Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.  (Przeczytany 2366 razy)

Offline ihtis

Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« dnia: 11 Kwiecień, 2018, 00:13 »
Lipcowa Strażnica do studium podaje (pogrubienie moje):

17 (...) co zrobił Jehowa? Uhonorował Jezusa w niespodziewany sposób — wskrzesił go i wyniósł „na wyższe stanowisko” oraz dał mu coś, czego do tamtej pory nie otrzymał nikt — nieśmiertelne życie duchowe *! (Filip. 2:9; 1 Tym. 6:16). Jehowa nagrodził go za wierną służbę w naprawdę niezwykły sposób!

Dla mnie to nowość. Czy dobrze rozumiem, że Jezus był "stworzeniem śmiertelnym" i dopiero w nagrodę od Jehowy otrzymał będąc na ziemi nieśmiertelność?
Ta strażnica, to apogeum bzdur. Co o tym myślicie


Offline Opatowianin

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 00:53 »
Za mojej bytności w orgu nauczano że Jehowa dał nieśmiertelność Jezusowi przy zmartwychwstaniu oraz daje ją 144000 podczas wzbudzania ich do życia w niebie. Aniołowie i owieczki drugiego sortu nawet niech o tym nie marzą!  :'(


Tusia

  • Gość
Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 08:33 »
Lipcowa Strażnica do studium podaje (pogrubienie moje):

17 (...) co zrobił Jehowa? Uhonorował Jezusa w niespodziewany sposób — wskrzesił go

Nie mógł wskrzesić czegoś, co wcześniej usunął z grobu:






Offline Opatowianin

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 09:07 »
Według wts został stworzony na nowo jako niewidzialny archanioł Michał. Na widok uczniów stwarzał sobie ciało (czasem z ranami). Wniebowstąpił niewidzialnie, choć uczniom wydawało się inaczej. W ten sam sposób zaczął być obecny w 1914 r.


Offline Światus

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 12:37 »
Jaka to była niespodzianka, można się przekonać z Biblii.

Jn 2:19 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» 21 On zaś mówił o świątyni swego ci8ała. 22 Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Łk 20:34 Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. 35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. 36 Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

Jak widać, dla Jezusa nie była to żadna nowość.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 13:07 »
Cytuj
dał mu coś, czego do tamtej pory nie otrzymał nikt — nieśmiertelne życie duchowe
Co za bzdura.
A Logos, zanim stał się ciałem, nie posiadał tego?


Offline Opatowianin

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 13:32 »
A skądżeby znowu! Przecież po staniu się człowiekiem nie mógłby wtedy umrzeć*) na PALU MĘKI i stałaby się straszna rzecz - zazębiający się nie dostaliby nieśmiertelności!!!

*) jak to wts mawia: "Logika podpowiada..." ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2018, 14:14 wysłana przez Opatowianin »


Offline Światus

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 14:44 »
dał mu coś, czego do tamtej pory nie otrzymał nikt — nieśmiertelne życie duchowe *!

Myślę, że tu chodzi o dusze, czyli "żyją duchowo".

Łk 20:37 A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa "O krzaku", gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. 38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Opatowianin

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 18:18 »
Wniebowstąpił niewidzialnie, choć uczniom wydawało się inaczej. W ten sam sposób zaczął być obecny w 1914 r.

Oczywiście wts nawet i tu łże jak z nut: "Grupa szczerych badaczy Biblii" miała jakoby w 1914 r. dostrzec "oczyma wiary" rozpoczęcie "niewidzialnej obecności" Jezusa.

NIEPRAWDA!!! W 1914 r. Russell i jego drużyna wierzyli w "obecność Syna Bożego" od 1874 r.!!!! Tę wiarę "zachował" również Rutherford. Dopiero Knorr w 1943 r. "dostrzegł" tę "obecność" od 1914 r.!!!

Uch!!! :-X :-X :-X :-X KŁAMIĄ NAWET WZGLĘDEM WŁASNYCH KŁAMSTW!!!! :-X :-X

PS. Przepraszam że trochę odbiegłem od tematu, ale odżyły wspomnienia tych bzdur i mnie poniosło...
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2018, 18:22 wysłana przez Opatowianin »


Offline josh82

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 18:36 »
To brzmi jak nagłówek z Faktu, albo innego Ekspresu ;)



"Jezus, będący życiem wiecznym, niespodziewanie otrzymał nieśmiertelne życie od Jehowy!!"


Offline ihtis

Odp: Nieśmiertelność: niespodzianka dla Jezusa od Jehowy.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 20:37 »
Jezus powiedział w Ewangelii, że jest życiem, apokalipsa że jest Pierwszym i Ostatnim.
Kolejna kwestia, jeśli miałby umrzeć, gdyby nie było niespodzianki, to znaczyłoby że Jezus był grzesznikiem.
Po trzecie, jak Jezus mógł dać innym życie, skoro sam go miał na czas ograniczony.
Oj, wiele pytań, gdy założymy, że niespodzianki mogło nie być :)