Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?  (Przeczytany 60926 razy)

Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #120 dnia: 08 Luty, 2021, 17:18 »
Niektórzy szukają sensu dla swojego życia. Jakiejś nadziei w tej beznadziei wokół.
Myślę, że w czasach pandemii coraz więcej ludzi szukać będzie jakiegoś oparcia.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline sawaszi

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #121 dnia: 08 Luty, 2021, 17:30 »
A ja poszedłem tam (jak stwierdzili księżowie i rodzina) -
- "za te amerykańskie dolary co wam za duszę płacą" i "na te ładne dziewczyny co się kąpią półnagie w basenach a potem umawiają się z wami na ranki"  ;D
Tak - tak - to właśnie mnie skusiło do tej "sekty" i "org"  ;D


Offline Szin

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #122 dnia: 08 Luty, 2021, 17:33 »
Bój Jehowa zamierza WYMORDOWAĆ wszystkich ludzi, którzy nie zostaną ochrzczonymi Świadkami Jehowy (czyli członkami organizacji). Zatem Świadkowie nikogo nie ratują, lecz werbują do fanatycznej organizacji, która jako jedyna ma zostać oszczędzona z największego holokaustu w historii ludzkości.

Czy ŚJ poważnie traktują służbę? Oczywiście. Ja taki byłem.
Okropne.
A jak nie zwerbują, to pewnie mają ich na sumieniu, tych wszystkich idących na zagładę.
No to rzeczywiście mają niełatwe życie, szkoda się tam pchać.

Ale czy to ma znaczyć, że głosiciele ratują innych przed swoim Bogiem ?:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #123 dnia: 08 Luty, 2021, 19:43 »
...
Ale czy to ma znaczyć, że głosiciele ratują innych przed swoim Bogiem ?:)
Qui non est mecum, contra me est.
W jakimś sensie tak. Stara bolszewicka zasada głosi „Kto nie jest z nami – ten jest przeciw nam”.
Głosiciele ŚJ proponują pomoc i ratunek przed śmiercią z rąk Jehowy w postaci werbunku do armii JW.ORG.
Nomen omen zasadę, którą przytoczyłem, propaguje nie tylko PIS, propagował nie tylko Lenin i jego spadkobiercy, śpiewano o niej w piosenkach (choćby polskie TSA) ale przecież głosił ją najsłynniejszy Boży przedstawiciel handlowy z I w.n.e.: "Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza." [J.C. wg Łk.11:23]


Offline Takajaja

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #124 dnia: 08 Luty, 2021, 20:25 »
Okropne.
A jak nie zwerbują, to pewnie mają ich na sumieniu, tych wszystkich idących na zagładę.
No to rzeczywiście mają niełatwe życie, szkoda się tam pchać.

Ale czy to ma znaczyć, że głosiciele ratują innych przed swoim Bogiem ?:)

Świetne wnioski wyciagłeś.

SJ są winni krwi osob ktorych nie zdołali ostrzec przed ich Bogiem. Organizacja tak im szkoli ich prywatnego kata czyli sumienie, że to sumieni ich gryzie po nocy jak do sluzby nie pojdą. Co zatruwa im zycie....a pozniej to wraki ludzi z nich zostają...oto cala prawda o psycho-korporacji


Offline Szin

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #125 dnia: 09 Luty, 2021, 10:55 »
Zastanawiam się tylko, co to za Bóg w takim razie, że trzeba się przed nim bronić.


Offline Sebastian

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Luty, 2021, 11:47 »
zgadzam się z przedmówcą...

powiem więcej: patrząc z boku, cała sekta ŚJ jest bezsensowna i całe chrześcijaństwo także.

wg Biblii syn Boży imieniem Jezus złożył swoje życie na okup aby ludzie mogli być zbawieni, ale jak nie przyjmą orędzia to (zależnie do doktryn poszczególnych wyznań) mają albo męczyć sie w piekle albo "tylko" zostać zamordowani przez swojego (/nieswojego) Boga w Armagedonie.

jak współczesny mężczyzna stawia kobiecie ultimatum "albo będziesz mnie kochać i spełniać wszystkie moje zachcianki albo masz codzienny wpierdol", to takiego mężczyznę traktujemy jako przestępcę i "na początek" zakładamy mu niebieską kartę, a potem stawiamy przed sądem i surowo karzemy...

a jak religia coś podobnego opowiada na temat Jezusa albo Jego Ojca to kiwamy z akceptacją głowami i mówimy że ok, wporzo, wszystko gra, a chrześcijaństwo jest religią miłości...

wg mnie, jest to absurd i niekonsekwencja
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Luty, 2021, 11:52 »
Zastanawiam się tylko, co to za Bóg w takim razie, że trzeba się przed nim bronić.

