Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3153 razy)

Offline Jesaj

Witam
« dnia: 10 Styczeń, 2018, 19:11 »
Witam was uprzejmie  ;D
Wprawdzie nie jestem Świadkiem Jehowy lecz protestantem, aczkolwiek uwielbiam ucinać sobie pogawędki ze Świadkami a także mam świadków w rodzinie  ;)


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń, 2018, 19:17 »
Witam was uprzejmie  ;D
Wprawdzie nie jestem Świadkiem Jehowy lecz protestantem, aczkolwiek uwielbiam ucinać sobie pogawędki ze Świadkami a także mam świadków w rodzinie  ;)
Witaj!
Ale to nie jest forum ŚJ, a raczej exŚJ, pamiętaj o tym. :)
Nie wojuj więc. ;)


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń, 2018, 19:19 »
Ależ nie na woje tu przybyłem. Od wojujących protestantów - Boże broń! Sam od takich stronie  ;)
Ale jako że w rodzinie tak się zdarzyło świadków mieć to bardzo mnie interesuje ta organizacja "od środka"


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń, 2018, 19:52 »

  Witaj, a rodzina nie chce  Cię  wprowadzić w jej zakamarki? Nie mówię o tych najciemniejszych, ale tych do zwiedzania. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń, 2018, 19:56 »
Ja nie chcę  :P Bo z rodziną to się dobrze wychodzi na zdjęciach. Najpierw te do zwiedzenia a potem hyc na kongres i do chrztu  :D Nie no żart, ale poważnie wole żeby to ex-śj wprowadzili mnie w arkana organizacji  ;)


Offline Petrus

Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń, 2018, 20:37 »
Witam was uprzejmie  ;D
Wprawdzie nie jestem Świadkiem Jehowy lecz protestantem, aczkolwiek uwielbiam ucinać sobie pogawędki ze Świadkami a także mam świadków w rodzinie  ;)
Witaj, wg mnie jak tu z nami posiedzisz to jak oni sie o tym dowiedzą to Cię mniej będą lubić....a i Ty o nich zaczniesz inaczej postrzegać ...
szukający prawdy


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń, 2018, 20:41 »
A z jakiego odcienia protestantyzmu jesteś:
luteran, kalwinów
ewangelicznych
baptystycznych
czy zielonoświątkowych


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń, 2018, 20:53 »
jak tu z nami posiedzisz to jak oni sie o tym dowiedzą to Cię mniej będą lubić....

Cóż...  Jako przeżyje. I tak mnie nie lubią  ;D Bo nie chce przytakiwać na teorie o 144 tysiącach itp.

A z jakiego odcienia protestantyzmu jesteś:
Roznego po trochu  ;) Formalnie jestem członkiem kościoła baptystów aczkolwiek ewangelicy (luteranie i metodyści) nie są mi obcy bo ja jestem zwolennikiem ekumenii.
W katolickim kościele też będę przy zbliżajacej sie okazi tygodnia modlitw o jednosc chrzescija.


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń, 2018, 20:58 »
Czyli ni pies nie wydra. ;D
Fajnie żeś ekumeniczny.
Kiedyś chodziłem też w Gdańsku na te styczniowe ekumeniczne nabożeństwa: metodyści, prawosławni, polsko-katolicy, baptyści, zielonoświątkowcy (kiedyś jako ZKE) w Sopocie luteranie i czasem w Gdyni Kościół Zborów Chrystusowych.


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń, 2018, 21:02 »
O proszę nie wiedziałem że zielonoświątkowcy i wspólnota zborów chrystusowych też się angażują. Ale to chyba dawne dzieje? Po rozpadzie ZKE to KZ chyba już się tak bardzo nie angażuje? Bo coś mi świta że po rozpadzie ZKE zielonoswiatkowcy chcieli do polskiej rady ekumenicznej ale niestety PRE ich nie chciala... Jakas taka historia byla nie pamietam juz dokladnie i po tym KZ chyba sie troszke odsunal od ekumenii.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń, 2018, 21:05 »
Cześć :)


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Styczeń, 2018, 21:08 »
O proszę nie wiedziałem że zielonoświątkowcy i wspólnota zborów chrystusowych też się angażują. Ale to chyba dawne dzieje? Po rozpadzie ZKE to KZ chyba już się tak bardzo nie angażuje? Bo coś mi świta że po rozpadzie ZKE zielonoswiatkowcy chcieli do polskiej rady ekumenicznej ale niestety PRE ich nie chciala... Jakas taka historia byla nie pamietam juz dokladnie i po tym KZ chyba sie troszke odsunal od ekumenii.
Po rozpadzie ZKE zielonoświątkowcy i ci z Gdyni wycofali się. :-\


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Styczeń, 2018, 21:10 »
Po rozpadzie ZKE zielonoświątkowcy i ci z Gdyni wycofali się. :-\
Ano właśnie bo ZKE był chyba w PRE a po rozpadzie jakos sie to wszystko "rozpierzchlo" i juz nie w glowie im byly ekumenie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Styczeń, 2018, 21:42 »
Po raz pierwszy w życiu witam protestanta :D Witaj wśród nas, czuj się tutaj jak najlepiej.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Jesaj

Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Styczeń, 2018, 22:07 »
Po raz pierwszy w życiu witam protestanta :D
Zawsze musi byc pierwszy raz  :D Tymbardziej milo mi.