Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.  (Przeczytany 6438 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« dnia: 07 Grudzień, 2017, 20:39 »
List zachęcający do gruntownego przygotowania ;D


Offline Roszada

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień, 2017, 20:44 »
Cytuj
Prowadzący zborowe studium Biblii powinien sam przygotować pytania do materiału, który będzie omawiany w tygodniu od 18 grudnia 2017 roku oraz w tygodniu od 26 października 2020 roku.
No to spoko na parę lat z Armagedonem. ;D

Ale co ta data oznacza, bo nie rozumiem?
Że drugi raz będą w 2020 r. studiować?
Chyba już na kocach, na ziemi w raju. :)

Toć do 2020 zmieni się wiele nauk i wklejki będą potrzebne. :-\

Widzę spełnia się to co mówił jeden z CK, że będą już tylko wcześniejsze książki studiować, że nowych nie będzie trzeba wydawać. :-\


Offline Światus

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień, 2017, 21:33 »
Według mnie, to oznacza pierwszy i ostatni tydzień studiowania tej książki.

Kolejna książka, która po zaśmieceniu umysłu, przestanie być aktualna.
Coś musi się dziać.

Nawiązując do treści; Siostry (zwłaszcza) i bracia, powinni przychodzić w obcisłych ubraniach.
Aby uwypuklić wybrane fragmenty  ;D
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2017, 21:34 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:23 »
(...) Nawiązując do treści; Siostry (zwłaszcza) i bracia, powinni przychodzić w obcisłych ubraniach.
Aby uwypuklić wybrane fragmenty  ;D
   Światus
   Świetnie kombinujesz, daję Ci Nobla.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:33 »
"Prowadzący może z wyprzedzeniem poprosić konkretne osoby o przeczytanie niektórych fragmentów Biblii w całości lub z podziałem na role"

Może być zabawnie, jak prowadzący będzie wybierał Judasza.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline disloyal

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:36 »
W przypadku studium publikacji to świadkowie aby zwrócić na siebie uwagę i pokazać swoją pobożność i zaangażowanie używają do podkreślania grubych mazaków o jaskrawych kolorach. Jest to powszechny zabieg, nawet na tabletach w aplikacji podkreślają grubą kreską te wyjątkowe treści.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:38 »
W przypadku studium publikacji to świadkowie aby zwrócić na siebie uwagę i pokazać swoją pobożność i zaangażowanie używają do podkreślania grubych mazaków o jaskrawych kolorach. Jest to powszechny zabieg, nawet na tabletach w aplikacji podkreślają grubą kreską te wyjątkowe treści.

Im grubsza krecha tym, tym bardziej pobożny?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Villa Ella

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:39 »
W przypadku studium publikacji to świadkowie aby zwrócić na siebie uwagę i pokazać swoją pobożność i zaangażowanie używają do podkreślania grubych mazaków o jaskrawych kolorach. Jest to powszechny zabieg, nawet na tabletach w aplikacji podkreślają grubą kreską te wyjątkowe treści.
Że co???!!! Używanie markera, oznaką pobożności?! No tego to, chyba, jeszcze nie grali....
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline disloyal

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień, 2017, 22:59 »
Miałem na myśli że przygotowanie do zebrania jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego ŚJ i zwraca się na to uwagę !


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień, 2017, 23:04 »
Miałam się nie angażować w ten wątek, ale dobra.
Jak to się stało, że prowadzący może przygotować pytania do akapitów? Skąd to zaufanie, hę? :o
Czy jakiś marny redaktorek, który już oczywiście nie pracuje, nie zamieścił autoryzowanych pytań?
A nie wiem, może trza wracać...


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień, 2017, 23:26 »
Miałam się nie angażować w ten wątek, ale dobra.
Jak to się stało, że prowadzący może przygotować pytania do akapitów? Skąd to zaufanie, hę? :o
Czy jakiś marny redaktorek, który już oczywiście nie pracuje, nie zamieścił autoryzowanych pytań?
A nie wiem, może trza wracać...

Nie jest to żadna nowość. Nie raz już tak było. Chyba za krótko w tej firmie byłaś albo nie uważałaś uważnie, albo jedno i drugie  ;).
Jak nie trudno zauważyć chodzi o wstęp i zakończenie tej publikacji.
Przesłanie jest proste: należy też omówić te części książki za pomocą pytań i odpowiedzi. Zwyczajnie piszą jak do dzieci, które nie wiedzą co maja zrobić z wyznaczonym fragmentem danej publikacji.
Były momenty, że była dyspozycja: omów wspólnie wstęp, teraz piszą o tym żeby samemu ułożyć pytania. Na jedno wychodzi.
Podnietę zostaw na inne okazje ;).


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień, 2017, 23:44 »
Posłucham rady bardziej doświadczonego kolegi - dzisiaj rzeczywiście jestem pobudzona, a może lepiej na inne okazje zachować :P Jak się domyśliłeś?
Na szczęście nigdy nie twierdziłam, że jestem "wierna i roztropna".
W firmie mam spore doświadczenie - 18 lat i 30 lat doświadczenia. Nie uważałam? Bardzo możliwe :P
Starszym też nigdy nie byłam - uwierzysz?

Chodzi mi po głowie pytanie skąd Donnie ma dostęp do tych materiałów? - czyżby starszy był niż ja?



Offline Brat Furtian

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudzień, 2017, 01:36 »
Oby się nie okazało za jakiś czas, że "braciaki informaciaki" sprokurowali celowo nie tylko "błąd" ale i "konika trojana" do ustalenia kanałów przecieków "poczty niejawnej" z serwisu JW.ORG...

Kiedyś z @WTS-em zastanawialiśmy się czy "biurwy oddziałowe" znaczą elektronicznie wypuszczane dokumenty...

Na takie praktyki też zapewne znalazłby się stosowny werset...


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudzień, 2017, 08:20 »
Posłucham rady bardziej doświadczonego kolegi - dzisiaj rzeczywiście jestem pobudzona, a może lepiej na inne okazje zachować :P Jak się domyśliłeś?
Na szczęście nigdy nie twierdziłam, że jestem "wierna i roztropna".
W firmie mam spore doświadczenie - 18 lat i 30 lat doświadczenia. Nie uważałam? Bardzo możliwe :P
Starszym też nigdy nie byłam - uwierzysz?

Chodzi mi po głowie pytanie skąd Donnie ma dostęp do tych materiałów? - czyżby starszy był niż ja?

Odpowiedź jest prosta Szrańczo..błogosławieństwo od Jehowy ;)


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: Studium Książki Jezus -droga,prawda i życie.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudzień, 2017, 08:38 »

Nawiązując do treści; Siostry (zwłaszcza) i bracia, powinni przychodzić w obcisłych ubraniach.
Aby uwypuklić wybrane fragmenty  ;D

Trzeba koniecznie założyć plik z top komentarzami