Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: SJ. To nie Chrzescijanie. A Może Muzłmanie?  (Przeczytany 1464 razy)

Offline xXx

SJ. To nie Chrzescijanie. A Może Muzłmanie?
« dnia: 20 Styczeń, 2018, 16:28 »
Witam.
Czytałem dziś trochę o Islamie. I się zastanawiam. Skoro sj nie należą do kościołów chrześcijańskich  to może mają związek z Islamem?
Znalazłem takie podobieństwa.

Sj. Wierzą w Boga Izaka i Abrahama który ma imię. Jego imię to Jechowa.
Muzułmanie wierzą w Boga Izaka i Abrahama który ma imię. Jego imię to Allach.
Sj. Wierzą że Jezus nie jest Bogiem tylko aniołem.
Muzułmanie wierzą że Jezus nie jest Bogiem tylko prorokiem/aniołem zesłanym przez Allaha
Część/fanatycy Muzułmańscy  uważają że trzeba zabijać niewiernych.
Sj. Myślą podobnie. Tylko świadkowie nie zabijają niewiernych zostawią to jehowie który wkrótce unicestwi Nie wierne psy.
Muzułmanie mają swoją świętą księgę Koran.
Sj mają swoją święte Księgi.  PNŚ i Strażnice.


To kim są Świadkowie?
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2018, 16:30 wysłana przez xXx »


Offline Roszada

Odp: SJ. To nie Chrzescijanie. A Może Muzłmanie?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń, 2018, 20:09 »
To kim są Świadkowie?
   „Uwypuklij, że świadkowie Jehowy mają wiele wspólnego z biblijnymi Żydami i że dawny naród Izraelski był narodem świadków Jehowy, jak to wynika z Izajasza 43:10-12. Niech się ci ludzie przekonają, że nie jesteś katolikiem ani protestantem, ale że faktycznie jesteś sługą Boga Wszechmocnego, Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba” (Wykwalifikowani do służby kaznodziejskiej 1957 [ang. 1955] cz. III, s. 31; por. też ed. ang. 1967 s. 195).

Ciekawe jest to, że powyższa angielska publikacja nie zawiera terminu „biblijnymi”, a tylko słowo „Żydami”.

A tu jak podlizują się muzułmanom:

„Gdy ktoś mówi: »Jestem muzułmaninem« (...) Możesz powiedzieć: »Nie wierzę w Trójcę, o której naucza chrześcijaństwo. Oddaję cześć jedynemu prawdziwemu Bogu, Stwórcy nieba i ziemi«.” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 23-24).