Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co oznacza termin jw.org?  (Przeczytany 6896 razy)

Offline Roszada

Odp: Co oznacza termin jw.org?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Listopad, 2017, 20:15 »
Świadkowie Jehowy w roku 1931 musieli zgadywać co oznacza "JW":

„Kamieniem milowym w wywyższaniu imienia Jehowy było jednak zgromadzenie ludu Bożego w Columbus w stanie Ohio, zorganizowane w dniach od 24 do 30 lipca 1931 roku. (...) Wydarzyło się tam coś daleko wznioślejszego, co miało związek z zagadkowymi literami ‘JW’, widniejącymi na programie zgromadzenia i na pierwszej stronie gazetki kongresowej zatytułowanej The Messenger. Prawdę mówiąc, litery te były widoczne wszędzie. ‘Kiedy zbliżaliśmy się do miejsca zgromadzenia’, wspomina Burnice E. Williams, ‘wszędzie widzieliśmy litery JW’. Nie wiedzieliśmy, co one symbolizują, i wszyscy się zastanawialiśmy: ‘Co właściwie znaczy to JW?’ A siostra Herschel Nelson opowiada: ‘Snuto najrozmaitsze domysły na temat tego, co oznaczają litery JW: Just Wait [tylko poczekajcie], Just Watch [tylko czuwajcie]...’. (...) Sens liter ‘JW’ ujawniono dopiero w niedzielę 26 lipca 1931, kiedy uczestnicy zgromadzenia z entuzjazmem przyjęli rezolucję zatytułowaną ‘Nowe imię’, przedstawioną przez J. F. Rutherforda. (...) Teraz wszystko się wyjaśniło. Tajemnicze litery ‘JW’ oznaczały: Jehovah’s Witnesses (Świadkowie Jehowy). ‘Nigdy nie zapomnę burzy oklasków, jaka się zerwała w miejscu zgromadzenia, kiedy w końcu usłyszeliśmy tę informację’ – opowiada Arthur A. Worsley. Herbert H. Bochk dodaje: ‘W całym mieście Columbus zdjęto z witryn napisy Serdecznie witamy Badaczy Pisma Świętego, a zamiast nich napisano: Serdecznie witamy Świadków Jehowy’. (...) Świadkowie Jehowy obrali imię, jakiego nikt inny na świecie nie chciał nosić” („Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975” Nadarzyn, bez daty wydania, s. 67).

Zanim rozreklamowano od 1931r. JW wcześniej reklamowano IBSA:

*** w14 15.5 s. 32  ***
IBSA to skrótowiec angielskiej nazwy Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego

*** w14 15.8 s. 31 ***
Aby nie pominąć żadnej osoby spragnionej prawdy, w sierpniu 1914 roku IBSA zaprezentowało „Dramat Eureka” — przenośną wersję „Fotodramy” bez fragmentów filmowych.

*** w91 1.3 s. 11 ***
Przez całe lata na pytanie o wyznawaną religię odpowiadałam „IBSA”; był to skrót nazwy International Bible Students Association (Stowarzyszenie Międzynarodowych Badaczy Pisma Świętego). Nigdy jednak nie lubiłam tego określenia. Byłam więc wdzięczna, gdy w roku 1931 na zgromadzeniu w Columbus w stanie Ohio przyjęliśmy nową nazwę — Świadkowie Jehowy

Nawet na Rocznikach ŚJ był w dawnych latach napis IBSA

Na okładce widniał napis:

I.B.S.A. Year Book 1927

Dopiero w roku 1934 zmieniono tytuł na zawierający termin "Świadkowie Jehowy", zamiast IBSA:

*** dx86-14 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
1934: Rocznik Świadków Jehowy (zmiana tytułu) (© 1933):


Tak więc taką mamy kolejność:

IBSA
JW
jw.org