Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce  (Przeczytany 10568 razy)

Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj, 2018, 13:14 »
 12. Jaszczów.

 Zbór Jaszczów na lubelszczyznie. Pewien sługa dobierał się do szesnastoletniej dziewczyny z którą prowadził studium. Jej rodzice byli wtedy śj. Jak sprawa wyszła na światło dzienne, to oczywiście szanowne grono zamiotło ją pod dywanik. Rodzina ta od kilkunastu lat jest poza zborem. odłączyli się sami. A felerny braciszek nadal jest na przywileju. Oczywiście członkowie zboru do tej pory nie mają pojęcia o tym co tak na prawdę było przyczyną odejścia tej rodziny,


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Luty, 2019, 09:49 »
Proponuje rozpocząć wątek, dzięki któremu zorientujemy się w temacie problemu niezgloszonych nadużyć seksualnym w WTSie w Polsce. Podaje pierwsze:
1.  Okolice ŻYRARDOWA. 

Podawajcie kolejne nr, będziemy wiedzieć o jakiej skali mówimy.

Podałeś pierwsze miejsce jako inicjujący wątek, o nadużyciachseksualnych dokonywanych na małoletnich, żeby nie napisać dzieciach.

Pytanie moje.

Czy byłeś zeznawać w sprawie tego wpisu na policji? Tak lub nie

To samo pytanie kieruję do kolejnej osoby
2. Mszczonów
3. Błonie

Proszę kolejną osobę o ustosunkowanie się do mego pytania, cz była zeznawać na policji z racji swego wpisu tym samym wiedzy w tym temacie
6. Jarocin
i dalej
Ostatnio poszedł list w sprawie pedofilii do starszych po tym jak Ziobro znowelizowanej art. 240 KK. Teraz Sanhedryn nie może potępiać tych co zgłaszają temat prokuratorowi. Czas na Dobrą Zmianę +
Dodatkowo
8. KOSZALIN
9. SŁUPSK


10. Głogów
11. Leszno

12. Jaszczów.

 Zbór Jaszczów na lubelszczyznie. Pewien sługa dobierał się do szesnastoletniej dziewczyny z którą prowadził studium. Jej rodzice byli wtedy śj. Jak sprawa wyszła na światło dzienne, to oczywiście szanowne grono zamiotło ją pod dywanik. Rodzina ta od kilkunastu lat jest poza zborem. odłączyli się sami. A felerny braciszek nadal jest na przywileju. Oczywiście członkowie zboru do tej pory nie mają pojęcia o tym co tak na prawdę było przyczyną odejścia tej rodziny,

Czym podyktowane me pytania, otóż Mav założył myśl, informującą nas o tym, że służby Państwowe wystąpiły do Nieg o numer IP, ale co zastanawia tylko jednego, mieszkam w bloku, może dlatego problemy z namierzeniem mnie, w domku prywatnym rzecz ma się może inaczej, ale skoro IP jest nadane jednemu, to jaki problem namierzyć do jakiego usługodawcy on należy, a następnie, poprosić a namiary korzystającego z internetu z takim numerem IP.

MOŻE jest prowadzone jakieś ogólno krajowe postępowanie przygotowawcze w obec tej totalitarnej, destrukcyjne do tego siejącej extremę w Państwie Polskim, sekty, która się zwie " Związek Wyznaniowy Świadków Jehowy  Polsce".
Proszę o korektę jeśli coś pokręciłem.

Mam obawy co do tego, czy czasem nie chodziło o to bym się po prostu ujawnił, a ktoś pociągający za sznurki, posiadł wiedzę o mnie. Kim jestem, gdzie mieszkam.
Dzięki
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2019, 10:16 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Luty, 2019, 11:59 »
Jakoś cicho w temacie, co najmniej zastanawiające.  :-\


Offline Estera

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Luty, 2019, 12:33 »
   U siebie tu w pobliżu o takich przypadkach nie słyszałam.
   I albo ich nie było, albo bardzo dobrze skryli.
   
Jakoś cicho w temacie, co najmniej zastanawiające.  :-\
   Zeznawałeś na policji.
   Czy jest jakiś ciąg dalszy tej sprawy?
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Xevres

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Luty, 2019, 12:43 »
Nie jestem zupełnie pewny kwestii która opisze bo będzie ona opisana tylko z perspektywy 8-10 okolicznych zborów ale w Polsce był chyba trochę inny klimat u Świadków jeśli chodzi o krzywdzenie dzieci. Mam takie odczucie czy wrażenie ze w naszym kraju problem ten u Świadków był marginalny (oczywiście mogę się mylić). W okolicznych zborach i zborze gdzie ja dorastałem problem ten nie występował. Wręcz młodzi czy dzieci mogli czuć się bardzo bezpiecznie pod tym względem bo mieliśmy kiedyś bardzo normalnych starszych. Takie wujki co to zawsze wysłuchali, zawsze pogadali itp ale byli bardzo na dystans fizyczny. Jako dziecko tego zupełnie nie rozumiałem ale kiedy np chciałem iść do któregoś na kolana to nigdy mi na to nie pozwalali. Byłem wtedy zdziwiony bo skoro to dobre wujki to dla mnie 6-8 latka to było dość normalne. Oni jednak nie przekraczali granicy bycia dobrym wujkiem.

