Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RAJ ŚWIADKÓW JEHOWY - KOLEJNA ZMIANA - Strażnica do studium - Styczeń 2018  (Przeczytany 20140 razy)

Offline CEGŁA


Cegła
i like you  :-* Tylko, proszem Pana tak działa każda sekta. Polecałam w innym wątku polecę i w tym: eksperyment Milgrama. Eksperymentator - członek CK.

Masz jakieś linki? I Like You Too ;D  :-*
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 00:17 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Dzięki :)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szarańcza

Masz jakieś linki? I Like You Too ;D  :-*

Cegiełko ty mój  :) Linków nie będę umieszczać bo cała masa tego w sieci. W Googlach wpisz sobie, wierzę, że umiesz odróżnić źródła wiarygodne od niewiarygodnych. Tylko, że ten eksperyment jest bardzo potwierdzony i wielokrotnie powtarzany w różnych społecznościach. Drugi ciekawy to eksperyment więzienny Zimbardo - może coś dla starszych?

Dla leniwych pierwszy lepszy link do Milgrama na you tube: Sam eksperyment - wnioski sami wyciągnijcie.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
A najbardziej zdumiewające jest, że bracia to łykają jak pelikany, zamiast czytać tekst biblijny.
Przecież ten fragment z Izajasza o zwierzętach jest w kontekście panowania Mesjasza. Wystarczy przeczytać ten rozdział 11 od początku. Zwłaszcza wers 4 mówi jaki to będzie czas.
Ale jeśli się na siłę "interpretuje" życzeniowo tekst, to takie są właśnie skutki.


Tusia

  • Gość
Brakuje mi tu Roszady, który by zestawil odpowiednie fragmenty. Ja nie widze tu nowego swiatła jeszcze.

Służę pomocą:

http://piotrandryszczak.pl/ludzie_czy_zwierzeta.html



Offline Szarańcza

Tutaj pisał na ten temat accurate:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/wiara-w-autorytety-powoduje-ze-bledy-autorytetow-przyjmowane-sa-za-wzorce/msg53946/#msg53946

i trochę rozmawialiśmy tutaj

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/programowanie-podprogowe-u-swiadkow-jehowy-dzisiaj-i-w-przeszlosci/

Baran zapędziłam się i powieliłam poniekąd. Dużo wyświetleń tamten post jednak nie miał, jak sprawdziłam. Odświeżam więc bo uważam, że zdecydowanie warto. Polecam eksperyment forumowiczom: Tazła, Villa Ella, Estera. To zawsze dodatkowy argument - tylko eksperymentator to np. Anthony Morris III, Stephen Lett.
Leciałby prąd i do 1000V.


Offline CEGŁA

Służę pomocą:

http://piotrandryszczak.pl/ludzie_czy_zwierzeta.html

Czyli Twoim zdaniem szanowny Tusia, w tej chwili Strażnica piszę miej więcej prawdę zgodną z Biblią? (Początek wątku)
Mianowicie, że proroctwo z Izajasza odnosi się do ludzi żyjących obecnie? A może raczej w przyszłości - 1000-letnim panowaniu?

Chciałbym ustalić jak jest i dobrze to rozumieć. Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Villa Ella

Baran zapędziłam się i powieliłam poniekąd. Dużo wyświetleń tamten post jednak nie miał, jak sprawdziłam. Odświeżam więc bo uważam, że zdecydowanie warto. Polecam eksperyment forumowiczom: Tazła, Villa Ella, Estera. To zawsze dodatkowy argument - tylko eksperymentator to np. Anthony Morris III, Stephen Lett.
Leciałby prąd i do 1000V.
Dziękuję za polecenie. Znam już od dawna. Kiedyś interesowałam się psychologią i marzyłam o tym kierunku studiów. Niestety nie było mi dane... Ale może to i lepiej, robię co robię i jestem w tym dobra. Pozdrawiam cię Szarańczo.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Barszcz

Nie jestem w stanie podać wydania, ale pamiętam w kontekście zwierząt, które w Nowym Świecie przejdą, ze tak powiem na wegetarianizm :), ilustrację w jakiejś publikacji, gdzie było zdjęcie goryla (chyba) i jego potężnych zębów. Zęby te mimo, że groźne służą tylko do jedzenia owoców (bananów :) ). To było, jako przykład, że po Armagedonie żywienie zwierząt ulegnie zmianie.

Pamiętam , że owszem, czasem wersety z Izajasza były odnoszone do usposobienia ludzi, ale jeśli chodzi o Raj, rozumiano je literalnie.
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline dziewiatka

Od lat 70  w sprawie Izajasza 11;6-9 nie ma zmiany,tylko co niektórzy dopiero teraz zaczynają studiować i doszukiwać się sprzeczności.Towarzystwo zawsze stało na stanowisku ,że opis z 11 rozdziału mówi o przemianie która następuje w ludziach,chociaż wersety te wykorzystywano do opisu sielskich warunków jakie miałyby panować w raju.


