Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium sierpień 2018  (Przeczytany 5548 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium sierpień 2018
« dnia: 03 Maj, 2018, 22:15 »
Już jest:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-sierpien-2018/

Jak zwykle:

Szczodrość daje szczęście
Jak szczodrość wiąże się ze szczęściem?


GDZIE SZUKAĆ RZETELNYCH INFORMACJI
Dzięki czemu słudzy Boży mogą być na bieżąco z wiarygodnymi informacjami?

Cytuj
Szczególnie musimy unikać stron odstępców, którym zależy tylko na tym, żeby osłabić naszą wiarę i wypaczyć prawdę. Korzystanie z informacji złej jakości prowadzi do podejmowania złych decyzji. Dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować wpływu, jaki fałszywe informacje mogą mieć na nasz umysł i serce (1 Tym. 6:20, 21).


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj, 2018, 22:59 »



Czyli Świadkowie Jehowy! jak chcecie obejrzeć jakieś newsy z kraju i zagranicy, to wiecie już gdzie zaglądać ! Jw.org ma zakładkę "CO NOWEGO", no i broadcasting oczywiście. Jak się tak solidnie naoglądacie członków CK raz na miesiąc, to wszystkie wątpliwości znikną. 
 
Reszta informacji to w myśl akapitów od 3 do 10 (cytuję:)
"półprawdy, informacje niesprawdzone, rozpowszechniane przez przeciwników, mające podkopać wiarę, opowieści zwodnicze, wprowadzające w błąd, zawierające jedynie część prawdy, fałszywe i kłamliwe informacje rozpowszechniane przez przeciwników, szokujące wypowiedzi na temat ludu Jehowy, wypaczanie faktów, nierzetelne serwisy, niepotwierdzone historie, przerysowane, szokujące opowieści, informacje złej jakości, informacje negatywne, pogłoski, plotki, historie rozpowszechniane z premedytacją przez przeciwników, które mają wzbudzić strach lub podkopać wzajemne zaufanie, wszelka niegodziwość mówiona przeciw NAM"......

Jestem w szoku, że wszystkie powyższe sformułowania zostały użyte zaledwie w kilku w akapitach artykułu pt."Czy znasz fakty?" podpartego wersetem "Gdy ktoś odpowiada w jakiejś sprawie, zanim jej wysłucha, jest to jego głupota i upokorzenie" Prz.18:13.
Ilość kwasu w kwasie jest nieprawdopodobna. Regularne pranie mózgu.

Oj, boją się nas.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2018, 23:02 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj, 2018, 23:03 »
CZY ZNASZ FAKTY?

Ramka.

Cytuj
GDZIE SZUKAĆ RZETELNYCH INFORMACJI
Dzięki czemu słudzy Boży mogą być na bieżąco z wiarygodnymi informacjami?

Z OSTATNIEJ CHWILI: W serwisie jw.org pojawiają się krótkie wiadomości z całego świata na temat ważnych wydarzeń dotyczących Świadków Jehowy.

WIADOMOŚCI: Zakładka w serwisie jw.org, która zawiera bardziej szczegółowe opisy spraw związanych z naszą wolnością religijną oraz sprawozdania z akcji niesienia pomocy.

JW BROADCASTING: Telewizja internetowa, w której można znaleźć bieżące informacje o działalności Świadków Jehowy na całym świecie.

Ak. 6 Nasi przeciwnicy NA PEWNO kłamią. Bądź na to przygotowany.
Ak. 7 Wiadomości, co do których nie masz pewności, KASUJ. Po co sprawdzać?
Ak. 8 Nie przekazujmy NEGATYWNYCH wiadomości. Nawet, gdyby były prawdziwe...
Ak. 9 Informacje niezawierające wszystkich faktów, lub zawierające jedynie część prawdy są w 100% fałszywe. Ot, taki samobój.
Ak. 10 Ciekawe czy ŚJ sprawdzają fakty przedstawiane przed odstępców, przed wyruszeniem na wojnę z nimi...
Ak 15 Nie polegaj na własnym zrozumieniu. Niewolnik wie lepiej.
Ak. 16 Tom widzi Johna z jakąś kobietą w restauracji. Podejrzewa zdradę.
Ak. 17 John wyjaśnia Tomowi, ze to jego siostra. Aha, to OK, bo przecież John by nie skłamał...
Ak. 19 Korzystajmy z rzetelnych źródeł informacji. RZETELNE ŹRÓDŁA - patrz "Ramka" powyżej.

