Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Syndrom Świadka Jehowy .  (Przeczytany 3963 razy)

Offline sawaszi

Syndrom Świadka Jehowy .
« dnia: 20 Listopad, 2017, 21:54 »
Wprowadzam nowy termin - jak myślicie czy istnieje coś takiego jak ; syndrom śj. i czym może się charakteryzować .


Offline Grześzajęty

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad, 2017, 21:58 »
Stephen Lett - dla mnie jeden z takich syndromów
[/youtube]


Offline sawaszi

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad, 2017, 22:14 »
A to palczak czy najmniejszy osobnik z rodziny naczelnych ?-ma oczy szeroko otwarte i widzi w ciemnościach ?
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 22:15 wysłana przez sawaszi »


Offline Grześzajęty

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad, 2017, 22:24 »
A to palczak czy najmniejszy osobnik z rodziny naczelnych ?-ma oczy szeroko otwarte i widzi w ciemnościach ?
dobre pytanie....
Staram się zawsze o tym pamiętać, że do tych osób z dolnej półki sam należałem. A odpowiedzialni za wszystko siedzą na górze.
Głupi byłem, ale to nie grzech.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopad, 2017, 00:49 »
Wprowadzam nowy termin - jak myślicie czy istnieje coś takiego jak ; syndrom śj. i czym może się charakteryzować .

Spójrz tutaj jest trochę o syndromie odstępcy ale też o tym jak SJ ulegają dychotomizacji rzeczywistości.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/syndrom-odstepcy-jak-sobie-poradzic-lukasz-i-ewelina-z-dublina/msg53784/#msg53784
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline sawaszi

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopad, 2017, 01:18 »
Przeczytałem to i owo dzięki - ale ja nie czuje się jak "odstępca" od wiary w słuszność dekalogu i nauk Jezusa - chodzi mi o coś innego  :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad, 2017, 11:17 »

    Syndrom czyli zespół cech. A więc moim zdaniem..
To co pisze Ewelina to  prawda, już wieki brat (CK) zadbał o to aby łowiecki po odejściu długo miały moralnego kaca i co rusz oglądały się za siebie, czując na plecach oddech armagedonu.
Sama wiem co to wpojone slogany, które jeszcze długo wywołują dreszcz na plecach.
Mnie np bardzo długo prześladowało..a gdy zaczną wołać pokój i bezpieczeństwo..i pierwsze co przychodziło na myśl, to a jednak, a może mieli rację.

   Jednak nie to jest prawdziwą ,, zmorą'' tych co odeszli. I tu się pewnie niektórym narażę. ;D
Takim smrodem co się długo za nami wlecze, jest to wpojone lepseiejstwo. Tak, tak czytasz i myślisz, o nie mnie to nie dotyczy. A .... prawda. ;D
Każdego to dotyka, czujemy się lepsi, mądrzejsi, więcej wiemy, rozumiemy w końcu znaliśmy ,,prawdę''.

Kiedyś  dyskutowałam z pewnymi paniami, które nie pozwalały aby ostatni zdanie należało do mnie. Zawsze ich na wierzchu. I tak się przepychamy, mnie się już śmiać chciało, ale postanowiłam im nie odpuścić. I jak czasem powiedziałam coś prowokacyjnego, a  ich zdaniem głupiego, pytały mnie skąd wiem. Odpowiadałam, że mam przecieki z USA.  :)
Gdy im powiedziałam, że TS jest prawie bankrutem, zarzuciły mnie dobrodziejstwami jakie płyną do nich i to nie może być prawda. Już mi się nie chciało z nimi gadać, a więc pozwoliłam im skończyć.
Pożegnałyśmy się, odeszłam kawałek i krzyknęłam do nich..a ja i tak wiem, że niedługo za  tv jw.org będziecie musieli płacić abonament i nie za oglądanie, ale za sam fakt bycia świadkiem.
I sobie poszłam, już mi nie odpowiedziały.  ;D Strasznie mnie bawi, jak odchodzą i wracają, odchodzą i wracają, bo nie potrafią sobie odpuścić.

Wracając do syndromu odstępcy, też tak mamy, bardzo mało osób potrafi odpuścić. Trzeba się produkować, aby moje było na wierzchu. O czym można się przekonać na naszym forum.   :P

Nie czujcie się winni, zawsze to można zrzucić na org, że to ona z nas zrobiła takie potwory. ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad, 2017, 11:53 »
Kiedy głębiej się zastanowić nad tym artykułem Eweliny niesamowite jest to, że człowiek kiedy jest w jakiejkolwiek sekcie rzadko kiedy to widzi, a i często nie chce widzieć, choć ma już do tego niezbędne informacje tak jak np. robo1 czy trampki. Buduje mur, czasami jeszcze bardziej się radykalizuje. A kiedy stanie się ten cud i się przebudzi napotyka kolejne bariery stworzone przez WTS i ciężko jest odejść.

