Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?  (Przeczytany 10844 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad, 2017, 16:32 »
Ja widzisz, w przeciwieństwie do Ciebie, domyśliłem się tam w pytaniu Chrystusa :D
A ja  nie muszę domyślać się czegoś czego nie ma. Bo bardzo często wychodzą głupoty.


Offline Światus

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:58 »
Dobrze, że o nic nie pytam, bo po takich odpowiedziach wyszedłbym głupszy niż przyszedłem  ;D

7 Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
W 2 Liście, Piotr wspomina o Pawle i jego listach.
A co w takim razie z Ananiaszem, któremu Jezus kazał uzdrowić Szawła?
15 «Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:22 »
Proste ! Wystarczy przeczytać Biblię , i wiemy kto wybrał Pawła na Apostoła i dlaczego . Dziwne jest to , że jeszcze do niedawna kiedy byliście świadkami dali byście się pokroić że to co zawiera Biblia jest prawdą . Dzisiaj negujecie wszystko co zawiera ta księga .


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:31 »
Dobrze, że o nic nie pytam, bo po takich odpowiedziach wyszedłbym głupszy niż przyszedłem  ;D

7 Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
W 2 Liście, Piotr wspomina o Pawle i jego listach.
A co w takim razie z Ananiaszem, któremu Jezus kazał uzdrowić Szawła?
15 «Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela.

Ad 1  Wersja nieco nie trzyma sie kupy. Dzieje 26:13
Ad 2 Owszem wspomina. Ale jak czytałem w komentarzu Barcleya do tego fragmentu natknąłem sie tam na informacje ze niezbyt pochlebnie sie Piotr o nim wypowiada.
Poza tym ostrzega przed przekręcaniem jego słów.
Ad 3. Kto napisał dzieje i czyim był uczniem? Poza tym wszystko co napisał było ze słyszenia.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:52 »
Proste ! Wystarczy przeczytać Biblię , i wiemy kto wybrał Pawła na Apostoła

Jehowa?  ;D


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:00 »
Proste ! Wystarczy przeczytać Biblię , i wiemy kto wybrał Pawła na Apostoła i dlaczego . Dziwne jest to , że jeszcze do niedawna kiedy byliście świadkami dali byście się pokroić że to co zawiera Biblia jest prawdą . Dzisiaj negujecie wszystko co zawiera ta księga .
Bo zrozumiałem ze każda religia jest taka sama. A skoro kanon stworzyła religia to poddałem w wątpliwość wszystko na czym do tej pory bazowałem. Zacząłem badać wszystko od nowa. I nie boje sie odrzucać to co nie współgra z reszta. Pisma Hebrajskie i ewangelie Mateusza i Jana są spójne. To Paweł wnosi nowości. Dlaczego ? Czyżby Chrystus miał za mało czasu by zasygnalizować zmiany? Ale w ewangeliach czytam ze Pan Jezus tylko umacnia prawo. Często sie do niego odwołuje i przede wszystkim oczyszcza je z nauk ludzkich. 


Online Stanisław Klocek

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:14 »
W 2 Liście, Piotr wspomina o Pawle i jego listach.
Piotrów jest mnóstwo z takim imieniem, włącznie z tym na tym forum. Byli też tacy, co podszywali się pod kogoś o większym autorytecie, którym przypina się łatkę pseudoepigrafu. Obecnie część uczonych podważa, jakoby 2 List Piotra pisał Piotr będący jednym z dwunastu. Zerknij tu, a szczególnie na podtytuł Co może podważać autentyczność Piotra?
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 20:16 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Roszada

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:18 »
A jakie to ma znaczenie:

Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?

Może ustanowiony przez Ducha Św., może przez Boga Ojca.
Może przez trzy osoby Boże.

Piotr wymienia Pawła (2P 3:15) i nie ma do niego zarzutów takich jak wy dziś.

Paweł zresztą pisze:

"Paweł, apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych" Ga 1:1

« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 20:28 wysłana przez Roszada »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:23 »
Piotrów jest mnóstwo z takim imieniem, włącznie z tym na tym forum. Byli też tacy, co podszywali się pod kogoś o większym autorytecie, którym przypina się łatkę pseudoepigrafu. Obecnie część uczonych podważa, jakoby 2 List Piotra pisał Piotr będący jednym z dwunastu. Zerknij tu, a szczególnie na podtytuł Co może podważać autentyczność Piotra?

Pisałem juz o tym wcześniej. Paweł jest nieskazitelny a Piotra sie podwarza.


Offline Roszada

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad, 2017, 20:30 »
Cytuj
Cytat: Stanisław Klocek w Dzisiaj o 20:14

    Piotrów jest mnóstwo z takim imieniem,
To wymień ze 3 z wieków przed Chr. i z I wieku kilku. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:05 »
A ja  nie muszę domyślać się czegoś czego nie ma. Bo bardzo często wychodzą głupoty.

