem niepowtarzalnej sytuacji na świecie, która miała charakteryzować „dni ostatnie” tego „systemu rzeczy” (Mateusza 24:3-42). Proroctwo Jezusa spełnia się w naszych czasach, co wskazuje, że ingerencja Boga w wydarzenia na świecie jest już bardzo blisko

Wraca pokolenie , które zwiastuje koniec?

Co ciekawe w odsyłaczu do tego cytowanego fragmentu wskazano nie publikacje omawiające zazębianie się grup pomazańców, ale książkę, w której o tym nie piszą:

"Więcej informacji o „dniach ostatnich” zawiera rozdział 9 książki Czego naprawdę uczy Biblia?, wydanej przez Świadków Jehowy i dostępnej bezpłatnie w serwisie internetowym jw.org." (jw. s. 13).


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Strażnica do rozpowszechniania Nr 3, 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Maj, 2018, 11:35 »
Cytat: Strażnica

KIEDY BÓG ZACZNIE DZIAŁAĆ?
Naprawdę niedługo! Jezus wyjawił, że pewne pokolenie będzie świadkiem niepowtarzalnej sytuacji na świecie, która miała charakteryzować „dni ostatnie” tego „systemu rzeczy” (Mateusza 24:3-42). Proroctwo Jezusa spełnia się w naszych czasach, co wskazuje, że ingerencja Boga w wydarzenia na świecie jest już bardzo blisko

Wydaje mi się że źle rozumiecie ten akapit, albo celowo skupiacie się nie na tym co trzeba. Tam nie napisano że POKOLENIE jest dowodem na bliskość końca, a że koniec jest blisko bo spełnia się znak końca z fragmentu ewangelii Mateusza (a nie pokolenie). Dlatego też odwołanie do 9 rozdziały książki 'Czego naprawdę uczy Biblia' a nie do Życia i Służby gdzie omawia się kolejne światło o pokoleniu.

Dlatego też w tym fragmencie nie ma wyjaśnienia czym jest pokolenie. Ba, odwołanie do niego jest tylko dlatego że we fragmencie Mateusza do którego tekst się odnosi to wyrażenie pada. Więc snucie teorii o dualizmie wyjaśnień dla wiernych i dla mas nie ma sensu.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2018, 11:37 wysłana przez Dobry Pasterz »