Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ  (Przeczytany 2115 razy)

Offline Fantom

Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« dnia: 12 Wrzesień, 2017, 19:11 »
 JANA 10:11 ''Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce''.Każdy wie,że są to słowa Jezusa.
 
Czy CK nie miesza w głowach swoich wyznawców kto jest ''WSPANIAŁYM PASTERZEM''?

Porównajcie strażnicę z 2013r. https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2013848?fref=gc&dti=1520772087938530#h=9
ak.3  Jezus nazwał siebie „wspaniałym pasterzem” (Jana 10:11). Kupił owce „za określoną cenę”, którą zapłacił swoją „drogocenną krwią” (1 Kor. 6:20; 1 Piotra 1:18, 19). Kocha je do tego stopnia, że chętnie ofiarował za nie życie. Starsi zawsze powinni pamiętać, że jako pasterze podlegają kochającemu Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi, „wielkiemu pasterzowi owiec” (Hebr. 13:20).

a teraz porównajcie tekst z najnowszej książki ''Jezus — droga, prawda i życie'' i zadanie pytanie do tego artykułu,które brzmi:
''Kto zgodnie ze słowami Jezusa jest Wspaniałym Pasterzem i jakich błogosławieństw dostąpią owce?'' https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/jezus/sluzba-w-judei/wspanialy-pasterz-i-owczarnie/?fref=gc&dti=1520772087938530
Jaką odpowiedź się sugeruje w tym rozdziale?

Z tego co zauważyłem,to więcej w ich publikacjach mówi się o Bogu jako o Pasterzu,aniżeli o Jezusie.
 Czy ja błędnie zrozumiałem te artykuły,czy rzeczywiście w strażnicy to Jezusa nazwano ''Wspaniałym Pasterzem'',a potem w najnowszej książce ten tytuł przypisano już Bogu Ojcu?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Lunkaa

  • Gość
Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 20:40 »
ten tytuł przypisano już Bogu Ojcu?

Ekhem, Jehowie chciałeś powiedzieć..


Offline Roszada

Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 20:42 »
Problem w tym, że Jehowa nigdy nie został nazwany w Biblii "Wspaniałym Pasterzem", jak Jezus, a tylko "zwykłym" Pasterzem. :)

„(...)Jehowa jest moim Pasterzem(...)” (Ps 23:1).

To czasem przywołuję jako dowód na to, że Jezus może mieć tytuły takie jak Ojciec, a czasem nawet, jak widać, bardziej znaczące. :)

Napisałem:

O Jezusie:
Cytuj
Najwyższy Pasterz (1P 5:4; por. Ps 80:2, 23:1);
(...)
Choć Ojciec jest „Pasterzem” (Ps 80:2, 23:1), to nigdy, jak Syn, nie jest określony „Najwyższym Pasterzem” (1P 5:4; por. Hbr 13:20 - „Wielki Pasterz”). Dlaczego tak jest? Odpowiedzi powinni udzielić ŚJ.

W Biblii ŚJ:

„A gdy się ujawni naczelny pasterz, otrzymacie niewiędnącą koronę chwały.” (1Pt 5:4)

*** w07 15.1 s. 20  ***
Jehowa ustanowił duchowych pasterzy, którzy troszczą się o trzodę pod nadzorem „naczelnego pasterza”, Jezusa Chrystusa (1 Piotra 5:4).




Offline Światus

Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 20:52 »
Na początku piszą o jehowie, "Jehowa jest moim pasterzem".
Ale wg słów Jezusa - to On jest "wspaniałym" Pasterzem.
Ktoś mało lub bardziej inteligentny, mógłby połączyć te porównania  ;)
Jeśli sugestia by była taka jak piszesz, to CK wywołałoby całkowity mętlik.
Chocian wyobrażam sobie światło, mówiące, ze WP jest Jehowa, a Jezus jest Jego tymczasowym zastępcą...  ;)

O pozostałych kłamstwach nawet nie wspomnę, bo za dużo tego.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 22:48 »
Na początku piszą o jehowie, "Jehowa jest moim pasterzem".
Ale wg słów Jezusa - to On jest "wspaniałym" Pasterzem.

http://piotrandryszczak.pl/pan_moim_pasterzem.html



Offline Światus

Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 00:04 »
Problem w tym, że Jehowa nigdy nie został nazwany w Biblii "Wspaniałym Pasterzem", jak Jezus, a tylko "zwykłym" Pasterzem. :)

Profesor zwyczajny to tytuł wyższy od nadzwyczajnego  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: Wspaniały Pasterz wg.ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 00:43 »
Profesor zwyczajny to tytuł wyższy od nadzwyczajnego  ;D
no to tytułujcie Jezusa "pasterzem zwyczajnym" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)