Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wiem czemu zlikwidowano TSSK  (Przeczytany 5749 razy)

Offline Roszada

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:25 »
Powiem Wam, że ja się nie mogę odnaleźć po odrzuceniu NSK i wprowadzeniu Życie i służba.

Tamta gazetka miała jakieś treści, komunikaty, dane statystyczne.
A ta nowa to jakieś tabelki, kolorki i obrazki.
Jeszcze mi się nie zdarzyło bym coś cytował z tej nowej.
O sory, tylko ten wykres dotyczący pokolenia roku 1914 przywołałem i książąt w mej książce:

Cytuj
Zazębianie się tych dwóch grup pomazańców ukazano też na wykresie (patrz Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań Nr 3, 2018 s. 5).

„Jezus jako Król ustanawia »książąt«, czyli starszych, którzy troszczą się o trzodę” (Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań Nr 1, 2017 s. 3).


Offline dziewiatka

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:28 »
To nie jest tak ,ze całkowicie zlikwidowano TSSK,ostatnio jeden z braci poprosił bym mu pomógł w punkcie do szkoły . Zdziwiłem się że coś takiego w dalszym ciągu jest,to mi pokazał karteczkę z zadaniem było to przemówienie lekcja też była.To zadanie ma mieć w drugiej klasie. 


Offline Roszada

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:33 »
W skorowidzu tak piszą:

*** dx86-16 Teokratyczna szkoła służby kaznodziejskiej (postanowienie nieaktualne) ***
TEOKRATYCZNA SZKOŁA SŁUŻBY KAZNODZIEJSKIEJ (postanowienie nieaktualne)

Jest też odsyłącz do:

*** dx86-16 Zebranie chrześcijańskiego życia i służby ***
ZEBRANIE CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŻYCIA I SŁUŻBY
kto może brać udział: kr 188
nadzorca zebrania: od 38, 41, 61
omówienie: od 59-61; kr 188
opis: jl 7
część 1: Skarby ze Słowa Bożego: od 59-60
część 2: Ulepszajmy swą służbę: od 60
część 3: Chrześcijański tryb życia: od 60
przydział punktów programu: od 60-61
sługom pomocniczym: od 53

« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2018, 20:35 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:35 »
Powiem Wam, że ja się nie mogę odnaleźć po odrzuceniu NSK i wprowadzeniu Życie i służba.

Rydwan tak pędzi, że nawet Roszada wypadł :D


Offline Roszada

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:37 »
Rydwan tak pędzi, że nawet Roszada wypadł :D
Oni poszli w marketing, a ja nie oglądam reklam. ;D

Piszą tak:

*** yb17 ss. 19-20 Nowe zebranie chrześcijańskiego życia i służby ***
Nowe zebranie chrześcijańskiego życia i służby
NA DOROCZNYM zgromadzeniu statutowym Pensylwańskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego — Strażnica, które odbyło się 3 października 2015 roku, Anthony Morris z Ciała Kierowniczego ogłosił, że teokratyczna szkoła służby kaznodziejskiej, zebranie służby i zborowe studium Biblii zostaną zastąpione nowym zebraniem o nazwie Chrześcijańskie życie i służba. Brat Morris wyjaśnił też, że Nasza Służba Królestwa zostanie zastąpiona nowym ośmiostronicowym miesięcznikiem Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, zawierającym cotygodniowy program zebrań oraz ilustracje pomagające odnosić większy pożytek z osobistego czytania Biblii.
To nowe zebranie składa się z trzech głównych części:

1. Skarby ze Słowa Bożego. Ta część zaczyna się 10-minutowym przemówieniem, które oparte jest na fragmencie z Pisma Świętego czytanym w danym tygodniu oraz na ilustracjach zamieszczonych w miesięczniku. Później w 8-minutowym punkcie „Wyszukujemy duchowe skarby” omawia się za pomocą pytań i odpowiedzi treść rozdziałów Biblii przewidzianych w programie. Następny punkt trwa 4 minuty i polega na odczytaniu fragmentu tej Księgi.

