Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rzetelne informacje na łamach publikacji Strażnica???  (Przeczytany 4762 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Rzetelne informacje na łamach publikacji Strażnica???
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad, 2017, 09:59 »
Zrobię z tego artykuł, pokazując strażnicową "miłość do prawdy".  8-)

Super!
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szarańcza

Odp: Rzetelne informacje na łamach publikacji Strażnica???
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad, 2017, 12:55 »
Tak się zastanawiałam czy można być na tyle perfidnym i nawet w filmiku dotyczącym rzetelności umieścić fałszywe informacje.
Postanowiłam sprawdzić daną, która pada w filmie - wysokość Mont Blanc.
Po krótkim reasearchu wygląda na to, że wysokość tej góry to nie 4807 m.n.p.m ale 4808,72 m.n.p.m. Aby potwierdzić moje przypuszczenie napisałam maila do L’Institut national de l’information géographique et forestière (IGN) z prośbą o podanie odnośnika do oficjalnych danych. Jak tylko otrzymam odpowiedź zamieszczę ją na forum.
Problem z górami jest taki, że okresowo może zmieniać się ich wysokość. Zależy to np. od grubości pokrywy lodowej.
Według dostępnych informacji wyprawa na Mont Blanc mająca na celu ustalić jego aktualną wysokość odbyła się 12 września 2017 (https://www.chamonix.net/english/news/480872m-mont-blanc-new-height).

Dla potomności: film pochodzi z broadcastingu z listopada 2017 (na stronie nie widziałam daty publikacji).
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2017, 13:39 wysłana przez Szarańcza »


Offline MX

Odp: Rzetelne informacje na łamach publikacji Strażnica???
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Listopad, 2017, 15:17 »


Cytuj
"Trzeba weryfikować cytaty. Przede wszystkim chcemy dotrzeć do pierwotnych materiałów źródłowych. Po drugie, duże znaczenie ma kontekst wypowiedzi, który należy uwzględnić".
Kim są twórcy tych słów? Czy tak zaślepieni, że wierzą w te słowa, czy tak perfidni, że w żywe oczy z powagą wypowiadają coś co nie ma pokrycia w rzeczywistości?

Czytając ich gazety, rozmawiając na forach gdy artykuł albo dyskusja dotyczy cytatów od Biblii po literaturę pierwszych wieków i książki współczesne na różne tematy ich podejście charakteryzuje angielskojęzyczne powiedzenie - CHERRY PICKING - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cherry_picking





MX - koniec - MX



Offline Szarańcza

Odp: Rzetelne informacje na łamach publikacji Strażnica???
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień, 2017, 13:48 »
Dotarłam do rzetelnych danych dotyczących wysokości Mont Blanc.
Institut de l'information géographique et forestière (IGN) nie przeprowadza takich badań, wykonywane są one natomiast co 2 lata (przynajmniej od roku 2003) przez Ordre des géomètres - experts (OGE) (stowarzyszenie/związek geodetów/rzeczoznawców - wybaczcie niedokładne tłumaczenie, nie znam francuskiego).

Oficjalne ogłoszenie wyniku znajdziecie w linku: http://www.geometre-expert.fr/oge/medias-et-publications/medias-et-publications/4808-72-m-la-mesure-tant-attendue-du-mont-blanc-prod_1270259

Wysokość góry już od dawna nie wynosi 4807 m! We wrześniu 2017 (a więc przed publikacją broadcastingu) ustalona została na 4808,72 m. Może o drzewach robią bardziej wiarygodne artykuły ;D

Czy zaufałbyś organizacji, która nawet do filmiku o rzetelności i dokładności informacji nie potrafi zrobić prostego rozeznania i podać aktualnych danych? A może jesteś celowo wprowadzany w błąd?