Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Australia - aby zostać starszym lub sługą pom. musisz uzyskać zezwolenie władz  (Przeczytany 7425 razy)

KaiserSoze

  • Gość
mav: Post został usunięty z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich zgłoszonych przez KaiseraSoze.

Oryginalny artykuł w jęz. angielskim na którym oparty był post:

http://jwsurvey.org/child-abuse-2/news-bulletin-australia-amends-working-children-act-jehovahs-witnesses-forced-comply-face-severe-penalties
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2019, 10:14 wysłana przez mav »


Offline Roszada

Przypomniały mi się czasy komuny, gdy władza ludowa przypisywała sobie zatwierdzanie proboszczów i nawet biskupów.

Jednak jak biskupa nie zatwierdzali, to papież mianował go jako "administratora apostolskiego" z funkcjami przynależnymi biskupowi. :)
Podobnie było z proboszczami.Był pełniącym obowiązki proboszcza, czy jakimś wikariuszem generalnym. ;)

Furtka się zawsze znajdywała. :-\

U ŚJ zrobią też jakiś wybieg. :)


Offline czarnaowca

Z jednej strony popieram bardzo; z drugiej - teraz religia, jakaby nie była traci na wiarygodności, skoro władze świeckie zatwierdzają te teokratyczna.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Raczej będą wypełniać papiery przecież wiedzą kto co ma za uszami
Niech zrobią pozwolenie na wstęp na salę to będzie ochrona


Offline ogórek kiszony

Raczej będą wypełniać papiery przecież wiedzą kto co ma za uszami
Niech zrobią pozwolenie na wstęp na salę to będzie ochrona
Wątpię. Podciągną to pod uciskanie, więc dalej będą mianować. Czy za komuny, kiedy nie wolno było robić zgromadzeń, śj się do tego stosowali?
Pytanie retoryczne  ;)


Offline Dianne

Może duch święty posluguje sie teraz władzami świeckimi? Kiedy jakies nowe swiatlo na ten temat?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline zawsze letni

Skoro duch święty się mylił i mianował na starszych czynnych pedofilów, to ktoś musiał zrobić porządek z tym towarzystwem. Już szczera skrucha okazywana po raz '' enty '' nie wystarczy by znów wskoczyć na przywilej i wyciągać łapska. A potem znow zostawiać wszystko w rękach jehowy.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
"...każdy kto będzie  praktykował posługę zborową jako sługa pomocniczy lub starszy bez ważnej karty będzie podlegać karze pieniężnej i ewentualnemu więzieniu. Na przykład w Victorii kary są mierzone w "jednostkach", gdzie jedna jednostka wynosi 158,57 dolarów australijskich.



Jak pokazuje wykres powyżej, najwyższa kara za usługiwanie bez użycia karty wynosi 240 jednostek karnych, czyli 38 057 dolarów australijskich, a także możliwość pozbawienia wolności do lat dwóch. Wydaje się, że Świadkowie Jehowy nie będą ryzykować uchylania się od tego obowiązku, ponieważ grzywna zarówno dla osób, jak i dla kongregacji podlegających jurysdykcji państwa będzie po prostu wielkim ryzykiem finansowym."




I bardzo dobrze, może się opamiętają i przestaną zamianowywać osoby, które w przeszłości były oskarżone o pedofilię.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2017, 23:30 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Wątpię. Podciągną to pod uciskanie, więc dalej będą mianować. Czy za komuny, kiedy nie wolno było robić zgromadzeń, śj się do tego stosowali?
Pytanie retoryczne  ;)
Za komuny Polska była rynkiem wschodzącym i nie było nic do stracenia - imperium finansowe w bloku komunistycznym zaczynało się budować.

Organizacja jak każda inna Korporacja ma zasadę (polecam film KORPORACJA) w ramach prawa naginając je ale nie przekraczając aby nie narazić się na karę ROBIĆ KASĘ.


Offline Reskator

"...każdy kto będzie  praktykował posługę zborową jako sługa pomocniczy lub starszy bez ważnej karty będzie podlegać karze pieniężnej i ewentualnemu więzieniu. Na przykład w Victorii kary są mierzone w "jednostkach", gdzie jedna jednostka wynosi 158,57 dolarów australijskich.



Jak pokazuje wykres powyżej, najwyższa kara za usługiwanie bez użycia karty wynosi 240 jednostek karnych, czyli 38 057 dolarów australijskich, a także możliwość pozbawienia wolności do lat dwóch. Wydaje się, że Świadkowie Jehowy nie będą ryzykować uchylania się od tego obowiązku, ponieważ grzywna zarówno dla osób, jak i dla kongregacji podlegających jurysdykcji państwa będzie po prostu wielkim ryzykiem finansowym."




I bardzo dobrze, może się opamiętają i przestaną zamianowywać osoby, które w przeszłości były oskarżone o pedofilię.
Kto tą "jednostkę"ustanowił 157,58 i jakimi parametrami się kierowali,ciekawe by były te obliczenia.
Choć sędziego i Stewarta z komisji królewskiej popieram szczególnie jak zapodał Jaksonowi tekst z PP.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2017, 05:56 wysłana przez Reskator »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Bardzo dobra decyzja wladz . Przyklady niewlasciwej reakcji zwierzchnosci w roznych religiach na zjawisko pedofilii pokazuja , ze trzeba ich pilnowac i patrzyc na rece .  A jezeli sami sie upilnowac nie potrafia to musi zrobic to panstwo .Problem wielu takich spolecznosci polega na tym , ze mysla  iz musza sie tylko przed Bogiem tlumaczyc . Mam cicha nadzieje , ze inne kraje pojda za przykladem Australii.


Offline HARNAŚ

a ja myślałem , że tam tylko potrafią torebki z aligatorów robić a tu proszę , proszę genialne rozwiązanie


Offline zawsze letni

Jeśli poddadzą weryfikacji obecnie usługujących to pojawią się wakaty. Będzie trzeb łączyć zbiry op zbory.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Helleboris

Brawo Australia. Gdybym wierzyła w Boga to bym mu podziękowała :D A tak to mogę się napić. Zdrowie mądrych ludzi!
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline MX



(...)
Mój komentarz: GENIALNE. Wszyscy usługujący muszą mieć tą Kartę.
A czy nie będzie też tak, że zaobserwujemy falę rezygnacji z tych funkcji w zborach (pod różnymi pretekstami) tylko dlatego aby nie wydała się ewentualna czarna przeszłość lub podwójne życie ?



MX - koniec - MX