Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ  (Przeczytany 1637 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Mam kwestię problemową. Otóż ŚJ nauczają co nauczają o duchu świętym (piszę z małej, bo roboczo przyjmuję ich teologię, gdyż nie chcę w tym wątku wnikać w jego naturę). Mnie interesuje oddziaływanie tego ducha świętego/Bożego na 1) pomazańców i 2) wielką rzeszę drugich owiec. Czy drugie owce mają ducha św.? Czy są nim napełnione? Czy są przez niego prowadzone? Jak to jest? Proszę popieranie swoich wniosków cytatami, gdyż na nich mi przede wszystkim zależy.


Offline josh82

Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień, 2017, 12:20 »
Podczas studium tłumaczono mi, że pomazańcy mają duch świętego na stałe, a drugie owce dostają go kiedy poproszą, np. podczas studium poproszą w pierwszej modlitwie, a podziękują w zamykającej studium i wtedy duch wraca do Jehowy. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudzień, 2017, 12:32 »
Podczas studium tłumaczono mi, że pomazańcy mają duch świętego na stałe, a drugie owce dostają go kiedy poproszą, np. podczas studium poproszą w pierwszej modlitwie, a podziękują w zamykającej studium i wtedy duch wraca do Jehowy. :)

Serio? Nigdy o tym nie słyszałem. Ciekawe czy ma to oparcie w publikacjach TS.


Offline Roszada

Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudzień, 2017, 13:23 »
Tu napisałem zbiorczy art. ale nie wszystko obejmuje z tego o co pytasz:

Czy Świadkowie Jehowy z klasy ziemskiej „mają ducha świętego”?


http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/czy-swiadkowie-jehowy-z-klasy-ziemskiej-maja-ducha-swietego.html

Dla mnie nudny temat, bo jakiegoś ducha mają, ale jakiego, to czort ich znajet. ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2017, 00:32 »
Dla mnie nudny temat, bo jakiegoś ducha mają, ale jakiego, to czort ich znajet. ;D

On na pewno wie jakiego mają ducha.


Offline Światus

Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień, 2017, 15:15 »
"Prowadzenie rozmów"

Cytuj
„Czy ma pan ducha świętego?”
Można by odpowiedzieć: „Tak, i właśnie dlatego do pana przyszedłem (Dzieje 2:17, 18)”.

Dziwne... Bo tam jest mowa o zesłaniu Ducha Św., czyli o "pierwszym CK  :D

Ale wg mnie, to jedno wielkie g... Albo mam, albo nie, a nie; "Można by powiedzieć...".
Można by też powiedzieć prawdę, tylko po co?
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień, 2017, 15:18 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline bene

Odp: Prowadzenie, napełnienie oraz posiadanie ducha świętego wg ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2017, 17:11 »
"Prowadzenie rozmów"
Cytuj
„Czy ma pan ducha świętego?”
Można by odpowiedzieć: „Tak, i właśnie dlatego do pana przyszedłem (Dzieje 2:17, 18)”.

Dziwne... Bo tam jest mowa o zesłaniu Ducha Św., czyli o "pierwszym CK  :D

Ale wg mnie, to jedno wielkie g... Albo mam, albo nie, a nie; "Można by powiedzieć...".
Można by też powiedzieć prawdę, tylko po co?
Ciekawe bowiem zawsze twierdzą że nie prorokują a tutaj powołują się na takie słowa 17 ‚„A w dniach ostatnich — mówi Bóg — wyleję mego ducha+ na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny;+ 18 i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować.+
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy