Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Betelczycy  (Przeczytany 5101 razy)

Offline Highlander

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 27
  • Polubień: 63
  • Nie bylem Swiadkiem Jehowy i nigdy nie zostane nim
Betelczycy
« dnia: 25 Listopad, 2017, 00:13 »
Co podaje CK o liczbie betelczykow?

Strażnica — wydanie do studium  |  Październik 2014 strona 25 akapit 10 pisze :


"Z powodu łączenia Biur Oddziałów niektórzy betelczycy kierowani są do służby pionierskiej. Tak się stało w wypadku wielu osób z Biur Oddziałów w Danii, Norwegii i Szwecji, które to Biura zostały połączone w Oddział Skandynawia. Do grona pionierów dołączyli między innymi Florian i Anja, którzy powiedzieli: „Nasz nowy przydział postrzegamy jako ekscytujące wyzwanie. Wspaniale jest być narzędziem Jehowy bez względu na to, gdzie się służy. Możemy szczerze przyznać, że zaznajemy obfitych błogosławieństw!”.Chociaż większość z nas pewnie nie będzie musiała dokonywać takich zmian, to czy nie możemy naśladować gotowości tych braci i sióstr do stawiania spraw Królestwa na pierwszym miejscu? (Izaj. 6:8). Jehowa zawsze błogosławi tym, którzy cenią przywilej współpracy z Nim niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań."


A w Rocznik Świadków Jehowy — 2017 czytamy :


"Dlatego od września 2015 roku jakieś 5500 członków ogólnoświatowej rodziny Betel wróciło do służby w terenie. Chociaż te zmiany wiązały się z wieloma wyzwaniami, wyraźnie widać, że spotkały się z błogosławieństwem Jehowy, a dzieło głoszenia i nauczania nabrało tempa."

No nic 5500 betelczykow ma wypowiedzenie (czyli Błogosławieństwo!!!), ale zobaczmy dalej w statystykach z 2015 :

" W roku służbowym 2015 Świadkowie Jehowy wydali ponad 236 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców podróżujących, usługujących na przydzielonych im terenach. Na całym świecie w Biurach Oddziałów pracuje 26 011 ordynowanych sług Bożych. Wszyscy oni należą do Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy. "




Tak wiec 26 011 w 2015 roku betelczykow, a w następnym roku tak podają :


"W roku służbowym 2016 Świadkowie Jehowy wydali ponad 213 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców obwodów, usługujących na przydzielonych im terenach.  Na całym świecie w Biurach Oddziałów pracuje 19 818 członków Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy."



Podawali najpierw "niektórzy" potem 5500 tak naprawdę jest 6193 Betelczykow na bruku !!!
Ale to nic nowego bo w 1915 już było 70 wydalonych.





"Zmiany w Biurze Głównym


W 1915 roku 70 członkom nowojorskiej rodziny Betel przekazano informację, że z powodu braku środków będą musieli opuścić to miejsce i kontynuować służbę w terenie. Powiedziano im: „Nie możemy sobie pozwolić na zaciąganie długów ani narażać całego dzieła, jakie wykonujemy; dlatego postanowiliśmy ograniczyć wydatki w każdej dziedzinie."



A właściwie ci Betelczycy są sobie sami winni bo sie o to modlili. Pisze w Rocznik 2017 :


Małżeństwo ze Sri Lanki, które z Betel zostało skierowane w teren, dostrzegło w przeprowadzce okazję do pokazania swojej wiary w Jehowę i zaufania do Jego organizacji. Napisali: „Nie byliśmy pewni, co nas czeka. Ale wiedzieliśmy, że Jehowa nas nie opuści. Dlatego modliliśmy się: ‚Jehowo, cokolwiek się wydarzy, prosimy, pomóż nam tak poukładać sprawy, żebyśmy oboje mogli pełnić stałą służbę pionierską’. Przez pierwszy miesiąc mieliśmy bardzo niewiele pod względem materialnym. Jednak czuliśmy miłość i troskę Jehowy, a teraz mamy regularne dochody, które pokrywają nasze wydatki. Nasz grafik jest napięty, bo musimy pogodzić  obowiązki domowe, pracę świecką i służbę pionierską. Ale dzięki szkoleniu, jakie otrzymaliśmy w Betel, umiemy dobrze gospodarować czasem. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż pomaganie ludziom w poznawaniu prawdy, więc bardzo się cieszymy, że możemy to robić jako pionierzy”.




Jest jeszcze wzmianka w PRZEBUDŹCIE SIĘ! z 15 Grudnia - 1993 strona 13, akapit 12 ale nie mam tego czasopisma, może ktoś ma to wstawi ten tekst.


Offline Estera

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad, 2017, 00:50 »
   A tu film w temacie z kanału You Tube "Prawda o Prawdzie".
  "Wdzięczność Ciała Kierowniczego - czyli wypad z Betel po 40 latach"
      https://www.youtube.com/watch?v=H6FQzekZHEg   
   No niestety.
   Robią wszystko, żeby te statystyki zafałszować.
   Ale za takim "wypadem" z Betel, gdzie wszystko jest podane jak na talerzu, przez dziesiątki lat służby,
   to zderzenie się z twardą rzeczywistością, może dla wielu okazać się bardzo twardym lądowaniem w strumieniu życia.
   A ile, za takimi roszadami kryje się tragedii, to tego nigdy się nie dowiemy, bo o tym cicho, sza.
   I wts nigdy o tym nie powie głośno, o tym wiedzą tylko rodziny tych, którzy tam byli.
   To tylko dodatkowo pokazuje bezduszność tej sekty.
   Bo nawet w zakładach świeckich, jest przepis w kodeksie pracy, że na kilka lat przed emeryturą, pracownika nie można wyrzucić z pracy.
   Jest okres ochronny dla takiej osoby.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad, 2017, 09:48 »
A może brakujące 693 osoby umarły lub zostały przeniesione do domu starców? Część mogła też sama zorientować się że lepiej samemu odejść niż czekać na kopa.


Offline Roszada

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:39 »
Cytuj
Jest jeszcze wzmianka w PRZEBUDŹCIE SIĘ! z 15 Grudnia - 1993 strona 13, akapit 12 ale nie mam tego czasopisma, może ktoś ma to wstawi ten tekst.
Nie ma takiego czasopisma po polsku, z 15 grudnia.
Było wtedy jedno w miesiącu z 8 grudnia.
Po ang. było drugie z 22 grudnia.
Ale nigdy z 15 grudnia.To Strażnica wychodziła 1 i 15.

To Strażnica:

*** w93 15.12 s. 13 ak. 12 Zaufaj Jehowie! ***
Takie zaufanie można żywić przez całe lata. Pewien pokorny Świadek Jehowy, który w kwietniu 1927 roku rozpoczął służbę w Biurze Głównym Towarzystwa Strażnica w Brooklynie i wiernie pełnił ją ponad 50 lat, napisał: „Pod koniec miesiąca otrzymałem kopertę zawierającą kieszonkowe w wysokości 5 dolarów oraz piękną kartkę, na której wypisano wersety z Księgi Przysłów 3:5, 6 (...) Miałem wszelkie powody, by pokładać ufność w Jehowie, gdyż wkrótce uprzytomniłem sobie, że ma On ‚niewolnika wiernego i rozumnego’, lojalnie troszczącego się tu, na ziemi, o wszystkie sprawy Królestwa (Mateusza 24:45-47, NW)”. Chrześcijanin ten nie pielęgnował w sercu miłości pieniędzy, lecz pragnienie zdobycia „niezawodnego skarbu w niebiosach”. Podobnie czynią dziś tysiące osób, które usługują w rozsianych po świecie Domach Betel Towarzystwa Strażnica, złożywszy swego rodzaju ślub ubóstwa. Ufają, że Jehowa zaspokoi ich codzienne potrzeby (Łukasza 12:29-31, 33, 34, NW).

Nie wiem czy Ci o to chodziło.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad, 2017, 11:12 »
Rozmawiałem z 31 letnim betelczykiem który został "poproszony" o odejście z betel...

Jego myśli brzmiały mniej więcej tak ze od 19 roku życia był w betel, dostał wtedy fajne auto od rodziców, miał szanse na dobra prace ale zrezygnował z niej na rzecz betel i nie ożenił się ani nie miał dzieci z tego powodu(w mojej ocenie był bardzo szczery i rzeczywiście było to prawdopodobne co mówił).

Ponad 10 najlepszych lat życia spędził na "służbie dla Boga" a teraz musi ułożyć życie sobie od nowa, auto już wrak, pracy nie miał i musiał zacząć od nowa a i żony nie miał i rodziny. Był na maksa rozżalony i widać było po nim ze jest bardzo załamany. Tak kończy się służba radosnemu Bogu a raczej radosnym 7 typom z USA którzy bawią się kilkoma milionami ludzi i decydują o innych.

Czasem mam ochotę ich spotkać ale zabijesz takich bydlaków a pójdziesz siedzieć jak za ludzi...


