BYLI... OBECNI... > BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie

Już nie jestem starszym

<< < (11/17) > >>

Proctor:

--- Cytat: Brat Kardyga w 17 Maj, 2018, 15:04 ---

Zielonoświątkowcy

https://www.youtube.com/watch?v=f8S_5pSvgws

https://www.youtube.com/watch?v=ksWtDVAKUfw

--- Koniec cytatu ---

Dzięki.  Czyli wszystko jasne.

Bożydar:
Cześć Proctor.  Dopiero zajrzałem do tego wątku.
Gratuluję męskiej decyzji. Będziesz się jeszcze miotał jakiś czas po tym, ale z czasem przestanie tak dokuczać.
Nas dzisiaj ogłoszono na sali, że już nie jesteśmy SJ. Faktem jest, że jak tego słuchaliśmy to serce wali i ciężko to opanować.
Ale generalnie z każdym tygodniem po komitecie jest coraz lżej. Od odwoławczego minęło niecałe 2 tyg. a my już czujemy się wolni
jakby to było z miesiąc temu.
Nie wiem skąd jesteś, ale jak chcesz wypić łyskacza na zdolnym śląsku to daj cynk :)

Będzie cię ciągnęło na początku do jakiejś grupy, ale na wejściu tam trzeba mieć zimną krew, a nie silną potrzebę akceptacji przez jakąś grupę. W takim stanie jak teraz kupią cię szybko i może się okazać, że znowu trzeba będzie się jakoś wylogować, bo to jednak nie to... Po części przechodzimy z żoną podobne sprawy teraz. Ja potrzebuję zrobić sobie detox od religii i złapać kontakt z podłożem.

ŚJ mają syndrom dziury duchowej, którą chcą koniecznie zastąpić inną grupą religijną.
Nemo: Wyedytowałem część postu poniżającą osoby niewierzące. Proszę abyś nie poniżał osób, które maja inny od Twojego światopogląd

Ja proponuję ci na początek zerwać z nałogiem jakim jest religia i pojednać się z Bogiem bez pośrednictwa jakichś organizacji i grup religijnych.
Oczywiście wszystko to nie jest łatwe, ale z czasem poczujesz wolność od obecnych schematów powinności wobec ludzkich wymysłów.
Pozdrawiam

gangas:

--- Cytat: Proctor w 17 Maj, 2018, 10:18 ---KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN PEŁNEJ EWANGELII
Ktoś o nich słyszał?
Dowiedziałem się przez przypadek ze są w moim mieście. Pomyślałem że ewentualnie po moim odejściu miałbym z kim chociaż pogadać.
Ponoć spotykają się w domach?

--- Koniec cytatu ---

Znam ich ale nic nie kazali o sobie mówić :( :( :( :( :(

Safari:

--- Cytat: Proctor w 17 Maj, 2018, 10:18 ---KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN PEŁNEJ EWANGELII
Ktoś o nich słyszał?
Dowiedziałem się przez przypadek ze są w moim mieście. Pomyślałem że ewentualnie po moim odejściu miałbym z kim chociaż pogadać.
Ponoć spotykają się w domach?

--- Koniec cytatu ---

Jak widze "Kosciol PELNEJ ewangelii" to od razu mi to smierdzi gdyz sugeruje to, ze istnieja koscioly niepelnej ewangelii. Cos jak my mamy prawde a inni nie.

Osobiscie trzymam sie z dala od wszelkich grup religijnych. I mi z tym dobrze. Ale wiem, ze sa rozni ludzie I rozne potrzebne duchowe. Jesli moge cos zaproponowac to Polecam ci Henrego Clouda- to jest psycholog wierzacy w chrzescijanski system wierzen, w swoich ksiazkach czesto cytuje Biblie. W jednej z nich, gdzies pod koniec ksiazki ("Jak mowic nie"), opisuje czym cechuje sie zdrowa wspolnota. Warto to wiedziec, jesli masz potrzebe przynalezenia do jakiejs grupy religijnej. Powodzenia 😊

Bożydar:
Nemo: Wyedytowałem część postu poniżającą osoby niewierzące. Proszę abyś nie poniżał osób, które maja inny od Twojego światopogląd

Dobrze, że jak Kaiser pisał o tym, że jego żona woli robić laskę dla JHWH to nikomu z moderacji nie zapachniało poniżaniem.
Dwulicowość forum i proateizm 4x4...
Niepochlebne pisanie ateistów o wierzących jest jawnie dopuszczane jako światopogląd, a odwrotnie to już poniżanie...
Nie mam zamiaru udawać, że nic złego się nie dzieje.
Sami uczestnicy forum piszą jawnie, że JW.ORG produkuje ateistów. Ale jak dokładniej opiszesz ten proces to już "poniżasz".
Jaja to można sobie robić, ale nie ze mnie. Chcecie rządów opryskliwych harcowników i ateistów na forum? OK, ale niedługo zostaniecie tu tylko z takimi, bo inni boją się wyrazić swoje zdanie w obawie przed napaścią troglodytów. Poważniejsi i mądrzej piszący na tym forum już się szykują do odejścia przez obniżający się poziom kultury i wolności wypowiedzi. Kozaczyć i o d..ie Marynie każdy potrafi pisać, ale czy takich potrzebuje forum? Na razie widać, że mają zielone światło.
A jak trzeba będzie to kulturalnie opuszczę jeśli edycja dalej będzie sprzyjała ateistom i ateistom moderatorom. Forum powinno tak samo dopuszczać opinie o wierze w Boga jaki o jej braku. Póki co działa to tylko w jedną stronę.
Nemo, wykasowałeś wszystko co napisałem o ateizmie, choć nie było takiej potrzeby - masz alergię na jakiekolwiek pisanie utracie wiary w Boga pod kątem analizy i opinii. Moderator nie może być subiektywny.
Głośno mówię NIE dla takiej tendencji na forum.



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej