Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 6275 razy)

Offline Martin

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad, 2017, 22:51 »
Jeszcze bedac katolikiem zawsze uwazalem ze NT dotyczy tylko i wylacznie Jezusa. Manipulacja z imieniem Jehowa powoduje ze czlowiek przyjmowal objawione prawdy niczym swieze buleczki. Gdzies tu wyczytalem ze poznajacy prawde najczesciej bazuja na tym ,ze juz ktos wczesniej to sprawdzal i wiekszosc z nich idzie na latwizne....ja sie do tego grona zaliczam.

Nurtuje mnie w tej chwili kilka kwestii:
- 6000 lat czlowieka na ziemi
Załóż ten temat i opisz swoje wątpliwości w tej materii, to chętnie pogadamy. :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopad, 2017, 23:43 »
Spoko - biore krzyż :P

https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Taze_Russell
Russell mocno trzymał się z adwentystami. W tym:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nelson_Barbour
https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Henry_Paton

Pokłócił się z pierwszym, potem z drugim. Jednak Adwentyści byli najbliżej sercu Russella w tym:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ethelbert_William_Bullinger

Skąd zaczerpnął dużo wierzeń - w tym naukę o palu.
Przeczytaj "inne poglądy" wierzeń Bullingera i porównaj z nauką Russella - poprostu przejął to, a w ramach tego "pal" też.

Edit: kiedyś założę osobny temat gdzie dokładniej to opiszę - powiązania między Russellem a konkretnymi Adwentystami i która nauka od którego się wzięła.

Naprawdę w kwestii wiary ma to takie znaczenie czy Jezus umarł na krzyżu czy palu ? Jak ktoś wierzy w Boga to chyba to ma bardzo małe znaczenie , jak świadkom nawet by udowodnić że to był krzyż to przestaną wierzyć ? Lub odwrotnie jak katolikowi udowodnić że to był pal to przestanie wierzyć, wydaje mi się że na czym umarł Jezus nie powinno tu powodować aż takiego sporu , w Biblii ważne raczej istotne było tu że umarł i za kogo umarł, oczywiście piszę z pozycji niewierzącego
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Tusia

  • Gość
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopad, 2017, 23:57 »
jak świadkom nawet by udowodnić że to był krzyż to

Zobaczą, że zostali oszukani.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Listopad, 2017, 00:06 »
Z tego co do tej pory przeczytałem na forum to nawet jak by zachował się film z ukrzyżowania to i tak by powiedzieli że to fotomontaż 😁 choć uważam że temat krzyża nie ma dużego znaczenia , faktycznie z imieniem Jechowa to ich poniosło i to zmienia sens Biblii
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad, 2017, 00:09 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline wrzesien

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Listopad, 2017, 00:59 »


Naprawdę w kwestii wiary ma to takie znaczenie czy Jezus umarł na krzyżu czy palu ?

Nie ma :)

Gdyby utonął to byśmy wieszali akwarium nad drzwiami w instytucjach?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Listopad, 2017, 01:14 »

Nie ma :)

Gdyby utonął to byśmy wieszali akwarium nad drzwiami w instytucjach?

 No fakt wtedy wszystko traci sens jak na drzwiach wisi symbol kropli wody a nie krzyż , chyba że robisz sobie żarty ,że to ma znaczenie dla kierunku i mocy wiary ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline wrzesien

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad, 2017, 01:46 »
No fakt wtedy wszystko traci sens jak na drzwiach wisi symbol kropli wody a nie krzyż , chyba że robisz sobie żarty ,że to ma znaczenie dla kierunku i mocy wiary ?
Nie- tu mówię serio. Przynajmniej dla mnie- nie ma znaczenia forma śmierci. W zasadzie dla Śj też to nie ma większego znaczenia, bo gdyby ktoś się przy tym upierał to by zostawili na sam koniec swojego wychowania.


Offline Worehouse

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad, 2017, 09:09 »
W sumie... Buty się zużywają na stopach i piętach. Przekonałeś mnie. Ale to by bardziej znaczyło że jest wklęsła. Może góry są granicą :P
Moje buty zuzywaja sie niesymetrycznie,zawsze mam sciete boki czyli wniosek ze ziemia jest scieta pod katem.

A tak powaznie , to wlasnie jestem na stronie 150 Kryzysu Sumienia i dociera do mnie z jakim szwindlem mamy do czynienia. Jestem po fragmencie wydarzen z Malawi i Meksyku - podlosc nie zna granic.Zginelo tysiace ludzi tylko dlatego ze "Centralny Komitet" nie mial wiekszosci aby wprowadzic zmiany.Jak dodam do tego fakt ze pochwalali lapowki dawane przez Swiadkow w Meksyku aby nie isc do wojska, a w Malawi zabraniali wykupic legitymacje partyjna przez co zginelo tyle osob to ja juz nie mam wiecej pytan.
Ciekawe  co podaja Roczniki na ten temat,ktos wie?


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:49 »
Tylko nie teoria płaskiej ziemi. To nie to forum


Offline dziewiatka

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad, 2017, 01:58 »
Na pewno jest wklęsła bo by woda się wylała.Worehouse jeśli próby udowodnienia że świadki się mylą są Ci potrzebne to staraj się im to udowodnić ale czasami warto odpuścić ze względu na koszty.Niestety przy takich próbach możesz spotkać się z niezrozumieniem a nawet wrogością jaką darzą świadki odstępców. Dryfowanie na obrzeżach organizacji pozwoli Ci nabrać dystansu a zdobyta wiedza uzbroi Cię do obrony przed nieprzemyślanymi atakami pełnych miłosierdzia świadków.Jeżeli wiara w Boga jest Ci potrzebna to świadki ani Ci nie pomogą ani nie staną na przeszkodzie bo od nich to nie zależy.


Tusia

  • Gość
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad, 2017, 10:52 »
Na pewno jest wklęsła bo by woda się wylała.

Szczególnie wtedy, jak dzieci huśtają się na huśtawce  ;D


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopad, 2017, 06:52 »
Chodzi o Jezusa rzecz jasna,a w przekladzie nowego swiata jest imie Jehowa wpasowane w Rzymian 10:13.Spory zamet to wprowadza.
Podkreślenie moje

Witam Cię.

W nawiązaniu do Twego stwierdzenia o sporym zamęcie, to właśnie w tym rzecz, roboty, zombi nie mają się połapać o co chodzi, bo przez cały czas mają czekać na coraz nowsze światło, które z taką lubością c.k. ogłasza.

Łożyć, łożyć kasę, bo koszty rosną, OCZYWIŚCIE UKRYWANEJ PEDOFILII, a i sami "lordowie" chcą się
 mieć dobrze.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2017, 07:01 wysłana przez WIDZĘ MROKI »