PĘTLA SIĘ ZACISKA.
Coraz bardziej odcinamy się od świata.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2018, 23:07 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj, 2018, 23:14 »
Dla mnie hitem jest akapit 7:

7. Nad czym trzeba się zastanowić przed wysłaniem wiadomości?

7 Czy jesteś typem człowieka, który lubi wysyłać wiadomości do przyjaciół i znajomych? Kiedy przeczytasz w mediach jakąś ciekawą informację albo usłyszysz wyjątkowe doświadczenie, możesz czuć się jak dziennikarz, który natknął się na sensacyjną historię i chce ją przekazać innym jako pierwszy. Ale zanim wyślesz wiadomość, zastanów się: „Czy jestem pewien, że ta informacja jest prawdziwa? Czy naprawdę znam fakty?”. Jeśli nie masz takiej pewności, mógłbyś niechcący puścić w obieg fałszywą informację. Dlatego w razie wątpliwości kliknij „Usuń”, a nie „Wyślij”.


Czyli jak dowiem się z prasy, że w Wenezueli było dzisiaj trzęsienie ziemi to nie mogę przesłać info do znajomych, dopóki informacja ta nie zostanie potwierdzona na autoryzowanej przez CK stronie JW.ORG.

W akapicie jest napisane:
"Dlatego w razie wątpliwości kliknij „Usuń”, a nie „Wyślij”.

A jeżeli mam wątpliwości co do tego co czytam na jw.org? Co mam zrobić? ;)
Próbowałem usunąć. Nie da się!!!
A te jw.org ma jakiś dział reklamacji. Chce złożyć reklamację!!!

 
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2018, 23:22 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj, 2018, 23:28 »
Jeszcze 2 refleksje mnie naszły.

1. Przekazywanie jedynie pozytywnych wiadomości, to też przedstawianie fałszywego obrazu rzeczywistości.
2. CK musi dobrze trząść portkami, skoro już nawet wiadomości każe czytać na swojej stronie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj, 2018, 23:36 »
To jest po prostu jak retoryka niektórych polityków - zamiast pokazać, w czym przeważają i przyciągnąć ludzi do jakichś wartości, to wytykają w czym to inni - wg nich - nie dopisują. Czyli robić nie ma komu, a do gadania gęby wyszczekane. Jak głęboko sięgają w kontroli myśli, szok. Znowu przekaz podprogowy - boją się, że tytuł 'Skąd czerpać wiarogodne informacje' nie uzyska w głowach czytelników pożądanej odpowiedzi, dlatego nie przedstawią sylwetki człowieka głęboko zastanawiającego się nad pytaniem, tylko masz - od razu odpowiedź: rodzinka ogląda telewizję brudcasting.
Więcej fajnie o tym przekazach podprogowych rzecze ten gość:
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj, 2018, 13:54 »
s. 14:

"Pewnego dnia pojechaliśmy głosić do pobliskiej wioski Val-Senneville. Miejscowy ksiądz groził, że jeśli natychmiast nie opuścimy wioski, użyje przemocy. Za tę groźbę wniosłem przeciwko niemu sprawę do sądu. Ksiądz został ukarany grzywną".

I ksiądz i ŚJ zachowali się nie tak jak powinni. Jeśli to prawda oczywiście.
Nie piszą, czy użył przemocy. :-\

To była tak zwana "groźba karalna"? ;)

A jak ŚJ grożą Jehową, to jest to groźba? :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj, 2018, 18:30 »
Powyższymi komentarzami poczułem się zachęcony do prześledzenia tekstu Strażnicowego.
Z entuzjazmem przyjąłem wiadomość, że cały artykuł będzie analizowany w wybraną niedzielę, we wszystkich zborach ŚJ na całym świecie.
Bać się należy reakcji niektórych po takiej dogłębnej analizie artykułu. Aż trudno przewidzieć, jaki uszczerbek na mózgu to przyniesie poszczególnym jednostkom.

