Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1977 - Studiowanie dwóch książek i kurs dla pionierów  (Przeczytany 902 razy)

Offline Roszada

Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-13 Daty ***
studiowanie z wszystkimi nowymi dwóch książek: jv 115

Wskazana publikacja podaje:

*** jv rozdz. 9 s. 115 ak. 1 ***
Na początku roku 1977 wprowadzono postanowienie mające umocnić wiarę nowych Świadków. W Naszej Służbie Królestwa powiedziano: „Uważamy, że z każdym, kto poznaje prawdę, powinno się przestudiować przynajmniej dwie książki. (...) A zatem po chrzcie studium powinno być dalej prowadzone, dopóki nie zostanie przestudiowana druga książka”. Dzięki temu nowo ochrzczeni Świadkowie mieli sposobność pogłębiać wiedzę i zrozumienie oraz lepiej sobie uzmysłowić znaczenie chrztu. To nowe zalecenie sprzyjało też zacieśnianiu więzi ze Świadkami, którzy nieśli im pomoc podczas domowego studium Biblii.

Później ten zwyczaj porzucono:

*** w96 15.1 s. 14 ak. 18 Ludzkość potrzebuje wiedzy o Bogu ***
W jaki sposób książka Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego przyśpieszy dzieło czynienia uczniów? Przestudiowanie tego 192-stronicowego podręcznika nie zajmie zbyt dużo czasu, a powinno umożliwić ludziom „odpowiednio usposobionym do życia wiecznego” nabycie wiedzy wystarczającej, by się oddać Jehowie i zgłosić do chrztu (Dzieje 13:48). Umiejętnie korzystajmy więc z tego narzędzia w służbie. Jeżeli omówiono już znaczną część innej publikacji, stosowne może się okazać jej dokończenie. W przeciwnym razie zaleca się zmianę podręcznika na książkę Wiedza. Po jej przeanalizowaniu nie zachęca się do studiowania z zainteresowanym drugiego podręcznika. Poznający prawdę mogą poszerzać swój zasób wiadomości na zebraniach Świadków Jehowy, a także przez samodzielne czytanie Biblii oraz różnych publikacji chrześcijańskich

Ale później znów zmieniono:

*** yb03 s. 7 Ciekawe wydarzenia z minionego roku ***
Na zgromadzeniu tym ogłoszono wydanie dwóch publikacji. W piątek obecni otrzymali 192-stronicową książkę zatytułowaną Oddawaj cześć jedynemu prawdziwemu Bogu. Będziemy ją studiować z zainteresowanymi jako drugi podręcznik, aby prawda ze Słowa Bożego mogła się głębiej zakorzenić w ich sercach.

« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2015, 10:44 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: 1977 - Studiowanie dwóch książek i kurs dla pionierów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj, 2015, 10:43 »
Prócz tego w roku 1977 wprowadzono kurs dla pionierów

*** dx86-13 Daty ***
1977:
wdrożenie Kursu Służby Pionierskiej: jv 113, 300

*** jv rozdz. 9 s. 113 ***
W grudniu roku 1977 zapoczątkowano w USA, po czym wprowadzono na całym świecie, Kurs Służby Pionierskiej — dwutygodniowe szkolenie przewidziane dla pionierów

*** jv rozdz. 18 s. 300  ***
Aby podnieść skuteczność pracy pionierów stałych i specjalnych, w roku 1977 zorganizowano Kurs Służby Pionierskiej.



Offline Roszada

Odp: 1977 - Studiowanie dwóch książek i kurs dla pionierów
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj, 2015, 11:00 »
Ciekawa wypowiedź z roku 1977:

Interesujące jest to, że Towarzystwo Strażnica polecało wobec osób, które chciały studiować ze Świadkami Jehowy tylko Biblię (a nie książki), używać pewnego fortelu. Oto jak on miał wyglądać:

„Czy rozmowę prowadzoną na podstawie samej Biblii można raportować jako studium? (...) Ale niekiedy spotyka się ludzi, którzy nie chcą korzystać z żadnej innej literatury poza Pismem Świętym. (...) Gdy dana osoba nabierze zaufania, będzie można wprowadzić stosowną literaturę. Gdy już jednak dojdzie do tego, będziemy unikać wywołania wrażenia, że studium Biblii zamieniliśmy na studium książki” (Nasza Służba Królestwa Nr 2, 1977 s. 9).

Inne wypowiedzi:

„Szatan nie jest stwórcą” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 11 s. 2).

„Czy pozostaniesz w przyrównanym do arki raju duchowym, do którego wszedłeś?” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 15 s. 6).

„Od dawna wiadomo, iż u pacjentów po transplantacji serca występują większe niż zwykle pooperacyjne zaburzenia psychiczne. Ale wydaje się, że to samo ma miejsce w wypadkach przeszczepiania innych ważnych dla życia narządów, jak na przykład nerek. (...) Niekiedy daje się zauważyć inny specyficzny objaw, tak zwane »przeszczepienie osobowości«. Znaczy to, że w niektórych przypadkach człowiek po transplantacji wykazuje jak gdyby pewne cechy osobowości dawcy przeszczepionego organu” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 9 s. 16).

„Co by się stało, gdyby w oczekiwaniu »wielkiego ucisku« Świadkowie Jehowy pofolgowali sobie i przestali czuwać oraz kreślić plany na przyszłość w roku 1914, 1925, 1975, czy w jakiejkolwiek innej chwili?” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 3 s. 10).

„W połowie lat siedemdziesiątych obecnego wieku dobiegło końca sześć tysięcy lat dziejów ludzkości. Wielu szczerych sług Jehowy wyraźnie liczyło na rychłe nastanie »wielkiego ucisku« wspomnianego w Ewangelii według Mateusza 24:21, 22, i końcowej fazy dnia Jehowy” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 18 s. 13).