Przeczytaj Szin księgę Licz, rozdział 31:1-20:
31 Następnie Jehowa rzekł do Mojżesza, mówiąc: 2 „Wywrzyj na Midianitach+ pomstę+ za synów Izraela. Potem zostaniesz przyłączony do swego ludu”.+

3 Mojżesz powiedział więc do ludu, mówiąc: „Uzbrójcie mężczyzn spośród siebie do wojska, żeby wystąpili przeciwko Midianowi celem wywarcia pomsty Jehowy na Midianie.+ 4 Wyślecie do wojska po tysiącu z każdego plemienia, ze wszystkich plemion Izraela”. 5 Toteż z tysięcy+ Izraela wyznaczono po tysiącu z plemienia, dwanaście tysięcy wyposażonych do wojska.+

6 Wówczas Mojżesz wysłał ich, po tysiącu z każdego plemienia, do wojska, ich oraz Pinechasa,+ syna kapłana Eleazara, do wojska, a w jego ręku były święte przedmioty i trąby+ do grania sygnałów. 7 I wszczęli wojnę przeciwko Midianowi, tak jak Jehowa nakazał Mojżeszowi, i zabili każdego mężczyznę.+ 8 A oprócz innych zabitych zabili królów Midianu: Ewiego i Rekema, i Cura, i Chura, i Rebę — pięciu królów Midianu;+ zabili mieczem także Balaama,+ syna Beora. 9 Lecz synowie Izraela uprowadzili kobiety midianickie i ich maleństwa;+ a wszystkie ich zwierzęta domowe oraz cały ich dobytek, jak również wszystkie ich środki utrzymania zagrabili. 10 I wszystkie ich miasta, w których się osiedlili, oraz wszystkie ich obozy otoczone murem spalili ogniem.+ 11 Wzięli też cały łup+ oraz całą zdobycz — ludzi i zwierzęta domowe. 12 I przyprowadzili do Mojżesza i kapłana Eleazara oraz do zgromadzenia synów Izraela jeńców i zdobycz, i łup, do obozu, na pustynne równiny moabskie,+ które leżą nad Jordanem naprzeciw Jerycha.

13 Wtedy Mojżesz i kapłan Eleazar oraz wszyscy naczelnicy zgromadzenia wyszli naprzeciw nich poza obóz. 14 I oburzył się Mojżesz na ustanowionych mężczyzn z sił bojowych,+ na przełożonych nad tysiącami i przełożonych nad setkami, którzy przyszli z wyprawy wojennej. 15 Mojżesz powiedział więc do nich: „Czy zachowaliście przy życiu każdą kobietę?+ 16 Przecież to one na słowo Balaama pobudzały synów Izraela do niewierności+ wobec Jehowy w związku z Peorem,+ tak iż na zgromadzenie Jehowy spadła plaga.+ 17 Zabijcie zatem każde maleństwo płci męskiej i zabijcie każdą kobietę, która już współżyła z mężczyzną, kładąc się z mężczyzną.+ 18 Natomiast zachowajcie dla siebie przy życiu wszystkie młodziutkie kobiety, które nie poznały, co to znaczy położyć się z mężczyzną.+ 19 Wy zaś obozujcie poza obozem przez siedem dni. Każdy, kto zabił jakąś duszę,+ i każdy, kto dotknął kogoś zabitego+ — macie się oczyścić+ trzeciego dnia i siódmego dnia, wy i wasi jeńcy. 20 I każdą szatę i każdy przedmiot skórzany, i wszystko, co wykonano z koziej sierści, i każdy drewniany przedmiot macie dla siebie oczyścić z grzechu”.+

Oto z jakim Bogiem masz do czynienia.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Luty, 2021, 13:31 »
...
wg Biblii syn Boży imieniem Jezus złożył swoje życie na okup aby ludzie mogli być zbawieni, ale jak nie przyjmą orędzia to (zależnie do doktryn poszczególnych wyznań) mają albo męczyć sie w piekle albo "tylko" zostać zamordowani przez swojego (/nieswojego) Boga w Armagedonie.
...

