Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące  (Przeczytany 15080 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Listopad, 2017, 13:59 »
Świadkowie Jehowy aktualnie w porównaniu do tych sprzed 30 lat to w większości ,,analfabeci Biblijni i Teokratyczni"

Najchetniej się uaktywniają jak są kampanie z zaproszeniami na pamiątkę albo kongres.

Czy zaproszenia też będą wyświetlane z Tabletów?

Co poczną miliony Świadków? Jak będzie wyglądać służba bez torby pełnej papierowych gadżetów?


Offline arcykapłan

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:01 »
Świadkowie Jehowy aktualnie w porównaniu do tych sprzed 30 lat to w większości ,,analfabeci Biblijni i Teokratyczni"

Najchetniej się uaktywniają jak są kampanie z zaproszeniami na pamiątkę albo kongres.

Czy zaproszenia też będą wyświetlane z Tabletów?

Co poczną miliony Świadków? Jak będzie wyglądać służba bez torby pełnej papierowych gadżetów?


Spokojnie, pierwsi uczniowie Jezusa głosili nawet bez Biblii i jak widać imię Jehowy nie zniknęło z ziemi ;)


Offline Estera

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:03 »
(...) Obróciłem o 180 stopni czasopismo i ujrzałem napis PRZEBUDŹCIE SIĘ...
Oto wyjaśnienie wizji: Strażnica i Przebudźcie się jednym się staną tuż przed końcem i upadkiem Babilonu wielkiego.
   Ta wizja jest coraz bliższa spełnienia się, z tego co się obserwuje.
   Jeśli tak się stanie, to naprawdę krucho z nimi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:10 »
Sami zdecydują kiedy zlikwidować broszury.
Kiedyś nie było internetu to Śj rozdawali broszury, dzisiaj większość - przynajmniej w Polsce - ma dostęp do internetu więc drukowanie broszur trochę mija się z celem. Tak się dzieje nie tylko u ŚJ ;)

No tak. Bo ŚJ mają gdzieś braci w Turkmenistanie, Erytrei, Sierra Leone i w Boliwii. Tam też wszyscy w necie siedzą :D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:11 »

Spokojnie, pierwsi uczniowie Jezusa głosili nawet bez Biblii i jak widać imię Jehowy nie zniknęło z ziemi ;)

 Pierwsi, a więc żadna podróba, a ile było  w nich pokory. :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:28 »

Spokojnie, pierwsi uczniowie Jezusa głosili nawet bez Biblii i jak widać imię Jehowy nie zniknęło z ziemi ;)

Imię Jehowa pojawiło się w użyciu setki lat po apostołach więc nie rozumiem twojej wypowiedzi.

To tak jak by powiedzieć: Spokojnie Mieszko I walczył bez karabinów i jak widać udało się Polsce odzyskać niepodległość w 1919 roku  :)


Offline arcykapłan

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:45 »
Imię Jehowa pojawiło się w użyciu setki lat po apostołach więc nie rozumiem twojej wypowiedzi.

To tak jak by powiedzieć: Spokojnie Mieszko I walczył bez karabinów i jak widać udało się Polsce odzyskać niepodległość w 1919 roku  :)

A skąd się pojawiło ? Znikąd czy może przez wieki gdzieś cały czas przewijało się ? Na pewno imię Boga jest ustalone na podstawie tetragramu YHWH i to jest najważniejsze.

A ty wiesz jak np kiedyś wymawiano imię Jezusa ? Najważniejsze jest to ,że Bóg ma imię.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:52 »
A skąd się pojawiło ? Znikąd czy może przez wieki gdzieś cały czas przewijało się ? Na pewno imię Boga jest ustalone na podstawie tetragramu YHWH i to jest najważniejsze.

A ty wiesz jak np kiedyś wymawiano imię Jezusa ? Najważniejsze jest to ,że Bóg ma imię.

No i powiedzmy, że ma. Czy cokolwiek to zmienia w tym, że ŚJ to sekta. Pracuję na uczelni i wszyscy naukowcy, w tym ateiści, nazywają Boga z kart ST Jahwe. I co? Wielkie mi halo.


Offline arcykapłan

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:54 »
No i powiedzmy, że ma. Czy cokolwiek to zmienia w tym, że ŚJ to sekta. Pracuję na uczelni i wszyscy naukowcy, w tym ateiści, nazywają Boga z kart ST Jahwe. I co? Wielkie mi halo.

To zapytaj ich kim jest Ojciec Jezusa ? Może to też Jahwe ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:00 »
To zapytaj ich kim jest Ojciec Jezusa ? Może to też Jahwe ;)

Widzę, że nie zrozumiałeś. Gadasz jak opóźniony w rozwoju. Tutaj rozważany jest sens, znaczenie jakichś tam słów w jakimś tam kontekście, a Ty gadasz jakieś bez sensu rzeczy. To tak jakby Pani od polskiego Cię pytała w klasie o znaczenie inwokacji Pana Tadeusza, a Ty byś gadał, że ojciec Mickiewicza miał na imię Mikołaj. Szok. Po jakiego grzyba piszesz w kółko to samo? Nie ma to większego sensu. Nawet jak Ci ktoś uwierzy, to dalej będziesz się tym podniecał. A Salomon miał na imię Jedidiasz. I co z tego. Chory jakiś jesteś?


