Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica  (Przeczytany 19496 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:25 »
Też kiedyś badałem to zagadnienie i wyszedł mi z tego taki artykuł:

http://prawdziweobliczewts.info/sexuality/dnigorsze.html

Poznaliśmy przynajmniej kilku z owych "niektórych szerzej znanych w społeczności ludu Jehowy" :)

Liberal - super artykuł.

Fragment :

James Penton w swojej książce Apocalypse Delayed: The Story of Jehovah's Witnesses pisze: "W rzeczywistości, Knorr, który wydawał się mieć obsesję na punkcie grzechów z zakresu seksualności, tak uporczywie podnosił wobec pracowników Biura Głównego kwestie homoseksualizmu i masturbacji, że niejeden zaczął się zastanawiać, czy on sam nie ma homoseksualnych skłonności" (s.225). To oczywiście spekulacje, jednak gdyby tak było, wyjaśniałoby to poniekąd, dlaczego nie zadziałał zdecydowanie w sprawie Chapmana (ex-ŚJ Bobbi Dugan sugeruje nawet, że go ochraniał) oraz dlaczego nie reagował na plotki o jego kochanku Leo Greenleesie, a nawet był jego mentorem w zaproszeniu do Ciała Kierowniczego.
Inni Betelczycy

Marzec roku 1969 był w Brooklyńskim Biurze Głównym istnym "dniem sądu". Wtedy to ówczesny prezes Towarzystwa, Nathan Knorr, postanowił rozprawić się z narastającymi pogłoskami i sygnałami, jakie do niego docierały o podejrzanych nocnych schadzkach w saunie, z której korzystali Betelczycy. Najwyraźniej nie było to pozbawione podstaw, gdyż w przeciągu kilku tygodni wykluczono za homoseksualne wybryki aż 43 członków Domu Betel.

Wydawało się, że sprawa została załatwiona definitywnie, jednak niektórzy "wymknęli się sprawiedliwości". Nie na długo, gdyż już dwa lata później, na przełomie lat 1971-1972, wytropiono i wykluczono kilkunastu kolejnych "miłośników sauny", tak iż ogólna liczba pozbawionych społeczności sięgnęła 60 osób. Wśród zamieszanych był też Leo Greenlees. Jednakże miał on więcej szczęścia od pozostałych. Larry Dunn nadmienia: "Zdołał ujść cało z tego polowania na czarownice w Brooklyńskim Betel, jakie miało miejsce na początku lat siedemdziesiątych, kiedy wykluczono dziesiątki chłopaków z Betel po ujawnieniu ich schadzek w środku nocy w saunie Brooklyńskiego Betel".




    *** The Watchtower z 1 stycznia 1986, s.13 [Strażnica nr5 z 1986, s.11] ***

    Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon i napastowania dzieci.

Czy Ewarta Chitty’ego, Leo Greenleesa czy Percy’ego Chapmana potraktowano taką samą miarą surowości i stanowczości w "wyplenianiu zła" spośród Ludu Bożego? Nie. Dożyli oni swoich lat pod opiekuńczymi skrzydłami Matki Organizacji i tak naprawdę nigdy nie ponieśli konsekwencji swoich czynów. Ciało Kierownicze skutecznie dbało o ich komfort, a ich wynaturzenia do tej pory są skrywane za parasolem milczenia. Gdyby nie świadectwa wielu osób, które zechciały się w tym temacie wypowiedzieć, zapewne nigdy nie poznalibyśmy prawdziwej natury osób z czołówki najważniejszych Świadków Jehowy na świecie. Można jedynie mieć nadzieję, że Ciało Kierownicze "odrobiło lekcję" w tym temacie, wyciągnęło wnioski i nigdy więcej nie będziemy musieli pisać o podobnych sytuacjach.


Artykuł pokazuje dualizm w działaniu Systemu Strażnicy .
Niestety tak mają wszelkie wielkie światowe organizacje .

