Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka  (Przeczytany 4809 razy)

Offline Estera

Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad, 2017, 01:09 »
Oj chyba nie do końca masz rację.Wiele książek jest mądrych .Ale w wielu też treść w nich zawarta to sciemą.
   Masz po części rację, jest tak jak napisałeś.
   Ja, mam na myśli, przede wszystkim te pozytywne treści i nie powykręcane przez ludzi.
   Dlatego, jak wszędzie, trzeba i tu, używać rozumu i być rozsądnym.
   Na to wyczuliły mnie moje odkrycia o tej sekcie, badam, czytam, sprawdzam, po kilka razy, jak trzeba.
   I innym też to polecam, dobra metoda, żeby nie dać się zagonić w kozi róg kłamstw, już nigdy więcej.
   :'( :D :D
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2017, 01:23 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad, 2017, 01:22 »
   Masz po części rację, jest tak jak napisałeś.
   Ja, mam na myśli, przede wszystkim te pozytywne treści i nie powykręcane przez ludzi.
   Dlatego, jak wszędzie, trzeba i tu, używać rozumu i być rozsądnym.
   Na to wyczuliły mnie moje odkrycia o tej sekcie, badam, czytam, sprawdzam, po kilka razy, jak trzeba.
   I innym też to polecam, dobra metoda, żeby nie dać się zagonić w kozi róg, już nigdy więcej.
   :'( :D :D
Jeśli chodzi o sektę to masz racje.Tylko ,że ideologia biblijna to też jakieś treści stworzone przez człowieka aby mieć władzę na innymi i nimi manipulować. Weź pod uwagę jak napisana jest  święta księga chrześcijańska ,chociaż nie tylko  chrześcijańska ale też każda inna święta księga którą się ludzie posługują.Maja coś ze sobą wspólnego. Nie ważne czy była pisana dawniej czy później.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2017, 01:29 wysłana przez Gremczak »


Offline Estera

Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad, 2017, 01:53 »
Jeśli chodzi o sektę to masz racje.Tylko ,że ideologia biblijna to też jakieś treści stworzone przez człowieka aby mieć władzę na innymi i nimi manipulować. Weź pod uwagę jak napisana jest  święta księga chrześcijańska ,chociaż nie tylko  chrześcijańska ale też każda inna święta księga którą się ludzie posługują.Maja coś ze sobą wspólnego. Nie ważne czy była pisana dawniej czy później.
   Obecnie, jestem na etapie badania tego tematu.
   Dotarłam do pewnych informacji, które, niestety, nie są na korzyść dla samej Biblii.
   Prawdą jest, to co piszesz.
   Od wiek wieków, wiadomo, że religia, jakakolwiek by nie była, służyła przede wszystkim, jako narzędzie do ujarzmiania ludzi.
   I tak naprawdę w tej kwestii, to nie zmieniło się nic, do dziś.
   Cel pozostaje ten sam.
   A władza uzależnia i ludzie, którzy ją posiadają, lubią jej używać.
   :( :(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Listopad, 2017, 14:13 »
Tylko ,że ideologia biblijna to też jakieś treści stworzone przez człowieka aby mieć władzę na innymi i nimi manipulować. Weź pod uwagę jak napisana jest  święta księga chrześcijańska ,chociaż nie tylko  chrześcijańska ale też każda inna święta księga którą się ludzie posługują.Maja coś ze sobą wspólnego. Nie ważne czy była pisana dawniej czy później.

Proszę o dowody (najlepiej inne niż tajemne teksty staroegipskie), że taki był cel spisania Biblii, a nie to tylko Twoja bibliofobia. Paweł już nie żyje ponad 1900 lat. Co mu teraz z tej władzy, którą by miał niby mieć? A wiesz jak umarł? Zabili go za te poglądy, które niby mu się opłacały.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:26 »
Pozwole  sobie wtracic swoje trzy grosze...
Dowodow na to , ze intencja spisania Biblii bylo  zdobycie lub utrzymanie wladzy badz manipulacja wiernymi , raczej nie znajdziemy .
Mozna sie zastanawiac , co najwyzej , co bylo intencja takiego a nie innego skompletowania kanonu biblijnego .
Byly w historii dziela literackie , ktore byly intencjonalnie tak pisane  aby innych zmanipulowac . Przyklad : Protokoly Medrcow Syjonu .
Rowniez w naszych czasach powstawaly i powstaja dziela propagandowe majace  okreslony cel polityczny .
Ale nawet takie ksiazki jak "Mein Kampf" Hitlera  czy "Kapital" Marxa  nie mialy na celu manipulacji ludzmi .
Byly odzwierciedleniem opinii autorow na jakis okreslony temat .
Druga rzecz , jak te dziela byly pozniej wykorzystywane .

Co do samej Biblii , to mysle , ze jej autorzy spisali to w co wierzyli  albo to w co bardzo chcieli wierzyc . Pisali tez dla "pokrzepienia serc"  innych wiernych  co , jak przypuszczam , zaowocowalo pewna przesada w opisach .
Dlatego trudno jest oczekiwac od Pisma  Sw. calkowitej zgodnosci z faktami historycznymi .
Kazde dzielo literackie to jak kamien rzucony w wode .  Powstaja fale , krzyzuja sie z innymi falami  a efekt tego wszystkiego jest bardzo przypadkowy i niepewny .
A Biblia jest czyms naprawde bardzo szczegolnym  , chociazby ze wzgledu na jej  wplyw na kulture swiatowa , na nasze normy etyczne  , jak rowniez jako zrodlo informacji o starozytnosci  . A wiec , nie  posylalbym jej zaraz do diabla , tylko dlatego , ze  nie wierze w jej natchnienie .



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czym jest nasz świat? - krótka historia płaszczaka
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:39 »
Listonoszu, dzięki za zrównoważony post.