Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy rozpoczynają akcję odbudowy po trzęsieniach ziemi...-jw.org  (Przeczytany 2930 razy)

Offline franki

https://www.jw.org/pl/wiadomo%C5%9Bci/wiadomo%C5%9Bci/regiony/meksyk/akcja-odbudowy-meksyk-gwatemala-trzesienie-ziemi-2017/

Cytuj
Świadkowie Jehowy rozpoczynają zakrojoną na szeroką skalę akcję pomocy swoim współwyznawcom poszkodowanym w dwóch trzęsieniach ziemi w Meksyku i Gwatemali.

Cytuj
Komitet Oddziału szacuje, że koszty akcji pomocy, w którą zaangażowano 39 Komitetów Pomocy Doraźnej, wyniosą jakieś 10 milionów dolarów, i potrwa ona 5—6 miesięcy.
Mój skromny komentarz.

Rzuca się w oczy zwrot: swoim współwyznawcą, umysł ŚJ odczyta: Jehowa się troszczy, dni ostatnie, wewnętrzne komnaty i inne psychomanipulacyjne duperele.

Ale inna kwestia przykuła bardziej  moją uwagę. Mogę się mylić, nie śledzę JW.ORGiiii.... na bierząco,ale chyba pierwszy raz podali koszty tej pomocy. Psychologiczne 10 mln...
Oczywiście kwota niedozweryfikowania, równie dobrze mogli napisać 20, i 30 mln dolarów.
Psychomanipulacyjne wołanie o kasę. Zobaczcie jak dbamy o Was. 10 mln poszło. Co wtedy kiedy Wy będziecie w potrzebie ?

Wogóle info na JW.org o tragediach, kataklizmach ma jeden cel. Przez przenajświętszą transferować pieniądze na rzekomą pomoc.


Michał chlu

  • Gość
Pełna zgoda, informacja która ma wywołać myśl: "jej ile to kosztuje, trzeba złożyć datek"

Typowa manipulacja i zabieg mający wzbudzić chęć dawania kasy.


Offline Roszada

Cytuj
Wogóle info na JW.org o tragediach, kataklizmach ma jeden cel. Przez przenajświętszą transferować pieniądze na rzekomą pomoc.
Nie pomyślałem nawet o tym. :-\
Rzeczywiście powinni utworzyć swój Czerwony Pal (zamiast krzyż), jakieś Caritas czy Czerwony Półksiężyc, by pieniądze wpływały na konkretny cel i były rozliczane. Pewnie państwo też by im coś dorzuciło, ale z tego trzeba by było się rozliczyć. :)
Więc po co? ;)


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Rzeczywiście powinni utworzyć swój Czerwony Pal
padłem :), przed moimi oczami stanął wielki czerwony pal... hmmm i skojarzyło mnie się z... przyrodzeniem.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2017, 23:15 wysłana przez Szycha »


Offline gerontas

Jak sami napisali pieniądze będą wydawane w następującej kolejności: "Kolejny etap będzie polegał na odbudowie i remoncie Sal Zgromadzeń, Sal Królestwa i domów naszych współwyznawców."
Ciekawe ile z tych 10 mln zostanie na odbudowę domów "naszych wspówyznawców".


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
" Kolejny etap będzie polegał na odbudowie i remoncie Sal Zgromadzeń, Sal Królestwa i domów naszych współwyznawców."


To na początku tak jest napisane , bo dalej  kolejność jest już inna:

"Planowane prace w tych dwóch stanach obejmują odbudowę 315 domów i 15 Sal Królestwa. Ponadto prace budowlane zostaną przeprowadzone w 1039 domach, 108 Salach Królestwa i 3 Salach Zgromadzeń."

". Łącznie odbudowanych będzie 158 domów, a remonty czekają kolejne 600 domów, 39 Sal Królestwa i 1 Salę Zgromadzeń."

Najpierw pomagamy naszym współwyznawcom , a dopiero potem  odbudowane są sale królestwa.

Zbieg okoliczności czy argument gdyby ktoś zarzucił , że nie pomagają współwyznawcom?
Pomagają wszystkim , czy tylko tym którzy na to zasługują? czyli  gorliwym, lojalnym , oddanym wts-owi?



Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Żerują teraz na Gwatemali...


Offline Szarańcza

Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Bóg Mąciwoda, wydał polecenie: "Rzućmy zasłonę dymną, wydaliśmy na pomoc braciom w potrzebie 10 mln dolarów, a koszty pedofilii gdzieś czas przykryje, swoją drogą, dużo wrzutek wykonuje swoją robotę

Lecz co najważniejsze, my, róbmy swoją robotę, rozgłaszajmy i mówmy gdzie i komu się da o prawdzie, zakłamanej biznes korporacji.