2. Ulepszajmy swą służbę. Zazwyczaj w tej części trzy osoby pokazują, jak nauczać podczas pierwszej rozmowy, odwiedzin ponownych i studium biblijnego.

3. Chrześcijański tryb życia. Ta część skupia się na praktycznym zastosowaniu zasad biblijnych w życiu codziennym. Ważnym jej punktem jest zborowe studium Biblii, które ma formę pytań i odpowiedzi.

Niech ktoś zrobi porównanie starego i nowego szkolenia
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2018, 20:44 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:44 »
przepraszam za "głupie" pytanie, ale KIEDY zlikwidowano TSSK, bo ja nic nie wiem?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Styczeń, 2018, 20:47 »
przepraszam za "głupie" pytanie, ale KIEDY zlikwidowano TSSK, bo ja nic nie wiem?
Nie śledzisz Nowych świateł.
Po co ja je zakładam? W 2016

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2016-nowy-rodzaj-zebrania/


Offline Sebastian

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Styczeń, 2018, 22:06 »
dzieki
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vanad

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Styczeń, 2018, 22:09 »
Zlikwidowano zebranie o nazwie Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej. Szkolenie odbywa się nadal na zebraniu Chrześcijańskie Życie i Służba. Ostatni punkt pierwszej części i trzy punkty w środkowej części (za wyjątkiem wyświetlanych wg programu filmów) to tzw. zadania ćwiczebne, realizowane wg podobnych zasad, co na wcześniejszym zebraniu (lekcje zadawane są i oceniane według tego samego podręcznika, który używany był na poprzednim zebraniu, czyli "Odnoś pożytek z teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej")

« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2018, 22:11 wysłana przez Vanad »


Lunkaa

  • Gość
Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń, 2018, 22:12 »
przepraszam za "głupie" pytanie, ale KIEDY zlikwidowano TSSK, bo ja nic nie wiem?
Sama chciałam o to zapytać ale głupio mi było ;P





« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2018, 22:14 wysłana przez Lunkaa »


Offline Roszada

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń, 2018, 22:45 »
Zlikwidowano zebranie o nazwie Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej. Szkolenie odbywa się nadal na zebraniu Chrześcijańskie Życie i Służba. Ostatni punkt pierwszej części i trzy punkty w środkowej części (za wyjątkiem wyświetlanych wg programu filmów) to tzw. zadania ćwiczebne, realizowane wg podobnych zasad, co na wcześniejszym zebraniu (lekcje zadawane są i oceniane według tego samego podręcznika, który używany był na poprzednim zebraniu, czyli "Odnoś pożytek z teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej")
No pięknie ale ja bym chciał wiedzieć co poza nazwą odrzucono z TSSK.
Najlepiej by to ładnie w punktach podano.

1. Stare i nowe
2. Stare i nowe
3 ......


Offline PoProstuJa

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń, 2018, 23:14 »
To jest po prostu "nowe światło" do starego TSSK  ;D

Ja osobiście lubiłam robić punkty do TSSK i pamiętam różne okresy i zmiany w tej szkole.Był taki moment, gdy punkty przedstawiało się na podstawie tematu z konkretnej publikacji (np. skorowidz z tyłu Biblii, Prowadzenie rozmów, Strażnica itp.), a także na podstawie podanego wersetu biblijnego. Były także takie punkty, które nie miały podanego żadnego źródła, na podstawie którego należałoby je opracować. Czyli to ja sama dokonywałam wyboru gdzie mam poszukać materiałów do moich punktów! Mogłam szukać tych materiałów w Strażnicy lub tylko w Biblii lub po prostu w głowie. I to było fajne! :) Wymagało to wiedzy i kreatywnego podejścia do tematu.

Natomiast obecnie gdybym miała streścić punty ćwiczebne, to mogłabym zamknąć je w jednym zdaniu: "Dzień dobry, chciałabym pokazać panu na moim tablecie ciekawy filmik...".