Ale jak widać nie w tym wypadku: Roma locuta, causa finita ;)


Online Stanisław Klocek

Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:08 »
To wymień ze 3 z wieków przed Chr. i z I wieku kilku. ;)
Najpierw zaprzecz argumenty podane w linku przeciw napisaniu przez apostoła Piotra, a dopiero jedź dalej. Zmiana imion pod doktrynę była powszechnie stosowana, z Szymona na Piotra, z Szawła na Pawła, czy Rz 16:7 BT Junię na Bw Juniasa, Kol 4:15 bpd Nimfe BT Nimfasa. Jak komuś się nie podobało, aby kobieta była księdzem w kościele, to zmieniano, aby odciąć prawdę, a kłamstwem wprowadzać męską dominacje zgodnie ze ST, a nie po nowemu.


Wracając do Pawła, to mógł mieć przypadłoć migreny ocznej typu aury. Paweł najprawdopodobniej wiąże to  z cierniem od szatana 2 Kor 12:7. Ponadto nie zdążyli usunąć sprzecznych plotek i stąd te różnice.

Dz 9:7  "słyszeli, ale nikogo nie widzieli" 
Dz 22:9  "światłość widzieli, ale głosu nie słyszeli"
Dz 26:13-14 , gdzie wszyscy widzieli i słyszeli jednak nie oślepli od jasności. Dlaczego nie oślepli pozostali? Wniosek jest prosty, gdyż nie cierpieli na tą dolegliwość migreny z aurą. Dlaczego więc zmienił tą przypadłość przypisując Jezusowi? Wniosek jest stosunkowo prosty. Owładnięty histerią religijną.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:16 »
Najpierw zaprzecz argumenty podane w linku przeciw napisaniu przez apostoła Piotra, a dopiero jedź dalej. Zmiana imion pod doktrynę była powszechnie stosowana, z Szymona na Piotra, z Szawła na Pawła, czy Rz 16:7 BT Junię na Bw Juniasa, Kol 4:15 bpd Nimfe BT Nimfasa. Jak komuś się nie podobało, aby kobieta była księdzem w kościele, to zmieniano, aby odciąć prawdę, a kłamstwem wprowadzać męską dominacje zgodnie ze ST, a nie po nowemu.


Wracając do Pawła, to mógł mieć przypadłoć migreny ocznej typu aury. Paweł najprawdopodobniej wiąże to  z cierniem od szatana 2 Kor 12:7. Ponadto nie zdążyli usunąć sprzecznych plotek i stąd te różnice.

Dz 9:7  "słyszeli, ale nikogo nie widzieli" 
Dz 22:9  "światłość widzieli, ale głosu nie słyszeli"
Dz 26:13-14 , gdzie wszyscy widzieli i słyszeli jednak nie oślepli od jasności. Dlaczego nie oślepli pozostali? Wniosek jest prosty, gdyż nie cierpieli na tą dolegliwość migreny z aurą. Dlaczego więc zmienił tą przypadłość przypisując Jezusowi? Wniosek jest stosunkowo prosty. Owładnięty histerią religijną.

Chyba nie zrozumiałeś pytania Roszady...


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:33 »
Osobiście nie zamierzam brać udziału w tej debacie bo jest to tylko spłycanie tematu wiarygodności Biblii i "autorytetów religijnych ". Dogłębna analiza może "wysadzić" w powietrze wiarę i fundamenty życiowe osób religijnych więc lepiej tego nie omawiać "po łebkach" na forum. Ew. na priv. wiadomości - ale to moje zdanie.

Ale dla zwolenników lub/i przeciwników Pawła jako apostoła linki i fragmenty cytatów.

Nie jestem zwolennikiem poglądów cytowanych poniżej, ale z tego co zobaczyłem tam podobna dyskusja już została przerobiona i może być pomocne w ustalaniu indywidualnych wniosków.

źródło:

http://www.zbawienie.com/chrzescijanstwo-falszywa-religia.htm

http://www.zbawienie.com/Pawel-zakon.htm

http://zbawienie.forumotion.com/t186-falszywy-apostol-pawel-szatanski-kon-trojanski



Czy nie jest to dziwne, że Chrześcijaństwo, mając Słowo Boże, zamiast cytować samego Boga czy Syna cytuje człowieka, apostoła Pawła?

Z tych przyczyn jest oczywiste, że Chrześcijaństwo jest wrogie Bogu. Rozważmy kilka istotnych elementów zachowania się kościołów Chrześcijaństwa, które nie sprzeciwiają się najbardziej jaskrawemu łamaniu Prawa Bożego przez rząd w dziedzinach małżeństwa, moralności, homoseksualizmu, aborcji, czy też powszechnym kłamstwom rządowym w każdym możliwym temacie.  Z rzadka jakiś kościół publicznie krytykuje łamanie Prawa, ale najczęściej ulega owej propagandzie szatańskiej.

Chrześcijaństwo ogólnie twierdzi, że nie ma spisków, popiera teorię ewolucji, wielkiego wybuchu - odrzucając tym Stwórcę i pokornie potwierdza nonsens ziemi kuli, sprzeczny z Biblią. Chrześcijaństwo także twierdzi, na przekór Biblii, że wszelka władza pochodzi od Boga i należy być jej posłusznym w każdym aspekcie.

