Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności  (Przeczytany 4402 razy)

KaiserSoze

  • Gość
list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« dnia: 08 Wrzesień, 2017, 22:29 »
mav: Post został usunięty z powodu roszczeń z tytułu praw autorskich zgłoszonych przez KaiseraSoze.

Pełną treść listu można znaleźć pod adresem: https://wtsarchive.com/letter/20160224-p_dot-chrzescijanskiej-neutralnosci
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2019, 09:12 wysłana przez mav »


Offline Fantom

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień, 2017, 23:04 »
wow! widocznie przewidują z wyprzedzeniem pewne kwestie,na które my jeszcze nie wpadliśmy.Coś chyba się święci.
 Czy masz załączniki?
 ''Należy przy tym podkreślić, że nikt w zborze, włącznie
ze starszymi, nie ma prawa wpływać na czyjąś osobistą decyzję.''Serio???Nie będzie wizyt pasterskich i napomnienia publicznego?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień, 2017, 23:48 »
Z tego co kojarzę były to czasy, kiedy doszło do eskalacji konfliktu na Ukrainie i obawiano się, że tutaj w Polsce również może dojść do wojny, będą pobory do wojska itd.

Pamiętam, jaki czułem spokój, że w razie czego na pewno otrzymam zaświadczenie.. A teraz? Jako odstępcę rzucą mnie na pierwszą linię frontu  :(

Panie Boże daj mi nowy software..


KaiserSoze

  • Gość
Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień, 2017, 23:50 »

 Czy masz załączniki?

Są w archiwum


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień, 2017, 00:58 »
  Witam wszystkich. Pamiętam dobrze rok 1999, kiedy mnie przed wojskiem uratowała szkoła średnia. Chociaż na wizycie w WKU otrzymałem kategorię A z jednym paragrafem ze względu na wadę wzroku, w wojsku nigdy nie byłem. Teraz mam 35 lat i nigdy nie dostałem oficjalnego pisma z WKU z informacją o przeniesieniu do rezerwy. Kilka lat starsi ode mnie bracia, żeby uzyskać zaświadczenie ze zboru, zostali nawet pionierami. Niektórym już tak zostało, do dziś pełnią jakieś przywileje w zborze.
  Szczerze mówiąc nie popieram wojska ani żadnych działań z nim związanych. Ale wiem jedno, roczne przeszkolenie podobne do tego w jednostce, przydało by się każdemu maminsynkowi trzymanemu pod kloszem jworgowym. Okazało by się czy jest jeden z drugim tylko nędzną wypociną własnego ojca, który nie chciał zaplamić prześcieradła i spłodził ciamajdę. Czy też jest facetem z jajami na miejscu, który nie boi się i potrafi stanąć w obronie swojej kobiety.
  Pozdrowienia dla wszystkich głosicieli którzy w przeszłości jak i teraz będą podejmować wysiłki w służbie dla organizacji, tylko po to żeby otrzymać upragnione zaświadczenie.

   A w razie wojny, za odmowę wstąpienia do armii każdy dostanie kulkę tak samo jak za dezercję. Wtedy zaświadczenie ze zboru przyda się do zatkania dodatkowej dziury w głowie.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2017, 01:08 wysłana przez jankowalski82 »


Offline Roszada

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień, 2017, 08:22 »
Zdaje się min. Maciarewicz chce tworzyć rezerwy wojska. ŚJ już się boją zmian ewentualnych w powoływaniu w kamasze... :)


Offline todd

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień, 2017, 20:18 »
Ale w bezpiecznym kraju chcą mieszkać i korzystać z wszelkich przywilejów oferowanych przez państwo polskie.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline PoProstuJa

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrzesień, 2017, 21:18 »
wow! widocznie przewidują z wyprzedzeniem pewne kwestie,na które my jeszcze nie wpadliśmy.Coś chyba się święci.

Święci się, święci. List jest jak najbardziej aktualny.
Oczywiście nie znam powodów dla których państwo ma takie pomysły, ale fakt jest faktem, że rozdaje przydziały mobilizacyjne. I to właśnie teraz.
Mój mąż taki przydział dostał; w naszym mieście wytypowano około 300 mężczyzn. I on znalazł się w tej "szczęśliwej" grupie.

