DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

Usunięcie całego rozdziału z ewngelii Jana.

<< < (9/9)

Gremczak:

--- Cytat: Nikt w 28 Luty, 2018, 06:04 ---gangas spróbuj siebie poczytać i logicznie wytłumaczyć . Gdzieś wyłapałem z Twych mądrości takie coś : problem w tym że biblię uznają tylko chrześcijanie (nie wiem czy dokładnie tak było ale w ten deseń, może chodziło o Boga z Biblii) . Ale przecież logiczne , że każdy który uzna Biblię i Boga biblijnego to automatycznie staje się chrześcijaninem. przecież ateiści nie będę uznawać Biblii oni ją zwalczają

--- Koniec cytatu ---
Pomyśl teraz Ty logicznie.Czy to że chrześcijanie uznają swoją biblię świadczy o tym ,że ta księga pochodzi od boga? To tak jak ŚJ uznają swego niewolnika, że on pochodzi od boga . Czy on rzeczywiście pochodzi od boga? Też przytaczają na to potwierdzenie dużo dowodów. A czy to nie jest wytwór ich fantazji? ŚJ nie są w stanie dostrzec absurdów u siebie. jak wy na forum o nich mówicie  betony.Tak samo chrześcijanie nie są w stanie dostrzec u siebie , w swojej biblii takich absurdów.Idąc waszym tokiem myślenia i używaniem takich samych słów czy to nie betony?

Nikt:

--- Cytat: Gremczak w 28 Luty, 2018, 07:37 ---Pomyśl teraz Ty logicznie.Czy to że chrześcijanie uznają swoją biblię świadczy o tym ,że ta księga pochodzi od boga? To tak jak ŚJ uznają swego niewolnika, że on pochodzi od boga . Czy on rzeczywiście pochodzi od boga? Też przytaczają na to potwierdzenie dużo dowodów. A czy to nie jest wytwór ich fantazji? ŚJ nie są w stanie dostrzec absurdów u siebie. jak wy na forum o nich mówicie  betony.Tak samo chrześcijanie nie są w stanie dostrzec u siebie , w swojej biblii takich absurdów.Idąc waszym tokiem myślenia i używaniem takich samych słów czy to nie betony?

--- Koniec cytatu ---
Ale ja nie o tym mówiłem .  Mnie chodziło o to że jeśli ktoś z jednej grupy uznaje argumenty innej to automatycznie zmienia obóz . Nie da się znaleźć grupy ateistów czy SJ którzy powiedzą tak KK czy tam inne wyznanie dobrze uczy o Jezusie Bogu itp. bo wtedy zaprzeczyli by sobie . A Ty poruszasz inny problem . A mianowicie która prawda jest prawdziwa? Mowisz że chrześcijanie zaślepieni i nie widzą absurdów u siebie tak jak my mówimy o SJ . A czy ateiści czasem nie mają takich absurdów?  Po prostu ateista przyjął stanowisko ateistyczne i szuka dowodów które to popierają a wszystkie inne które przeczą temu stanowisku odrzucają, ignorują lub zarzucają brak wystarczających dowodów , albo chcą by wiara była wiedzą.  A czy nie powinno być tak że zaczynamy od zera bez stanowiska i na podstawie zebranych wiadomości określamy swój wybór . Jednak nasze doświadczenia życiowe wiedza mają wpływ na nasza ocenę . I nie jest powiedziane że nasza ocena będzie prawdziwa . Wszystko zależy czemu damy wiarę .

Roszada:
Z Gangasem nie ma rozmowy na tematy historyczne.
On lepiej wie, choć nigdy żadnych źródeł ani mądrych opracowań nie przedstawia.

Ja bazuję na mądrości mądrzejszych ode mnie i na historii, a on na swoim widzimisię.

Jana 8:1-11

Co do cudzołożnicy to Papiasz (70-135), jak podaje Euzebiusz: "przytacza jeszcze opowieść o jakiejś niewieście, którą oskarżono przed Panem o wiele grzechów" (Historia Kościoła III:39,17).

Widać z tego, że w tradycji ustnej przełomu I i II wieku funkcjonował ten fakt.
Jedne kodeksy go nie mają, a w innych go zamieszczono.

Bibliści twierdzą, że dołączono go później, bo fakty z życia Jezusa krążyły w tradycji ustnej i na 'papierze', jak o tym świadczy zakończenie Ewangelii Jana: "Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać." J 21:25.

greekNT:
Na forum dla ogólnie pojętego chrześcijaństwa przyjmujemy wspólną płaszczyznę dyskusji jaką jest stary i nowy testament. Zaprzeczanie faktom historycznym jest nie mądre a także  negowanie wczesnych tekstów "ojców kościoła" II i III wieku , które stanowią uzupełnienie wiedzy o tamtym okresie chrześcijaństwa.
Jeżeli stwierdzimy, że zawierały teksty nie zgodne z ewangelią , osądzają się same słowami "Jezusa "wielu przyjdzie w imieniu moim"  a także tekstami Pawła ostrzegającymi przed fałszywymi nauczycielami i i tworzeniem rożnych struktur związanych z tradycją Żydowską.
Wiele nie jasności powstało tylko z powodu tłumaczeń z języka greckiego.
Wiele doktryn oparto na wadliwym interpretowaniu wyrazów greckich.
Proszę najpierw zweryfikować przekłady i podjąć trud przeczytania od początku NT , pod kątem trzymania się faktów , kontekstu i realiów a nie szukania podtekstów dlatego, że coś jest nie zgodne z znaną mi doktryną, albo oczekiwaniami. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej