Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ukryta prawda/dlaczego ja?  (Przeczytany 6499 razy)

Offline xXx

Ukryta prawda/dlaczego ja?
« dnia: 09 Październik, 2017, 18:44 »
Elo tak na wstępie zaznacze że nie jestem i nie byłem  sj ;D . Wpadłem tu przypadkiem, a powodem zainteresowania tematyka świadków jest Znajoma sj. ( Chciałem wiedzieć w co wierzy bo zbyt kolorowo wygladalo to co opowiadała ;) )


Widać że pan Gedon i wielu walczy ze świadkami po przez różne akcje i nagłaśnianie sprawy.  I moje skromne pytanko. Takie programy jak Ukryta prawda dlaczego ja szpital  (nie wiadomo dlaczego) cieszą się szeroka ogladalnścią. A taki scenariusz też nie jest łatwo napisać.
Może warto było by im pomóc? Z tych materiałów co tu są można by nie jeden odcinek nakręcić. Chyba nie powinni mieć nic przeciwko. Wkońcu o rasistach murzynach muzułmanach były odcinki. To czemu miało by nie być On świadkach?  To tyle co mialem do powiedzenia i życzę powodzenia.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 18:51 wysłana przez xXx »


Offline Estera

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik, 2017, 18:53 »
   No hej, hej, xXx.
   Dobrze zauważyłeś, że to zbyt kolorowe.
   Ale wielu na tę tęczową iluzję się załapało i zmarnowało wiele swoich szans życiowych.
   Podjęło nieodwracalne decyzje.
   I przeżyło traumatyczne chwile związane z tą sektą.

   Nie jest tam tak kolorowo, jak się opowiada.
   A wielu z nas może to śmiało potwierdzić, bo musiało zmierzyć się z wieloma przykrymi sytuacjami.
   Zapraszam do lektury tego forum, napewno wiele się dowiesz o śj.
   Bez lukrowania, tj., to u nich się odbywa.
   Pozdrawiam.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik, 2017, 18:54 »
Cytuj
Takie programy jak Ukryta prawda dlaczego ja szpital  (nie wiadomo dlaczego) cieszą się szeroka ogladalnścią.
Nie bardzo rozumiem. :-\


Offline M

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Październik, 2017, 18:58 »
Nie bardzo rozumiem. :-\

Autor zapomniał przecinków, a Ty najwyraźniej nie oglądasz telewizji :). "Ukryta prawda", "Dlaczego ja", "Szpital" to popularne seriale w polskiej TV z cyklu "pseudo-dokument".

Z tego co kojarzę bodajże w "Szpitalu" był już kiedyś odcinek traktujący o zakazie transfuzji krwi u ŚJ.


Offline Reskator

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Październik, 2017, 19:11 »
Autor zapomniał przecinków, a Ty najwyraźniej nie oglądasz telewizji :). "Ukryta prawda", "Dlaczego ja", "Szpital" to popularne seriale w polskiej TV z cyklu "pseudo-dokument".

Z tego co kojarzę bodajże w "Szpitalu" był już kiedyś odcinek traktujący o zakazie transfuzji krwi u ŚJ.
Gedeon mógłby być za reżysera,a scenariusz opracowałby Roszada na podstawie doświadczeń ze Strażnicy. :) ;)


Offline gedeon

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Październik, 2017, 20:00 »
Autor zapomniał przecinków, a Ty najwyraźniej nie oglądasz telewizji :). "Ukryta prawda", "Dlaczego ja", "Szpital" to popularne seriale w polskiej TV z cyklu "pseudo-dokument".

Z tego co kojarzę bodajże w "Szpitalu" był już kiedyś odcinek traktujący o zakazie transfuzji krwi u ŚJ.

Do serialu "Szpital" składaliśmy scenariusz na podstawie autentycznego przeżycia związanego z przyjęciem krwi przez SJ.
Starsi zboru po drabinie wchodzili na pierwsze piętro do izolatki w szpitalu aby powiedzieć osobie która będąc SJ przyjęła krew, że już nie jest Świadkiem Jehowy.

Scenarzyści tego serialu do dzisiaj zastanawiają się jak go napisać, może kiedyś.


Offline Salome

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Październik, 2017, 20:06 »
Do serialu "Szpital" składaliśmy scenariusz na podstawie autentycznego przeżycia związanego z przyjęciem krwi przez SJ.
Starsi zboru po drabinie wchodzili na pierwsze piętro do izolatki w szpitalu aby powiedzieć osobie która będąc SJ przyjęła krew, że już nie jest Świadkiem Jehowy.



Straszne i bulwersujące zdarzenie, ale wierzę, że tak było.  :'( :'( :'(
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline czarnaowca

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Październik, 2017, 21:13 »
Kiedyś w "Na dobre i na złe" był odcinek, ze rodzice będąc sj nie zgadzali sie na transfuzje swojego dziecka. Ale strasznie to spłycili i nie oddali sensu i powagi sytuacji, przez co świadkowie uznali, ze to kłamstwo a społeczeństwo, ze sytuacja mocno przesadzona.



Lunkaa

  • Gość
Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik, 2017, 21:28 »
Czy ktoś to naprawdę ogląda?
 ;D


Offline Lila

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik, 2017, 21:33 »
Czy ktoś to naprawdę ogląda?
 ;D

Tak, ludzie, którzy nie mają swojego życia...


Offline czarnaowca

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Październik, 2017, 21:38 »
Nikt nie ogląda, ale wszyscy znają... ^^


Offline Lila

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik, 2017, 22:03 »
Nikt nie ogląda, ale wszyscy znają... ^^
Na dobre i na złe też czasami oglądam, bo mam słabość do mężczyzn w fartuszkach ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Październik, 2017, 23:09 »
Czy ktoś to naprawdę ogląda?
 ;D

Tak. Ja oglądam. :)
A właściwie oglądałam jak miałam na to czas. :)
Jest mnie w stanie wciągnąć wszystko oprócz "Szpitala".

Tak, ludzie, którzy nie mają swojego życia...

Ja mam jeszcze ciekawsze przeżycia niż w "Dlaczego ja" i mam taki chytry plan żeby kiedyś to wszystko spisać w scenariuszu i zacząć zarabiać na tym kasę. Powstałoby co najmniej kilka odcinków! I to takich trzymających w napięciu! :)


Offline Lila

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Październik, 2017, 23:11 »
Tak. Ja oglądam. :)
A właściwie oglądałam jak miałam na to czas. :)
Jest mnie w stanie wciągnąć wszystko oprócz "Szpitala".

Ja mam jeszcze ciekawsze przeżycia niż w "Dlaczego ja" i mam taki chytry plan żeby kiedyś to wszystko spisać w scenariuszu i zacząć zarabiać na tym kasę. Powstałoby co najmniej kilka odcinków! I to takich trzymających w napięciu! :)

Jak będzie o Tobie, to obejrzę wszystkie odcinki i jeszcze powtórki :*


Offline PoProstuJa

Odp: Ukryta prawda/dlaczego ja?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Październik, 2017, 23:52 »
Jak będzie o Tobie, to obejrzę wszystkie odcinki i jeszcze powtórki :*

Dzięki Lila!
Jak będzie o mnie, to ja obejrzę wszystkie odcinki, powtórki i będę autografy rozdawała jeszcze!  ;D
 I wyślę kopię odcinków do osoby, która w zasadzie będzie tam główną postacią, czyli do mojej teściowej! Za to, że mi dostarczyła przez tyle lat tak dużo materiału na scenariusz, to powinnam jej jeszcze autorską gażę odpalić za każdy odcinek!  ;D