Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Urodziny w jw.org - film  (Przeczytany 5455 razy)

Offline Roszada

Odp: Urodziny w jw.org - film
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Styczeń, 2018, 08:55 »
Przerzucając się wersetami  dojdziemy do wniosku,że życie  to jest marność i pogoń za wiatrem,więc najlepiej nic nie robić.
Najlepiej się nie urodzić wcale. ;D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Urodziny w jw.org - film
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Styczeń, 2018, 17:43 »
więc najlepiej nic nie robić.
Za Zbyszkiem Stonogą: “Nie warto było robić nic”. Do wyszukania nawet i po tej frazie na YT - mięso tam leci.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Urodziny w jw.org - film
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Styczeń, 2018, 00:55 »
W rzadkich chwilach ogarniajacego mnie optymizmu , mam nadzieje , ze CK  wierzy w to co naucza .
A to dlatego , ze alternatywa jest dosyc paskudna.
Jezeli oni nie wierza we wlasne nauki  oznacza to , ze mamy do czynienia z banda cynicznych wyzyskiwaczy i manipulatorow  wyzyskujacych  latwowiernosc milionow ludzi dla wlasnych  celow .
W takiej sytuacji  , rowniez  ten "raj duchowy" to zwykle oszustwo  i chwyt propagandowy .
Przypomina mi to znacznie  "Nowy , wspanialy swiat"  Huxley´a ,  gdzie  kazdy czlowiek jest  tylko trybikiem  w gigantycznej  machinie spoleczenstwa , bez mozliwosci  wplywu na swoj los , a co najwazniejsze , bez godnosci...

Podobienstwa  rozwoju  SJ  i  KK  sa widoczne  , ale tez  sytuacja na swiecie jest inna niz 2000 lat temu . Dlatego bardzo trudno jest  postawic trafna prognoze .
SJ  , aby przetrwac , musza sie zmienic .  Musza odejsc od  swego radykalizmu  , co jednak moze spowodowac wiele podzialow  wewnetrznych  i  koniecznosc rezygnacji ze swojej wyjatkowosci .
Mozliwy jest tez  model rozwoju , jaki przechodzi  Scientology Church , gdzie kladzie sie nacisk na rozwoj wewnetrzny i probuje przyciagac  mozliwie wielu prominentow .
Pozyjemy , zobaczymy...
Pzdr. 8-)
zaznaczenie dodano.

Że zapytam, Twoim zdaniem może być w ogóle inaczej, nic odkrywczego, to jest dla nich czysty biznes, oparty o "drenowanie terenu" (termin z agresywnego marketingu), gdzie każdy nowy kontakt przynosi nowe pieniądze a i kontakty nowe i się kręci, dlatego odradzali bardzo wstępowania do takich korporacji jak Amway czy Zepter, przeżyłem to osobiście, jak starsi "latali" do mnie ze strażnicami, abym tylko nie szedł tą drogą, to znaczy ani Amway ani Zepter.
 Dzisiaj widzę jak na dłoni analizując roczniki, co jest robione, powinien być przyrost jest spadek, co jest, nauczyciele do dupy, czy uczniowie gamonie? 
Gdy wspiąłeś się wyżej w ich strukturach zauważyłeś że niczym, podkreślam niczym nie różni się "drenowanie terenu" przez te korporacje od tego co robi korporacja z centralą w Warwick.
Pozdrawiam, fajnie że jesteście
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2018, 01:04 wysłana przez WIDZĘ MROKI »