Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"  (Przeczytany 70670 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Lipiec, 2018, 17:35 »
120 tysięcy ludzi w samej tylko Polsce zmanipulowanych ? Ja twierdzę, ze w Polsce jest 120 tysięcy ludzi doskonale zdających sobie sprawę w co i dlaczego wierzą. Wiedzą w co wierzą bo cały czas słuchają m in tych słów Jezusa : „Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą J 4,24 albo tych słów samego Boga :           
Izajasza 45 18 Albowiem tak mówi Jahwe, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię,
który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie: "Ja jestem Jahwe i nie
ma innego.
Izajasza 45 19 Nie przemawiałem potajemnie, w ciemnym zakątku ziemi. Nie powiedziałem potomstwu Jakuba:
Szukajcie Mnie bezskutecznie! Ja jestem Jahwe, który mówi co słuszne, oznajmia to, co godziwe. Jahwe jest
Bogiem wszystkich
Izajasza 45 20 Zbierzcie się i wyjdźcie, przystąpcie wszyscy, wy ocaleni z narodów! Nie mają rozeznania ci, co
obnoszą swe drewno rzeźbione i modły zanoszą do boga, nie mogącego ich zbawić
Powołujesz się na społeczny dowód słuszności: ,,Skoro 120000 ludzi w to wierzy w tym moja babcia i mama to to musi być prawda bo przecież nie może się mylić 120000 ludzi"    A ile ludzi w latach 1933-1945 było zapatrzonych w Hitlera?  I wtedy też nie jeden człowiek poszedł za tłumem bo przecież nie mógł tłum się mylić.

A widzisz sprytni wyrachowani i perfidni  ludzie potrafią zwieść miliony na manowce. Np 8,5 miliona na całym globie.


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #136 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:13 »
 
   ABSOLUTNIE, DO KOŃCA, NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY Z TEGO W CO I DLACZEGO WIERZĄ!!

   Jeśli porównaniem mógłby być mój zbór, to 95% tam chodzących nie umie wytłumaczyć wielu podstawowych doktryn tam głoszonych.
   

 

Sądzę, ze Świadkowie Jehowy doskonale zdają sobie sprawę w to co wierzą. Owszem, nie wszyscy mają dużą wiedzę bo jak wiesz jednym przyswajanie wiedzy idzie bardzo łatwo innym sprawia to więcej trudności. Zwróć uwagę na to, ze Jezus nie brał na apostołów wykształconych ludzi a mimo to ci prości ludzie dali radę spisać ewangelie i pozostałe księgi Nowego Testamentu .
Ja często próbuję rozmawiac z księżmi z racji tego że jeden jest w mojej rodzinie i siłą rzeczy parę razy w roku widuję się z nim i jego kolegami. Poziom ich wiedzy na temat Biblii jest naprawdę żenująco niski. Oczywiście najczęściej ten mój kuzyn ksiądz unika rozmów ze mną na tematy biblijne.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #137 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:43 »
Świadkowie Jehowy w 99% nie wiedzą skąd się wzięł kluczowa dla ich sekty data 1914. Ty też tego nie wiesz miranda.
Fakty tę datę obalają. religia ŚJ staje się więc bajeczką dla takich dzieciaczków jak ty. Świadkowie wierzą w bajki.


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #138 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:46 »
Świadkowie Jehowy w 99% nie wiedzą skąd się wzięł kluczowa dla ich sekty data 1914. Ty też tego nie wiesz miranda.
Fakty tę datę obalają. religia ŚJ staje się więc bajeczką dla takich dzieciaczków jak ty. Świadkowie wierzą w bajki.

Jezus nigdzie nie mówił, ze daty są potrzebne do zbawienia. Jezus mówi jakie są dwa największe przykazania, które są potrzebne do zbawienia.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #139 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:54 »
Jezus nigdzie nie mówił, ze daty są potrzebne do zbawienia. Jezus mówi jakie są dwa największe przykazania, które są potrzebne do zbawienia.
ŚJ opierają zaś swoje nauki na roku 607 pne i 1914ne stoją więc w opozycji do nauk Pana Jezusa i Biblii. W swojej nauce podważają też te dwa przykazania o których mówił Pan Jezus.
W nomenklaturze biblijnej Świadkowie Jehowy to dzieci szatana diabła.  ;)


Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #140 dnia: 21 Lipiec, 2018, 18:56 »
ŚJ opierają zaś swoje nauki na roku 607 pne i 1914ne stoją więc w opozycji do nauk Pana Jezusa i Biblii.
To są, jak mówił założyciel Towarzystwa Strażnica i Sędzia:

   „Nie ma potrzeby zmieniać wyliczeń, nawet nie powinniśmy tego robić, ponieważ to nie są nasze daty, lecz Boże” (ang. Strażnica 15.07 1894 s. 1677 [reprint]).

I jak mówił dawca nazwy Świadkowie Jehowy:

„Te wewnętrzne połączenia dat dają o wiele większą moc, aniżeli można by doszukać się w innych chronologjach. Niektóre z nich są tak dalece godne uwagi, że wykazują jasno, że chronologja ta nie jest ludzka, ale pochodzi od Boga. Ponieważ jest Boskiego pochodzenia i przez Boga jest potwierdzona, chronologja obecnej prawdy wyróżnia się z pośród innych, jako absolutnie i bez zastrzeżeń dokładna i ścisła” (Strażnica 01.09 1922 s. 266 [ang. 15.07 1922]).


Offline CEGŁA

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #141 dnia: 21 Lipiec, 2018, 22:43 »
Sądzę, ze Świadkowie Jehowy doskonale zdają sobie sprawę w to co wierzą. Owszem, nie wszyscy mają dużą wiedzę bo jak wiesz jednym przyswajanie wiedzy idzie bardzo łatwo innym sprawia to więcej trudności. Zwróć uwagę na to, ze Jezus nie brał na apostołów wykształconych ludzi a mimo to ci prości ludzie dali radę spisać ewangelie i pozostałe księgi Nowego Testamentu .
Ja często próbuję rozmawiac z księżmi z racji tego że jeden jest w mojej rodzinie i siłą rzeczy parę razy w roku widuję się z nim i jego kolegami. Poziom ich wiedzy na temat Biblii jest naprawdę żenująco niski. Oczywiście najczęściej ten mój kuzyn ksiądz unika rozmów ze mną na tematy biblijne.

Miranda, faktycznie Świadkowie Jehowy wiedzą gdzie co jest napisane w Biblii, oraz znają wiele pojęć biblijnych jak mało kto, jednak mylnie rozumieją wykładnie i znaczenie tych rzeczy. Dzieję się tak dla tego, że mają sposób myślenia narzucony przez Nowy Jork. Ten tok myślenia stoi w kolizji z przesłaniem Biblii.
Po prostu jest uszyty na miarę ich potrzeb.

I tak, masz rację Pan Jezus wybierał ludzi prostych na apostołów, jednak takich którzy mieli bardziej otwarty umysł niż Świadkowie i potrafili dla prawdy zbuntować się  przeciwko przyjętemu porządkowi świata.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #142 dnia: 22 Lipiec, 2018, 10:12 »
Jezus nigdzie nie mówił, ze daty są potrzebne do zbawienia. Jezus mówi jakie są dwa największe przykazania, które są potrzebne do zbawienia.
1914 rok był obliczony z długości korytarzy piramidy. Dopiero potem karkołomnie starano się dopasować do tej daty biblijne treści.

Tutaj masz dowód:   https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_Cheopsa#/media/File:1914pyramidchart.jpg



Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #143 dnia: 22 Lipiec, 2018, 11:47 »
1914 rok był obliczony z długości korytarzy piramidy. Dopiero potem karkołomnie starano się dopasować do tej daty biblijne treści.

Tutaj masz dowód:   https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_Cheopsa#/media/File:1914pyramidchart.jpg
A tu może sprawdzić w biblioteczce obwodowego. :)


   Oto piramidalna wykładnia o roku 607 i 1914:

„Jesień 607 prz. Ch. ... Spustoszenie Ziemi. (...) Przedziały Przejść Piramidy 19-46-48 (...)
Jesień 1914 R. P. (...) Koniec Czasów pogan (...) Przedziały Przejść Piramidy 19-48” („Dokonana Tajemnica” 1925 s. 68).

„Biblia i »Biblia w kamieniu« podają datę 1914 rok jako początek wielkiej zmiany. Historia dowodzi, że postępowanie wywłaszczeniowe [rządów ludzkich] rozpoczęło się punktualnie” (The Way to Paradise 1924 s. 171; patrz też s. 156-158).

Który więc rok był związany z piramidą, jak nie 607, skoro wcześniej uczono o 606?
Rok 607 i 1914 to nadal aktualne nauki Towarzystwa Strażnica, pomimo, że odrzucono Wielką Piramidę!

