Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"  (Przeczytany 70692 razy)

Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #180 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:36 »
Paweł pisze, że kto nie ma Ducha Bożego to jest ślepy na Słowo Boże.
Pasujesz jak ulał.


Offline julia7

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #181 dnia: 05 Sierpień, 2018, 21:39 »
Masz podstawowe braki o historii chrześcijaństwa.

Czy kościół powszechny nieprzerwanie trwa w kościele prawosławnym? Kiedyś byłam na wykładzie jednego popa, i on opowiadał o pentarchii. Wiesz co to? I Rzym był jednym z pięciu, więc to Rzym się oddzielił od greckich kościołów (wg tego popa) :P Może więc kościół apostolski nieprzerwanie trwa w greckich obrządkach prawosławnych?


Offline HARNAŚ

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #182 dnia: 06 Sierpień, 2018, 06:39 »
Tusia jest tak zafascynowany katolicyzmem , że nawet widzi teksty , których w Biblii nie ma aby się przekonywać , że tylko on ma rację i tylko on najlepiej rozumie Biblię. fanatyczny jak świadkowie . :'(


Offline ihtis

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #183 dnia: 06 Sierpień, 2018, 08:47 »
Tak!

Tak! Założył jeden, powszechny i apostolski Kościół, który nieprzerwanie trwa w Kościele rzymskokatolickim.

Aby doprecyzować to, co Tusia nieporadnie trochę wyraził, ale miał z pewnością dobrą intencję:

Istnieje jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim !
Takie jest nauczanie Kościoła Rzymskokatolickiego!


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #184 dnia: 06 Sierpień, 2018, 09:52 »

Istnieje jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim !
Takie jest nauczanie Kościoła Rzymskokatolickiego!

Mnie nie interesuje nauczanie Kościoła Rzymskokatolickiego. Uzasadnij, gdzie o tym czytasz w Biblii ?


Offline franki

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #185 dnia: 06 Sierpień, 2018, 09:59 »
Mnie nie interesuje nauczanie Kościoła Rzymskokatolickiego. Uzasadnij, gdzie o tym czytasz w Biblii ?
Nie jestem fanbojem żadnego ugrupowania religijnego ale że tak się spytam Ciebie Miranda.
Skąd masz Biblię ?
Co Ty chcesz udowadniać, jak Biblie masz właśnie od Kościoła Katolickiego, powszechnego.
Zabrać im ich świętą księgę i krzyczecz na cały świat że oni się do niej nie stosują.
Znajdź sobie swoją świętą księgę i na jej podstawie twórz nową religię.
Nawiasem mówiąc, może dlatego CK wprowadziło tyle zmian do swojego przekładu aby się odróżnic i zrobić swoją wersję chrześcijaństwa.


Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #186 dnia: 06 Sierpień, 2018, 10:05 »
Czy kościół powszechny nieprzerwanie trwa w kościele prawosławnym?
Częściowo tak. Nie uznaje biskupa Rzymu jako następcy Piotra.

Tylko że prawosławny nie jest za bardzo powszechny. Nie ma go w wielu krajach.
Kościół prawosławny nie jest misyjny. Nie wysyła misjonarzy.
Tam gdzie kiedyś osiadł to jest, albo kurczy się.



Offline ihtis

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #187 dnia: 06 Sierpień, 2018, 10:24 »
Mnie nie interesuje nauczanie Kościoła Rzymskokatolickiego. Uzasadnij, gdzie o tym czytasz w Biblii ?
Dobrze.  Proszę przeczytać cały Nowy Testament. ( mnie też nie interesuje żonglerka cytatami wyrwanymi z kontekstu. Jeżeli ktoś chce poznać naturę Kościoła musi sięgnąć do całości). Do tego dodajmy Tradycję przez duże T.
Plus uwagi franki
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2018, 10:28 wysłana przez ihtis »


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #188 dnia: 06 Sierpień, 2018, 10:36 »
Skąd masz Biblię ?
Co Ty chcesz udowadniać, jak Biblie masz właśnie od Kościoła Katolickiego, powszechnego.


Póki co korzystam z jednego z przekładów Biblii dokonanego przez katolickich teologów.

Proszę przeczytać cały Nowy Testament.  Do tego dodajmy Tradycję przez duże T.
Plus uwagi franki

Ja proponuję przeczytać nie tylko Nowy Testament ale i Stary testament również. Ta tradycja o której piszesz to co to jest i co ma wspólnego z Biblią ? Mówisz np o "tradycji" zastępowania imienia Boga "zamiennikami" ?



Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #189 dnia: 06 Sierpień, 2018, 10:39 »
Rozumiem miranda że już uznajesz krzyż i inne nauki z tej Biblii katolickiej.
Na teologów się powołujesz?
Teolodzy nie tłumaczą Biblii. To robią bibliści. :)


Offline ihtis

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #190 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:01 »
Póki co korzystam z jednego z przekładów Biblii dokonanego przez katolickich teologów.