Jeżeli światem rządzi szatan, to Chrześcijaństwo jest jego najlepszym przyjacielem.

Takie wysoce negatywne postrzeganie Chrześcijaństwa nie oznacza, że Chrześcijanie nie uzyskają zbawienia. Oni są po prostu zwiedzeni i nie są oni temu za bardzo winni.

Wkrótce nadejdzie czas, że wszyscy uwierzą w Isusa Chrystusa, który ukaże się nam wszystkim na niebie.

Mateusza 24:(29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie się poruszą. (30) Wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego i będą narzekać  wszystkie pokolenia ziemi i ujrzą przychodzącego na obłokach nieba z mocą i chwałą wielką.

Nie będzie już niewierzących, i wszyscy będą wierzyli ale nie wszyscy będą zbawieni z tej wiary. Ale wszyscy będą mieli szansę na poznanie Prawa. Ale nadal będą istniały osoby Bogu nieposłuszne.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy Chrześcijanie zginą z ręki Boga.

Trudno uwierzyć, ale niemal żadna religia chrześcijańska nie rozpowszechnia słów Boga i Syna ale jest ona posłuszna słowom rzekomego apostoła Pawła. Nie jest to wolny wybór samych Chrześcijan ale są to rezultaty totalnej kontroli Chrześcijaństwa przez siły szatana.

Oto schemat rządów szatana nad światem według symboliki masonerii.
...............................................

Główne symbole to dwie kolumny. Widać oczywiście znane oko szatana nad wszystkim. Kolumny symbolizują rząd podległy szatanowi oraz sferę duchową, czyli wszelkiej maści artyzm, muzyczny, filmowy itp. oraz... wszystkie religie chrześcijańskie. Obie kolumny stoją na symbolicznej szachownicy, na której wojska chrześcijańskiej kierowane przez szatana staczają pomiędzy sobą krwawe bitwy.

Jeżeli wszystkie religie są kontrolowane przez szatana, to przecież musi to być widoczne w wielu aspektach, prawda? I tak rzeczywiście jest.

Duża część księży, pastorów czy starszych to homoseksualiści i często pedofile - cechy wspólne nasienia węża. Wystarczy przejrzeć pewne dokumenty, aby natychmiast zauważyć w dwóch znanych religiach, że pedofilia jest ich znakiem szczególnym.

Główne religie z takimi oznakami to Kościół Katolicki oraz Świadkowie Jehowy.

Sprawdź te linki. "Ciche owce" oraz "Dlaczego świat milczy?". Zebrania czy msze czasami prowadzą osoby, które jeszcze tej nocy składały ofiary szatanowi z dzieci.

Zdajmy sobie sprawę z tego, że problemy gnębią wszystkie odłamy Chrześcijaństwa, ponieważ szatan trzyma absolutną kontrolę nad światem, a jego najważniejszym celem są właśnie religie Chrześcijaństwa. Dlatego tutaj zajrzałeś, ponieważ widzisz, że coś jest z religiami nie w porządku, a także to, że religie w wielu państwach są coraz bardziej atakowane.

Nieco szczegółów. Katolicyzm praktycznie niczego biblijnego nie naucza i łamie drastycznie wszystkie Przykazania Boże wielbiąc w ukryciu Lucyfera. Proszę przeczytać te linki. Wielka Nierządnica, Magia Kościoła Katolickiego, Watykan wielbi Lucyfera, Kogo naprawdę wielbi Watykan? Stop bałwochwalstwu.

Podobnie jest z rządami!

Nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy osobistościami rządowymi a religijnymi.

Czy jest możliwe dodanie Pawła do grona apostołów Chrystusa?


Spójrzmy na to w taki sposób. Według słów Isusa Chrystusa, został on przygotowany na przyjście na ziemię przez samego Ojca. Bóg poinformował Syna dokładnie o tym, kogo miał wybrać na apostołów oraz czego miał ich nauczać oraz czego miał  nauczać swoich słuchaczy. Chrystus był nawet przygotowany na śmierć, na zdradę Judasza oraz na kuszenie szatana.

Misja Isusa została dokładnie zaplanowana przez Boga i przez Syna oraz zapowiedziana przez Boga nawet w księdze Henocha oraz w księdze Rodzaju. Mamy ponad 353 wypełnionych proroctw dotyczących Syna, ujawniających wiele detali Jego służby a także śmierci. Jest to olbrzymi dowód na to, że Isus Chrystus jest zapowiadanym Synem Boga i należy Jego słowa traktować jako słowa samego Boga.

    O Pawle nie mamy absolutnie proroczej żadnej wzmianki w Starym Testamencie i Chrystus o nim nigdy nie wspomniał, poza wzmiankami o kąkolu oraz wilkach drapieżnych, kąsających owce.

Bóg osobiście wybrał wszystkich apostołów i powierzył ich Synowi.


Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Czy Paweł został ustanowiony przez Jezusa?
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopad, 2017, 22:01 »
Panu Kubikowi juz podziękujemy. :)