Myśle ze w naszym kraju po prostu pedofile mogli mieć świadomość linczu społecznego. W bardziej liberalnych krajach proceder ten oczywiście rozkwita szybciej. Zawsze liberalizm moralny deprawuje społeczeństwo.

Podsumowując ja się cieszę ze w naszym kraju nie ma tak wielu ofiar pedofilii. Często zapominamy czytając dane na ten temat ze za każda taka statystyka kryją się pojedyncze skrzywdzone osoby, które borykają się z trauma do końca życia. Bardzo dobrze ze w naszych czasach coraz większa liczba specjalistów jest dostępna i pomaga takim osobom.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Luty, 2019, 13:05 »
Odpowiadając na Twe Estero pytanie.
Osoba, od której się dowiedziałem o przestępstwie, była wezwana na przesłuchanie, co dalej nie wie, zresztą o tym pisałem tu na forum, w kontekście zdziwienia przesłuchującego mnie, gdy poinformowałem Go, że starsi, po stwierdzeniu przestępstwa pedofilii, pierwsze kroki mają skierować do Biura Oddziału w Nadarzynie, nie zaś na policję.
Zdziwił się i to bardzo że są jakieś TAJNE INSTRUKCJE w zborze, adresowane tylko do GRON Starszych, tak samo było ogromne Jego zdziwienie, gdy powiedziałem o Sali Królestwa, zbór ją buduje, spłaca kredyt, a właścicielem są biznesmeni z Warwick. natomiast interesuje mnie, czy osoby które na tym forum wskazał miejsca w Polskich zbiorach, zostały wezwanie na przesłuchanie.
Tyle i aż tyle

Pisałem o tym już wcześniej, dziwnie sprawę przeilczano.

Ponadto, skoro listy w tym temacie były słane już na początku lat 90-tych, oznacza to że problem był, tylko skrzętnie skrywany, a dopiero balon Australijski, który pękł, uwolnił informację o niecnych praktykach zarządu tej sekty.

Barbara Anderson kiedy pisała o tym procederze, ilu z nas o tym wiedziało? co pisała?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2019, 13:10 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Estera

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Luty, 2019, 13:24 »
Podsumowując ja się cieszę ze w naszym kraju nie ma tak wielu ofiar pedofilii.
   Xevres
   Tego tak naprawdę w tej chwili nie wiemy, ile ofiar mamy w Polsce.
   Bo tak naprawdę nikt się za ten problem w naszym kraju narazie nie wziął.
   Gdyby powstała komisja, na wzór tej w Australii, to może dopiero by nam oczy wyszły z orbit.
   :'( :'(

   A na dziś "strażnica" bardzo dobrze się zabezpiecza, by za wiele nie ujawnić.
   Poufne listy, książki, instrukcje, szkolenia dla starszych, pokazują, że ten problem w Polsce napewno występuje.
   Ciekawe, gdyby władze państwowe w naszym kraju zażądały ujawnienia tajnego rejestru pedofili z Nadarzyna.
   Jak to by wyglądało??

   Bo skoro taki rejestr istnieje na szczeblu centralnym, obecnie w Warwick, to w Nadarzynie zapewne też coś takiego mają.
   Logika to podsuwa sama, że tak musi być.
   W zborach zapewne też takie informacje mają.
   Ale zapewne nikt pary z ust nie puści.
   Tu starsi, z jakimś przyzwoitym sumieniem, musieliby się wyłamać z pod lojalności wobec strażnicy.
   A oni w ogromnej większości milczą.
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Luty, 2019, 19:03 »
Jakoś cicho w temacie, co najmniej zastanawiające.  :-\

Cicho, bo najwyraźniej nikt inny nie był wzywany do składania zeznań


Offline Xevres

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Luty, 2019, 19:06 »
   Xevres
   Tego tak naprawdę w tej chwili nie wiemy, ile ofiar mamy w Polsce.
   Bo tak naprawdę nikt się za ten problem w naszym kraju narazie nie wziął.
   Gdyby powstała komisja, na wzór tej w Australii, to może dopiero by nam oczy wyszły z orbit.
   :'( :'(

   A na dziś "strażnica" bardzo dobrze się zabezpiecza, by za wiele nie ujawnić.
   Poufne listy, książki, instrukcje, szkolenia dla starszych, pokazują, że ten problem w Polsce napewno występuje.
   Ciekawe, gdyby władze państwowe w naszym kraju zażądały ujawnienia tajnego rejestru pedofili z Nadarzyna.
   Jak to by wyglądało??