Ja miałam sporo pomysłów na urozmaicenie swoich punktów i kiedyś wymyśliłam tło (a było to z 10 lat temu) - głoszenie w pracy i pokazywałam współpracowniczce wersety biblijne w internetowej Biblii w kilku przekładach (jw.orga jeszcze nie było wtedy). Wzięłam sobie taką teczkę do głoszenia, która była moją atrapą laptopa, a ludzie myśleli, że to prawdziwy laptop  ;D

Gdzież ja bym wtedy pomyślała, że nastaną takie czasy, w których wygłoszenie punktu ćwiczebnego będzie niemożliwe dla tych osób, które nie mają tabletu!


Offline Vanad

Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Styczeń, 2018, 00:53 »
No pięknie ale ja bym chciał wiedzieć co poza nazwą odrzucono z TSSK.
Najlepiej by to ładnie w punktach podano.

1. Stare i nowe
2. Stare i nowe
3 ......

TSSK przechodziła przez lata wiele mniejszych i większych zmian. Żeby to opisać potrzeba by się zagłębić w coroczny Program TSSK, publikowany kiedyś jako wkładka do październikowych wydań NSK i artykuły/instrukcje do punktów, które zazwyczaj pod koniec roku kalendarzowego przedstawiał nadzorca tego zebrania opowiadając, jak to zebranie będzie wyglądać w najbliższym roku. Kiedy wprowadzono obecny podręcznik, schemat wyglądał bodajże tak:
1. Cechy przemawiania - krótkie omówienie jednej z lekcji, które zadawane są uczestnikom szkolenia
2. wykład instrukcyjny - informacje o aktualnie omawianej księdze biblijnej lub rozwinięcie jakiegoś zagadnienia z pierwszej części podręcznika do TSSK lub innego materiału (np.artykułu ze Strażnicy)
3. Ciekawe myśli z Biblii - czyli cotygodniowy program czytania Biblii. Prowadzący omawiał wybrane przez siebie szczegóły, później obecni zabierali głos dzieląc się swoimi myślami.
4. Zadania ćwiczebne, z których pierwsze obejmowało czytanie fragmentu Biblii, pozostałe dwa to "scenki" z głoszenia lub przemówienie.

Po dwu lub trzykrotnym omówieniu wszystich cech przemawiania skasowano z programu ten punkt. Wykład instrukcyjny zniknął kiedy zebranie TSSK i NSK zostało połączone ze "studium książki" prowadzonym wcześniej w grupach (zebrania w mieszkaniach).

Biorąc pod uwagę ostatni schemat TSSK odniesienia wyglądałyby tak:

1. Ciekawe myśli z Biblii - obecnie dwa pierwsze punkty z części "Skarby ze Słowa Bożego"
2. Zadania ćwiczebne - trzeci punkt z części "Skarby ze Słowa Bożego" i cała część "Ulepszajmy swą służbę".

To w dużym uproszczeniu, bo nie jest to takie przełożeni 1 do 1-go, ale nie chce mi się bardziej zagłębiać w szczegóły, bo tych można wymieniać naprawdę jeszcze sporo.

Trzecia część obecnego zebrania łączy w sobie dawne zebranie służby (NSK) i studium książki/zborowe studium Biblii, choć też zmienił się charakter i częściowo tematyka punktów w stosunku do zebrania służby.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2018, 00:58 wysłana przez Vanad »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Styczeń, 2018, 02:36 »
No i osoby, które przewodniczą zebraniu w danym tygodniu, mają też za zadanie oceny. Dawniej robiło to jeden jedyny nadzorca szkoły teokratycznej - w niektórych zborach zmieniany co roku, a w niektórych przez 20 lat ten sam. A zatem tej roli już w spisie ról nie ma.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Wiem czemu zlikwidowano TSSK
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Styczeń, 2018, 04:55 »
Typowy amerykański zabieg żeby zebrania były ciekawsze a nie ciągnęły się jak flaki z olejem. Taka zmiana żeby dodać dynamiki choć i tak jak starsi są powolni to i tak się ciągnie :/