Offline CEGŁA

w91 15.9 - Generalnie tak rozumieją to Świadkowie pomimo że Strażnica czasami napisze o cechach osobowości.


Cytuj
Pytania czytelników
▪ Dlaczego w New World Translation of the Holy Scriptures (Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata) zapowiedź z Księgi Izajasza 11:6 oddano następująco: „wilk pobędzie chwilę z barankiem”? Czy pokój ten nie będzie trwały?

Błogi pokój w świecie zwierząt, przepowiedziany w Księdze Izajasza 11:6-9, okaże się trwały. Jednakże wierne przetłumaczenie wersetu 6 wyjawia, iż wspomniane zwierzęta nie będą stale razem.

W Księdze Izajasza 11:6 według New World Translation czytamy: „I naprawdę wilk pobędzie chwilę z barankiem, a z koźlęciem poleży nawet lampart, razem też będą cielę i młody lew grzywiasty, i wypasione zwierzę; a przewodnikiem ich będzie zwykły chłopczyk”.

W innych przekładach Biblii słowa te oddano mniej więcej tak: „Wilk zamieszka [lub „będzie żył”] z barankiem”. Może to nasuwać myśl, iż wilk i baranek będą zawsze przebywać razem, tworząc coś w rodzaju nowego, mieszanego stada.

Jednakże według leksykografa Williama Geseniusa hebrajskie słowo gur, przetłumaczone tutaj na „zamieszkiwać” lub „żyć”, oznacza „przebywać, zamieszkać czasowo, żyć nie jak w domu, lecz jako ktoś obcy, cudzoziemiec, gość” (A Hebrew and English Lexicon of the Old Testament Edwarda Robinsona). A w leksykonie opracowanym przez F. Browna, S. Drivera i C. Briggsa podano następujące znaczenia: „przebywać, zamieszkiwać przez jakiś czas (określony lub nieokr[eślony]), mieszkać jako przybysz (...) bez statusu tubylca”.

Bóg użył określenia gur, gdy powiedział Abrahamowi, by „przebywał jako obcy” w Kanaanie. Nie miał tam posiadać ziemi, mógł jednak liczyć na ochronę jako osiedleniec (Rodzaju 26:3; Wyjścia 6:2-4; Hebrajczyków 11:9, 13). Podobnie Jakub oświadczył, że w Charanie ‛przebywał jako obcy’, miał bowiem wrócić do Kanaanu (Rodzaju 29:4; 32:4 [32:5, BT]).

W raju, który Bóg już wkrótce ustanowi, zwierzęta i ludzie będą żyć w pokoju. Baranek będzie bezpieczny, nawet jeśli znajdzie się koło wilka, a cielę — obok lamparta. Względy językowe dopuszczają przekład omawianego wersetu sugerujący, że wilk znajdzie schronienie u baranka, co ilustruje, jak bardzo rajskie warunki będą odmienne od dzisiejszych (Izajasza 35:9; 65:25).

Mimo to zwierzęta dalej będą zamieszkiwały różne środowiska. Jedne są przystosowane do życia w lasach, inne na równinach, a jeszcze inne — na wybrzeżu bądź w górach. Nawet gdy istniał pierwotny raj, Bóg mówił o ‛zwierzętach domowych i dzikich’ (Rodzaju 1:24). Te pierwsze zapewne przebywały zwykle w pobliżu ludzi i ich siedzib, natomiast dzikie, chociaż nie były drapieżne, najwidoczniej wolały trzymać się z dala od człowieka. Chociaż więc z powyższego proroctwa Izajasza wynika, iż wilk „pobędzie chwilę z barankiem”, nie znaczy to, że będzie stale towarzyszył zwierzętom domowym.

[Przypis]
Według The Bible in Living English Księga Izajasza 11:6 zapowiada: „Wilk będzie lokatorem u owcy”.


Biblia nic nie mówi o raju na ziemi!!!
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Szarańcza

Biblia nic nie mówi o raju na ziemi!!!

To dziwne raj na ziemi istnieje ;) I to nie jeden!
Oto dowód:


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Polecam artykuł Cezarego Podolskiego. Polemika ze strażnicą.

Czy raj będzie na ziemi?

http://piotrandryszczak.pl/cezary-podolski/czy-raj-bedzie-na-ziemi.html


„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Online Gremczak

To dziwne raj na ziemi istnieje ;) I to nie jeden!


Tak mi się przypomniało . Dlaczego nazywają się rajstopy? Czy ma to jakiś związek z rajem biblijnym?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2017, 23:59 wysłana przez Gremczak »