Tusia

  • Gość
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Listopad, 2017, 16:02 »
Widzę, że nie zrozumiałeś. Gadasz jak opóźniony w rozwoju.

Przecież to trampek. Po co wchodzić z nim w polemikę i denerwować się. On ma niezły ubaw z tych swoich postów.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:02 »
A skąd się pojawiło ? Znikąd czy może przez wieki gdzieś cały czas przewijało się ? Na pewno imię Boga jest ustalone na podstawie tetragramu YHWH i to jest najważniejsze.

A ty wiesz jak np kiedyś wymawiano imię Jezusa ? Najważniejsze jest to ,że Bóg ma imię.
[/quotews]
Ale mnie nie było kiedy się pojawiło
Wprawdzie imię to stosunkowo nowe w porównaniu do wieku Biblii jednak starsze ode mnie


Offline arcykapłan

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Listopad, 2017, 14:07 »
Widzę, że nie zrozumiałeś. Gadasz jak opóźniony w rozwoju. Tutaj rozważany jest sens, znaczenie jakichś tam słów w jakimś tam kontekście, a Ty gadasz jakieś bez sensu rzeczy. To tak jakby Pani od polskiego Cię pytała w klasie o znaczenie inwokacji Pana Tadeusza, a Ty byś gadał, że ojciec Mickiewicza miał na imię Mikołaj. Szok. Po jakiego grzyba piszesz w kółko to samo? Nie ma to większego sensu. Nawet jak Ci ktoś uwierzy, to dalej będziesz się tym podniecał. A Salomon miał na imię Jedidiasz. I co z tego. Chory jakiś jesteś?

Że co ? Twierdzisz, ze twoi znajomi Boga ze ST nazywają Jahwe, więc pytam kim jest Ojciec Jezusa . Czy jest nim inny Bóg niż Jahwe ?
Uciekasz od odpowiedzi nazywając kogoś opóźnionym w rozwoju. Rozumiem, ze skoro odpowiedź niewygodna to trzeba pytającego obrazić ;)


Offline rzeski

Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:09 »
Widzę że arcykapłan jest arcynawiedzony, ciekawe  jaki jest w życiu codziennym :).Bo czasami bywa tak że jak ktoś robi dużo hałasu wokół siebie to ......
A poza tym w czym problem?: Jahwe-Jehowa, Jezus- Jehoszua, Nabuchodonozor- Nabukadneccar itd. Warto kruszyć kopie?
Ponoć nie wiadomo jak wymawiano w starożytności, więc jak nie wiadomo, to znaczy że nie wiadomo, chyba że jednak wiadomo , a ja jestem nieoświecony?
Arcykapłan, ty pewnie jestes przekonany że prowadzisz dyskusję, a ja myślę że bijesz pianę i to w kolejnym wcieleniu, a chyba raczej nie wierzysz w reinkarnację?
Dyskusja to zdaje się wymiana argumentów a nie wciskanie swoich poglądów jako jedynie słusznych, chyba że w tej sferze też jestem nieoświecony.
Arcykapłan, ucz się od apostoła Pawła, on naprawdę umiał rozmawiać z różnymi ludżmi tak aby koncentrować się na wspólnej płaszczyźnie, a nie na tym co dzieli. Co nie oznacza że nie miał swoich przekonań. Pokaż mi przykład, gdzie Jezus daje odczuc swoim rozmówcom że jest lepszy, a oni są gorsi ( nie mam na myśli tych którzy nie byli prostolinijni wobec niego, tych potrafił zagiąć i pokazać że nie są tacy mądrzy za jakich się uważają). Pokaż mi też przykład gdy Jezus pogardza tymi którzy nie przyjmuja tego o czym im mówił.
Nie wystarczy obwieszczać: jaki to ja jestem wierzący, wnikliwy itd..Decyduje to czy staramy się żyć zgodnie z naszymi przekonaniami, tylko wtedy będziemy umieli szanować dar wolnej woli każdego człowieka, a tak właśnie czynił Jezus.
Jak chcesz aby inni czynili tobie , tak czyń innym, proste, prawda?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2017, 17:37 wysłana przez rzeski »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2018 - Strażnica i Przebudźcie się! do rozpowszechniania co 4 miesiące
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Listopad, 2017, 22:13 »
Że co ? Twierdzisz, ze twoi znajomi Boga ze ST nazywają Jahwe, więc pytam kim jest Ojciec Jezusa . Czy jest nim inny Bóg niż Jahwe ?
Uciekasz od odpowiedzi nazywając kogoś opóźnionym w rozwoju. Rozumiem, ze skoro odpowiedź niewygodna to trzeba pytającego obrazić ;)

Ale po co zadajesz tak banalne pytania. Przecież to oczywiste o co pytasz. Ale sprawa jest znacznie głębsza i obawiam się, że jej nie zrozumiesz, skoro ignorujesz podstawowe fakty.