   W roku 1922 pisano o roku 606, powołując się między innymi na Wielką Piramidę:

„Kiedy się owe siedmdziesiąt lat zaczęło
W tym wypadku idzie o datę rozpoczęcia się siedmdziesięcio-letniego spustoszenia Judei, oraz rozstrzygnięcia czy to było spustoszenie czy niewola. Sprawa ta wystawia wiarę niektórych na próbę. Wyjaśnione to jest całkowicie i dostatecznie przez Pastora Russella w jego »Nadszedł Czas«, stronice 52, 53, oraz szczegółowo w napisanem przez doktora Johna i Mortona Edgara dziele »Przejścia Wielkiej Piramidy«, Tom II, strony 29-37; do tych dwóch dzieł odsyłamy naszego czytelnika. (...) Owe siedmdziesiąt lat były latami spustoszenia, nie niewoli. Wskazują na to zapiski historyczne Pisma Świętego (...) owe siedmdziesiąt lat nie zaczęło się aż dopiero po obaleniu ostatniego króla Sedekjasza, w roku 606 przed Chrystusem...” (Strażnica 15.07 1922 s. 211-212 [ang. 01.06 1922 s. 163-164]).


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #144 dnia: 23 Lipiec, 2018, 12:16 »
Miranda, faktycznie Świadkowie Jehowy wiedzą gdzie co jest napisane w Biblii, oraz znają wiele pojęć biblijnych jak mało kto, jednak mylnie rozumieją wykładnie i znaczenie tych rzeczy. Dzieję się tak dla tego, że mają sposób myślenia narzucony przez Nowy Jork. Ten tok myślenia stoi w kolizji z przesłaniem Biblii.
I tak, masz rację Pan Jezus wybierał ludzi prostych na apostołów, jednak takich którzy mieli bardziej otwarty umysł niż Świadkowie i potrafili dla prawdy zbuntować się  przeciwko przyjętemu porządkowi świata.

Ja nie zauważam aby myślenie Świadków Jehowy było sprzeczne z tym co zaleca Biblia. Najprościej można to zauważyć na przykładzie imienia Boga. Biblia mówi jasno, że Bóg ma imię i imię to jest zapisane w Biblii wiec co sprzecznego jest w tym , ze świadkowie mówią ludziom o tym imieniu?
Apostołowie nie mieli bardziej otwartych umysłów bardziej niż świadkowie. Głosili o Bogu i o Jezusie tak samo jak robią to obecnie świadkowie.


Offline CEGŁA

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #145 dnia: 23 Lipiec, 2018, 14:11 »
Ja nie zauważam aby myślenie Świadków Jehowy było sprzeczne z tym co zaleca Biblia. Najprościej można to zauważyć na przykładzie imienia Boga. Biblia mówi jasno, że Bóg ma imię i imię to jest zapisane w Biblii wiec co sprzecznego jest w tym , ze świadkowie mówią ludziom o tym imieniu?
Apostołowie nie mieli bardziej otwartych umysłów bardziej niż świadkowie. Głosili o Bogu i o Jezusie tak samo jak robią to obecnie świadkowie.

Nie. I nie używają imienia Bożego.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #146 dnia: 23 Lipiec, 2018, 14:14 »
Cytuj
świadkowie mówią ludziom o tym imieniu?
Mówią tak:
Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa siamto.


Tusia

  • Gość
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #147 dnia: 23 Lipiec, 2018, 19:10 »
Ja nie zauważam aby myślenie Świadków Jehowy było sprzeczne z tym co zaleca Biblia. Najprościej można to zauważyć na przykładzie imienia Boga.

No to czytaj:



Proroctwo Rutherforda o Świadkach Jehowy:


« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2018, 19:15 wysłana przez Tusia »


Offline miranda

Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #148 dnia: 23 Lipiec, 2018, 19:25 »
No to czytaj:
Proroctwo Rutherforda o Świadkach Jehowy:

Albo nie rozumiesz o czym piszę albo ja nie rozumiem o co Tobie chodzi. Wyjaśnij, proszę.


Tusia

  • Gość
Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Odpowiedź #149 dnia: 23 Lipiec, 2018, 19:46 »
Albo nie rozumiesz o czym piszę albo ja nie rozumiem o co Tobie chodzi. Wyjaśnij, proszę.

Odpowiedź jest arcyboleśnie prosta. ŚJ mają w dwóch wydaniach swojej Biblii dwie sprzeczne ze sobą wersje w Wj 3,14, choć tekst hebrajski podaje:




 
Natomiast Rutherfor napisał, iż ci, którzy przybiorą nazwę od imienia Bożego, reprezentują diabła. Książka "Wyzwolenie" napisana w 1929 roku. Rutherford wypełnia własne proroctwo. W roku 1931, z diabelskim planem, oficjalnie wymyśla nazwę "Świadkowie Jehowy".
Prawda, że arcyboleśnie proste?
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2018, 19:48 wysłana przez Tusia »