Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?  (Przeczytany 4056 razy)

Offline Roszada

Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« dnia: 26 Styczeń, 2018, 16:55 »
Chciałbym zweryfikować info, które dziś otrzymałem.
Czy prawdą jest, że obecnie jest trend chrztów u ŚJ w ciemnych a nawet czarnych strojach?

Podobno publikacje to ukazują.
Ja nie skupiam się na obrazkach, więc trudno mi to zweryfikować, ale wspólną mądrością i obserwacją może coś ustali się. :-\

Jakie może to mieć znaczenie dla organizacji?


Offline HARNAŚ

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:21 »
Czarny wyszczupla , dlatego wielu nie kupuje czarnych prezerwatyw. Ja używam 8-)


Offline Dianne

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:24 »
Harnaś, co robisz wieczorem?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.



Offline matus

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:35 »
Harnaś, co robisz wieczorem?
Łupie i cupie.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline HARNAŚ

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:40 »
Harnaś, co robisz wieczorem?
Jak zwykle spijam piankę :)


Offline Dianne

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:46 »
A tak serio.

Może te czarne stroje to znak żałoby? :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline matus

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:49 »
Czarne jak się zmoczą to gorzej niektóre rzeczy prześwitują i nie gorszy to widowni.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Matylda

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:51 »
Czarny wyszczupla , dlatego wielu nie kupuje czarnych prezerwatyw. Ja używam 8-)

Chwalipięta,chwalipięta 8-)


Offline Roszada

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:51 »
Czarne jak się zmoczą to gorzej niektóre rzeczy prześwitują i nie gorszy to widowni.
Tak ale czy są już dowody, że czarne teraz w modzie? :-\


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:53 »
Listu o tym nie widziałem jeśli ktoś pyta..


Offline Roszada

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń, 2018, 17:59 »
Listu o tym nie widziałem jeśli ktoś pyta..

Cytuj
Jaki strój jest stosowny podczas chrztu? (Jana 15:19; Filip. 1:10; 1 Tym. 2:9).
Osoba zgłaszająca się do chrztu zechce pamiętać o znaczeniu tego wydarzenia i ubrać się w przyzwoity strój. Nie powinna zakładać skąpego kostiumu kąpielowego, który nie przystoi chrześcijanom, ani odzieży ze sloganami lub
inną grafiką. Nie powinna też wyglądać niechlujnie. Respektując powagę tego wydarzenia, będziemy nadal odróżniać się od świata. (ZORGANIZOWANI
DO SPEŁNIANIA WOLI JEHOWY 2015 s. 210)

Nic o kolorach nie ma. :(

"będziemy nadal odróżniać się od świata"
To jest chore. :(


Tusia

  • Gość
Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń, 2018, 18:32 »
Chciałbym zweryfikować info, które dziś otrzymałem.
Czy prawdą jest, że obecnie jest trend chrztów u ŚJ w ciemnych a nawet czarnych strojach?














Źródło Internet.


Offline Roszada

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń, 2018, 18:36 »
Jak ochroniarze ci ojcowie chrzestni. ;D

Ooo proszę, a tu tak pisali:

*** w95 1.4 s. 30 Pytania czytelników ***
W niektórych kościołach kandydaci do chrztu wkładają białe lub czarne szaty. Wymaganie takie nie znajduje uzasadnienia w Piśmie Świętym. Niestosowne byłyby jednak skąpe stroje kąpielowe, i to zarówno w wypadku kobiet, jak i mężczyzn.

No u ŚJ nie ma szat, ale NIEBIBLIJNE stroje kąpielowe. :)

*** km 5/94 s. 6 „Bojaźń Boża” — zgromadzenia okręgowe 1994 ***
Daje się zauważyć, iż niektórzy ubierają się niestosownie, umniejszając w ten sposób powagę tej uroczystości. Każdy powinien zabrać ze sobą przyzwoity strój kąpielowy oraz ręcznik
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 18:37 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Chrzty Świadków Jehowy w ciemnych strojach?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń, 2018, 19:17 »
Trochę z historii Towarzystwa:

*** w88 1.12 s. 20  ***
W roku 1913, gdy miałam 17 lat, (...) jako kolporterka, zagadnęła więc brata Russella, czy nie jestem jeszcze za młoda. Brat zapytał, ile mam lat, po czym krótko mnie przeegzaminował, żeby sprawdzić, czy rozumiem Biblię i czy istotnie oddałam swe życie Jehowie. W rezultacie przywdziałam długą, czarną suknię i stanęłam obok innych kandydatów do chrztu, którzy udawali się do londyńskiego Przybytku.

*** w03 1.4 ss. 26-27 ***
We wrześniu 1926 roku na zgromadzeniu w Glasgow oboje usymbolizowaliśmy swe oddanie Jehowie przez zanurzenie w wodzie. Każdy z kandydatów do chrztu otrzymał długą szatę z tasiemkami wiązanymi do kostek, którą miał założyć na zwykły kostium kąpielowy. Uważano ją wtedy za najodpowiedniejszy strój na tak podniosłą uroczystość.

A tu rok 1974

*** w74/7 s. 24 Pytania czytelników ***
Jaki strój jest odpowiedni dla niewiasty podczas chrztu?
Biblia nigdzie nie zaznacza, iż mężczyzna lub niewiasta podczas chrztu powinni mieć na sobie specjalny strój. Pozostaje więc sprawą osobistej decyzji danej osoby, jaki ubiór uzna za stosowny. Wiele niewiast dochodzi do wniosku, że najlepiej w tym wypadku posłużyć się zwykłym, skromnym strojem kąpielowym. W niektórych stronach świata kobiety wkładają suknię lub długą szatę. Oczywiście przy wyborze ubioru na czas chrztu kandydatka powinna pamiętać o powadze chwili. Byłoby rzeczą niestosowną, gdyby jej strój kąpielowy za bardzo zwracał uwagę lub zbyt skąpo ją okrywał. Tak samo nieodpowiednia byłaby suknia, która by po zamoczeniu nadmiernie przylegała do ciała. Zgodnie ze słowami Listu 1 do Tymoteusza 2:9 wybór stroju powinien odzwierciedlać ‚skromność i zdrowy rozsądek’. — NW.