Traktując artykuł ogólnikowo, to najważniejsza jest ramka pt: "Gdzie szukać rzetelnych informacji" omawiana przy omawianiu akapitu 4.
Sugestywnie jej treść wpływa na czytelnika w ten sposób, że aby sprawdzić czy w Urugwaju dziś było gradobicie, lub spadło 30 litrów na metr kwadratowy deszczu, lub od miesiąca nie padało, to będzie musiał wejść na stronę dżejdabliudotorg, i tamże w odpowiedniej zakładce (np 'z ostatniej chwili') otrzyma jedyne prawdziwe informacje.
Ogłupiania ciąg dalszy.

Jak sięgam pamięcią, to tak rozbudowanego artykułu poświęconego tej tematyce jeszcze nie było. Były jakieś wtrącenia w poszczególnych akapitach, ale nie aż tak. Oczywiście biorę pod uwagę głęboko posuniętą amnezję, lecz gdyby ją wykluczyć, to artykuł jest pionierski.

Myślę, że teraz prognoza pogody z rządowej tv będzie nierzetelna, bo tylko niewolnik umie przewidzieć rok 607, 1914, i zazębiające się pokolenia w zakładce 'wiadomości'.


 


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj, 2018, 18:45 »
Nie wiem, czy podwójne życie odstępcy dokonało zniszczeń w moich szarych komórkach.
I trochę boję się zadać to pytanie, ale tylko odważni piją szampana..
Jeśli samo CK przyznaje, że myli się w wielu kwestiach. To jak może jednocześnie stwierdzić, że są źródlem prawdziwych i sprawdzonych informacji??   :o


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maj, 2018, 20:01 »
Jeśli samo CK przyznaje, że myli się w wielu kwestiach. To jak może jednocześnie stwierdzić, że są źródlem prawdziwych i sprawdzonych informacji??   :o

Słuszne pytanie. Ale to tylko pozorny gwałt na logice i zdrowym rozsądku. Skoro bowiem Jezus i Jehowa ufają niewolnikowi, to jakżeż my możemy nie ufać?


Offline josh82

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maj, 2018, 20:39 »

Jeśli samo CK przyznaje, że myli się w wielu kwestiach. To jak może jednocześnie stwierdzić, że są źródlem prawdziwych i sprawdzonych informacji??   :o

Nic niezwykłego - Niewolnik MA rację. Z czasem dochodzi do wniosku, że NIE MIAŁ racji (czas przeszły).
Z resztą przyznając, że wcześniej mówił nieprawdę mówi prawdę, bo poprzednio nie mówił prawdy...  8-)


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj, 2018, 20:43 »
- Jezus i Jehowa ufają Niewolnikowi. - poinformował Niewolnik.  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj, 2018, 21:15 »
Słuszne pytanie. Ale to tylko pozorny gwałt na logice i zdrowym rozsądku. Skoro bowiem Jezus i Jehowa ufają niewolnikowi, to jakżeż my możemy nie ufać?

Haha! Padlem ;D
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Maj, 2018, 21:23 »
- Jezus i Jehowa ufają Niewolnikowi. - poinformował Niewolnik.  ;D
   A skąd oni to wiedzą?
   Jakieś natchnienie nienatchnione i omylne im to zaprorokowało?
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zawsze letni

Odp: Strażnica do studium sierpień 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Maj, 2018, 21:36 »
- Jezus i Jehowa ufają Niewolnikowi. - poinformował Niewolnik.  ;D
Skoro Ci ufają to już wystarczy,  reszta nie musi, aby tylko wsparli co łaska?

Jeśli samo CK przyznaje, że myli się w wielu kwestiach. To jak może jednocześnie stwierdzić, że są źródlem prawdziwych i sprawdzonych informacji??   :o

Są, ale na czas słuszny...  może to tylko nie ten czas.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 21:42 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/