Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bankowość mobilna/zborowa.  (Przeczytany 3169 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Bankowość mobilna/zborowa.
« dnia: 11 Kwiecień, 2018, 13:06 »
Dwie aktualizacje listów odnośnie bankowości wrzucam w jedno miejsce.
Jak się komuś chce czytać lub analizować..


Offline Roszada

Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 13:15 »
Ja mam dla nich pomysł.
Niech najlepiej założą swój bank z oddziałami przy oddziałach krajowych i mają z głowy wszelkie problemy. ;D

Jakby to pięknie brzmiało:

Bank Watchtower

Główni udziałowcy to CK. :)


Offline Opatowianin

Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 13:51 »
Strach byłoby być klientem takiego banku, znając KRYSZTAŁOWĄ UCZCIWOŚĆ JEDYNYCH PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN i dawanie przez nich pierwszeństwa POPIERANIU SPRAW KRÓLESTWA ;D ;D ;D


Offline wspaniale

Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 14:37 »
Bardzo du,zo ciekawych informacji.
Pomine już odpowiedzialnośc starszych hehehehe chcieli to mojom.
a tak zarabiają na utrzymanie tego systemu: Prowizje ladują na koncie prowizyjnym biura oddziału. Maja też Overnighty
Ciekawe ile można wyciagnąć - ma ktos ochote pobawić sie w szacunki?
Ile zborów razy powiedzmy na każdym koncie 500zł


Gdy nie można dokonać przelewu, na przykład mówca przyjezdny nie ma konta bankowego, można wypłacić
pieniądze z bieżących datków, które nie zostały jeszcze wpłacone na konto bankowe zboru.
nie napisali czy potem gdziekolwiek uwidacznia sie wypłaconą gotówkę.

Użytkowanie Sal
comiesięczne przelewy bankowe na wcześniej ustaloną kwotę, dokonywane przez
każdy zbór korzystający z Sali Królestwa”. Oznacza to, że nie należy podawać tego konta do wpłat
darowizn prywatnych ani do wpłat datków ze zborów na remont lub budowę Sali Królestwa.

a nastepnie:
25. Gdy zlecany jest przelew w postaci papierowej z konta bankowego zboru na konto bankowe
KUSK w oddziale Banku Pekao S.A., należy w tytule przelewu wpisać: „KOSZTY UŻYTKOWANIA
SALI KRÓLESTWA ZA M-C…”

@Kaiser wytłumacz ludowi jak to wygląda od strony księgowej - przyznaj, że inteligentne co?

a na deser:
26. Wyjątkiem są osoby użytkujące mieszkanie przy Sali Królestwa, które mogą wpłacać środki
na konto bankowe KUSK. W każdym wypadku, gdy osoba użytkująca mieszkanie wpłaca jakąś
kwotę (na przykład jako zwrot kosztów użytkowania), powinna używać w tytule przelewu opisu:
„DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.

a dlaczego tak?
Bo nie wolno zarabiac na miejscach kultu :P ani w nich mieszkać. Stąd książdz nie mieszka w kościele, a na plebanii. 



Faktury powinny być wystawiane na jednostkę teokratyczną, to jest zbór, obwód lub KUSK.
Wyjątek stanowią faktury za usługi, takie jak woda, energia czy gaz. Ponieważ tego rodzaju usługi
są związane z podpisaniem umowy, zazwyczaj przez pełnomocnika Biura Oddziału, wówczas na
fakturze mają być dane jednostki teokratycznej, która będzie „Odbiorcą” oraz dodatkowe dane dotyczące
„Nabywcy”, to jest Świadkowie Jehowy w Polsce, ul. Warszawska 14, 05-830 Nadarzyn,
NIP: 534-18-36-021.

Czyli, umowe zawiera własciciel sali czyli BO a zbór i tak musi regulowac rachunki.
Ciekawe co w sytuacji kiedy rachunki są wyższe niż datki.

A tak swoją drogą,
wygląda to na pomyslane i oszczędne zarządzanie kasą.
By płacić jak namniejsze podatki, prowizje itd.
Szczelny system
=========
Wspaniale


Offline Wiedza

Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień, 2018, 23:12 »
Bronicie Państwo? Nasze kochane Państwo źle gospodaruje pieniędzmi! Nie chce sponsorować upadającego Państwa gdzie jest korupcja i nie ma dobrych polityków!!
Dlatego podchodzę obiektywnie do podatków.
Najpierw zastanowilem się od czego należy się podatek - od prowadzenia działalności? Mamy chory system podatkowy, gdzie wystarczy starać się być "uczciwym" a rząd ograbia Cię ze wszystkich pieniędzy. Dlatego stosuje się legalne triki i wprowadza systemy oszczedzajace na podatkach! I ja się z tego Cieszę. Wolę żeby pieniądze szły do organizacji niż do kieszeni urzędników, przekupnych polityków itd.
Dopóki organizacja stosuje wszystkie te kruczki i działa zgodnie z prawem to nie ma się do czego przyczepić.

Założę się że nie ma tutaj takiego na forum który rozlicza się z urzędem podatkowym co roku ze 100% swoich wszystkich przychodów, nawet jak znalazł 10 zł na ulicy to też pieniądze które należy uwzględniać w rozliczeniach.

Mam to samo w pracy, zawsze na temat problemu z kimś mają do powiedzenia najwięcej Ci którzy chcą tylko nagłośnić sprawę zamiast polubownie poszukać rozwiązania.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień, 2018, 17:07 »
26 kwietnia br. minęły dwa lata od sądowego nakazu ujawnienia dokumentów nt. prywatnych śledztw w zborach, które to śledztwa kończyły się kryciem pedofila a zastraszaniem ofiary.
Każdy dzień odmowy to 4 000$ kary dla WTSu. Ostatnie wieści w Internecie na ten temat są z ubiegłego roku i pokazują opieszałość WTSu. Skoro nie ma informacji o finale, możemy jasno policzyć, że na złotówki WTS wisi organom ścigania 10 milionów i 220 tysięcy złotych. Widać grają na zwłokę i nie zamierzają zamknąć tematu polubownie - jak ich przycisną, to wyciągną kasę na stół, ale będzie to kasa podatników/wiernych.
Za to kasa dana lokalnym politykom jednak jakoś tam przełoży się np. na poprawę bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich - oświetlenia na przejściach dla pieszych, odnowienie znaków drogowych, dodatki do posiłków dla dzieci w szkołach, albo ściganie przestępców robiących wałki na podatku VAT.
Czy nadal wolisz dawać kasę na amerykańskich spaślaków a nie na nasze lokalne potrzeby?
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2018, 18:03 wysłana przez zero1 »
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Wiedza

Odp: Bankowość mobilna/zborowa.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec, 2019, 11:44 »
I co?  Zapłacili? Umożono? To moje 10 mln? Nie moje to się nie odzywam. Ale moje 50 zł poszło tam gdzie chciałem żeby poszło, na cele duchowe - spirit czy spiryt jak to tam się nazywa