Ewelina wymienia, "że Towarzystwo wypracowało przez lata wiele mechanizmów utrudniających odejście. Do takich należą między innymi:

1.krytykowaniewspólnoty, utożsamiane jest z krytykowaniem Boga,
2.odejście z Organizacji równoznaczne ze śmiercią w Armagedonie,
3.dostrzeganie błędów oznaką słabości duchowej jednostki,
4.wytworzenie świadomości przynależności do elity tego świata, wytworzenie tzw. „kolein myślowych” (utrudniających myślenie samodzielne),
5.stałe przypominanie o koniecznej wdzięczności wobec Organizacji,
6.przedstawianie otaczającego „świata” jako skupiska wszelkiego zła,
7.wyrobienie stereotypu myślowego jakoby wprowadzanie zamętu w Organizacji było cechą charakterystyczną czasów końca,
8.uzależnienie procesów decyzyjnych jednostki od Organizacji,
9.wytworzenie poczucia niekompetencji teologicznej u szeregowych Świadków,
10.uprzednie zniszczenie kontaktów społecznych poza Organizacją
11.obrzydzenie wszelkich alternatywnych ugrupowań religijnych,
12.bezwzględny zakaz kontaktów z osobami wyłączonymi,
13.oczernianie byłych Świadków."


Stephen Lett - dla mnie jeden z takich syndromów

Od 34 sekundy widać, że może mieć  faktycznie jakiś zespół? Mimika, języczek, oblizywanie się i te piękne oczy ;)
Zresztą ciekawie mówi można włączyć polskie napisy. Roszada z Tusią nie będą zadowoleni ;)

« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 12:13 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Szarańcza

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:24 »
Stefek wygląda trochę tak jakby jaszczuroludź nie polubił się z tym ciałem i bardzo chciał wyjść ;D


Michał chlu

  • Gość
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:28 »
Stefek wygląda trochę tak jakby jaszczuroludź nie polubił się z tym ciałem i bardzo chciał wyjść ;D

Hahahaha Ostrzegaj ze leci petarda bo ludzie się dziwnie patrzą gdy nagle wybuchasz śmiechem do telefonu 😁😁😁😁😁😁😁😁😁


Offline Grześzajęty

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:32 »
podążając śladem :)


Offline Villa Ella

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopad, 2017, 14:07 »
TV org= Muppet show
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad, 2017, 14:52 »
Jak ja uwielbiałem jako dziecko Misia Fozzie (Fozzie Bear), a teraz mi obrzydł ;)
Był komiczny wieczny niezguła, zastępca Kermita. Kierowany przez Franka Oza. Może jakieś porównanie?
W Wts-ie brak jest kobiet na wysokich stanowiskach i mam problem ze Prosiaczkiem Piggy. Nic nie mogę przypasować.  ;D

« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 14:55 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Nulka

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 89
  • Polubień: 250
  • Fajnie jest być wolnym od 'prawdy'
Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Luty, 2018, 13:04 »
Pierwszy look mało kiedy myli:
Kobieta
Spódnica dość długa, źle dobrana do figury, do tego góra, dokładnie zakrywająca i ukrywająca każdy kształt. Najczęściej kilka warstw. Buty takie do chodzenia, mało kiedy pasujące do stroju. Ni ładu ni składu. Fryzura i make up... a co to takiego? Sama zrobiłam...
Mężczyzna
Garnitur... zawsze coś z nim nie tak, za luźny, źle dobrany, koszula i krawat, jest bo musi... nic do niczego nie pasuje. Najlepiej widać u młodych chłopaków, co by nigdy za inny skarb niż WTS tego nie założyli. Fryzura idealnie nudna i poprawna.
Mina
W każdym przypadku mówi, że jestem lepszy od was wszystkich, już widzę w was gnój po armagedonie.


Offline sawaszi

Odp: Syndrom Świadka Jehowy .
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Luty, 2018, 13:44 »
Wedle mnie to taki 'syndrom' - śJ zawsze ? - już będzie się w życiu kierował "Słowem Bożym" -Biblią
- jak odrzuca te nauki - to ma 'dyskomfort'  :(
Lecz to tylko moje dywagacje ..