Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie takie tuż...  (Przeczytany 21115 razy)

Offline Barszcz

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Listopad, 2017, 10:41 »
@Trinity
po co mam pisać , jak wszystko wiesz ?? :)
Faktycznie wziąłem nazwisko żony.

Koronnym nie jestem, zresztą, żadnym już nie jestem :)

Powodów zmiany było przynajmnije dwie. Jedna bardziej wzniosła, że tak powiem. Druga bardziej przyziemna.
Z powodów osobistych nie chciałem już nosić poprzedniego. Może to było głupie... ale nie chciałem. Może kiedyś o tym opowiem.

A drugi powód... hmm pracowałem na czarno w Niemczech i smutni panowie mnie na tym złapali. No i miałem zakaz wjazdu, na poprzednie nazwisko :)
A na nowym już mogłem.
Potem Polska weszła do UE i wszystkie zakazy uległy skasowaniu, ale nowe nazwisko pozostało :)

Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość :)
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Sebastian

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Listopad, 2017, 11:32 »
eee chłopie aleś zanęcił zmieniłeś nazwisko? przyjołeś nazwisko żony?
a może z jakichś innych powodów? opowiadaj ! a może jesteś świadkiem koronnym?
to jest nas już dwóch facetów co zmienili nazwisko i przyjęli nazwisko swojej kobiety.

okazuje się że takich mężczyzn jest stosunkowo dużo (kiedyś myślałem że tylko ja i tylko założyciel Ambergoldu :)  a okazuje się że takich zmian jest w Polsce kilka tysięcy rocznie)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Listopad, 2017, 12:21 »
U nas w zborze tez jest taki brachu


Offline Sebastian

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Listopad, 2017, 15:00 »
U nas w zborze tez jest taki brachu
a on tej zmiany dokonał będąc już bratem?

ciekawi mnie, jak patriarchalne konserwatywne środowisko (a takim niewątpliwie są ŚJ) patrzy na takie "niemęskie" zachowania jak wyzbywanie się swojego nazwiska przez mężczyznę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Listopad, 2017, 01:12 »
a on tej zmiany dokonał będąc już bratem?

ciekawi mnie, jak patriarchalne konserwatywne środowisko (a takim niewątpliwie są ŚJ) patrzy na takie "niemęskie" zachowania jak wyzbywanie się swojego nazwiska przez mężczyznę...

brachu studiował tylko 20 lat, trafił na taka Domine która postanowiła zrobić go swoim błogosławieństwem Bożym, tak że nawet sie starać nie musiał
ona pudruje wszystkie jego uchybienia najważniejsze że jest.
jak to mówią górale chłop nie chłop byleby portki wisiały na drzwiach


Offline Barszcz

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Listopad, 2017, 08:39 »
Słuchajcie Skarbeńki,
a tak przyszło mi do głowy poszukać znajomych i tzw braci i sióstr z dawnych lat.
Jest tu kto może z Białegostoku??
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Barszcz

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Grudzień, 2017, 16:26 »
Widziałem mapkę exów w Polsce. Mógłbym się tam wpisać, ale jak to zrobić? Podeśle ktoś instrukcję?
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Villa Ella

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Grudzień, 2017, 20:47 »
Napisze do Roberta Dworski, on cię tam umieści.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Grudzień, 2017, 21:29 »
  Witaj Barszczu. Napisz również że jesteś byłym śj, wtedy dostaniesz odpowiedni kolor znacznika. Pozdrawiam.



    MAPKA EX-ŚWIADKÓW JEHOWY I ICH PRZYJACIÓŁ

Odnajdź ludzi którzy byli w organizacji blisko siebie. Jeśli chcesz zostać dodany na mapkę to wyślij swoje imię i kontakt do siebie pod adres: robertdwor@gmail.com


Offline wrzesien

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Grudzień, 2017, 22:12 »
Myślałem że na mapkę jakoś samemu można się wpisać. Chyba nie zawsze tak było że przez Roberta? Czy jestem w błędzie i coś pochrzaniłem?


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Grudzień, 2017, 03:54 »
  Witaj Wrześniu w tę grudniową noc.

  Według śj żeby trafić do raju, trzeba dużo głosić, modlić się i słać obfite datki na jw.org.

  Żeby trafić na mapkę byłych śj, wystarczy jedna wiadomość do brata Roberta.


Offline Barszcz

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Grudzień, 2017, 08:23 »
Trafne!
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Grudzień, 2017, 19:09 »
Myślałem że na mapkę jakoś samemu można się wpisać. Chyba nie zawsze tak było że przez Roberta? Czy jestem w błędzie i coś pochrzaniłem?
Kiedyś mapkę prowadził niejaki Boratyniak. Ale od jakiegoś, już dłuższego czasu, prowadzi ją Robert.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2017, 19:40 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Barszcz

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Grudzień, 2017, 12:58 »
Obiecałem Wam kiedyś, że opiszę jak to jest z tymi klockami co się rozsypały.

Gdyby tak zacząć od samiutkiego początku, to od dziecka zastanawiałem się jaki jest tak naprawdę sens naszego życia. Boleśnie uświadamiałem sobie, że nie jest to jakaś gra video i nie da się z niej wyjść jakimś przyciskiem "escape". Pomijając fakt, że gdy byłem dzieckiem to komputerów jeszcze nie było :) Pamiętam noce gdy rozmyślałem o tym, że jestem tu i teraz i było to aż przerażające. TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ I NA SERIO!

Wychowywany byłem lepiej lub gorzej przez rodziców w religii katolickiej. Chyba jednak gorzej, bo nie mam najlepszych wspomnień z okresu świąt. Zawsze wtedy były awantury, pijaństwo i ojciec katował matkę.

Po latach gdy byłem już nastolatkiem, pojawili się w moim życiu Świadkowie i nagle wszystkie elementy układani wskoczyły na swoje miejsca! Wiecie, jak w tytule książki "Od raju utraconego. do odzyskanego". Nagle znalazły się odpowiedzi, jaki jest sens mojego życia, i co będzie dalej.

A potem...
No potem okazało się, że to stek bzdur i cała misternie zbudowana konstrukcja światopoglądu... runęła z kurzem.
Stąd te moje rozsypane klocki. Już nic do niczego nie pasuje :)

Liczę, że jeszcze kiedyś znajdę odpowiedzi na moje pytania.
A może są to pytania... na które odpowiedzi nie ma???
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline HARNAŚ

Odp: Nie takie tuż...
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Grudzień, 2017, 13:29 »
Barszcz nie przejmuj się , że rozsypało się wszystko jak klocki .
Bóg też zaczynał od zera. ;)