Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Imię Boga" - film dokumentalny  (Przeczytany 2351 razy)

Tusia

  • Gość
"Imię Boga" - film dokumentalny
« dnia: 28 Grudzień, 2017, 23:47 »
W rolach głównych: Rolf Furuli i Gérard Gertoux

Szczytem manipulacji jest ta scenka:



Rolf Fururi w żywe oczy oszukuje swoich widzów. Czyta z tekstu greckiego ale nie tłumaczy z tekstu, lecz cytuje tekst z Przekładu Nowego Świata. To niesłychane, jak można tak kłamać. Manipulację łatwo jest wykazać, powołując się na przekład interlinearny grecko-angielski wydany przez Świadków Jehowy, gdzie w lewej szpalcie, w tekście greckim nie występuje słowo "inne", a w prawej szpalcie jest w nawiasie kwadratowym, co pokazuje, że z lewej strony nie ma go wcale:



Furruri ma odwagę kłamać przed kamerą i to z pełną świadomością tego, co robi. Ciekawe, czy robi to, tak od siebie, czy mu zapłacili.

Więcej o filmie:

http://piotrandryszczak.pl/film-dokumentalny-imie-Boga.html



Offline nowa

Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień, 2017, 00:10 »
Tutaj jeszcze dwa komentarze do tego filmu:

https://www.ggwo.pl/jw-pomoc---blog/film-imie-boze


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2017, 08:13 »
Ja bym z jednym z Twoich argumentów polemizował. Większość uczonych nie będących ŚJ widzi imię Jahwe w tej inskrypcji egipskiej, którą pokazano:
https://books.google.pl/books?id=vO8XRZyhvpMC&pg=PA401&dq=The+Shasu+of+Yahweh+Land&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjqlrXi1K7YAhUJyRQKHVocBOMQ6AEILzAB#v=onepage&q=The%20Shasu%20of%20Yahweh%20Land&f=false

https://books.google.pl/books?id=UrR848g3gp8C&pg=PA198&dq=The+Shasu+of+Yahweh+Land&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjqlrXi1K7YAhUJyRQKHVocBOMQ6AEIJzAA#v=onepage&q=The%20Shasu%20of%20Yahweh%20Land&f=false

Podaję listę innych uczonych: Donald B. Redforda, Jean Leclent, Shmuel Ahituv, Roland de Vaux, William G. Dever, Michael C. Astour. Sprawa jest znana już od lat 70. Dziwię się, że tego nie wiedziałeś jak się tematem zajmujesz.


Tusia

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2017, 09:50 »
Ja bym z jednym z Twoich argumentów polemizował. Większość uczonych nie będących ŚJ widzi imię Jahwe w tej inskrypcji egipskiej,

To dobrze, że widzą imię Jahwe, ale nie widać tam "Jehowa".


Gorszyciel

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2017, 12:17 »
To dobrze, że widzą imię Jahwe, ale nie widać tam "Jehowa".

Widać Tetragram. Wymowa jest sprawą trzeciorzędną.


Tusia

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień, 2017, 13:12 »
Widać Tetragram. Wymowa jest sprawą trzeciorzędną.

Owszem! Tylko Furruri widzi tam "Jehowa".


Michał chlu

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:21 »
Gorszycielu, całe szczęście tylko głupimi ludźmi da się manipulować i sterować. Każdy wie ze Bóg ma imię :) niektórzy jednak lubią dyskutować z faktami i zarzucać innym manipulacje gdy sami tego dokonują. Szkoda tylko tych którzy wchodząc tutaj czytają takie bzdury i potem podają to za fakty :)


Tusia

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:26 »
Gorszycielu, całe szczęście tylko głupimi ludźmi da się manipulować i sterować. Każdy wie ze Bóg ma imię :) niektórzy jednak lubią dyskutować z faktami i zarzucać innym manipulacje gdy sami tego dokonują. Szkoda tylko tych którzy wchodząc tutaj czytają takie bzdury i potem podają to za fakty :)

Masz coś do mnie? Napisałem jakieś bzdury?


Michał chlu

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:52 »
Masz coś do mnie? Napisałem jakieś bzdury?

W zasadzie cała masę :) ale nie chce mi się nawet z Tobą gadać ani pisać 😁😁😁 nie chce mi się czytać katolickich bredni 😁😁😁😘


Tusia

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:54 »
W zasadzie cała masę :) ale nie chce mi się nawet z Tobą gadać ani pisać 😁😁😁 nie chce mi się czytać katolickich bredni 😁😁😁😘

Jesteś bezradny, nie masz żadnych merytorycznych argumentów, a na rzekome katolickie brednie patrzysz przez pryzmat Strażnicy, która niejednemu namieszała w głowie.


Michał chlu

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:55 »
Jesteś bezradny, nie masz żadnych merytorycznych argumentów, a na rzekome katolickie brednie patrzysz przez pryzmat Strażnicy, która niejednemu namieszała w głowie.

Dokładnie tak!! 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁


Offline Błazen Króla

Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień, 2017, 18:14 »
Kiedyś oglądałem ten film i też od razu wyłapałem te kłamstwa Furuli...
Jak ktoś ma ogarnięty w miarę tekst interlinearny i wersety w których dopuścili się śj kłamliwych zmian to od razu to wyłapuję..

Problem śj jest taki, że nikt nie sięga po teksty interlinearne i Ci ludzie dają sobą manipulować!!!!!

Antychryści z ciała kier robią ludziom wodę z mózgu, bazują na niewiedzy swoich owieczek a one idą za nimi prosto na rzeź. Tak właśnie szatan zwodzi ludzi bo oni sami nie chcą sięgnąć po informacje a mają je dziś na wyciągnięcie ręki!!!!

Ten gość Rolf Furuli jest świadkiem kiedyś to sprawdziłem na wikipedi nawet pisze..
A więc film w ogóle nie jest obiektywny....


Tusia

  • Gość
Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień, 2017, 18:21 »
Ten gość Rolf Furuli jest świadkiem kiedyś to sprawdziłem na wikipedi nawet pisze..

Świadomie manipuluje, aż się wierzyć nie chce, że to robi.




« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2017, 18:28 wysłana przez Tusia »


Offline Błazen Króla

Odp: "Imię Boga" - film dokumentalny
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień, 2017, 18:28 »
dokładnie tak, ja też byłem w szoku ale już mnie to wogóle nie dziwi...
Jak zobaczyłem resztę kłamstw związanych z tekstem Biblii to masakra...
Nawet KK nie dopuścił się tylu wypaczeń w słowie co organizacja i to zaledwie przez 100 lat....

Nie podawanie odsyłaczy do starego testamentu, wymazywanie odsyłaczy z nowej biblii w białej okładce, lecą już po bandzie całkowicie...

Chcą wymazać wszelkie ślady prawdy dla nowych pokoleń wypranych młodych i nowych świadków, dziwnego wyrazu jehowa i dziwnej korporacji jw.org pseudo arki...