Zaczęło się od tego, że przyszedł do nas dzielnicowy zrobić wywiad i zadawał pytania o wzrost, wagę, stan zdrowia, miejsce pracy itd. itp. A jakieś pół roku później (może rok?) przyszło wezwanie do WKU. A w WKU czekał na niego przydział mobilizacyjny. Mąż go nie przyjął podając względy zdrowotne. Sprawa w zasadzie jest otwarta, bo może się zdarzyć, że wezwą go za jakiś czas na policję z powodu odmowy przyjęcia przydziału. Przy czym on poparł swoją odmowę dokumentacją medyczną.
Cała sytuacja miała miejsce jakiś rok temu.


Offline dziewiatka

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 09:57 »
Ja myślę że to reakcja na próby angażowania się w różne przedsięwzięcia społeczne , starsi mają pilnować by jakaś owieczka nie zaangażowała się zbyt mocno w działalność społeczną kosztem działalność i na rzecz  organizacji.Jak czytamy w we wskazanej strasznicy nie może ona odbywać się kosztem zebrań,służby polowej,studium osobistego oraz ewentualnej służby pionierskiej.Zawsze też będzie można przypiąć łatkę że aktywność w jakimś projekcie to wyraz poparcia dla którejś z partii lub kościoła.


Offline Lila

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 13:44 »
Ciekawe jest, że sprawa ma otoczkę niesamowitości, niezwykłego przywileju, wiedzy dla wybrańców.
To naprawdę jest tak ekskluzywna wiedza?
Przecież to jest wpajane każdemu małemu dziecku wychowywanemu w rodzinie świadków. Od małego wie, że ma stawać w obronie wiary i śmiało mówić o swoim Bogu i że jest małym, neutralnym obywatelem i popiera jedynie rząd Jehowy.
A tu coś nowego. Dorosły człowiek, prosi innego dorosłego człowieka o pomoc w przygotowaniu wypowiedzi dla urzędnika państwowego, w której wyjaśni swój światopogląd. I ten drugi człowiek nie daje mu kompletu dokumentów, "ściągawki" z praw Jehowy i zaleceń organizacyjnych. Nie może mu dać. Może jedynie mu powiedzieć, co ma mówić.
Co to jest? Głuchy telefon?
Mówimy o prawie życia i śmierci. I to w życiu doczesnym jak i życiu w Księdze Życia samego Boga.
W tak doniosłej kwestii nie mogę otrzymać kartki papieru z tymi informacjami, żeby się dobrze przygotować, wszystko sobie przyswoić?
I do tego jeszcze wszędzie ścisłe zarachowanie wydanych zaświadczeń. Wtf? Co to jest? Rekrutacja do CIA?


Offline Sebastian

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 19:46 »
Co to jest? Głuchy telefon?
pod wpływem stresu człowiek może walnąć głupstwo. A szczególnie kompromitujące dla strażnicy byłoby szczere przyznanie przed komisją wojskową, że poborowy nie rozumie nauczania strażnicy, nie widzi w nim sensu ani logiki, ale pod wpływem nacisków z zewnątrz próbuje stosować się do idiotyzmów które wymyśla centrala.

wyobraźcie sobie poborowego, który zeznaje:
Cytuj
Wyjaśniam, że należę do związku wyznaniowego posiadającego pogmatwaną doktrynę podlegającą ciągłym zmianom. Przyznaję że nie mam czasu na ciągłe śledzenie zmian doktrynalnych. Pamiętam, że nie wolno służyć w wojsku ani nosić munduru ani pracować w wojskowej kuchni ani nawet być wojskowym sanitariuszem, ale przyznaję że nie pamiętam uzasadnienia tych wymagań, które sformułowała centrala mojego związku wyznaniowego. Przyznaję że sam nie rozumiem dlaczego centrala zabrania opatrywania rannych i pomagania chorym. "Nie wolno ponieważ nie wolno i już" a potem przytaczane są jakieś wersety biblijne, (nie pamiętam jakie).

Wyjaśniam że zostałem wychowany w tym wyznaniu i cała moja rodzina należy do tego wyznania. Jeśli pójdę do wojska, zostanę wykluczony (albo uznany za takiego co się sam odłączył - co na jedno wychodzi). Wtedy cała bliższa i dalsza rodzina wyrzeknie się mnie.