Przykład drastyczny z WTS- dziecko lepiej niech nie kupuje loda a kasa do skrzynki a dla "szefostwa" rolex lub sygnety to nie problem , o lotach w biznes klasie nie wspominamy . Można by tego setki wymieniać.W skrócie co wolno wojewodzie to nie ................................ .
Tego jest setki .
Właśnie z tego powodu szczerzy ludzie wewnątrz gdy zaczynają dostrzegać jak to działa, zaczynają pytać itd. to albo w swoimi pytaniami i wątpliwościami schodzą do podziemia .
Oczywiście pozostaje jeszcze opcja np. to forum  ;)

Co do tematu wątku- dla przeciętnego Świadka Homoseksualizm zły i potępiony w Biblii i Organizacji -to oczywiste.
CO robi każdy w swoim domu czy na górze to już inna bajka o czym fajnie pisze Liberal .

PS.
Widzę że tematy "z sypialni" znowu są gorące .
Poniżej dowód że to nie tylko temat i dylematy tu na forum o Świadkach Jehowy.
Są podobnie traktowane w innych systemach - tj. dół ma swoją wersję a góra uprzywilejowana nieraz inne praktyki .
Polecam osobom mającym poglądy nowoczesne i tradycyjne poglądy aby zapoznały się z poniższymi artykułami w linkach -
ponieważ świat jest jednak bardzo złożony i niejednorodny więc spór i jego wynik zależy od miejsca dyskusji.Poniżej w temacie u  katolików, żydów, muzułmanów, hindusów itd.

http://www.newsweek.pl/polska/ks-jacek-miedlar-w-warto-rozmawiac,artykuly,397888,1.html
http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo-i-gospodarka/geje-w-izraelu
https://euroislam.pl/tag/homoseksualizm-w-islamie/
http://www.macierz.org.pl/artykuly/seks_i_dewiacje/homoseksualizm_a_biblia_koran_i_hinduizm.html

« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2016, 23:07 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:29 »
Liberal super, ale płaczę po nim. :'(
Taki fachowiec był, a się wycofał z działalności pisarskiej. :-\
Przeboleć nie mogę.
Super ang. znał i śledził fora w USA.
Krew to była jego pasja.


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:37 »
    Powiem tak, odpowiadając, może jeszcze jaśniej, co miałam na myśli ... i o co mi chodziło, a mianowicie ...
    ... że łamie Boży wzorzec przykazania, który mówi o zarezerwowaniu stosunków
    seksualnych tylko dla mężczyzny i kobiety. Homoseksualizm, niestety, w tym się nie mieści ...

    I dokładnie o to mi chodziło, mówiąc o zgniliźnie  moralnej ... z pkt widzenia Bożego, z którym absolutnie się zgadzam.
    A do dzielenia ludzi, szufladkowania ich  i nienawidzenia, to jest mi bardzo nie po drodze ... Nigdy tak nie robiłam.
    Nawet będąc mentalnie w wts, a tym bardziej teraz, ... kiedy z niego wyszłam.
    To informacja dla tych, którzy chcieliby przypisać mi, jakąkolwiek formę nienawiści, do kogokolwiek.
     KaiserSoze ... mówię o tej wypowiedzi, cytowanej tu wyżej ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:39 »
    Powiem tak, odpowiadając, może jeszcze jaśniej, co miałam na myśli ... i o co mi chodziło, a mianowicie ...
    ... że łamie Boży wzorzec przykazania, który mówi o zarezerwowaniu stosunków
    seksualnych tylko dla mężczyzny i kobiety. Homoseksualizm, niestety, w tym się nie mieści ...

    I dokładnie o to mi chodziło, mówiąc o zgniliźnie  moralnej ... z pkt widzenia Bożego, z którym absolutnie się zgadzam.
    A do dzielenia ludzi, szufladkowania ich  i nienawidzenia, to jest mi bardzo nie po drodze ... Nigdy tak nie robiłam.
    Nawet będąc mentalnie w wts, a tym bardziej teraz, ... kiedy z niego wyszłam.
    To informacja dla tych, którzy chcieliby przypisać mi, jakąkolwiek formę nienawiści, do kogokolwiek.

