Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć!  (Przeczytany 2156 razy)

Offline Regis_II

Cześć!
« dnia: 29 Grudzień, 2017, 10:54 »
Witam się z wszystkimi.

Wychowałem się w rodzinie Świadków Jehowy, ochrzciłem się w wieku 20. lat i zrezygnowałem po 1 roku. Prawie samodzielnie doszedłem do prawdy o prawdzie. Bardzo współczuję szeregowym, naiwnym świadkom, bo są ofiarami misternie uknutej, teologicznej niewoli, zaślepieni inteligentnym kłamstwem i szeroką manipulacją.

Jestem w trakcie pisania kulturoznawczej pracy magisterskiej dot. socjolektu grupy na przykładzie ŚJ, gdzie odkrywam krok po kroku jeden z elementów umysłowego zniewolenia wśród ŚJ - swoisty, niespontaniczny, nienaturalny język grupy.

Wierzę, że dam Wam coś od siebie i z zainteresowaniem poznam wasze historie. Choć nie wszystko  było źle i  nawet mogę wskazać  dużo korzyści  z czasu, w którym
dałem się  zwerbować  Świadkom  Jehowy,  to czuję się w obowiązku pomagać ludziom w poszukiwaniu prawdy, czystej drogi do Boga, w którego nigdy nie przestałem wierzyć.

Pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2017, 10:56 wysłana przez Regis_II »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień, 2017, 12:20 »
Cześć!


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2017, 12:51 »
Cześć ,że odkryłeś , że dałeś się zmanipulować.


Offline Lechita

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:01 »
Witaj Regis_II!

Dobrze, że tu trafiłeś. Pisz co możesz, zawsze chętnie czytam. Pewnie nie tylko ja. Świetnie, że dokopałeś się prawdy o tej szkodliwej sekcie. I to tak szybko. Brawo!
Życzę udanego i konstruktywnego pobytu na forum.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Szarańcza

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:13 »
Kolejna kosztowność, która napłynęła do góry naszego forum!
Witaj!


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Cześć!
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień, 2017, 23:30 »
 jeden z elementów umysłowego zniewolenia wśród ŚJ - swoisty, niespontaniczny, nienaturalny język grupy.

  Dobre określenie dla relacji panujących w tej organizacji. Dobrze wiemy że rady od ciała kierowniczego
są na granicy absurdu, a często po za nią. Karzą jeszcze tym biednym ludziom BEZKRYTYCZNIE wykonywać swoje polecenia.
  Pisz jak najwięcej, może właśnie Twoje słowa pomogą komuś otworzyć oczy.

    Witam.


Offline pies berneński

Odp: Cześć!
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń, 2018, 06:05 »
odkrywam krok po kroku jeden z elementów umysłowego zniewolenia wśród ŚJ - swoisty, niespontaniczny, nienaturalny język grupy.
Witaj .Wstęp wzbudził zainteresowanie.Może uchyliłbyś rąbka tajemnicy i na jakimś przykładzie pokazał w jakim kierunku będzie Twoja praca?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń, 2018, 06:44 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.