   Bo skoro taki rejestr istnieje na szczeblu centralnym, obecnie w Warwick, to w Nadarzynie zapewne też coś takiego mają.
   Logika to podsuwa sama, że tak musi być.
   W zborach zapewne też takie informacje mają.
   Ale zapewne nikt pary z ust nie puści.
   Tu starsi, z jakimś przyzwoitym sumieniem, musieliby się wyłamać z pod lojalności wobec strażnicy.
   A oni w ogromnej większości milczą.
   :'(

Dlatego napisałem ze mogę się w tej kwestii bardzo mylić choć mam szczera nadzieje ze się mylę. Oby było jak najmniej ofiar pedofilii bo to jak najmniej skrzywdzonych i zniszczonych żyć.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Luty, 2019, 22:18 »
Cicho, bo najwyraźniej nikt inny nie był wzywany do składania zeznań

Mav i tylko o to mi szło, resztę mam na tacy, jak kolwiek to rozumieć, co i tak nie zmienia faktu, że daje do myślenia.
Dzięki
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2019, 22:20 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Adam_73

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Luty, 2019, 22:29 »
Cicho, bo najwyraźniej nikt inny nie był wzywany do składania zeznań

obawa o stołek.. brak tzw. integrity.. niestety
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline humble

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Luty, 2019, 05:51 »
Zbor Cybinka woj. lubuskie
Koleś wyleciał po kilkudziesięciu latach manipulacji ,molestowania córek, sióstr i ogólnie wszystkiego co się rusza .Oczywiście starsi przez te wszystkie lata wiedzieli co się dzieje, niestety udawali że nie widzą problemu.Nikt,nawet pokrzywdzeni  tego nie zgłosili odpowiednim służbom,Tak to zostało .

Jest mi niedobrze jak to pisze,do mojej matki też się próbował dobierać podczas tzw.niegdys  służby polowej.
Mój ojciec był starszym zdziałał tyle,że powiedział do mamy :"no to więcej z nim nie pójdziesz głosić".

Wyleciał tylko dlatego że wezwałam starszych podczas z jednej z awantur jaką sobie urządził po pijanemu,żeby sie wreszcie na własne oczy przekonali co on wyprawia.Bo następne pokolenie starszych jednak do końca nie zdawało sobie sprawy jak jest i nie dowierzali pogłoskom.On się umiał dobrze maskować.Ale poprzednicy nawet obwodowi (oprócz jednego ,który  niestety umarł nim zdążył coś zrobić)dobrze wiedzieli,nikt palcem nie kiwnął.
Oczywiście policję też wezwaliśmy,ale sprawa rozeszła się po kościach.A ofiary były usatysfakcjonowane tym że został wykluczony i że zbor jest wreszcie czysty.Nie chciały nic więcej.


Offline O Yeah Bunny!

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Luty, 2019, 12:05 »
13. Cybinka woj. lubuskie


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Luty, 2019, 18:58 »
Po prawie dwóch latach mej nieobecności, jeden ze strasznych powiedział: "Absolutnie nie zna żadnego przypadku o pedofilii, a wytyczne mają, by nakazywać poszkodowanym, zachęcać, aby zgłaszać takie przypadki na policję.
 
Wszyscy, albo prawie wszyscy wiemy, że wytyczne są inne.

Najpierw telefon, do Nadarzyna.

Strażnica z Maja 2019 r Wszystko w trosce o dobro dzieci i zboru, bo Starsi to GŁĄBY.

Tak wyrażam swe odczucia, w tym temacie, i nie jest mi do śmiech.

Zaraz ktoś napisze o emocjach?

Pozdrawiam


Offline dziewiatka

Odp: Znane miejsca zdarzeń, faktyczna liczba w Posce
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Marzec, 2019, 12:37 »
Z pedofilią zetknąłem się w latach 90już jako starszy.Pamiętam ,że rodzinie powiedzieliśmy że to od nich zależy czy zgłoszą na policję.Ten który został posądzony został wykluczony.Z perspektywy czasu mam inną ocenę tamtych wydarzeń.Dzisiaj wiem że choć dla dzieci każde takie zdarzenie jest krzywdą nie do naprawienia ,to pochopne oskarżenie w żaden sposób nie da się usprawiedliwić.Jestem za piętnowaniem pedofilii i ujawnianiem pedofilów.Jest jednak jedno małe ale czy powinna to być krucjata gdzie ofiary są niezbędne.Przyzwolenie na akty pedofilii w Polsce jest spore zwłaszcza w środowisku wiejskimi małych miejscowościach.Po za tym panująca powszechna obłuda,myślę że wynika ona z feudalnego podporządkowania się kościołowi ale nie tylko .widać to też tu na forum.Czasami czytam jak KrK stawia się za przykład organizacji ŚJ ,jak to kościół wyciągną wnioski z własnych błędów nie bacząc na rzeczywistość.Pedofilia jest złai sprawcy jak też ci co tuszowali pedofilię powinni zostać ukarani i tylko oni,bo wtedy kara ma sens.