Ten sam bóg co za nieposłuszeństwo skazywał całe narody a raz nawet świat na śmierć. Tak, to jest ktoś kto może wyznaczać moralność i jak żyć by być szczęśliwym.
Nie bardzo rozumiem, piszesz że nie szufladkowałaś nigdy ludzi, i nie masz zamiaru tego robić. A właśnie to robisz, homoseksualizm = niemoralność, bo tak zostało napisane 2000 lat temu, czy więcej, gdzie ludzie wiedzieli tyle o seksualności człowieka i dlaczego ma taką a nie inna orientację, co o lotach w kosmos. To było 2000 lat temu to co ludzie wtedy pisali, to było pod publiczkę, tak jak dzisiaj. Ty;le że dzisiaj homoseksualizm nie jest uznawany za coś nienormalnego, no chyba że ktoś nie wie za wiele o seksualności człowieka. Średniowiecze wita, czas na oświecenie ;)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:44 »
   NiepokornaHadra ... oświecenie nie polega na tym, że bierzemy wszystko jak leci!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Listopad, 2016, 22:54 »
   NiepokornaHadra ... oświecenie nie polega na tym, że bierzemy wszystko jak leci!

Esterko - niestety czasem  postęp traktowany jako coś najlepszego na świecie  bez względu na efekty końcowe.
W myśl zasady stare złe - nowe tylko dobre .
To trochę odbijanie ze skrajności w skrajność niestety .

Nit dziś nie ma monopolu na prawdę - także osoby postępowe lub tradycyjne w poglądach -czas pokaże jak zwykle .
Warto jednak pamiętać iż tu na forum dzielimy się swoimi przemyśleniami i nie uważam aby było przyjemne tłumaczyć się ze swoich poglądów.
Nadal tak myślę i dlatego wciąż piszę, że tu na forum w przeciwieństwie do JWORG - w założeniu możemy oczekiwać życzliwości i łagodności w reakcji na szczere wypowiedzi nawet jeśli kolidują z moim postrzeganiem rzeczywistości . Zawsze lepsza jest siła argumentu niż argument siły .
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:04 »
  Jak widać, nie zawsze szczerze można wyrazić to, co się myśli, licząc na życzliwą tolerancję ... accurate ...
  A również widzę, że wiara w Boga ... nie zawsze ma tu akceptację ... i jest wyśmiewana ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline matus

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:11 »
Jak można domagać się tolerancji, samemu będąc tak nietolerancyjnym?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:16 »
Jak można domagać się tolerancji, samemu będąc tak nietolerancyjnym?
    A może mającemu, po prostu odmienne zdanie?
    Mnie niewierzący w Boga na tym forum nie przeszkadzają i nie wyśmiewam się z nich.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2016, 23:18 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:22 »
  Jak widać, nie zawsze szczerze można wyrazić to, co się myśli, licząc na życzliwą tolerancję ... accurate ...
  A również widzę, że wiara w Boga ... nie zawsze ma tu akceptację ... i jest wyśmiewana ...

Optymistycznie zakładam  że jednak częściej to nie o wiarę w Boga chodzi, a wypowiedzi które mogą sugerować że słabo  interesują nas poglądy innych osób. Jednak tu konflikt wcześniej czy później nieunikniony .
Stąd forum ma różne działy,tematy i NIE POWINNO SIĘ PISAĆ NIE NA TEMAT WĄTKU .
 Dobrze dlatego  ABY MODERACJA CZUWAŁA NA ILE TO MOŻLIWE ABY PISAĆ W TEMACIE WĄTKU  PRECYZYJNIE .
Trochę to może  dziwne , ale po przejściach z WTS mamy alergie na niektóre tematy dlatego właśnie  nawet tu na forum internetowym istnieje swego rodzaju  nieformalna cenzura i ostracyzm w wersji light oczywiście  :) .Musimy uważać aby nie ranić lub wypowiadać się dogmatycznie - dotyczy to nowoczesnych i tradycyjnych w poglądach forumowiczów , tak uważam osobiście .
Myślę że dotyczy to szczególnie tematów "wrażliwych" . Sex i podobne jest jednym z nich . Więc lepiej go nie rozwijać w kierunku niezgodnym z wątkiem

