Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą  (Przeczytany 3181 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« dnia: 01 Kwiecień, 2018, 22:32 »
Moje trzy grosze:

Zdarzenie wydarzyło się podczas otwarcia obiektu w sobotę 19 czerwca 1999 roku w czasie przerwy.
Przyjechałem na zgromadzenie po dziewiątej, szukałem odpowiedniego miejsca aby tak „uroczysty dzień” otwarcia zarejestrować na kamerze. A tu pech, wszystkie prawie miejsca z przodu zajęte przez turystów albo jak ktoś woli pielgrzymów org-a.
Byłem wściekły tylko ostatnie rzędy na widowni były jeszcze wolne i musiałem z nich skorzystać.
Zająłem z złości miejsce z kraju w ostatnim rzędzie, myśląc kiedy zacznie się przedstawienie podejdę do przodu i zacznę kamerować.
Lecz i to było wielkim wyczynem, który spełzł na niczym. Grupa specjalna pilnowała  z zapartym tchem dojścia w kierunku pierwszych rzędów na próżno prośby, tłumaczenia, błagania.
Do przerwy siedziałem jak na szpilkach musiałem mieć chyba miły wyraz twarzy, bo każdy w okół mienie pokazywał grymaśny uśmiech nawet i dzieciaki siedzący obok.
Czekałem na upragnioną przerwę, poty mnie oblewały, gdyż było duszno i gorąco. Kiedy za śpiewano pioseneczkę i ogłoszono przerwę poczułem się trochę raźniej.
Nastał totalny gwar wszyscy ha, ha, ha, hi hi, hi uśmieszki witania powitania i oczywiście otwieranie toreb i zajadanie przywiezionych frykasów.
Lecz w tym hałasie, przebijał się ponad wszystko przeraźliwy odgłos, odgłos klaksonu lokomotywy, był tak głośny i tak przeszywający uszy, że każdy zwrócił uwagę.
Stałem na samym końcu amfiteatru mając przed oczami całe wydarzenie nikt  nie zasłaniał, kamera poszła w ruch.
Z za drzew z prawej strony(stojąc na wprost lasku, gdzie były zaparkowane samochody) wyłonił się skład pociągu z kopalni, jechał powoli bardzo powoli, maszynista chciał się zatrzymać ale siła pędu składu to uniemożliwiała.
Nagle dobiegł głuchy huk, prawa strona spalinowej(zielonej) lokomotywy zaczęła odbijać zderzakiem zaparkowane samochody w lasku przy torach kolejowych:
jeden, drugi, trzeci.
Jak się nie mylę czerwony samochód był zaparkowany jeszcze bliżej torów,
spalinówka pociągnęła go do przodu a on kolejne samochody, w tej kraksie uległo zniszczeniu  siedem albo dziewięć samochodów.
Widok niesamowity, straszny, przerażający. Dwudziestolatek lub trzydziestolatek widząc to, w amoku wskoczył pomiędzy samochody i chciał  ten pociąg zatrzymać, opierając się dwoma rękami o maskę auta, przerażeni gapie krzyczeli ' uciekaj z miażdży  ciebie' ktoś odruchowo szarpnął delikwenta – znaleźli się na ziemi obok torów, cudem nie zostali pociągnięci przez ciągnące się auta. Nie pamiętam dokładnie trzy lub dwa samochody spiętrzyły się na przodzie spalinówki opadając z głuchym hukiem, tony żelastwa zatrzymały się na torze.

Wszyscy gapowicze byli w szoku, totalne zamieszanie przerażenie wymalowane było na każdej z twarzy.
W niedługim czasie od kolizji przyjechało pogotowie, policja i zaczęło się …. wyjaśnianie całego zajścia.
 Pomyślałem sobie, gdyby zapaliła się rozlana benzyna powstało by niesamowite trudno do opisania „piekło”.
Bardzo żałuję jednej rzeczy, kiedy przyjechałem do domu obejrzałem na spokojnie nagrane wydarzenie i zniszczyłem zapis.
Na drugi dzień wzdłuż torów pojawiła się biało- czerwona taśma oddzielająca tory od prowizorycznego parkingu za amfiteatrem w lasku (zagajniku).
Sprawa została szybko zatuszowana ...? doszły mnie potem takie słuchy.
Było to wstrząsające przeżycie z pierwszego dnia otwarcia Centrum Kongresowego w Sosnowcu.

Może ktoś z forumowiczów był w tamtym czasie i widział to wydarzenie, które szczątkowo opisałem

« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2018, 22:34 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline rychtar

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 01:01 »
Ja byłem w dniu otwarcia, nawet w dwóch dniach i nie słyszałem o takowym wydarzeniu właśnie w tych dniach. Nie mówię, że nie było takiego wydarzenia ponieważ słyszałem o nim ale raczej na jednym z pierwszych kongresów a nie na otwarciu. Piszę, że "słyszałem" ponieważ nie byłem wtedy na tym zgromadzeniu i strasznie tego żałowałem ponieważ ominęła mnie sensacja, to był pierwszy raz, że żałowałem tego, że nie byłem na zgromadzeniu :)

Tak czy siak wydarzenie to na pewno miało miejsce ale według moich informacji od różnych ludzi raczej nie odbyło się ono w dniach otwarcia, ale raczej w dniach tzw. normalnego zgromadzenia.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 01:11 »
Ja byłem w dniu otwarcia, nawet w dwóch dniach i nie słyszałem o takowym wydarzeniu właśnie w tych dniach. Nie mówię, że nie było takiego wydarzenia ponieważ słyszałem o nim ale raczej na jednym z pierwszych kongresów a nie na otwarciu. Piszę, że "słyszałem" ponieważ nie byłem wtedy na tym zgromadzeniu i strasznie tego żałowałem ponieważ ominęła mnie sensacja, to był pierwszy raz, że żałowałem tego, że nie byłem na zgromadzeniu :)

Tak czy siak wydarzenie to na pewno miało miejsce ale według moich informacji od różnych ludzi raczej nie odbyło się ono w dniach otwarcia, ale raczej w dniach tzw. normalnego zgromadzenia.