 :) Wystarczy zatem nie wierzyć w istnienie Boga. Wtedy taki nieistniejący Bóg nic nie jest wstanie nam zrobić.  ;)

...
 17 Zabijcie zatem każde maleństwo płci męskiej i zabijcie każdą kobietę, która już współżyła z mężczyzną, kładąc się z mężczyzną.+ 18 Natomiast zachowajcie dla siebie przy życiu wszystkie młodziutkie kobiety, które nie poznały, co to znaczy położyć się z mężczyzną.+
...
Oto z jakim Bogiem masz do czynienia.
Okazuje się jednak, że wiara w takiego Boga będącego skarbnicą miłości, mądrości i wszechogarniającego dobra jest wyrazem wyższych potrzeb duchowych. Wynika z łaski wiary, którą Bóg udziela swoim wybranym. Bezbożnicy nie są w stanie pojąć tego ogromu miłościwej mądrości. Gdyby zdołali, czekałby ich raj z tabunem dziewic niesplamionych przez Balaama.  ;)


Offline janeczek

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Luty, 2021, 21:19 »
Życie w prawdzie niesie pewne niedogodność tak więc po co poszliśmy do organizacji, czy nie chcieliśmy chronić swoich 4 liter czy to że w armagedonie ma zdechnąć 99,99% populacji nam przeszkadzało, niestety jak pisze księga zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwa i jak by się nie kręcić i kombinować prawda bywa gorzka, korzystają z tego w organizacji na całego korumpują tym że bycie draniem to nie problem o ile im służysz, bo naturalny odruch mówi nie odzielaj rodziców od dzieci mów dzień dobry każdemu nie relatywizuj zła życzenie śmierci wszystkim żeby nastał raj na ziemi, tak się nie da osoby szczere zaczynają w takiej atmosferze chorować, dopiero Jezus zamknął ten straszny okres wiem są też ale, dlatego śJ uważam za tak niebezpiecznych wywołują stare demony ja uważam że trzeba w nas to gasić bo to nie zaniknie, jabłko nie daleko pada od jabłoni
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #130 dnia: 09 Luty, 2021, 23:35 »
(mtg): zostałem ''Dzechowiakiem'' tylko z jednego względu, chciałem odseparować się od ''towarzystwa'' a to był mocny pewien  ''bat'' poza tym pośród tego ludu poznałem piękną, inteligentną uczciwą kobietę (P. profesor) - siadłem sobie na 4-ch literach zawierając związek małżeński następnie odszedłem z sekty(Ww) a nasz związek trwa nadal idealnie - choć moja Pani jest nadal w tym ugrupowaniu religijnym, pragnąłbym szczerze mówiąc, aby z sekty wyszła, lecz to moje marzenie jest nieosiągalne- Kombinowanie w życiu, to pewna sztuka.
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2021, 23:39 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Szin

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #131 dnia: 11 Luty, 2021, 15:47 »
poza tym pośród tego ludu poznałem piękną, inteligentną uczciwą kobietę (P. profesor)
To ciekawe, że są i takie osoby u ŚJ. Ja kiedyś natknąłem się na głoszącą przy stojaku lekarkę pracującą w szpitalu, i do tej pory nie wiem czy ona sama tak zdecydowała, że będzie w tej religii bo wierzy, czy może rodzina ją tam trzyma. Trafił mi się też głosiciel będący lekarzem, głosicielka prawnik, ale to mniej dziwne, bo prawników wszędzie potrzebują.
Ale lekarz - Świadek Jehowy, pewnie ma dosyć wiele kłopotów związanych  z zakazem transfuzji.


Offline Sebastian

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #132 dnia: 11 Luty, 2021, 15:59 »
poza tym pośród tego ludu poznałem piękną, inteligentną uczciwą kobietę (P. profesor)
Nadaszyniaku, czy słowo "profesor" oznacza w Twojej wypowiedzi osobę z (wręczanym uroczyście przez Prezydenta RP) tytułem naukowym, (poprzedzonym wcześniejszą obroną habilitacji a następnie wydaniem "książki profesorskiej"), czy jest to grzecznościowe określenie nauczycielki legitymującej sie tytułem mgr pedagogiki i uczącej w podstawówce lub w liceum?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #133 dnia: 11 Luty, 2021, 16:17 »
Witaj Sebastianie: sam zwrot ( P. profesor) jaki napisałem daje jednoznaczną odpowiedź lecz nie jest nauczycielką, pracuje mimo to na Uczelni, nie pomyśl jako osoba fizyczna - pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2021, 16:21 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline NNN

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #134 dnia: 11 Luty, 2021, 18:01 »

   
Witaj Sebastianie: sam zwrot ( P. profesor) jaki napisałem daje jednoznaczną odpowiedź lecz nie jest nauczycielką, pracuje mimo to na Uczelni, nie pomyśl jako osoba fizyczna - pozdrawiam
Ot i odpowiedź godna męża stanu i męża pani profesor!   :'(   
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.