(TU APEL MÓJ DO MODERACJI - OD RAZU NAJLEPIEJ USUWAĆ WPISY NIEZWIĄZANE ŚCIŚLE Z TEMATEM CO MOŻE ZAPOBIEGAĆ TAKIEJ JAK TA SYTUACJI ) .

Wątek mówi o temacie w kontekście STRAŻNICY - więc jest  prosty .

PS.
Na marginesie nie wiem czy taki sposób dyskusji w tym temacie nie utwierdza zaglądających tu myślących Świadków że  takie fora np. propagują skrajne odbicie od zasad Biblijnych - a to już nie wspiera przesłania i idei powstania tego forum . Bardziej skuteczne w wybudzaniu  jest forum pomagające i możliwie jednolite  niż podzielone itd.
Jak dobrze kojarzę podobny temat już poróżnił uczestników forum tego i poprzedniego niestety .
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2016, 23:50 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:28 »
   Dziękuję moderatorom tego forum, za trzymanie ręki na pulsie ...
   Bardzo mi miło i przyjemnie z tego powodu ... Pozdrawiam  ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:34 »
Wydaje mi się, że
1) trzeba by zdefiniować, jak rozumiemy zboczenie, bo dla mnie nie jest to jednoznaczne i
2) uważam, że mierzenie miarą ustaleń XX i XXI w. poglądów starożytnych kultur bliskowschodnich na tego typu zachowania jest po prostu nieporozumieniem i patrzeniem na tamte kultury z góry, uważając, iż ponowoczesna kultura białego człowieka (ża zacytuję Todorova) jest tą najlepszą i jej miarą będziemy mierzyć wszystko.


Tusia

  • Gość
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:39 »
Wydaje mi się, że
1) trzeba by zdefiniować, jak rozumiemy zboczenie, bo dla mnie nie jest to jednoznaczne

Ja to rozumiem tak: idę czerwonym szlakiem na Czerwonych Wierchach, przychodzi mgła i... zboczyłem ze szlaku, potem spadłem w przepaść z Krzesanicy...


Offline Estera

Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:40 »
Wydaje mi się, że
1) trzeba by zdefiniować, jak rozumiemy zboczenie, bo dla mnie nie jest to jednoznaczne i
2) uważam, że mierzenie miarą ustaleń XX i XXI w. poglądów starożytnych kultur bliskowschodnich na tego typu zachowania jest po prostu nieporozumieniem i patrzeniem na tamte kultury z góry, uważając, iż ponowoczesna kultura białego człowieka (ża zacytuję Todorova) jest tą najlepszą i jej miarą będziemy mierzyć wszystko.
    Dobra propozycja Gorszycielu i Twoje argumenty wydają się rozsądne ... jestem "za"  :D
    Tusia ..., nie żartuj ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Homoseksualizm a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Listopad, 2016, 23:45 »
Tylko że ja żadnych argumentów nie podałem. Podałem jedynie w p. 1 propozycję rozwinięcia co mamy na myśli mówiąc "zboczenie" i w p. 2. swoją opinię na temat przykładania jednej miary kulturowej do kultur innych niż ponowoczesna kultura Zachodu. Mam bowiem wrażenie, że przy całej akceptacji wszystkiego, ciągle coś innym kulturom zarzucamy i do czegoś przedstawicieli tychże kultur zmuszamy, za matrycę postępowania uznając właśnie kulturę naszą - tyle, że tą ponowoczesną.

Trochę obok tego mówił ciekawie Korwin-Mikke: https://www.youtube.com/watch?v=99bKvmt6tRU
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2016, 23:47 wysłana przez Gorszyciel »