Wolę iść do więzienia bo bardziej od więzienia boję się nacisków wewnątrz małej zamkniętej grupy wyznaniowej.
wyobrażacie sobie ten wstyd na cały świat, gdyby takie zeznania zostały nagrane i opublikowane w jakiejś ogólnokrajowej gazecie?! ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Brat Furtian

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 21:13 »
Wyobrazić sobie mogę, że skomentowane takie wyznanie w zborach, może być w następujący sposób - "pewnie jeszcze spożywał na pamiątce... pewne niezrównoważony emocjonalnie albo chory psychicznie"...;))


Offline Technolog

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 21:56 »
To ja tu czegoś nie rozumiem.
Statut:
Cytuj
Ustanawia się następujące urzędy duchowe:
1) członek Wspólnoty [Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy – Polska]
2) starszy.
Dodatek do listu:
Cytuj
Starsi, słudzy pomocniczy oraz specjalni słudzy pełnoczasowi korzystają z tych samych
uprawnień udostępnionych przez Państwo duchownym innych wyznań – włącznie ze
zwolnieniem ze służby wojskowej – co potwierdzają orzeczenia ETPC
Cytuj
Jeśli Świadek Jehowy odmawiający służby wojskowej ze względu na sumienie jest starszym,
sługą pomocniczym lub specjalnym sługą pełnoczasowym, może złożyć wniosek
o zwolnienie ze służby wojskowej. W swoim wniosku powinien wyraźnie wykazać, że
posiada status osoby duchownej w wyznaniu Świadków Jehowy

Czyli w Statucie Sługa Pomocniczy nie jest urzędem duchowym, a na potrzeby zaświadczenia jest.


Offline Sebastian

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 21:57 »
Wyobrazić sobie mogę, że skomentowane takie wyznanie w zborach, może być w następujący sposób
jeśli ktoś sobie myśli że mnie i przedmówcę ponosi fantazja, to odsyłam go do wątku autobiograficznego, który na sąsiednim forum zamieścił DziadekS.

Co prawda facet ugryzł się w język i nie narobił siary korporacyjnej organizacji - ale (jak twierdzi) stając przed komisją wojskową myślał prawie słowo w słowo to co ja powyżej napisałem.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline wreanchdankan

Odp: list - dotyczy chrześcijańskiej neutralności
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 18:22 »
Definicja neutralność

Neutralność (z łacińskiego neutrum – nijaki, obojętny), przyjęcie postawy bezstronnej lub obojętnej, rezygnacja z ingerencji w sprawy innych.

http://portalwiedzy.onet.pl/5321,,,,neutralnosc,haslo.html

Czyli zimny. Przykłady już mamy tej neutraliści Incydent w Turku

https://www.jw.org/pl/wiadomości/wiadomości/regiony/finlandia/swiadkowie-jehowy-niosa-pocieszenie-po-ataku-w-turku/

Dlaczego nie napisali, że napastników było kilku, że to był atak islamski ( w końcu krzyczeli allah akbar). Jak dokonują ataku np. kościół katolicki czy prawosławny ( tak domniemają np. w Rosji), to zaraz napiszą nie ma problemu .

Dlaczego nie doposażono osoby w gaz, coś podstawowego do obrony? Czy biuro ustosunkuje się do ataku, wytoczy pozew, przeciwko napastnikom?
Raczej nie widzę czegoś konkretnego. Tylko takie zamiatanie pod dywan.

Programowanie ludzi na zimnych cynków ( tzw. neutralność). O to inny przykład.

Zapytałem moich rodziców. Czy gdyby w ich mieście budowali meczet to podpiszą się pod listą protestacyjną? Odpowiedz nie bo jesteśmy neutralni. Kolejne pytanie:

A jeżeli muzułmanom nie podoba się stojak w danym miejscu? To zmienimy ulice - odpowiedź . A jak w całym mieście zakażą? Nie ma takiej opcji. Poczekajmy na Jehowę.

Świadkowie Jehowy lubią żyć na wyspie demagogów. Wróg jest jeden to KK a islam no nie jest zapisany w strategię doktryn czyli nie istnieje.