Offline Estera

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad, 2017, 13:40 »
   Nic dziwnego, że czują rozżalenie.
   Najlepsze lata życia WTS wysysa z ludzi, którzy w chwili, kiedy są wyrzucani na bruk, budzą się z ręką w nocniku.
   Bez domu, rodziny, dzieci, przyjaciół, oszczędności, wykształcenia, po prostu z niczym.
   I często, gdyby nie rodzice, jeśli jeszcze żyją, to nie mieliby się gdzie podziać i gdzie mieszkać.
 
   A i w dodatku według "ślubów ubóstwa", które składają, pkt.8 tych ślubów ...
   Nie mogą nawet sądzić się o jakąkolwiek rekompensatę.
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/slubowanie-posluszenstwa-i-ubostwa/
   Wyżej link, który tę sprawę tu omawiał.
   W tym wątku, również jest film z kanału "Prawda o Prawdzie", który szczegółowo sprawę ślubów omawia.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2017, 13:45 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Highlander

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 27
  • Polubień: 63
  • Nie bylem Swiadkiem Jehowy i nigdy nie zostane nim
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad, 2017, 14:54 »
Do brata Roszada, sorry pomyłka chodzi o Strażnice 15 Grudnia 1993.
Strona 13, akapit 12. mam ten text ale w niemieckim.




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopad, 2017, 15:22 »
  Co się dziwicie, biorą młodych ludzi bez zobowiązań i  póki są na najlepszych obrotach. A później wypad, co będą  trzymać ,,darmozjadów''.
Pamiętam kiedyś u nas w zborze był na wykładzie jeden betelczyk, ludzie się zachowywali jakby samego Jezusa zobaczyli, a i po nim było widać, że mu sodówka waliła w dekiel.
Niejeden szedł nie z wielką wiarą, ale żeby być ,,kimś'', a później co? A później, paszoł won.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline pies berneński

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad, 2017, 15:52 »
[ chodzi o Strażnice 15 Grudnia 1993.
Strona 13, akapit 12. mam ten text ale w niemieckim.

. Pewien pokorny Świadek Jehowy, który w kwietniu 1927 roku rozpoczął służbę w Biurze Głównym Towarzystwa Strażnica w Brooklynie i wiernie pełnił ją ponad 50 lat, napisał: „Pod koniec miesiąca otrzymałem kopertę zawierającą kieszonkowe w wysokości 5 dolarów oraz piękną kartkę, na której wypisano wersety z Księgi Przysłów 3:5, 6 (
) Miałem wszelkie powody, by pokładać ufność w Jehowie, gdyż wkrótce uprzytomniłem sobie, że ma On ‚niewolnika wiernego i rozumnego’, lojalnie troszczącego się tu, na ziemi, o wszystkie sprawy Królestwa (Mateusza 24:45-47, NW)”. Chrześcijanin ten nie pielęgnował w sercu miłości pieniędzy, lecz pragnienie zdobycia „niezawodnego skarbu w niebiosach”. Podobnie czynią dziś tysiące osób, które usługują w rozsianych po świecie Domach Betel Towarzystwa Strażnica, złożywszy swego rodzaju ślub ubóstwa. Ufają, że Jehowa zaspokoi ich codzienne potrzeby (Łukasza 12:29-31, 33, 34, N
Czy o ten tekst chodziło?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Estera

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad, 2017, 16:02 »
   Powtórzyłeś się.
   Już wyżej Roszada to zacytował.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Listopad, 2017, 16:51 »
   Powtórzyłeś się.
   Już wyżej Roszada to zacytował.

To powtórzył się czy powtórzył po Roszadzie?


Michał chlu

  • Gość
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad, 2017, 16:56 »
To powtórzył się czy powtórzył po Roszadzie?

Powtórzył się po Roszadzie  :o ???


Offline Estera

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Listopad, 2017, 17:05 »
To powtórzył się czy powtórzył po Roszadzie?
   Oj, ... poligloto Gorszycielu.
   Czepiasz się przysłowiowych "przecinków", ale wątek przeczytałeś i chyba zrozumiałeś, o co chodzi?

   No, ale dobrze.
   Skoro pytasz, to Ci grzecznie odpowiem.
   Powtórzył się, w sensie zawarcia tej samej informacji zawartej w/w strażnicy.
   Powtórzył "nie się", ale informację, którą już wyżej podał Roszada.
   Powtórzył "by się", gdyby zawarł swoją, wcześniej napisaną informację.
   Pasuje Ci moje wyjaśnienie, czy mam jeszcze coś dodać?
   Michale, wyprzedziłeś mnie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Listopad, 2017, 19:59 »
10 Przykazań ma 279 słów.

Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych ma 300 słów.

Niebieskie Tłumaczenie..zawsze za dużo.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Betelczycy
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad, 2017, 20:58 »
Murzyn gada jakby ktoś mu spluwe z tyłu przykładał.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),