Ja proponuję przeczytać nie tylko Nowy Testament ale i Stary testament również. Ta tradycja o której piszesz to co to jest i co ma wspólnego z Biblią ? Mówisz np o "tradycji" zastępowania imienia Boga "zamiennikami" ?

Proszę robić w kolejności jaką podałem.
Dodatkowe czytanie ST, i pózniej apologetów  i ojców Kościoła. W między czasie proszę  dczytywać teksty zamieszczane przez Roszadę i Tusię.
W innym przypadku będziemy skakali po tematach.


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #191 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:25 »
Rozumiem miranda że już uznajesz krzyż i inne nauki z tej Biblii katolickiej.

Teolodzy nie tłumaczą Biblii. To robią bibliści. :)

A kto to jest biblista ? To ja też mogę sobie przetłumaczyć Biblię i będę przez to biblistką ?

Ja uznaję, ze Jezusa przybito do "staurosa". Jedni mówią, że to była jedna belka inni, ze dwie belki w formie tradycyjnego krzyża.
ja korzystam z Biblii Tysiąclecia ale porównuję to co w niej czytam do innych przekładów.

Dodatkowe czytanie ST, i pózniej apologetów  i ojców Kościoła. W między czasie proszę  dczytywać teksty zamieszczane przez Roszadę i Tusię.

Dziękuję ale nie skorzystam. Mnie nauki kościoła rzymsko-katolickiego naprawdę nie interesują. Wole skupić się tylko i wyłącznie na tym co czytam w Biblii.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2018, 11:28 wysłana przez miranda »


Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #192 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:30 »
Biblista to ktoś kto uczył się na uczelni hebrajskiego, aramejskiego, greki i innych języków starozytnych.

W Towarzystwie tłumaczy automatyczny translator. ;D
Nie mają ani jednego absolwenta hebraistyki. :-\


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #193 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:32 »

W Towarzystwie tłumaczy automatyczny translator. ;D


Możesz to udowodnić ?


Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #194 dnia: 06 Sierpień, 2018, 11:36 »
Proszę bardzo:

Ale czy użycie komputera naprawdę może przyśpieszyć tłumaczenie albo poprawić jego jakość? Oczywiście. W roku 1989 Świadkowie Jehowy zaczęli wykorzystywać szybkie i sprawne systemy komputerowe do pomocy w tłumaczeniu Biblii. Po intensywnych przygotowaniach sporządzono elektroniczne zbiory danych, by tłumacze mogli szybko przywołać na ekran dowolne słowo w języku oryginalnym oraz zestawienie wszystkich jego odpowiedników, których w zależności od kontekstu użyto w tekście angielskim Przekładu Nowego Świata. Można też wybrać kluczowy wyraz angielski i wywołać wszystkie słowa z języka oryginalnego, których sens oddano za pomocą tego wyrazu (ewentualnie jego synonimów). Często okazuje się przy tym, że wydobycie sensu pojedynczego terminu w języku oryginalnym wymagało użycia kilku słów angielskich. Dysponując takimi informacjami, tłumacz może szybko ustalić zakres znaczeniowy danego wyrazu. Może uchwycić właściwy sens podstawowego zwrotu czy określenia występującego w języku oryginalnym i dokładnie zrozumieć jego znaczenie w kontekście, a potem znaleźć wierny odpowiednik w swoim języku. Na podstawie tych zbiorów danych, wprowadzonych do komputera, doświadczeni tłumacze analizują wszystkie wersety biblijne, w których występuje określone słowo, i stosownie do kontekstu przypisują mu rodzime odpowiedniki. Zapewnia to dużą jednolitość słownictwa. Pracę każdego tłumacza sprawdzają inni członkowie zespołu, by tekst zyskał dzięki wiedzy i doświadczeniu ich wszystkich. Następnie można na ekranie komputera wyświetlić żądany fragment Biblii – każdy występujący w nim wyraz angielski, numery przypisane poszczególnym słowom w tekście oryginalnym, a także wybrane rodzime odpowiedniki. Ale to nie koniec pracy. Tłumacz musi jeszcze wygładzić zdania, by dobrze brzmiały w jego języku. Zarazem jednak powinien w pełni rozumieć znaczenie danego wersetu. Aby mu w tym pomóc, komputer umożliwia szybki dostęp do opublikowanych przez Towarzystwo Strażnica komentarzy na temat tego tekstu biblijnego lub występujących w nim wyrażeń. Wszystko to znacznie skraca czas poświęcony na szukanie informacji, a ponadto pozwala osiągnąć duży stopień jednolitości słownictwa” („Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 599, 602).

Miranda ty się chłopie ucz, boś analfabeta strażnicowy. ;D