Jezeli byłeś na otwarciu CKS to musiało być na kolejny
Jak pamięcią sięgam na otwarciu CKS-był Daniel Sydlik z Centrali WTS- popraw jeżeli jestem w błędzie _TROCHE CZASU UPŁYNEŁO_pozdrawiam przepraszam za niescisłość
wtedy na zgromadzniu był Kraków
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2018, 01:20 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline rychtar

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 01:21 »
Jezeli byłeś na otwarciu CKS to musiało być na kolejny
Jak pamięcią sięgam na otwarciu CKS-był Daniel Sydlik z Centrali WTS- popraw jeżeli jestem w błędzie _TROCHE CZASU UPŁYNEŁO_pozdrawiam przepraszam za niescisłość

Byłem na dwóch dniach otwarcia i nie pamiętam z tamtego czasu tego wydarzenia. Fakt, że minęło już dużo czasu więc mogę coś mylić. Jednak takie wydarzenie miało miejsce, ale po prostu nie kojarzę go z dniem otwarcia (może niesłusznie...). Wtedy była radosna atmosfera z okazji otwarcia więc może po prostu do większości ludzi nie dotarła informacja o tym co się stało za tyłami centrum.

Zgadza się na otwarciu był Sydlik i reszta śmietanki z Brooklynu.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 01:38 »
Witaj-Richtar
 D.Sydlik w tedy miał wykład o kulawym Mebifoszecie który przebywał w Lodebar potem został zaproszony do stołu króla na wspólne posiłki. (ten wykład mnie ujął mówiąc prywatnie)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2018, 01:45 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline rychtar

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 02:19 »
Sam wykład nie zrobił na mnie wrażenia, jednak sposób mówienia Sydlika był dla mnie oszałamiający ponieważ miał on potężny, tubalny głos, którego nie da się zapomnieć.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Trinity

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 04:21 »
byłam tam i słyszałam jak ciuchcia miażdży auta
to czerwone było jakiegoś Austriaka
głowy nie daje
czy to było w otwarcie czy w kongres
ale chyba nie w sobote
huk był potężny
myślałam że maszynista zrobił to specjalnie 
zresztą tory były tak blisko obiektu że chyba tylko łapówka pozwoliła
przejść BHP
szkoda brachu żeś skasował filmik z zajścia
a wykład był spoko
zwłaszcza o tym mercedesie w każdej zagrodzie
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2018, 04:24 wysłana przez Trinity »


Offline rychtar

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 09:34 »
a wykład był spoko
zwłaszcza o tym mercedesie w każdej zagrodzie

Czyli Ciało Kierownicze dobrze trąbi o raju duchowym bo oni już go mają. Przecież oni mają lepsze auta niż mercedesy i do tego nie jednego na głowę :)
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Reskator

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 09:58 »
Sam wykład nie zrobił na mnie wrażenia, jednak sposób mówienia Sydlika był dla mnie oszałamiający ponieważ miał on potężny, tubalny głos, którego nie da się zapomnieć.
Musiał chłop zagłuszyć jadące pociągi,a nie odwrotnie. :)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2018, 10:00 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 11:22 »
    SPROSTOWANIE:

Odnalazłem zapiski z tamtego okresu

To wydarzenie kolizji ciuchci z  7 -ma samochodami było:
Na zgromadzeniu okręgu Krakowskiego 2-4.VII. 1999 roku - przepraszam za pomyłkę daty
Tak Trinity tak jak piszesz, ten czerwony samochód był Austriaka



Offline Reskator

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 11:35 »
    SPROSTOWANIE:

Odnalazłem zapiski z tamtego okresu

To wydarzenie kolizji ciuchci z  7 -ma samochodami było:
Na zgromadzeniu okręgu Krakowskiego 2-4.VII. 1999 roku - przepraszam za pomyłkę daty
Tak Trinity tak jak piszesz, ten czerwony samochód był Austriaka
To może to jest prorocze-rydwan chce zabrać 7 namaszczonych w tym jednego najważniejszego Austryjaka-  G Loscha.? :) ;)
Ale chyba nie bo dziś 1 kwiecień.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2018, 11:38 wysłana przez Reskator »


Offline Trinity

Odp: Centrum Kongresowe SOSNOWIEC-w ktorym powialo grozą
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 13:00 »
Czyli Ciało Kierownicze dobrze trąbi o raju duchowym bo oni już go mają. Przecież oni mają lepsze auta niż mercedesy i do tego nie jednego na głowę :)

o tym Mercu to było tak:
Sydlik zrobił wprowadzenie na temat Mebifoszeta
już nie pamiętam szczegółów ( nudzą mnie te żydowskie podania)
ale ów Mebi urodził sie jakiś kaprawy ale wg sie tym nie przejmował.
poza tym akurat  darzyło się Izraelowi w sensie że panował pokój
ludziom żyło sie dostatnio 

i wujek Sydli użył eufemizmu że wszystkim tak sie powodziło że mercedes był w każdej zagrodzie
ku uciesze gawiedzi